Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Felina
si noi mancam fish&chips odata pe saptamana, e deja regula rolleyes.gif

si asta pentru tine harhar.gif
wulfenia
Feli eu evit absolutismele, inclusiv la mancare. O sa inlocuiesc o parte din fainurile albe cu fainuri integrale si o sa reduc dramatic zaharul consumat, cred ca asta e formularea mai potrivita a ceea ce gandesc smile.gif
Oiski-Poiski
Eu evit absolut mancarea de la McKotz ca mi se face apoi rau de la stomac.Dracu stie ce baga in ea de ma simt asa de rau.Trei zile mai tarziu imi vine sus tot gust de ce-am mancat.Sau poate asta e smecheria.Platesti o data si trei zile dupa aia nu mai trebe sa mananci nimica ca traiesti din resturile ce-ti vin sus.Deci am economisit de fapt.Hmmmmm .Sunt o desteapta.


wulfenia
Oiski eu mananc de ani de zile la McD si la BK si acuma e prima data ca mancarea nu a fost 100% OK. Sigur ca mancarea e plina de E-uri si mai stiu eu ce dar ca sa fiu sincera cunosc foarte multe case unde se gateste cu vegeta si cuburi Magy care tot alea is, asa ca pana la urma am decis ca pentru mine solutia e sa nu exagerez cu nimica, cand mi foame mananc, mai ales la BK unde au niste aripioare picante delicioase... si inca ceva ce se numeste Hot Blondy wink.gif pe care iti recomand s-o savurezi cu E tongue.gif

Asa. Ultima zi de terapie, eu nu vad nici o schimbare, tensiunea din zona gatului si cefei a disparut dar oasele tot nu mi s-ar indreptat, noa poate asa le-o fost dat sa fie. Parca parca imi amintesc ca bunica-mea avea asa ceva, si mai avea o particularitate la muschii bratelor, si pe aia am mostenit-o, noa macar stiu ce de unde am, numai nasul inca n-am reusit sa descopar de unde-mi vine.

Maine ma ia L de la gara si mergem sa facem cumparaturile pentru weekend, ajunsi acasa o sa pranzim si cand a fi el la lucru oi da cu aspiratorul si cu mopul. Apoi sambata as merge la Conforama sa iau corpul ala mic de mobila ce mi se potriveste cu mobila din sufragerie si sa terminam incet si cu aia.

Inca nu am gasit o solutie pentru biblioteca. Ceva ceva am vazut eu la Ikea, poate dam si-acolo o fuga sambata.

In camera 3 tre sa iau un dulap pentru lenjeriile de pat si prosoape.

Soba o luam la primavara.

Incet incet o sa ma interesez de acte. Aici am platit asigurarea pana la sfarsitul lui decembrie.



wulfenia
B mi-a facut rost de un calendar de masa gratis. Yuppi! Cu A nu m-am intalnit, nici cu famul lui K decat scurt cat i-am dat copilului cadoul.

Am luat pentru Al o carte pentru copii cu dinozauri si pentru Y o carte mare in care sunt prezentate 1000 tipuri de tractoare, in limba germana of course ohyeah.gif La ailalti doi nu stiu ce sa le luam...

Maine seara sun sa-mi fac programare la coafeza. Sa nu uit!

Ma gandeam la sistemul asta in care traim. Nu l-am inventat eu, desigur, si asta poate fi o scuza foarte moale si calduroasa. Insa suntem noi, cei de azi, ce-l tinem in viata. Si stiu ca nu pot schimba lumea, mi-e foarte clara treaba asta si nu de ieri sau de azi. Dar ma pot schimba pe mine. Pot fi eu schimbarea ce-o doresc in lume? Categoric da.

Azi e ziua HIV.
Oiski-Poiski
QUOTE(wulfenia @ 1 Dec 2011, 09:07 PM) *
Ma gandeam la sistemul asta in care traim. Si stiu ca nu pot schimba lumea,



Stii cantecul ?

Wovon sollen wir träumen?
So wie wir sind, so wie wir sind, so wie wir sind
Woran können wir glauben?
Wo führt das hin? Was kommt und bleibt? So wie wir sind.

Da , chiar asa.La ce sa mai visam cand lumea este asa cum este ? Poate sa visam ca fiecare se poate schimba in mai bine si ca nu ramane doar un vis.


Un WE frumos.Saluta Grado din partea noastra smile.gif


wulfenia
nu, nu stiu cantecul smile.gif

La Grado o sa-i spun cand il vad. Azi nu, nici maine... desi azi m-as fi dus ca am eu asa o dorinta sa privesc marea cand ploua si cu ploaia asta finuta ar fi fost superb. Dar duty calls, am gramezi de chestii de rezolvat, pentru prima data am facut mancare sus si am mancat in doi, o fo fain ohyeah.gif

Am adus niste crengute de brazi diversi de afara si am facut doua aranjamente frumoase cu portocale cu nelken si bete de scortisoara in ele... is tare frumoase si parfumeaza casa smile.gif

Am de spalat un munte intreg. Mi-am facut ceai in cana cea noua, din cozi de cirese si seminte de chimen. Pentru deseara imi fac o supa de mancare si pe maine la amiaza fasole cu niste afumatura ce asteapta de ceva vreme sa-i vina randul. Acuma i-o venit rolleyes.gif

O sa fac si o praji

si maine merg sa-mi iau o cartela de telefon! O fost fain fara dar cam am nevoie...
Oiski-Poiski
QUOTE(wulfenia @ 2 Dec 2011, 05:52 PM) *
O sa fac si o praji



Te-am molipsit,te-am molipsit , tra-la-la laugh.gif
wulfenia
daaaaaaaaaaaaaa, m-am molipsit smile.gif) Maine o sa fac 2 cozonaci cu mac pe duminica cand e ziua unuia din fratii lui L. Daca zici ca ti-o iesit bine aia babani ii fac si eu.
wulfenia
si asta o fac maine http://www.daskochbuch.eu/mohn-joghurt-torte.html
Oiski-Poiski
clapping.gif

laugh.gif

Ma bucur ca pot fi asa de convingatoare.
wulfenia
Torta o iesit foarte faina smile.gif

Dimineata am fost la piata de vechituri, cu amandoi cainii, o fost tare cuminti smile.gif

Acuma seara am stat toti la masa si cumnata mi-o tinut spatele intr.o chestie, o fo fain si fun smile.gif)
wulfenia
am facut o ciorba de legume cu tofu in loc de carne. O iesit sigur buna.

azi nu fac mare branza, ma epilez si cam atat...

is obo cred smile.gif
wulfenia
unul din nepoti e la buna-sa. Ma duc sa-l iau si iesim cu cainii sa cumparam paine (adica niste painici rotunde cu miez ca buretele dar ma rog, daca lor le plac, sa le fie de bine!)
Maine merg la coafura smile.gif ieri am reusit sa ma epilez in afara de doua portiuni in spatele pulpelor unde o sa vad eu cum o sa ajung, tre sa-mi folosesc creativitatea smile.gif)
wulfenia
Am fost la coafura, am parul frumos vopsit si ondulat smile.gif Am tras si un pic de barfa smile.gif
Mi groaza ca pana maine dupa amiaza nu am parte de L. Si maine a fi obosit... sad.gif
Tre sa ma pun sa-mi caut de munca, altfel ma plictisesc.
Pana acuma nici macar 1 secunda (una!) nu m-am gandit cu nostalgie la fostul loc de munca. Ma simt de parca nici nu l-as fi avut vreodata. Or fost atatea conflicte, atatea nedreptati si nepotisme ca nu am cum sa duc dorul unei asemenea situatii. Am fost si tare singura... ma rog...
wulfenia
Am regasit-o pe Lenuta din copilaria mea pe fb. Din partea aia de copilarie mai putin dominata de frica si de durere...
Felina
QUOTE(wulfenia @ 5 Dec 2011, 12:06 PM) *
azi nu fac mare branza, ma epilez si cam atat...



fa-o de doo ori, odata pt tine, odata pt mine rofl.gif
wulfenia
ok, dar numai pentru ca te cunosc! rofl.gif
fac dublu si branza si epilatu?
wulfenia
keep it simple and go back to the steps.
wulfenia
mi-a revenit insomnia... care ar fi un simptom al anxietatii conform unor surse... care anxietate ar insemna lipsa comunicarii cu HP
so there I go again
Oiski-Poiski
QUOTE(wulfenia @ 7 Dec 2011, 03:09 PM) *
Tre sa ma pun sa-mi caut de munca, altfel ma plictisesc.


Ma intrebam cat dureaza pana zici asta.E clar ca nu ti-e dor de locul care l-ai avut insa nu faci parte din categoria care poti sta numa acasa.Sunt convinsa ca iti vei gasi si tu ceva unde sa te simti mai bine.Nu stiu acuma ce gasesti insa prin aprilie incepe sezonul si atunci nu cred ca vrei tu sa lucrezi atata cat ti se va oferi.


Datorita pilulei de seara dorm in asa fel ca de doua zile nu aud ceasul .M-am gandit sa pun mai multe sa sune tot la doua minute diferenta hmm.gif
wulfenia
am rezolvat problema bibliotecii, nu mai imi trebuie smile.gif
acuma o sa rezolv de niste spatiu in debara sa-mi incapa aspiratorul si curatatorul cu aburi de care nu m-as mai desparti vreodata si cu care curat tot, de la geamuri la podele si wc, care scoate murdaria si din cele mai mici zgarieturi si nu lasa urme de nici un fel. Asta cred c-ar fi un cadou fain pentru sora-mea... hmmm.... ma mai gandesc.
In orice caz azi is de facut unele si altele care nu mai pot astepta...
Felina
ce e ala curatator cu aburi? cred ca am auzit de el pe la flylady daca nu ma insel. da io credeam ca ce e la americani la noi pe continent inca nu se exista rofl.gif . te rog sa imi explici ce e jucaria asta, cat costa si pe cine tre sa ucid sa am si eu unul laugh.gif
wulfenia
uite asta e al meu: http://www.kaercher-center-lippke.de/index...e=dampfreiniger

eu pentru prima data am curatat cu un curatator cu aburi de la serviciu, dupa amiaza cand nu era in folosinta il luam in ap. si curatam cu el, asa m-am obisnuit si acuma mi-am cumparat eu, e foarte fain smile.gif si lucreaza doar cu apa, fara detergenti smile.gif

O sa cumpar niste ulei esential de rozmarin sa pun 2-3 picuri in apa. Foloseste apa distilata, ca si calcatorul. Vezi ca apa ce iese de la uscatorul electric este apa distilata, sa n-o arunci smile.gif eu aia o folosesc si la calcat si la curatat.

se gasesc in toate tarile, in Italia le zice Vaporella daca tin bine minte

eu am dat pe al meu in jur de 200 de euro smile.gif

apropo ca pe cine tre sa ucizi... hmmm... ar fi soacra-mea... si dau si-un aspirator de la aceeasi marca smile.gif)
Oiski-Poiski
QUOTE(wulfenia @ 9 Dec 2011, 10:28 PM) *
apropo ca pe cine tre sa ucizi... hmmm... ar fi soacra-mea... si dau si-un aspirator de la aceeasi marca smile.gif)


Am si eu pe lista niste personaje .Marca aia are o multime de lucruri bune.Si cand terminam cu Kärcher trecem la Miele. laugh.gif

In vara am avut imprumutat , tot Kärcher, un Hochdruckreiniger (adica seamana cu cel al lui Carmen doar ca se bazeaza pe principiul cureti cu apa care iese cu viteza f.f.f mare) si E. S-a indragostit de el.
Insa unu din asta cu aburi mi-ar sta si mie bine sa curat baile.
Oiski-Poiski
QUOTE(wulfenia @ 9 Dec 2011, 10:28 PM) *
eu am dat pe al meu in jur de 200 de euro smile.gif



L-ai cumparat gebraucht ? Ca nou costa vreo 900 euro .Sau poate sunt pe marimi si unu mic nu costa atata ?

Ne-am uitat si noi la un Hochdruckreiniger gebraucht dar nime nu vrea sa le vanda dupa ce le-au avut in casa.
wulfenia
nu, l-am luat nou, de la BauHaus smile.gif
nu-mi dau seama de ce ar costa 900 de euro... poate canta imnul Germaniei in timp ce-si face treaba? unsure.gif
Mai era doar un model mai scump (eu iau mereu pe cel mijlociu ca pret) si ala avea bari mai mult un pic si o chestie special de spalat geamurile dar eu m-am invatat deja fara ea, le aburesc bine de tot si apoi trag cu guma in jos pe ele. Aici am geamuri mici (o sa vedeti! mwah1.gif ) deci nu-mi tre chestia aia. Curat si laminatul cu el. Idea e sa nu stai cu mopul ala cateva minute pe loc ca atunci poate ataca "lemnul". Dai din coate mai cu spor asa smile.gif) Lasa ca-i fac poze in actiune sa-l vezi smile.gif
Mi-am lat si aspiratorul tot de la Kärcher, si aspira si sufla smile.gif si are sac de mare capacitate asa ca repede nu o sa trebuiasca sa-l schimb. smile.gif
wulfenia
m-o tot frecat ca noi de ce nu facem brad si i-am spus ca pana sufrageria arata ca un garaj plina de scule si bormasine nu vad cum m-as putea pune sa decorez orisice. Asa ca azi si-a strans carabalacurile si si le-a transportat partial pe unde le-o fost locul. Incepe sa prinda contur camera pe care o vad de o frumusete rara wub.gif
Am fost si-am mai luat un corp de mobila, acuma il monteaza, eu am trebaluit pe ici pe colo, am scos o perdeluta dintr-un cadru de usa ca ma nerva, nu era gustul meu, am pus-o c-o tot insistat soacra ca sa pun acolo c-o vazut ea niste "perdele" cu latze de alea groase hidoase si io de spaima ca mi le-a lua ea am luat din alea cu firisoare. Azi le-am scos. A ramas cadrul usii liber, curat, fara zgablonturi. L zice sa nu mai fiu bleaga si sa tot umblu sa multumesc pe alti ca doara io traiesc in casa aia nu mama-sa. Right!
ieri noapte nu am dormit deloc. Sau nu imi amintesc sa fi dormit. Asa ca azi am fost ca un zombie. L-am intrebat daca si pentru el casa noastra este o prioritate...? De lucru s-a gasi mereu...
Deci facem brad. De plastic. Ca verde nu vreau. Nici plasticul nu-mi place si evit sa-l cumpar dar nu cred ca am alternativa. Brad de sticla, metal sau stofa nu am vazut pana acuma...
dascalita
Merita L. sa-i faci brad! Deja imi place de el la faza cu perdelele si cu stransul sculelor! thumb_yello.gif
Cat nu dormi, ca ai insomnie, citeste ceva usor...eu adorm citind in perioadele de genul asta...
wulfenia
dascalita
E minunat! thumb_yello.gif Sub bradul acela se vor afla darurile de la mos...
wulfenia
ohyeah.gif
Felina
nu stiu ce-am, ce m-a lovit, da nu mai sufar brazii rofl.gif . adica aia impodobiti.
normal ca o sa facem si noi, ca presiunea familiei e prea mare, dar o sa incerc sa nu-l tin mult.
Michelle
Imi cer scuze.
Felina
si eu tot unul in ghiveci vreau, acum sa vad daca ma tine buzunaru...
wulfenia
cateodata nu inteleg dar poate e mai bine asa.

am visat ceva si asta inseamna ca am dormit chiar daca eu nu imi amintesc. M-am visat in Mexic. Stiu de ce rolleyes.gif

is multe de let go. Multe frici si dorinte si vreri.

Poate daca as inceta sa mai vreau as reusi sa dorm?
wulfenia
maine am de rezolvat cu niste fugarite de acte. Poimaine merg cu Y&Fam. intr-o excursie de-o zi. Abia astept.
wulfenia
Felina si Michelle va rog pe viitor sa incercati sa va prezentati preferintele in jurnalele proprii. Nu v-am cerut parerea in legatura cu "bradul" meu de plastic, nu-i asa? Daca va e musai sa va ungeti mustarul peste tot, la mine in jurnal primesc doar complimente si cuvinte de apreciere. Michelle eu nu te inteleg, la mesaje private nu-mi raspunzi dar pe aici imi scrii, poate te decizi?
Oiski-Poiski
NU faceti greseala sa cumparati unul la ghiveci ca nu se prinde apoi in gradina .Am incercat deja .In primul rand in ianuarie e pamantul beton , nu poti sa-i sapi o groapa cum trebuie.Bradul e un copac foarte sensibil.Nu trece in plina iarna de stresul asta.


Carmen , vezi sa nu macini din mac decat atat cat iti trebuie ca se rancezeste foarte repede si apoi poti sa-l arunci .Mi s-a intamplat deja chestia asta si nu trecuse chiar asa de mult timp de cand il macinasem.Insa eu nu aveam masina de macinat mac si asa l-am lasat la Edeka unde l-am cumparat sa mi-l si macine.Si nu puteam zice , macinati-l acuma jumatate si cu restul vin o luna mai tarziu laugh.gif
Din cauza asta mi-a placut reteta ca are 250 gr Monback care e deja macinat si fiert .Tu va trebui sa-l fierbi olecuta in lapte daca folosesti mac simplu pe care il macini tu.

Daca cumva le stiai pe toate astea nu ma baga in seama ca eu acuma iexplic cu lux de amanunte orisice ca la munca rofl.gif



wulfenia
da stiam ca macul rancezeste rapid dupa ce prinde aer. Eu l-am cumparat la pungi de 250 de grame, gata macinat si-l tin in frigider. Nu am garantia c-o sa tina dar noah... incerc smile.gif

Nu stiu daca am dormit ceva azi noapte, eu cred ca nu. Am capul greu si nevoie sa ies la aer. Oricum o sa trebuiasca sa ies sa ma lup cu birocratia italiana dar is inarmata pana-n dinti! Am facut exercitii de calmare si imi iau si-o carte cu mine sa citesc in timp ce astept.

Am luat ieri biletele pentru a merge la sora-mea, o sa stam 2 saptamani, timp in care o sa vizitam un pic tara, o sa ma intalnesc cu C pe care nu am vazut-o de-o mie de ani, o sa revad Aveiro, Porto... hmmmm.... o sa facem excursii de familie... noa! smile.gif

Felina
QUOTE(wulfenia @ 12 Dec 2011, 08:02 PM) *
Felina [...] Daca va e musai sa va ungeti mustarul peste tot


???
wulfenia
am terminat sufrageria si ieri am luat si biblioteca, am gasit una exact de care cautam smile.gif L acuma se joaca pe tv, si-o instalat ceva joc, io n-am chef sa strang masa, poate ma duc sa ma culc un ceas?
Dupa amiaza poate fac prajitura cu mac. Sau poate nu? Maine plec in excursie, vineri cred c-o sa fac sarmalele si prajitura, e invitata si cumnata sa le guste, sambata o sa am oaspeti pana duminica, iara nu apuc sa mrg cu sally la scoala, oricum am decis sa merg de la inceputul lui Ianuarie.
Azi am reusit sa-mi fac codul fiscal italienesc si m-am informat despre asigurarea privata de sanatate.
Duminica am facut supa de bibilica si poerkoelt de bibilica, o iesit foarte faine. Pe cina de asta seara fac chiftele marinate.
wulfenia
Felina si Michelle va rog sa ma scuzati voi c-am reactionat asa. La urma urmei ideea e ca eu tre sa traiesc cu "bradu" asta-n casa nu altcineva. Scuzele de rigoare.
Felina
eu tot n-am inteles ce-am gresit. mai departe nu mi s-a parut ca cineva sa aiba ceva cu sau impotriva bradului tau.
pace! flowers.gif
wulfenia
mi-am dat seama ca aici in sat is multi romani. Ii aud vorbind pe strada cand trec pe langa ei. Cum la Klagenfurt o fost multi bosnieci, aici is multi romani. Moldoveni. La Trieste este o comunitate de satmareni. Da ce sa fac eu cu ei? Numai ca sa pot vorbi dialect si sa ma priceapa cineva nu se merita. Eu pot sa socializez cu orice natie, nu mi musai sa fie romani.
Faima romanilor aici e de speriat! Io il tot corectam pe L cand mai zicea ce scriu ziarele ca precis ca tiganii din romania o comis crimele nu romanii. Asa ca la ultimul eveniment mi-o susurat ca aia o fost romani, n-o fost tigani. Noa asa-mi trebe daca ma dau in barcile nationalismului smile.gif)
Cred ca pot sa-mi fac abonament la biblioteca acuma cu documentul asta ce il am.
L. e la lucru. Face saptamana asta schimb de noapte. Eu casc. Ma ustura ochii. M-am pus dupa amiaza sa ma culc. Pleoapele mi-o fos deja prea grele sa le tin sus. Am inchis ochii dar nu mi-o venit valul de somn.
Televiziunea italiana... inca nu i-am prins gustul. Imi lipsesc programele nemtesti. Ia sa-mi doresc o parabolica de la Mosu' meu tanar?
wulfenia
am dormit azi noapte aproape 6 ore! ohyeah.gif
nu ma mai doare stomacul
nu mai mi greu capul
nu ma mai ustura ochii
Aleluia! ohyeah.gif
wulfenia
m-am gandit la intrebarea cu "cine iubeste romania" si nu mi-am dat seama cum, ca roman, ai putea iubi-o sau nu. E ca si un parinte, un tata, o mama... ei sunt parte din tine cu bune, cu rele. Si asta forever!
Ieri cand mi-am facut codul fiscal, la tara de origine, angajatul de la ghiseu mi-a spus, avand in vedere ca am pasap. austriac, ca pot scrie ce vreau pe hartie, el aia imi trece pe cardul fiscal. N-am pregetat nici o clipa si.am scris Romania. Prima ratiune a fost aceea ca nu vreau candva sa.mi iasa probleme la verificare de acte si etc. Stiu ca sa prezinti cardul fiscal pe care scrie mare Romania, in Italia poate crea greutati. Totusi, Romania este parte din identitatea mea. Si am jurat sa-mi fiu mereu onesta si fidela mie insami.
Dar c-am facut-o din draoste pentru Romania? Nu stiu.... Cand am lucrat am raspuns mereu foarte clar oaspetilor care ma intrebau de unde vin ca sunt romanca, poate si vrand sa arat ca nu furam toti si nu dam in cap si ne drogam. Dar asta a fost doar motivul secundar. Primul a fost, bineinteles, faptul ca nu vreau sa ma dezic de mine insami.
Oiski-Poiski
De la ultimul servici am plecat din motivul ca era un colectiv de extremisti .Si aveam la firma cativa romani care s-au intrecut in "a se descurca in viata " .Si de fiecare data cand era vorba de romani cei cu care lucram direct comentau pe apucate si eu mi-am distrus nervii ca sa-i combat ca nu toti suntem hoti si stim sa ne "descurcam".Si ca Romania are si altceva de oferit decat Dracula.
Acuma la noul servici cand sunt intrebata zic ca vin din Romania si in rest nu ma mai intereseaza nimica.Adica de ce sa fiu eu Mama Salvarii Nationale ???
Am fost crescuta in sistemul comunist insa ultimii 20 de ani nu i-am petrecut plangand ca m-au nenorocit comunistii si acuma am urmari ireparabile.
Viata mea pe care o am acuma este asa cum mi-am facut-o eu si nu cum mi-a facut-o Romania.


Ce inteleapta sunt cu 42 rofl.gif


wulfenia
Daca la 42 de ani si 4 ceasuri asa de desteapta esti, sa vezi mai incolo.... smile.gif)

Oiski si eu tot asa, zic cine sunt si daca se incep povesti despe faptele de vitejie ale romanilor in lume eu zambesc si dau din cap si merg mai depate smile.gif
wulfenia
o fost fain azi. Am baut o cafea speciala cu o pralina in ea si cu multa frisca. La J i-o mancat bancomatul cardul si u aia ne-am pierdut 1 ceas. Mi-am luat o pereche de bocanci de la Geox ca cei vechi au deja peste 5 ani si-s purtati intens. Mi-am mai luat 2 blugi de la Calvin Klein si un comple sutien+chilot de la Golden Lady.
All in all o zi foarte faina.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.