Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Sushi
user posted image
Felina
woot_jump.gif
Serenity
Ce cadou frumos! wub.gif Si reteta zici ca nu vrei s-o dai, hm? sad.gif (macar numele draciei tongue.gif )
Sushi
QUOTE (Serenity @ 19 Dec 2006, 06:51 PM)
Ce cadou frumos! wub.gif Si reteta zici ca nu vrei s-o dai, hm? sad.gif (macar numele draciei tongue.gif )
Sushi
http://www.youtube.com/watch?v=ON_ZIqzbIZs
Sushi
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Serenity
Na, pentru cadoaiele astea am venit si eu cu Moshu' sa-ti facem un cadou.

Adica eu ti-l fac cadou pe Mos. Ti-l trebe?
Sushi
QUOTE (Serenity @ 22 Dec 2006, 11:12 PM)
Na, pentru cadoaiele astea am venit si eu cu Moshu' sa-ti facem un cadou.

Adica eu ti-l fac cadou pe Mos. Ti-l trebe?

noaa ba bine ca nu. da tre sa-i studiez arborele genealogic deci daca are frati, veri mai tineri sa se prezinte si ei rofl.gif
Sushi
user posted image

user posted image
Michelle
Always on your side
dascalita
Craciun fericit, draga mea !
Sper ca sacul mosului a fost suficient de incapator si ca darurile ti-au fost pe plac! wub.gif
Sushi
mersiiiiiii doamnelor, sper c-ati petrecut si voi cu bine si drag craciunul smile.gif

la mine a fost asa ca pe 23 pe la 9 seara am inchis receptia, am pus o hartie cu nr. meu de tel. pe usa si tocmai inchideam computerul cand aud voci afara, ies sa vad cine e si-s doi barbati, le spun ca deschis imediat receptia si ca normal casa e toata inchisa dar ca pot sta numai ca pe 25 nu le pot oferi micul dejun. nici o problema. isi aduc bagajele si unul din ei, soferul, isi ia banii si pleaca. in timp ce plateste o aud pe doamna intreband romaneste cat sa-i dea ohyeah.gif
asa si vin toti tri, doamna domnul si fiul spre mine, se bucura ca-s romanca. imi spun ca erau in drum spre italia si ca din greseala au ajuns prin klagenfurt c-au luat strada gresita si ca la 50 de metri dupa ce au intrat in oras li s-a stricat masina ohmy.gif
apoi au cautat disperati un hotel mai ieftin. in afara de cele de 4 stele toate pensiunile si hoteluri sunt inchise pe perioada sarbatorilor. asa au ajuns la mine.
ei bine am stat si-am povestit si-am mai si baut un pic c-a mai venit si O, pana pe la vreo 2 noaptea.
de atunci cu ei mi-am petrecut craciunul, au fost la mine, am fost la restaurant ca io de desteapta n-au avut nimic in congelator, sa-mi fie invatatura de minte ca vezi ca nu se stie never ce oaspeti pica... si tot asa.
baiatul se cam plictisea si sincer ca daca aveam timp ma duceam io cu el la discoteca numa sa nu-l mai vad asa de disperat. noaaa da si aia s-a rezolvat ca aseara au mai venit 2 romani, tineri, cu masina si azi noapte au fost la discoteca. i-am auzit intorcandu-se pe la 5 dimineata cool.gif
acuma muncesc pana la 11, apoi o sa chemam firma pentru reparat masina ca m-am interesat deja de toate detaliile, apoi ei mai raman pana maine si-o sa petrecem azi o dupa amiaza frumoasa, ca-n familie rolleyes.gif
ce mi-a placut: ca baiatul vine fara sa anunte in prealabil, i-am solicitat sa nici nu mai bata la usa cand stie ca mi-e deschisa sa ma simt si io ca acasa si asta fara misto cool.gif
Sushi
pe 24 seara am fost la socrii. am primit o crema si o bluza ce-am imbracat-o ieri cand am iesit la restaurant cu noua mea familie. si ma tot zgaria ceva pe spate si-o rog pe doamna sa se uite ce am si era eticheta cu pretul, 49,90 de euro wink.gif
Sushi
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
calfa
La Multi Ani, Carmelita ! smile.gif Un an plin si linistit sa vina, pentru tine ! thumb_yello.gif
Sushi
mersi la fel biggrin.gif
dascalita
user posted image
Primiti plugusorul?
Ahooooooo,aho, copii si frati!
La anul sa va distrati
Sanatosi sa fiti cu totii
Cu fratii si cu nepotii!
Manati ,maiiiiiiiiiiii!
La multi ani!
Sushi
La multi ani tuturor biggrin.gif
alysoft2003
La multi ani, sorella mwah1.gif mwah1.gif flowers.gif
Felina
La multi ani draga mea!! Anul ce-a inceput sa-ti fie unul cum n-a mai fost, sa-ti aduca liniste sufleteasca, sa fii promovata sefa peste toate hotelurile firmei, sa calatoresti mult in interes de serviciu, sa dormi pe la cele mai faine hoteluri, sa calatoresti cu avionul la bussines-class, sa te indopi numai cu bunatati (dar sa nu te ingrasi neam), sa se indragosteasca toti feti-frumosii de tine iar tu sa le dai cu flit la toti, n-afara de unul, sa-ti nu-ti mai creasca parul pe picioare dupa ultima epilare, sa ti se inmulteasca pantofii in sifonier si gentile pe cuier, sa gasesti pe strada un portofel doldora de bani pe care sa nu-l revendice nimeni si alte chesti din astea normale si firesti! (urari de la o felina infoiata si zgribulita, care se uita la tine pe fereastra de pe un varf de par)
Sushi
QUOTE (Felina @ 2 Jan 2007, 12:07 PM)
La multi ani draga mea!! Anul ce-a inceput sa-ti fie unul cum n-a mai fost, sa-ti aduca liniste sufleteasca, sa fii promovata sefa peste toate hotelurile firmei, sa calatoresti mult in interes de serviciu, sa dormi pe la cele mai faine hoteluri, sa calatoresti cu avionul la bussines-class, sa te indopi numai cu bunatati (dar sa nu te ingrasi neam), sa se indragosteasca toti feti-frumosii de tine iar tu sa le dai cu flit la toti, n-afara de unul, sa-ti nu-ti mai creasca parul pe picioare dupa ultima epilare, sa ti se inmulteasca pantofii in sifonier si gentile pe cuier, sa gasesti pe strada un portofel doldora de bani pe care sa nu-l revendice nimeni si alte chesti din astea normale si firesti! (urari de la o felina infoiata si zgribulita, care se uita la tine pe fereastra de pe un varf de par)

si io imi doresc sa fim impreuna cand mi se intampla mie toate chestiile astea laugh.gif

Sarbatorile au fost de vis. Minunile se intampla sub nasul nostru. Trebuie doar sa ridicam capul, sa ne rupem pentru 1 secunda de autocontemplare si dau navala peste noi. Craciunul l-am descris, in linii foarte mari. Ar mai fi de adaugat ca azi se intoarc din Italia noii mei prieteni si ca abia astept, ca am un fior in burtica de parca ar fi familia mea biggrin.gif
Revelionul a fost perfect, n-as schimba o clipa din ce-a fost. A fost romantic, cu lumanari, cu imbratisari, mangaieri si sarutari si vorbe frumoase. Aproape ca am auzit cum mi se vindeca sufletul, incet incet wub.gif Mai multe detalii n-o sa dau aici ... tongue.gif
Meniu de rev. a fost: aperitive: oua umplute si filet de forele. fel principal: costite la cuptor in sos de cognac si miere. apoi 5 feluri de branzeturi si fructe. si cozonac. Martini si sampanie rolleyes.gif
Sushi
azi 8 ore de shopping cu mici pauze de cafea si 1 mai mare de mancat ca spartii la sushi-bar. Atata am mancat ca ám ametit de parca as fi fost beata laugh.gif
anyway, rodul "muncii" mele de azi: 2 perechi de cizme megabengoase, o bluza bunoaca, o jacheta superbombastica, strapse ca de obicei ca daca nu le am in plasa parca n-as fi cumparat nimic ohyeah.gif o lumanare parfumata si o cutie cu scobitori biggrin.gif
Sushi
de ieri am febra 37 cu 3 cry.gif
Sushi
QUOTE (iedera @ 8 Jan 2007, 08:54 PM)
in rest esti ok? adica numa' febra?

in rest is mai bine decat am fost vreodata smile.gif
apartamentul e frumos, acuma i-am dat si-o nota personala prin lazile cu curele si haine de calcat imprastiate pe ici pe colo rolleyes.gif
azi la 4 am programare la coafor cu K, si tot azi se intereseaza de ceva curs de zbantuit la un fitnesscenter ce e la 10 minute de mine.
De cursuri de limba nu m-am apucat. Mai stau sa se ingroasa contul cateva luni si o sa ma apuc (SPER!) - in sfarsit - si de scoala de soferi.
Acasa nu am internet desi mi-am luat laptopul. Cumva m-am obisnuit fara si oricum surfez de la serviciu, ce-i prea mult strica wink.gif
Sushi
si sa stii ca pasajul asta i-l trimit lui sora-mea ca ea naste in martie prin jurul datei de 17. Asa, de incurajare ca foarte frumos ai drescris smile.gif
Si ea e foarte activa, inca lucreaza, iese cu cainele, are o sarcina fara probleme, bebelusa Diana misca de numa' numa' smile.gif si sper sa aiba o nastere tot atat de usoara smile.gif
Adevarul este ca mie imi e mai frica de nastere decat ei... Si mi-era asa de mila de ea ca are burta si precis ii e greu si gandindu-ma ma lua plansul. Dar ea mi-a explicat ca e atat de normala starea si atat de frumoasa incat ar putea fi permanent gravida tongue.gif
Sushi
Mi-am taiat parul si l-am vopsit in negru cu nuante de culoarea vinetei blink.gif
alysoft2003
Baga poze clapping.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Carmelita @ 10 Jan 2007, 11:54 PM)
Mi-am taiat parul si l-am vopsit in negru cu nuante de culoarea vinetei blink.gif

Aha.Cu ce-ai gresit in lumea asta mare si nedreapta ?
Sau vrei sa te calugaresti ? blink.gif
Felina
ohmy.gif

Pozeee! Pliiiiiiz! pls.gif
Kristin
Oiski, pai nu degeaba e "Carmelitä" smile.gif)

Carmelita, LA MULTI ANI ! si, pentru ca nu stiam ce sa iti doresc in afara de chestiunile "standard", m-au ajutat cei de la Kubb cu niste versuri. Iti doresc sa ai parte de cineva care sa iti cante intr-una "Wicked Soul":

I don’t want to watch "The Street" on TV,
I don’t want to hear about your day,
I’ve got no time to hear,
About how much you care,
Shut your mouth and come this way !

I'm the weirdo in your bedroom,
And I can see you in the dark'

Tonight’s the night I shed my wicked soul,
I take it out on you and watch you lose control,
Tonight’s the night I shed my
Tonight’s the night I shed my
Tonight’s the night I shed my wicked soul,
My wicked soul ...

Let’s disconnect all communication,
I’ve told your mother not to call,
So lay down on the bed,
Cause now I’ve locked the door ,
And we don’t live out there no more ...

I’m a weirdo in your bedroom,
And I can’t see you in the dark ...

Tonight’s the night I shed my wicked soul,
I take it out on you and watch you lose control,
Tonight’s the night I shed my
Tonight’s the night I shed my
Tonight’s the night I shed my wicked soul ...
My wicked soul...

UN AN MINUNAT ! smile.gif
Sushi
multam fain kristin!
Oamini buni o sa bag poze curand rolleyes.gif da sa va tineti de scaune ca pana amu am fo faina, de amu is megabengoasa spoton.gif
Oiski-Poiski
No, nu ne mai "suspenda" atata, baga mare
Vezi de ce-mi place mie de tine ? Ca esti asa de modesta !!!!!!!!! spoton.gif
Sushi
user posted image

Sushi
user posted image
Oiski-Poiski
Deci:
- nu l-ai scurtat prea tare ceea ce este bine
- arata bine insa ca si roscata erai dupa parerea mea si mai megabengoasa ohyeah.gif
- de fapt la "orijini" ce culoare ti-o dat natura ?
Sushi
maine dimineata vine A. Sta pana luni. Luni dimineata vin C si E, stau pana seara. Marti la 4 ma intalnesc cu Y si M sa mergem la cumparaturi si la sushi-bar. biggrin.gif
Felina
Deci ai freza ca a mea!! Dar na, tie iti sta mai bine. Cred ca esti satena natural, nu?

Cine e ACEYM? hh.gif
Sushi
is toti prieteni buni rolleyes.gif

nu stiu cum is natural ca ma vopsesc de ceva vreme. ce am bagat de seama cand imi cresteau radacinile este ca am cam 20% par alb... adica-s doamna onorabila cum s-ar zice rolleyes.gif
Felina
Oa da ce multi prieteni buni ai!

mai da si la altii, nu fii zgarcita! laugh.gif
Sushi
is bogata rolleyes.gif am gasit o comoara! era tot timpul sub nasul meu... atatia ani de zile...
am TIMP. am foarte mult timp ohyeah.gif
Sushi
A a calatorit 17 ore ca s-a defectat trenul hh.gif
Michelle
Mie-mi place mult culoarea asta,te prinde,plus ca parul parca are mai tare luciu....asa ca thumb_yello.gif daca-ti faci si onduleuri usoare o sa fii si mai bengoasa
Oiski-Poiski
Ca sa nu mai zici ca nu te urmareste nimeni si pe tine trebuie sa te contrazic .Te urmaresc eu si anume cu verisorul sau mai bine zis verisorii, ca acuma am doi liberi .Da sa-ti intre bine in cap, chestii extreme nu-i intreb laugh.gif .
Sushi
azi m-am trezit si-am fugit sa cumpar cornuri sa-si faca A merinde. La 9 si ceva au ajuns si C cu E si am mers la o cafea. Am cautat loc sa parcam masina. Eu am avut ideea s-o parcam intr-un anumit loc. Ne-am coborat si ne agitam ca gainile sa vedem unde e automatul de bilete de parcare. A s-a uitat doar in jur si l-a vazut, ni l-a aratat. Noi ceilalti eram imprastiati in 3 directii. Ajunsi langa automat ne-am dat seama ca nu stiam de ce suntem acolo si ca mai bine sa mergem undeva langa gara. Planul s-a schimbat in materie de secunde, toti am fost de acord, A era socat de organizarea tipic latina la care tocmai asistase rofl.gif Am baut cafeaua si l-am dus la tren. Apoi am fost la cumparaturi, la masa, ei s-au dus eu am facut o baie si in capotul meu ultra plusat m-am bagat in pat si-am tras un pui scurt de somn pana mi-a batut cineva la usa. A fost O care a stat la 2 tigari si-a vrut sa plece dar l-am sedus sa mergem sa asteptam intr-o crasma pana termina K cursul. Zis si facut, am ras mult si-am povestit, am baut, am mancat. Apoi am mers la ei ca K facuse o prajitura si i-am facut inaugurarea. Super buna, am luat si la pachet.
Acuma ma duc la nani, maine ies cu o fosta colega si cu actuala colega de receptie la sushi bar cool.gif
Is ocupata ce mai...! rolleyes.gif
tikky
QUOTE (Carmelita @ 16 Jan 2007, 01:45 AM)
Is ocupata ce mai...!  rolleyes.gif
Sushi
QUOTE (tikky @ 15 Jan 2007, 10:59 PM)
QUOTE (Carmelita @ 16 Jan 2007, 01:45 AM)
Is ocupata ce mai...!  rolleyes.gif

pai sa stii ca nu e usor tongue.gif

Azi, la o terasa - da, TERASA! - E s-a dus sa comande "drei kaffee schwarz". Dupa ce am primit cafeaua si-a gustat-o m-a rugat sa merg la chelneritza sa cer niste taitei pentru supa ce i-a adus-o rofl.gif
Sushi
I-am cumparat viitoarei mele nepoate Diana un comple fusta de blugi si bluza roz si toata lumea a ras de mine c-o sa-i fie bune cand a incepe sa umble... io am luat dupa ochi nu dupa numar sad.gif
Noaa da maine merg la un magazin specializat pe bebei si sa vad cu ce vin acasa...
Anyway, sora-mea a primit deja cadou de toate pentru bebe, io as vrea sa-i iau ceva ce nu-i ia nime, m-am gandit la niste tanga rofl.gif ohyeah.gif
Sushi
Duminica am fost libera si am dedicat ziua intreaga lui A. Am fost la lac si ne-am plimbat de-a lungul promenadei, a fost plin de lume, cu carucioare, catei etc, toti imbracati frumos ca de duminica. Un soare minunat...Apoi am fost la restaurantul meu favorit si am mancat carpaccio. Ne-am dus cu autobusul pana in centru si-am dat o raita prin centrul vechi. Ne-am intors pe jos, tot cautand o crasma unde sa bem un pahar de Martini eu si bere el. Pana la urma am gasit o bodega unde n-am vrut sa intru ca era plin de barbati dar pana la urma am decis ca hai totusi, ca uite colo pe geam am zarit un cap de femeie care s-a dovedit a fi in fapt un tip cu plete si suvite. Anyway, bodega era un fel de club crwed ca toti se cunosteau si cand am intrat s-au uitat foarte insistent la noi. Atmosfera era de familie si noi eram planoristi pe acolo. Chelnerul a vorbit cu noi in italiana - poate pentru ca-s eu asa mica si neagra sau poate pentru ca A era in tricou cu maneca scurta pe sub geaca tongue.gif Apoi de-a lungul canalului, spre casa, ne-am tinut de mana pana la prima intersectie cu felinar. Am intrat la o statie de benzina si am mai luat ceva de baut dar mie mi-a ajuns campariul baut in bodega asa ca sticla de vodca imbunatatita cu lamaie si nu stiu ce am deschis-o si am tras un gat si asa a ramas pana dimineata.
Ajunsi acasa am facut pulpe la cuptor cu cartofi piure si ne-am uitat la un film, pe al doilea l-am adormit...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.