Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Oiski-Poiski
da numa daca vine si felinu ca in trei e mai fain
Sushi
QUOTE (Oiski-Poiski @ 21 Jun 2007, 11:25 AM)
da numa daca vine si felinu ca in trei e mai fain

pai noi doo egzersam dinainte ca sa n-o dezamagim pe feli ca stii tu cum e ea pretentioasa ca o pasarica wub.gif rofl.gif
Felina
harhar.gif
Oiski-Poiski
da,da stiu ea e mai doamna
insa in cazul asta trebe sa exersam mult ca stii tu ce bolovan sunt eu
Felina
eu - doamna?? rofl.gif

fetele, eu am chef de un chef, de distractie si de ne-munca laugh.gif

woot_jump.gif
alysoft2003
I feel chemistry tongue.gif
PS: nu cumva vreti sa organizati o intalnire forumistica harhar.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 21 Jun 2007, 12:05 PM)

PS: nu cumva vreti sa organizati o intalnire forumistica harhar.gif

o ba da facem o sezatoare la facut de sushi rofl.gif
Thecook
Auzi mei Sushi, de ce esti suparat tu la mine? Pe mine nu chemat la pat? De ce? Miroase picioarele? sad.gif
Felina
laugh.gif
alysoft2003
QUOTE (Sushi @ 21 Jun 2007, 05:25 PM)
o ba da facem o sezatoare la facut de sushi rofl.gif

licklips.gif
Atunci eu aduc wasabi si ginger roz murat tongue.gif
Sushi
QUOTE (Thecook @ 21 Jun 2007, 05:30 PM)
Auzi mei Sushi, de ce esti suparat tu la mine? Pe mine nu chemat la pat? De ce? Miroase picioarele? sad.gif

hai si tu la mine-n pat sa veizi daca are dreptate crina ca e mai fain a se dormi cu mine decat cu barbat proprietate personala...

vlei si tu se fatzi susi cu noi? wub.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 21 Jun 2007, 05:50 PM)
QUOTE (Sushi @ 21 Jun 2007, 05:25 PM)
o ba da facem o sezatoare la facut de sushi  rofl.gif

licklips.gif
Atunci eu aduc wasabi si ginger roz murat tongue.gif

pai da ca de taiat rola de sushi nu creca te tin nervii rofl.gif tongue.gif




noaaa deci am fo cu crina sa-i ieu la tati ceva cadou sa-i trimit ca se bucura cand primeste ceva de la fica-sa si mi-am luat 5 tricoaie de culori diferite si pe cand mi-am adus aminte de tati eram intr-un magazin de cosmetice si nu prea aveam timp asa ca i-am luat doua periutze de dinti, o pasta si un gel de dush laugh.gif ce-a crede saracu tata ca cred io despre el... rofl.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Sushi @ 21 Jun 2007, 07:10 PM)



asa ca i-am luat doua periutze de dinti, o pasta si un gel de dush laugh.gif ce-a crede saracu tata ca cred io despre el... rofl.gif

Daca le-as capata eu as crede ca put groaznic din gura, ca mirosul corpului trebe sa se asemene cu al unei camile dupa ce-a trecut Sahara, ca purecii danseaza perinita la mine pe piele insa ca in rest sunt fata faina thumb_yello.gif



Sunt faine cele cinci tricoaie ? rolleyes.gif

Felina
QUOTE (Sushi @ 21 Jun 2007, 05:10 PM)
i-am luat doua periutze de dinti, o pasta si un gel de dush laugh.gif

Eu m-as bucura de-as primi asa ceva! biggrin.gif

mi-as calcula banii pe care i-as fi cheltuit oricum pe ele si mi-as lua ceva faaain biggrin.gif
Serenity
QUOTE (Felina @ 22 Jun 2007, 11:52 AM)
mi-as calcula banii pe care i-as fi cheltuit oricum pe ele si mi-as lua ceva faaain biggrin.gif


Adica produsele de curatat nu-s "ceva faaaain"? brow.gif laugh.gif

Auzi Carme, da totusi.... de ce DOUA? laugh.gif
Sushi
QUOTE (Serenity @ 22 Jun 2007, 05:57 PM)
QUOTE (Felina @ 22 Jun 2007, 11:52 AM)
mi-as calcula banii pe care i-as fi cheltuit oricum pe ele si mi-as lua ceva faaain biggrin.gif


Adica produsele de curatat nu-s "ceva faaaain"? brow.gif laugh.gif

Auzi Carme, da totusi.... de ce DOUA? laugh.gif

pai pentru dintii de sus si pentru aia de jos nu? unsure.gif
alysoft2003
QUOTE (Sushi @ 22 Jun 2007, 10:55 PM)
pai pentru dintii de sus si pentru aia de jos nu? unsure.gif

Atunci trebuia sa iei 4, 1 pt dintii de sus partea interna, 1 pt dintii de sus partea externa, 1 pt dintii de jos partea interna si 1 pt dintii de jos partea externa harhar.gif
Serenity
DA, si cum maselele si dintii au forma si marime diferita, zic ca puteai sa te risti si la 6 laugh.gif
Sushi
io ma riscam da' se incurca tata in ele laugh.gif


noaa deci am pisica! azi dimineata cand am deschis ochii dormea bot in bot cu mine rofl.gif
alysoft2003
felicitari, sa iti creasca frumoasa si sanatoasa.
Pozeeeeeeeeee.
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 23 Jun 2007, 04:17 PM)
felicitari, sa iti creasca frumoasa si sanatoasa.
Pozeeeeeeeeee.

nu mai creste ca are deja 6 ani tongue.gif

e din aia care iubeste cainii, t-am spus, asa ca haideti la mine sa socializam animalele biggrin.gif
Serenity
Mandro, n-o mai lasa sa-ti doarma la nas, ca nu-i de jucat cu parul de matza... nonono.gif

Ce pacat ca i-ai ratat copilaria sad.gif Nimic nu se compara cu un pui de mitzupina wub.gif

Baga o poza. Numa acuma pra moment!!! biggrin.gif

Edit: sunt analfabeta.
Sushi
QUOTE (Serenity @ 23 Jun 2007, 05:42 PM)
Mandro, n-o mai lasa sa-ti doarma la nas, ca nu-i de jucat cu parul de matza... nonono.gif

Ce pacat ca i-ai ratat copilaria sad.gif Nimic nu se compara cu un pui de mitzupina wub.gif

Baga o poza. Numa acuma pra moment!!! biggrin.gif

Edit: sunt analfabeta.

amu nu pot ca am sefi in jur dar bag mai incolo biggrin.gif
dascalita
Si eu vreau sa vad pisica!
O sa vezi ce companion dragut o sa fie!
Daca ii dai portia de alintatura, te rasplateste cu mangaierile si afectiunea ei! wub.gif
Sushi
QUOTE (dascalita @ 23 Jun 2007, 08:23 PM)
Si eu vreau sa vad pisica!
O sa vezi ce companion dragut o sa fie!
Daca ii dai portia de alintatura, te rasplateste cu mangaierile si afectiunea ei! wub.gif

pai lucky toata ziua s-ar freca de mine, tare repede ne-am imprietenit. Cand m-o vazut am citit in privirea ei ca "Aha, deci cu vrajitoarea asta o sa traiesc de-amu incolo" cool.gif
Sushi
user posted image
Serenity
Numa' eu am norocul sa am o scarba de motan? cry.gif MEN! ranting.gif

E tare dulce matza te... in cateva saptamani o s-o rasfeti ca pe bebelusu' tau tongue.gif
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
alysoft2003
Frumoasa Pantera. A facut pipi la veceu??
Sushi
si caca deja biggrin.gif

Auzi povestea fosta ei mamica despre Lucky ca atunci cand o fo mica avea si un caine si Lucky s-o adoptat si-l masa toata ziua si se giugiulea cu el, ca si acuma crede ca mamica ei a fost caine rofl.gif
alysoft2003
S-a scos Aki laugh.gif
Sushi
ce mai face aki? nu i dor de mine? sad.gif
dascalita
Taaare frumoasa Lucky a ta! wub.gif Are niste ochi minunati! O sa vezi ca nu ai motiv sa regreti ca ai luat-o, excluzand aspiratul mai des si eventual scarmanatul tapiteriei! laugh.gif Te va astepta la usa cand vii acasa si te va insoti cu mieunaturi pana ii arati ce ai in sacosa! tongue.gif
Sushi
QUOTE (dascalita @ 23 Jun 2007, 10:34 PM)
Taaare frumoasa Lucky a ta! wub.gif Are niste ochi minunati! O sa vezi ca nu ai motiv sa regreti ca ai luat-o, excluzand aspiratul mai des si eventual scarmanatul tapiteriei! laugh.gif Te va astepta la usa cand vii acasa si te va insoti cu mieunaturi pana ii arati ce ai in sacosa! tongue.gif

am fost de doua ori scurt in apartament si am tot strigat-o si m-am uitat dupa ea dar n-am gasit-o ohmy.gif
alysoft2003
Ai lasat vreun geam deschis?
Sau poate dormea pe vreo canapea.
Thecook
Ai gasit pisica? unsure.gif
dascalita
Sper ca n-ai pierdut pisica.... sad.gif
Serenity
Si eu l-am pierdut pe-al meu de o mie de ori. Mai mult ca sigur e pe sub vreun pat, in vreun colt, doarme.
Sushi
pai de gasit n-am gasit-o aseara dar mi-am luat niste mancare in pat, la tv, o pulpa de pui si imediat am devenit interesanta laugh.gif apoi ne-am jucat cu laser-pointerul wub.gif
alysoft2003
QUOTE (Sushi @ 23 Jun 2007, 11:33 PM)
ce mai face aki? nu i dor de mine? sad.gif

E bine aki, s-a reintors la viata lui de pensionar sedentar laugh.gif
Da, ii e dor de tine cry.gif
dascalita
Oh! Ma temeam ca a fugit ! laugh.gif
Pisicile nu rezista tentatiei ,pana la urma mirosul de carne a scos-o din ungherul in care se ascunsese!
Catitza mea stie cand avem peste in frigider si e langa usa ori de cate ori il deschidem! Ieri am facut niste scrumbie pe gratar si au mai ramas cateva bucati, de atunci pazeste frigiderul ca un caine credincios! Bineinteles ca primeste cate o bucatica de la fiecare persoana care deschide frigiderul! laugh.gif
Oiski-Poiski
Noi nu putem sa mancam nimica langa cusca lui Max ca incepe sa ne fluiere si se uita la tine de parca ar vrea sa-ti rupa inima in doua laugh.gif .
Si nici macar nu e pisica ci purcelus.
Sushi
tipa de la care o am tine 4 pisici si 1 porcusor de guineea intr-un ap. de 2 camere. in care mai stau si doi oameni. a mai avut si caine dar a murit si a mai avut si iepure dar l-a dat la verisoara-sa. Da deci nu stiu serios cum pot sari unii de la dragostea la animale la chinuirea lor. mad.gif Matzele se bateau de nebune, cand venea acasa avea stomacul in pioneze ca nu stia daca nu cumva s-au omorat intre timp. acuma mi-a aratat o carte despre cainele care vrea sa si-l ia, ceva rasa tibetana unsure.gif

Lucky e super bine. Dar numai cat suntem doar noi doua. e foarte anti-sociala din cate vad, ca ieri n-a suportat-o pe prietena mea, care de fapt i-a dat papica si a vrut sa se joace cu ea. a sasait-o.

cred c-o sa-i trebuiasca timp destul pana sa-si dea seama ca si daca suntem mai multi pe langa ea nu ramanem forever, nu-i mancam mancarea si n-o muscam de nas cry.gif
Felina
biggrin.gif

doarme noaptea cu tine?
Sushi
Da. ma bag sub plapiumioara, imi acopar picioarele si ma joc cu laser-pointerul pe deasupra si ea tot sare sa prinda luminitza si-mi face un masaj de nota zece rofl.gif

dar si cand nu ne jucam tot in pat vine, la picioare sau se pune langa pat, ca un catel biggrin.gif
Felina
ce frumooos! wub.gif
skrningrid
Felicitari pentru pisica, parerea mea ca te place, si ce mai e frumoasa , frumoasa foc.
Sushi
da, ma place sigur ca doar altceva nici nu fac decat ma joc cu ea si ii povestesc biggrin.gif
Sushi
tipa care mi-o adus-o, aia cu gradina zoologica la 2 camere, o luat la cercetare hrana ce i-am cumparat-o si m-o criticat ca cica imi dau eu seama ca numai nu stiu cat la suta e carne si restul cine stie ce si zicea ca-mi trimite un link de unde se poate comanda mancare pentru pisici garantat bio si nustiucum Io una sigur nu-i comand de pe net. ieri o mancat un carnatz ce statea de vreo 3 zile in frigider si azi o primit resturile de carne de vaca de la grilul ce l-am facut aseara cu prietenii. Am vazut dimineata c-o balotat tot carnatzul si acuma-.s curioasa daca si carnea de vaca o sa-i placa. adica ce poate fi mai bun decat carnitza de vaca?? Si n.-am de gand sa arunc resturile de mancare si sa comand de pe internet

vasele cu papa si apa i le-am pus intr-un loc foarte linistit, dupa usa. Tipa ce mi-a adus-o m-a tot frecat la cap sa i le pun in fata frigiderului ca lucky vrea sa ma vada cand mananca. Io CRED ca si animalele au nevoie de liniste si intimitate cand mananca sau fac pipi/caca.
Oricum examenul si l-o dat tipa cand o inceput de la masa sa arunce cu patratele din aia de hrana uscata sa vada daca nimereste vasului lui Lucky aflat la 3 metri distanta. Sigur ca inainte s-o uitat intrebator la mine, io am ridicat din umeri, n-am zis nimic. Is foarte deschisa si toleranta dar de aruncat cu mancare nu fac eu in casa mea d'apoi cand ma duc la altii in casa...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.