Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
dascalita
Imi pare rau ca Lucky nu mai este...Macar poti sa traiesti cu amintirea clipelor frumoase, poti fi multumita ca v-ati facut viata frumoasa una alteia si...ai sa plangi ori de cate ori vei simti nevoia sa-ti treci mana prin blanita ei pufoasa...Te inteleg si stiu cat ai iubit-o...Acum se joaca amandoua prin raiul pisicilor: Lucky a ta si Catitza mea...doua minuni pufoase si iubitoare!
Sushi
da, inca nu i-am strans lucrusoarele ca imi place sa le vad asa, si vasele de papica si toaleta... acuma nu am puterea sa povestesc cum si ce-o fost dar ce conteaza e ca Lucky nu mai sufera...
Sushi
rau e seara si dimineata cand ma trezesc. Atunci e rau de tot. Dimineata asta m-am trezit speriata si am dat sa merg sa vad daca are febra ca eu am tot sperat ca i-a scadea si-a fi bine totul... pana mi-am dat seama cine, unde si cand sunt. Apoi primul gand mi-a fost ca nu mai sufera, ca e mai bine asa...

acuma am spalat paturile ei preferate, alea pufoase pe care se tolanea. Nu-mi place sa umblu prin casa ca mi se face dor de ea si-o caut. De la serviciu direct in baie, dormitor si gata...

si spalam podelele numai cu apa fierbinte cu otet sa nu se imbolnaveasca... si offf vai!... cate si mai cate... degeaba ca de cancer nu se scapa...
Afrodita
Off iubita, imi pare nespus de rau s-aud ca si Lucky a ta s-a dus sad.gif Sper ca e fericita acolo, cu Catita si ca se uita amandoua in jos la voi si povestesc ce prietene bune le-ati fost hug.gif

Offf sad.gif
Sushi
mi s-au ofilit si orhideele...
Sushi
viata merge inainte.din pacate fara Luchinella mea...
Programari peste programari, 2 de maine pica dar las ca e bine si asa ca am vreme sa aduc mai sus pe lista altele.

Astept. Doctoritza a zis ca pisica mea o a ma gaseasca... astept...
Deocamdata am donat azilului de animale niste banuti. M-am oferit sa le fac reparaturi cu masina de cusut la ce ar avea de reparat la alt azil. Sa dau si eu ceva inapoi din ce-am primit dela Luchinella...

Sushi
o situatie aiurea, am luat deciziile bune, acuma stau si cuget cum organizez ultimul pas...
Sushi
mai bine nu...
Sushi
Pasa proasta care a culminat cu moartea Luchinelei a trecut. Lucrurile incep iar sa functioneze. Unele. Altele nu.
Mai am cateva zile, o saptamana si un pic, pana la concediu. Bagajul mi-e partial facut deja. Abia astept sa ma iau c-o carte in poseta, la drum.
N-am doruri si n-am suferinti. Si e bine asa.
Sushi
am inceput sa mananc ce am congelat, nu mai cumpar ca oricum vreau sa las frigiderul gol si scos din priza...
saptamana viitoare am 3 zile libere de la serviciu dar pline de alte programari.
Sushi
m-am gandit zilele astea la rostul unui jurnal, mai ales al unuia online. Si cred ca pentru mine a fost important sa notez diferitele faze ale procesului prin care am trecut in ultimii ani, ca sa ma pot uita inapoi atunci cand drumurile mi se pareau inchise, sa vad ca m-am mai confruntat cu diverse chestiuni si le-am rezolvat, sau le-a rezolvat timpul...

Vorbind cu psiho vineri, la un moment ea dat a exclamat: "Eu abia acuma imi dau seama ce drum ati reusit sa parcurgeti!!" Da, asa e. Un drum lung si anevoios. Pe care l-am notat aici, in jurnal. Uneori am primit, alteori nu reactii. Care atunci cand au venit au fost binevenite dar nu ele au fost tzelul notitzelor mele.

Ma cam doare capul, o sa iau o tableta. Sezonul s-a gatat, azi am doua sosiri, adica vax, apa de ploaie... asa c-o sa bag niste haine la spalat. The show must go on...
dascalita
Pana la urama si jurnalele astea sunt de folos la ceva...Macar sa vedem de cate ori ne-am dat cu capul de pragul de sus si cum ne-am oblojit cucuiul! sorry.gif Ma bucur ca tie ti-a fost de un real folos si mai ales ma bucur ca ai reusit sa strabati drumul ala anevoios de care se mira psiho ! Felicitari pentru drumul strabatut si mai ales concediu placut! mwah1.gif
Sushi
carmen vs cartoful




am invins eu mwah1.gif

Dasca abia saptamana viitoare merg in conced, saptamana asta am 3 zile libere pe care le astept cu drag desi is incarcate de alte si alte programari, din alea grele de tot stii tu, adica maine italiana si poimaine gimnastica rofl.gif

In orice caz abia astept s-ajung la sora-mea s-o vad pe aia mica, pe bili... wub.gif
Serenity
Ce blugi faini ai! drool.gif biggrin.gif
Sushi
is de aia pe care i-ai purta zilnic... si cand ma hotarasc sa imbrac altii regret si tot cu gandul la ei is...
Afrodita
Stiu ca suna rautacios, da' ma bucur ca nu-s singura pitica biggrin.gif devil.gif harhar.gif (nu de alta, da' aveam senzatia ca esti inalta rau si acu' vad ca nu si me bucure biggrin.gif )

Sau statea fotografu' pe scara? hmm.gif

Si dap, stiu si io blugii aia, ca am nimerit si io o pereche si daca nu m-ar barfi astea de la munca pe bune ca i-as imbraca absolut zi de zi biggrin.gif wub.gif

mwah1.gif Spor la treburi si concediu placut sa ai hug.gif
Serenity
Haida ca se poarta versiunea small-size... mai ales de cand cu traficu' asta nebun si locurile de parcare problematice ohyeah.gif
Sushi
ce rele sunteti mai fetelor mai! rofl.gif

io oricum ma vad ca super mare ohyeah.gif
Sushi
am carnetul spoton.gif
dascalita
Felicitatiuni si strangeri de maini si imbratisari!!!
'Eram sigura ca fata mea desteapta nu se lasa cu una cu doua, bre! mwah1.gif Cand faci cinste???
Sushi
de azi pana vineri seara fac cinste thumb_yello.gif
Serenity
Felicitaaaaaari! yay.gif You did it!! biggrin.gif Sa curga alcoalele... ohyeah.gif
Sushi
pana am facut exercitiile de parcare profa o tinut-o de vorba de examinatoare si s-o uitat in alta parte rofl.gif Apoi m-o dus pe niste strazi mai necirculate rofl.gif
Mi-o dat permisul, o singura critica o avut, ca conduc prea defensiv thumb_yello.gif
Apoi am mers cu B si am mancat. Dupa aia am condus eu spre casa, am traversat orasul. B o vomat! Cred ca pestele ce l-o mancat n-o fo proaspat rolleyes.gif
Sushi
a avut un oaspete ocazional cu cae tare ne-am distrat vorbind aiurea, facand glume, razand... asa... si o fost de ziua mea iara la noi cand am fost in chef bun oricum deci ne-am tavalit pe jos cu altii de ras. Apoi o mai venit dupa ceva vreme, statea in alt hotel dar o venit sa ma vada. El se ocupa de ceva parfumuri nustiuce si avea doua cutii cu mostre, ca sa-mi aleg si mi-l trimite. Asa ca un ceas am tot mirosit pana am ales, n-am sperat eu ca chiar il capat rolleyes.gif dar noaah o fost fan sa le miros...
Ieri am astepta un pachet acasa... Parfumul si un cupon de cadou de 50 de euro, sa-mi aleg eu ce vreau din cele doua cataloage ohmy.gif

azi dimineata am primit o veste care ma face fericita wub.gif


dar am si o veste proasta care le "compenseaza" pe cele bune sad.gif AJ are cancer... la 28 de ani... poate se mai poate opera? Ii datorez mult ...
Sushi
deseara bag pulpe la cuptor cu ulei de masline, garnitura cartofi la cuptor. Am invitate 2 cupluri de prieteni care nu se cunosc unu cu altul. Deseara o sa se cunoasca. Sper sa nu se intalneasca dupa ia pe la spatele meu devil.gif
K ar fi vrut langosi dar se face prea mult fum de la prajit. Totusi o sa fac kenyerlangos sa-i fie de pofta rolleyes.gif ca ala se face la cuptor. jos pulpele cu cartofii, sus langoshul rofl.gif

tre s afac lista de cumparaturi sa ma duc sa ma ezolv azi ca mintenas plec...

in München am de asteptat 5 ore, o sa iau masa cu cineva poate smile.gif m-as bucura si mi-as dori, a vedem... rolleyes.gif
Sushi
supa cu galuste mi gata. Galustele o iesit o minune! in cptor is pulpitzele, cartofii ii aduce K c-o zis sa nu iau ca are prea multi din Ungaria. Apoi bagam o tarte Tatin. Am luat bere, martini, fanta si ceva de fructe.
Sushi
azi m-am enervat pe-o curva proasta. Dar atata de rau ca m-o durut stomacul!
Pe fata asta am cunoscut-o intamplator, era venita aici de o luna si disperata ca ea nu cunoaste romani, m-o auzit vorbind la telefonul public in romaneste si gata i s-o pus pata pe mine. Prea multe n-o putut face cu mine ca n-am avut timp chit ca se plictisea si se bocea intruna.
Amu e maritata de 2 saptamani, si-o cunoscut sotul pe net. Nu c-ar fi treaba mea cine ce si unde dar se leaga ...
Ieri seara o fost si ei invitati la mine, o stat cot la cot cu mine la masa mea. Azi o venit numa ea la o cafea si mi-o adus cantarul sa-mi cantaresc bagajul sa n-am mai mult de 20 de kile. Si zice "Ti-am facut ceva dar o sa te superi" "Noah zic zi ce-ai facut si decid io daca ma supar sau nu!". "Te-am inscris la matrimoniale!" "CE??? Da de ce?" "Ca multi din cunoscutii mei acolo si-o gasit perechea". "Mai fata io is bine. Mie mi super bine. Mie nu-mi tre barbat..." si incerc sa-i explic ce si cum sa ma justific ca-s asa de vaca ca nu stiu sa-i apreciez gestul ... Pricepe apoi schimba placa: "Am fo curioasa cine-i inscris din orasul nostru!" Zic "Ce date personale ai dat despre mine?" Pai zice te-am inscris cu nick-ul XY. Pai mai fata io cu ala is activa in forumuri, iese si la cautare cu google cine is c-am scris la forumu de oale cine-s de unde si unde lucrez! Sterge-ma dar repejor!". "Bine"
Atata i-am mai zis ca datele mele personale sunt ale mele si sa nu mai faca asa ceva...
Futui mama masii de treaba si de balega telenovelei cui i-o facut de oameni ce nu-si dau seama ca viata mea e a mea, e privata si n-au ce-si baga narile in ea. Ca e NUMAI si numai problema mea daca traiesc umbland in maini sau in picioare. Dar de unde atata lipsa de respect pentru viata mea privata???
Amu nu i-am mai raspuns la telefon si pe mess e la ignore si sa ma pupe. Daca ii trebe preteni sa-nvete sa nu-si bage falcine in valaul altora!
Sushi
In orice caz mi-o stricat toata ziua de azi...
Si ma gandesc: "Da-mi trebe mie de astea? Da de ce? Numa ca och vai eu n-am pe nimeni sa fie preten cu mine hai fi tu Carmen??"
Raman io la O si K. Cu astia n-am avut veci de veci amin probleme si nici nu le-ar trece asa ceva prin cap, nici mie!
Noa Doamne ajuta, ca sper c-am invatat lectia!
De la inceput nu mi-o placut de ea ca o fo prea insistenta ca sa iesim sa mergem undeva impreuna cand io n-aveam timp nici sa ma pis. Noa aici ii, prima impresie, de aia trebuia io sa ascult!
Sushi
parca mi cunoscuta povestea cu insistenta...
Afrodita
Mie mi-i cunoscuta si povestea cu insistenta si aia cu profilul de pe matrimoniale.

Aia cu insistenta mi s-o intamplat mie mai de mult, cand eram mica si proasta si nu stiam sa-mi ascult instinctele (acuma stiu, da' tot nu le-ascult mereu laugh.gif ): tot asa, o madama mi-o fost extrem de insistenta in a se imprieteni cu mine brusc si dintr-o data si numa' bine ca la 2-3 luni dupa aia am avut belea mare din cauza ei (ti-oi zice in particular ce si cum).

Aia cu matrimonialele am citit-o intr-un roman de asta modern, lectura de citit pe buda si in autobuz laugh.gif si lojic ca acolo totu' s-o terminat cu bine laugh.gif da' ma-ndoiesc ca in viata de zi cu zi s-ar termina cu bine. Plus de asta, vorba ta: privatu e privat, lua-l-ar naiba de privat ce e el, ca de aia nu e public! Iar borsul tau e-al tau si nu-i al nimanui altcuiva, asa acru sau dulce cum o fi, e pe gustul tau, iar altii cu alte gusturi sa-si bage deshtele in cur data urmatoare cand ii mai mananca sa vada de borsu' tau!!

Bah, cata nesimtire si prostie in lumea asta!! hh.gif
Sushi
Da mai Afro, io si-acuma-s nervoasa sa-mi bag picioru-n capu ei de bovina. Tot ce se poate c-o fi citit niscai lectura de corason si cum nu avea ce face decat sa-si vada de raharul ei s-o gandit sa ma execute pe mine... Da io n-am nevoie de din astea. Io imi traiesc viata asa cum mi-am facut-o si mi-am facut-o pe gustul meu!


Mi-am spalat si pregatit hainele de mers pe avion. Geaca mi-o calcat-o K ca eu urasc calcatorul. K mai are 2 saptamani si vine bebe. A veni cand io oi fi plecata... o zis O ca ma suna si ne-mbatam la telefon...

Abia astept sa-mi pun curu-n pat astazi... m-o obosit dracii de azi...
Sushi
o mai facut ea faze da nu mie si-am zis ca noah e noua in Austria si pana-si uita figurile de Bucuresti si le inlocuieste cu maniere de Austria mai dureaza...
Aici gasesti numele profesorilor pe net. Si ea s-o apucat sa le trimita la profii de la cursul de germana bancuri. Dar asa, cateva pe saptamana...! Noa si o primit de la cineva un banc in dialect carinthian. Si i l-o trimis la profu ei de germana. Ea n-o inteles bancul dar nu aia i-o fo important. Profu i-o scris inapoi ca o roaga sa nu-i mai trimita bancuri in care persoane (de culoare, handicapati sau femei) sunt discriminate! O zis sa-i traduc bancul si era cum un elev o prinde pe profesoara de tzatza!! I-am zis sa-si stea pe cur sa nu trimita bancuri la profi, ea ca nu, ca si la 2 profe le-o trimis si alea s-o bucurat blink.gif
Afrodita
Deci, io cand vad/aud/aflu despre cazuri de oameni de din astia, ashe ce ma ia o bucurie la inima, nu de alta, da-mi dau seama cat de "normala" si fara nevoie de psihologi sunt io laugh.gif rofl.gif (da, da, "romana" din mesajul asta se vrea a fi muci intentionat tongue.gif )

Femeie, zau asa! Da-i un nr de tel. al vre-unui psiholog, ca fata are nevoie mare de ajutor... Tare mi-e mie ca psihologu' nu o mai poate ajuta si tre' sa se duca madam direct la psihiatru.... Saraca...

Noah, vacanta placuta sa ai mwah1.gif
Sushi
poimaine pe vremea asta o sa fiu pe drum smile.gif

Sushi
of inima mea... http://de.youtube.com/watch?v=Yql1l_Qk2EA&...feature=related
Sushi
e un soare super dupa saptamani de ninsori... ies la plimbare wub.gif
Sushi
azi pasul 4
Serenity
Mie fata aia mi se pare doar proasta de pute... atata tot.
Sushi
de obicei nu-mi pun mintea cu prostii dar acolo nu m-am putu abtine sa nu claxonez...
Sushi
a doua zi fara fumat! traiasca Stefan Frädrich! smile.gif
nu tremur nu lesin nu nimic. Singura chestie e ca mai imi vine cate-un gand de tigara. Noa si atunci zic "Hello gandule ce mai faci? ai trecut pe la mine?" rofl.gif
Deja aseara nu mai aveam pofta de a fuma. Azi dimineata m-o vizitat iar gandul da cred ca e ocupat ca nu sta niciodata mai mult de cateva secunde ohyeah.gif
Ieri FR fuma. N-am simtit pofta deloc...
Ce ciudat ca e totul in capul nostru...
Sushi
azi am invatat ceva: ca nu e vinovat cine se caca-n casa ci cel ce zice ca pute.
Afrodita
Nush cum vine asta, da' nu-mi suna a bine laugh.gif
Serenity
Sarbatori memorabile, Carmencita mwah1.gif

Ti l-am adus pe dumnealui:



... cica face o lasagna de le da clasa celor mai smecheri bucatari laugh.gif
Afrodita
rofl.gif Interesant cadou, Sere harhar.gif

Mai puica, sa ai neste sarbatori fericite tare si minunate!!

Eu te tzuc pe fuga, ca nu-mi vad capul de treburi sad.gif

mwah1.gif Mmmmuuuuaaaah!! hug.gif
dascalita
Sper sa ai sarbatori minunate si anul care vine sa-ti aduca ce-ti doresti tu mai mult si mai mult, da? Sa fii sanatoasa si fericita!
Nefertiti
smile.gif

Serenity
Cadoul (primul nu se vede, nush di ce):
dascalita
Nimic nu ne mai spui... mad.gif
Bonsai
Tante Carmen pupici de la noi si ganduri bune . martisoarea si floricele virtuale mwah1.gif
Sushi2exCarmelita
ce de praf pe-aici buhhh

noa da nici nu am ce scrie. Is bine.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.