Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Felina
Ce cauti ma in culcusu' cainelui? laugh.gif
Sushi
user posted image
Felina
Doamne ce privire are! laugh.gif
Sushi
Familia e la cumparaturi pentru drum. Eu fac mincare si-i astept.
MN mi-a scris ca spera ca vine in vizita cu familia. In august of course thumb_yello.gif Nu l-am vazut de mai bine de 3 ani. S-a insurat cu o baltica, as vrea sincer sa-mi amintesc din ce tara si cum o cheama, ca mi-a spus dar am uitat sad.gif Ea are o fetita. Cred ca barbatii ce cresc copilul altuia au un carcater frumos...

pina se fierb macaroanele cuget... si ma gindesc ca ambitiile sint de fapt ridicole tentative de a fugi de moarte sau de a o nega. Vream sa facem, sa avem. Sa facem scoala ca sa avem un serviciu bun care sa duca la beneficii materiale. Nu avem scoala facem casa ca sa ne mearga mai bine la batrinete sau ma rog, oricare or fi motivele.
Urmarind ambitiile (care cred ca-s surori bune cu obsesiile) uitam sa traim. Neglijam sa traim. Si zilele nu ni le mai da nimeni inapoi. In schimbul lor, insa, avem ceva inainte sa inchidem ochii.
Poate de aici si frica de moarte? Ca stii ca nu esti pregatit pentru ea, ca si daca ai terminat de zidit casa si de platit ultima rata la masina TU n-ai trait?
AZI este prima zi din cea mi-a mai ramas din viata mea...
Thecook
Ce dor mi-e si mie de o baie la strand (ca in lacuri nu ma bag ca mi-e frica ca vin pestii si ma ciupesc de picioare, sau vine monstrul adancurilor -adica un peste secular- si ma inhata de un picior si ma trage la fund, sau omul din Atlantic, sau o turma de pesti pirania , sau alte dihanii )!
Thecook
Auzi, dar de ce te pozezi tot cu oameni grasi si mici de statura ? Pana si statuia Mariei Tereziei aia e grasa. De soacra sorei ce sa mai zic, ea saraca sta sa fie pozata din profil dar prea mult nu ajuta... rofl.gif (Nu ma lua in seama ca sunt rea cu biata soacra, dar stii cum se zice, grasul rade cand vede pe altul mai gras ca el cool.gif )
Oiski-Poiski
Carmeloaie , daca tu crezi ca io vin cu barbeatu mieu la tine si tu arati asa atuncea te inseli.
Ai doua alternative:
1. ma astepti ca si nevasta a treia a lui Husun Haraf , adica sa nu ti se mai vada decat albul ochilor
sau
2. pana in august te ingrasi 20 kilograme , pana atuncea NU te razi pe picioare si pe unde o mai fi,TE razi in cap ,imprumuti tzoalele de la soacra lu sora-ta pentru intalnirea cu noi


Io ti-am facut propunerea , tu faci cum stii
Felina
roflmao.gif rofl.gif
Sushi
Au plecat. O ultima poza cu Bily

user posted image

Ma duc sa-mi torn un Martini.
Miine fac 32.
Sushi
Pe soacra lui sora-mea am vazut-o doar o singura data in ultimii cinci ani, la inmormintarea lui mami. Mi-a zis ca sint tot asa de gospodina cum ma tine ea minte... da, adevarul e ca acuma ma mai misc domestic doar cind am musafiri... si mi-am dat seama ca le-am facut toate cu curu-n sus. Am fost matur cind ar fi fost normal sa fiu copil, am substituit mame cind as fi avut eu nevoie de una. Acuma fostele acte de eroism se razbuna, virste netraite se intorc si-si cer birul... si incet incet dau in mintea pruncilor la peste 30 de ani, fug de responsabilitati si traiesc in prezent... o fi si asta ceva decit deloc wink.gif
Sushi
user posted image
Sushi
QUOTE (Oiski-Poiski @ 11 Jul 2006, 03:56 PM)
Carmeloaie , daca tu crezi ca io vin cu barbeatu mieu la tine si tu arati asa atuncea te inseli.
Ai doua alternative:
1. ma astepti ca si nevasta a treia a lui Husun Haraf , adica sa nu ti se mai vada decat albul ochilor
sau
2. pana in august te ingrasi 20 kilograme , pana  atuncea NU te razi pe picioare si pe unde o mai fi,TE razi in cap ,imprumuti tzoalele de la soacra lu sora-ta pentru intalnirea cu noi


Io ti-am facut propunerea , tu faci cum stii

eh... ma gindeam ca mai bine-i dam cu ceva-n ochi la barbatul tau ca tratament oftalmologic se mai gaseste dar prietenie asa de frumoasa intre doua femei mai rar...
sa stii ca am de gind sa te pipau si sa urlu "este"! ohyeah.gif
Sushi
QUOTE (Thecook @ 11 Jul 2006, 02:30 PM)
sunt rea cu biata soacra, dar stii cum se zice, grasul rade cand vede pe altul mai gras ca el cool.gif )

apoi sa stii ca asa o inceput si ea, cu un copil, apoi o ajuns la cinci... rofl.gif
Sushi
M-am nascut la 2 noaptea. Un gind bun si pentru durerea indurata de mama mea, dumnezeu s-o ierte ...
Sushi
Happy birthday to me!!!!!!!
Serenity
user posted image

Hapi Barzdeeeei!!! biggrin.gif yay.gif
Sushi
Sere e minunat sa ai 32, crede-ma! amu-s prea martinizata ca sa-ti esplic - hic! - de ce dar e super mega mirific!
Oiski-Poiski
QUOTE (Carmelita @ 12 Jul 2006, 01:28 AM)
Sere e minunat sa ai 32, crede-ma! amu-s prea martinizata ca sa-ti esplic - hic! - de ce dar e super mega mirific!

Ha,ha , iti da mana sa zici ca e mirific , stai sa vezi dupa 35 ce mirific va fi tongue.gif

Carmenel , ce sa-ti doresc eu ? Sunt in pana de cuvinte .Ca ti-as dori de toate , dar cu masura ,sa nu ti se urce la cap rolleyes.gif .Iti doresc insa mai presus de toate un an cu adevarat nou de viata .Si puterea de a trai clipa ca sa poti optimista sa astepti un Maine .
mwah1.gif
Michelle
Eu nu stiu cum e mirificu asta de 32 batuti pe muchie ca mai am mult pina la el rofl.gif va las pe voi sa-mi explicati ce simtiti...ce-i doresc eu Carmelitei?pai in primul rand multa intelepciune, ca asta vine cu anii cica, inspiratia de a lua intotdeauna cele mai bune decizii pentru viata ei(si nu cele mai rapide!),rabdarea de a trece peste toate incercarile fara a se rani si nu in ultimul rand noroc cu caru' frate sau macar atat cit ii trebuie ca s-o vad fericita si senina(am vazut eu ca daca n-ai si d-asta te zbati degeaba) mwah1.gif

La multi ani,surioara! wub.gif
Thecook
La multi ani draga mea ! mwah1.gif wub.gif
Felina
N-a ca am ajuns cam tarziu. Eu ce sa mai spun? laugh.gif
Eu iti urez multa liniste sufleteasca! wub.gif
Oiski-Poiski
Carmencita , canta deja fanfara ???? rofl.gif rofl.gif
Sushi
nu c-am sedus fanfarezii si amu-s terminati rofl.gif
Sushi
ok, mai am 1 ora de lucru si apoi ma duc acasa sa ma spal, sa dorm 1 ceas ca-s frinta si la 6 ies la un restaurant sirbesc cu O si prietena lui, plus I ca si ea a avut ziua ieri si am chemat-o si pe ea, o sa continui seara in crisma din centru a lui G, abia astept sa-l vad, sper ca e prin zona...
Miine lucrez de la 7 la 12, parca vad ca vin cu ochii umflati rofl.gif
Sushi
ies in oras
user posted image
Sushi
dupa ce-mi usc parul bineinteles... rofl.gif
dascalita
La multi si mirifici ani, draga mea!Sa fii sanatoasa si sa te simti implinita si fericita in toate zilele, sa traiesti in armonie cu tine si cu ceilalti si sa stii ca orice varsta este frumoasa daca stii s-o traiesti!
mwah1.gif
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
Noaaa deci ce-am facut ieri dupa amiaza: am iesit cu O si prietena lui la un restaurant italienesc si eu cu ea am luat un platou cu fructe de mare de 2 persoane dar ar fi mincat si 3 si 4 din el! Apoi am mers la G la bar. Ceva mi s-a parut ciudat, nu pot spune ce, in legatura cu G... oricum a bagat toata seara muzica ce-am comandat-o eu. Am baut Martini peste Martini, niste cocktailuri si un pahar de sampanie. Pentru ca am apucat sa dorm 1 ceas dupa masa si pentru ca eram cu burta plina nu m-am imbatat foarte rau.
Unu se tot fila cu picioarele mele si am fost si eu obraznica ca-mi mingiiam pulpele laugh.gif inainte sa iesim m-am gindit cum ar fi sa ma duc la el sa-l sarut pe gura, cu limba... numa' asa si s-o tai... dar ma gindeam ca poate moare de inima... si iau ban pe viata de la G devil.gif
Felina
woot_jump.gif
Sushi
Puncte de vedere

Asa au vazut faza nemtii:

user posted image

Asa au vazut-o francezii:

user posted image

Asa au vazut-o italienii :

user posted image

Asa au vazut-o americanii :

user posted image

Si asa a vazut-o mass-media :

user posted image
Thecook
rofl.gif thumb_yello.gif
Sushi
am primit de la G 2 dvd-uri cu un concert Eros Ramazotii la Roma, sint superbeeeeeeeeeeeee
dascalita
Mi-au placut fazele cu Zidane! laugh.gif
Si mie imi place Eros Ramazoti! wub.gif
Sushi
Cred ca am intrat in era persoanelor super! In ultima vreme am cunoscut tot felul de oameni prietenosi si... ma rog... smile.gif
Cu Y am construit vad o relatie tare frumoasa care merge dincolo de serviciu.
Cu Myriam m-am imprietenit instantaneu. O tin minte de cind a venit sa ma intrebe unde se tine interviul pentru postul de receptionera. Apoi cind mi-au adus-o la scolit am vazut in ochii ei ca se bucura sa fie cu mine. Am primit de la sefu doua bilete VIP pt Minimundus si am intrebat-o de cind n-a fost... zice ca de cind era mica... asa ca mergem miine amindoua smile.gif
De K, prietena lui O, nu ma mai satur. Ieri am chefuit impreuna, azi la 12 ne-am baut impreuna cafeaua pe o terasa vizavi de Hostel. Am stat sub un acoperis. La jumatate de metru de noi ploua cu galeata... noi ne beiam cafeaua... superba vara asta wub.gif
Sushi
Ultima poza de aseara... deja eram cam incilcita devil.gif

user posted image
mdA!
unde erai inalcita? ca io vaz altceva.. laugh.gif
Sushi
QUOTE (alexa @ 13 Jul 2006, 08:46 PM)
unde erai inalcita? ca io vaz altceva.. laugh.gif

wink.gif

am vorbit cu Carla. Vine dar cu alte 4 persoane si se pare ca n-o sa ajunga-n Klgt ci numai in Viena. Daca e asa atunci imi iau eu 1 zi libera si ma duc s-o intilnesc. Dar am instatat sa vina toti pe citeva zile aici.
Sushi
Carla m-a visat intr-una din noptile trecute si m-a intrebat foarte serios daca sint ok. I-am spus ca da, sint. Apoi i-am spus ca tocmai ce-am facut 32... de aia m-o fi visat zice ea smile.gif
Vreau sa-i iau ceva frumos pe cind vine... inca n-am idee ce...
Imi beau cafeaua din canile noi ce mi le-am luat pentru noul apartament. Culoarea verde deschis amestecat cu mult galben. Mi-am luat si un aranjament cu luminare tot in culoarea asta. O sa incerc sa-mi decorez bucataria in verdele asta. E plin de energie si modern.
Sushi
Mi-am amintit o faza. Eram dimineata in receptie si la o masa, o familie italiana cu un copil de vreo 5-6 ani a impachetat doua sandviciuri. In mor normal nu are nimeni voie sa faca treaba asta, se poate consuma numai la fata locului. Dar ma rog, pentru copii mai inchid ochii si oricum au impachetat doar 2 nu 10. La masa de linga ei o nemtoaica tinara, cam 18-19 ani sa fi avut. Vine la mine si-mi atrage atentia ca ce fac aia si-mi spune ca si prietenul ei e sus si doarme dar ea nu-i impacheteaza mincare...
I-am spus ca da, noi putem ruga frumos oaspetii sa faca sau sa nu faca ceva dar NU putem obliga pe nimeni si ca in special cind e vorba de copii sintem galanti si toleranti.
Gestul fetei mi s-a parut foarte urit. E tipic nemtesc de altfel...
Sushi
am primit un cd cu muzica romaneasca de la cumnatul. Il ascult si-mi place...
cinta despre dorul de casa... eu nu-l mai am... o fi ultima etapa a dezradacinarii? Nu pot spune ca sint in limba dupa stilul de viata al austriecilor dar ei macar au vreme sa aiba unul. Dupa cele 8 ore de slujba iti permiti sa mai ai si viata privata, sa mai faci un curs, o excursie, dragoste... ca salarul iti acopera nevoile si mai si ramine...
Romania ramine o parte importanta din mine dar nu mi-e dor de ea.
Sa cistig la Lotto mi-as face casa undeva unde e cald si bine.
Mint... mi-e dor totusi de camera mea...
Sushi
Ma gindeam intr-o vreme sa renovez camera mea asa ca lumea. Sa schimb parchetul ca e foarte vechi si greu de intretinut, sa cumpar mobila noua... dar parca nu pot sa arunc patul meu si dulapul meu si masa de birou... cit sentimentalism domnule! rofl.gif
Sushi
asta ascult:
Fara Zahar - De la sate

I:
De treci codrii de arama de departe vezi arzand
Fosta casa a lu' bunicu' si pe el l-auzi urland
L-am rugat de-atatea ori sa-mi dea actele pe casa
Dar el n-o vrut sa m-asculte si-i tin usa sa nu iasa
M-o luat foamea de cu seara la Caminu' Cultural
Cand dupa o zi de coasa am mers cu mandra mea la bal
Mi-o dat unu' un kil de tuica sa-i dau mandra cu imprumut
Ca oricum eram prea manga si n-as fi putut sa...
Sar innebuniti vecinii cu galeti de apa in mana
Eu le zic ca nu-mi sete si le-arat ca am fantana
Si strig sa ma lase in pace aruncand spre ei toporu'
Care taie o baba in doua si la alta 'AU! PCHISHORU!'
Ma trezesc deodata brusc si nu stiu fumu' de-unde vine
Intru-n casa da' bunicu' nu se simte foarte bine
Imi pare rau de ce-am facut, si regret, si vreau sa mor
Si-am chemat televiziunea sa ma tai in fatza lor.

Refren(x2):
Cantecul asta-i despre noi
E un cantec simplu despre vaci si boi
De la sate cu carute colorate
In care trec tigani si canta 'Pe la spate'.

II:
Mi-e mi place satul meu ca se-ntampla lucruri bune
Avem si televizor, nu-i asa de rupt de lume
Cum e tatza Floarea, e vedeta Pro-TV
Catalin Radu Tanase a stat de vorba cu ea
In fiecare saptamana vin reporteri si-o filmeaza
Ca din doua in doua zile un nepot o violeaza
L-am vazut si mai deunazi la stiri la televizor
O taiat o baba in doua si la alta un picior
O chemat televiziunea ca sa vina sa-i filmeze
Si plangand o scos cutitu' si-o inceput sa se cresteze
Cel mai mult m-am bucurat cand o venit 'Din dragoste'
Am vorbit cu Mircea Radu si mi-a zis si mie 'bre'
O venit si de la 'Iarta-ma' la noi la poarta odata
C-un buchet de flori albastre de la tata pentru mama
Ce s-o bucurat mamica ca erau foarte frumoase
Ce s-o bucurat si calu' ca de mult nu mai mancase.

Refren:..

III:
Dupa o zi de tras la coasa merg cu mandra mea la bal
Cand fanfara canta house la Caminu' Cultural
Vine unu' in training Nike si-mi ia mandra de mijloc
Ptiu, 'tui ceapa caprii masii! Da' ce eu nu pot sa joc?'
Si ma bag cu mandra in hora linistit si binisor
Stie ca sa joace house da' ma calca pe picior
Eu m-arunc si fac spagatu' ca-s elastic ca un cas
Toata ziua joc freestyle-u' cu flacaii pe imas
Domnu' Nike ma imbie cu un kil de tuica buna
Ca sa-l las sa-mi ia mandruta si sa o duca pana in sura
Mandra mea nu s-ar fi dus fiindca tine mult la mine
Da' cand o gustat din tuica nu s-o mai putut abtine
Acu'-s beat si vreau sa intru peste ei, mai bine lasa...
Ia sa merg eu la bunicu' sa-i cer actele pe casa.

Refren(x2):..
'e la spate, pe la spate...'


Sushi
mie imi trebe cd-ul cu "fara zahar"! oare-l poci comanda online? sau mi-l cumpara cineva si io trimit malaiu? unsure.gif
Sushi
pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz sad.gif
Felina
da ce esti asa grabita? laugh.gif
rabdare pui!
Sushi
da-mi Doamne rabdare da' repede ca ma grabesc rofl.gif
Felina
laugh.gif
Felina
Mi-am lasat paru lung, asa cum m-ai sfatuit.
Acuma sfatuieste-ma si ce sa fac cu el, ca nu ma mai descurc!!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.