Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Sushi
nuuu stiu exact ce-ai patit da io is multumita de podoaba mea capilara tongue.gif
Sushi
- Fa-mi tu un apel simbata cind pot sa te sun si nu deranjez.
- Carmen poti sa ma suni oricind.
- Si ce faci daca esti ocupat?
- Ma dezocup! rolleyes.gif
skrningrid
Barvo tie, fata draga!!
Asa de bine mi-a picat excursia ta in IT , l-a un momendat ma credeam la brat cu tine....dar a venit un pui de-al meu si m-am trezit acasa sad.gif
E super sa te simti asa libera, fara prea multe responsabilitati familiare, macar o data la nu stiu cit timp.
Multumesc pentru telefon, chiar nu ma asteptam mwah1.gif
Te rog sa te servesti !
user posted image
Sushi
Azi am plecat de dimineata pe coclauri cu o prietena care e tot din romania. Am cutreierat magazinele. Mi-am luat o bluza super mega extra frumoasa si niste cosmetice. A fost tare relaxant sa vorbesc romaneste. Am stat la o masa pe o terasa si am baut cafea, am mincat 1 felie de pizza.
Marti iar iesim sa-mi fac manichiura.
Aerobicul merge bine de tot. Numa pentru abdominali am probleme ca nu pot tine ritmul, din seria de zece io fac numa 8.
skrningrid
Ori te-ai distrat ori ba! nebunatica mica!!! ohmy.gif
Se vede de la o posta ca esti fericita! Tine-o tot asa thumb_yello.gif
Sushi
o zi superba azi. am avut un singur moment de slabiciune, a trecut rapid. Ce dau c-o mina imi pica-n alta vad. Am facut zece euro ciubuc. Nu tocmai ce-ai cheltuit azi pe bluza si cosmetice dar ma rog... puteau sa nici nu fie nu? rofl.gif
skrningrid
Sper ca nu ti s-a facut rau de la tort unsure.gif
Sushi
O nu draga. Crede-ma ca ard destule calorii/zi ca sa nici nu simt 1-2 felii de tort cool.gif
Dispar pina miercuri, sa nu ziceti ca nu v-am spus si sa ma cautati cu interpolul jamie.gif
Nu va spun unde ma duc ca e segreto biggrin.gif
Felina
Bine tu! mwah1.gif
skrningrid
Chiar asa dispari! daca tie iti foloseste e o.k.
Dar daca te supara cineva sa ne spui devil.gif ca il aranjam noi !>>>!!
Sushi
OK, deci de azi devine serioasa treaba. Nu numai ca sintem in plin sezon de virf dar mai am si unele altele de rezolvat... adica se rezolva ele de la sine.
Ma bucur ca m-am relaxat nitel si-o s-o mai fac dar nu curind sau cel putin nu pentru atitea zile si asa de departe.
Acuma merg la curs de pompieri laugh.gif
Miine... miine dimineata incepe o noua zi. Cu micile ei bucurii si frecusuri. Ma bucur pentru miine. AZI il savurez deja.
Felina
ai telefonul descarcat?
Sushi
is la curs. amu am pauza
Sushi
normal ca am luat egzamenul. Mai tre sa dau unu peste cinci ani. ce optimisti is austriecii astia... cine le garanteaza c-oi trai atita?
Felina
bravooo! mwah1.gif
Sushi
Iubesc vara asta care vine. Soarele, lumina, florile, oamenii, tot. Nu stiu cum am putut trai atitea luni fara vara. Sper sa-mi fi dus B ochelarii de soare la reparat. Le-a iesit o piulitza si sint favoritii mei.
Am facut azi curat in casa, sa fie totul luminos si ordonat.
E plin de polen peste tot. In fata blocului au inflorit trei tufe de malin. Mi-e dor de iasomie. Ia sa caut cum ii zice pe germana si sa-si plantez o tufa in fata viitorului apartament cool.gif
Felina
Minunat occidentul cu florile lui, nu?
N-am vazut toata viata atatea flori cate am vazut de cand sunt in irlanda.

Ieri am avut bucuria sa fac cunostinta cu un salcam urias cu flori galbene. Am stat lung sa-l crecetez ca nu-mi credeam ochilor - cum sa existe salcam galben? Si inca fara spini! tongue.gif
ii fac o poza in we si o postez la topicul despre galben.
Sushi
mms://stream.idnes.cz/video/0602/tv_zpravy/A060208_DUN_MADONNA_SORRY.WMV
Sushi
Mi-e dor de Gernot.
Sushi
stiti cumva cum o sa fie vremea in Bucuresti miercuri si joi?
dascalita
Astazi dimineata,luni... tongue.gif e o vreme superba si se pare ca sunt semne ca va veni vara!Cum timpul e "probabil" si vremea imprevizibila,pentru deplasarea ta la Bucuresti iti propun sa ai in bagaj costum de baie si de ...ski devil.gif ,ca nu se stie niciodata! wub.gif
mdA!
vremea o sa fie exceptionala: buna de stat in carciuma, la povesti. drunk.gif
sper ca n-o sa iti vina taman acu' ideea sa ma dezalcoolicesti ca.. hh.gif

hug.gif
Sushi
oh nuuuuuuuuuu alexoaie stai linistita ca inca o sa te sustin in eforturile tale de a avea un hobby smile.gif si mai stii, poate asa de antipatice o sa ne fim c-a fi musai sa bem ceva sa ne putem suporta reciproc rofl.gif
Sushi
asa obosita cum is acuma n-am fost de ani de zile. as pune capul jos pe masa sa dorm...
Felina
smile.gif
Sushi
as vrea sa pot privi acuma printr-un caleidoscop ca alea de cind eram mica si le roteam si imaginile se schimbau ... in floare de piersic ... sau stelutze de mare...
Sushi
ce e un "miine"? e o intimplare? o speranta? o asteptare? pe ce baza cladim un miine? si cind ne oprim din cladit si savuram azi? si de unde stim ca miine exista? avem certitudinea miinelui sau miine e doar o iluzie si daca ai noroc sa te trezesti in dimineata acelui miine atunci abia miine exista?
Felina
da smile.gif
Sushi
am vazut azi la tv un reportaj despre Adult Daughters. O femeie in jur de 50 de ani isi povestea viata, sentimentele. A fost ca si cind as auzi un cintec ale carui versuri le stiu bine de tot. Nimic nou. Totul se produce dupa tipare, nimic nu e lasat intimplarii. Si atunci de ce nu avem o strategie, un vaccin, un leac? De ce iar si iar alte si alte femei pasesc cu talpile goale pe aceleasi poteci pline de spini?
Felina
e si maine o zi. o zi care face mai mult ca toata viata pe care am trait-o.
Sushi
200 de oameni si totusi sint inconjurata de o liniste ce aproape o pot atinge cu mina. In fundal departe zgomote infundate marcheaza granitza dintre mine si restul ce exista...
Sushi
acum cumva cred ca ii inteleg pe cei ce sar de pe cladiri. vorbea pompierul ala la curs despre nebuni ce se arunca-n gol. dar oare-s tot nebuni?
Sushi
How can you wake up from a nightmare if you are not asleep?
stiu raspunsul. Nu poti. Inveti sa traiesti in el, cu el...
Sushi
Deci miine dau autografe-n Bucuresti. Pentru detalii privind locul si ora va rog sa le contactati pe Michelle si Iedera rofl.gif
Felina
sa faceti poz(n)e
Sushi
chestia e ca vine si seful si seara nu mai mere la turul orasului c-o fo deja anul trecut asa c-a trebui sa-l iau cu mine. Da e baiat fain si destul de tinar numa are freza enervanta rolleyes.gif
Felina
daca face cinste consumatia de la masa, o sa treaca neobservata freza-i tongue.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 16 May 2006, 06:21 PM)
daca face cinste consumatia de la masa, o sa treaca neobservata freza-i tongue.gif

iara ma gindesc la tatuaj ohmy.gif
Felina
ce tatuaj? unsure.gif
Sushi
am citat aiurea rofl.gif
vreau io sa-mi fac un tatuaj pe umar. amu de ani de zile visez... imi fac un ursuletz smile.gif
Felina
mai ai nitica rabdare
ideeea cu umarul e misto, dar ursuletul... unsure.gif
Sushi
tigru e mai bine?
Felina
daaaaaaaa woot_jump.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 16 May 2006, 06:09 PM)
daaaaaaaa woot_jump.gif

da nu pe spate. Intre sini!
Sushi
miine pe vremea asta dorm in Bucuresti.
dragelor alexa, iedera, mara, michelle sper sa va vad.
daca mai e careva curios de moaca mea o sa ma bucur sa va cunosc.
noapte buna smile.gif
Michelle
bine c-am aflat si eu distributia macar acu' ,ca veneam la intalnire cu speranta ca cine stie ce barbati faini or sa apara si ramineam deziluzionata rofl.gif
Sushi
da mei amu astept dupa el si dupa aia vezi tu speedy gonzales ce face pe autostrada spre Ljubliana si la check-in repede repede... io ma duc si-i zic citeva asa de la obraz... mie-mi place sa ma bucur sa savurez calatoriile in liniste...
Endgegner
tu cu ce circuli spre BUC? Si de fapt care-i traseul?
mdA!
QUOTE (Carmelita @ 17 May 2006, 12:50 AM)
miine pe vremea asta dorm in Bucuresti.
dragelor alexa, iedera, mara, michelle sper sa va vad.
daca mai e careva curios de moaca mea o sa ma bucur sa va cunosc.
noapte buna smile.gif

eu te asteptam inca de azi... cred ca am amestecat eu datele in cap.

>:D<
Sushi
alexa cred c-am zapacit ceva. am fost si extrem de solicitata de serviciu... noaaa da asa e ca vad ca nu ne-am vazut sad.gif
Iedera e o tipa superba si Michelle, as usual, plina de umor si brici de rapida la minte smile.gif l-a vrajit si pe sefu'

user posted image

user posted image
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.