Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Michelle
Se zice" sa renunti" sau "sa lasi de la tine" dar cel mai frumos mi se pare traducerea in italiana "lascia perdere"
wulfenia
multumesc smile.gif
wulfenia
http://www.youtube.com/user/davewoy2000
wulfenia
You are reading from the book Today's Gift
Friends are people who help you be more yourself, more the person you are intended to be.
—Merle Shain

Sometimes a teacher, sometimes a neighbor, almost always our moms and dads encourage us to try new activities or to improve our schoolwork, sports, drawing, or gardening. Because they are our friends, they want us to be the best we can be.

Not everyone knows how to be a friend. Some people only criticize and never praise. People who never encourage or praise us are usually unhappy with their own achievements. They don't mean us harm. Perhaps they just need a friend, too. Not only do we each need friends to help us grow, we need to be friends to others. To encourage and praise those who need it will help us in return.

Whose friend can I be today?

wulfenia
http://tv-junky.com/
wulfenia
Azi am constatat ca de maine intr-o luna o sa-mi fie mutatul definitiv si m-am cam panicat uitandu-ma-n jurul meu si vazand ca mai am atatea lucruri de impachetat si de transportat si m-a cuprins grija pentru lucrurile mele pe care n-as vrea sa le abandonez (??!?) si am inceput foarte convinsa sa impachetez lucrurile mici in cutii mici, cutiile mici in cutii mari... si sunt uimita si socata de ce cantitate de lucruri am putut acumula in doar 4 ani. Cand am plecat din RO acuma 9 ani am plecat c-o geanta de haine. Cand am plecat de la ex-ul acum 4 ani am plecat c-o geanta de haine si una de pantofi. Acuma cand ma uit la cate lucruri am imi vine sa cred ca in ultimii ani nu am facut altceva decat sa cumpar si sa acumulez. Si ma intreb "le ce"??? Asa c-am decis ca maine sa desfac cutiile si sa sortez ultimele vestigii de decoratiuni ce mi-au ramas si pe care cu atata grija le-am impachetat si sa le pun iar intr-o sacosa mare pe care s-o dau prietenei bosniece sa se spele pe cap cu ea.

Unele lucruri le-am impachetat chiar daca nu le-am folosit vreodata sau doar foarte putin in ideea ca schimbandu-mi-se-n curand circumstantele vietii o sa mi se schimbe si nevoile si poate o sa imi trebuiasca ceva ce nu mi-o trebuit in vechea mea viata.

Si credinta in cel de sus si-n Univers unde ramane???

Cand o sa mi se schimbe una-alta si o sa ma nevoie de unele-altele oare chiar n-o sa gasesc resursele de unde sa ma aprovizionez??? Sunt doar eu si lucrurile mele-n lumea asta pe care sa ma pot baza??

La bosniaca o sa-i fac o bucurie. Si si mie.
wulfenia
Acuma seara la serviciu o sa-mi fac o lista a lucrurilor ce vreau sa impachetez si sa le duc cu mine. Din lista aia o sa reduc un sfert si restul chiar o sa ajunga in cutii.

Si in rest o sa ma bucur de vara asta frumoasa, de saptamana libera si plina de excursii ce o s-o am saptamana viitoare, de apa, aer, soare, mancare buna, ceaiuri de plante, fructe proaspete, mirosuri superbe. DIXIT!
Felina
smile.gif
wulfenia
am castigat EUR 8,80 la lotto blink.gif bine ca acuma castiga cand joc de 2 ori pe an si inainte ca jucam de 2 ori pe saptamana am puscat de 2-3 ori cate o suma asa sub 4 euro... mad.gif
wulfenia
una din meditatiile care mi-o schimbat viata smile.gif

You are reading from the book The Language of Letting Go
Directness

Direct people are a joy to be around.

We never have to guess what they're really thinking or feeling, because they're honest about their thoughts and openly express their feelings.

We never have to wonder if they're with us because they want to be, or if they're there out of guilt and obligation.

When they do something for us, we don't have to worry whether they'll end up resenting us because direct people generally do things that please themselves.

We don't have to fuss about the status of our relationship because if we ask, they'll tell us.

We don't have to worry if they're angry because they deal openly with their anger and resolve it quickly.

We don't have to ponder whether they are talking about us behind our backs because if they have something to say, it will be said to us directly.

We don't have to wonder if we can rely on them because direct people are trustworthy.

Wouldn't it be nice if we were all direct?

Today, I will let go of my notions that it is somehow good or desirable to be indirect. Instead, I will strive for honesty, directness, and clarity in my communication. I will let directness in my relationships begin with me.

wulfenia
m-am innamorat wub.gif




Noa scriu lista

Dintre flori iau: begonia aia mare si planta aia cu frunze ca malaiul. Orhideele le fac cadou la colege.
Chestiile de sport: steperul, trambulina si cutia cu corzi si etc
Kippliege (ca fara el nu mai vreau sa traiesc!!) biggrin.gif
Masina de cusut si overlockul plus cutiile cu ate si etc
Masa de calcat
Carutul pentru rufe
Din cutii scot tot ceea ce nu l-am folosit in ultima vreme, ceea ce nu are o functiune practica (adica bye-bye suporturi de lumanari si vaze oricat ati fi voi de faine)
Restul de haine (las 2 randuri de haine)
Oala sub presiune, tigaia scumpa si tacamurile
Alimente o sa fie ultimele

Marti merg acasa ca azi dimineata o fost operata mama soacra, altfel venea el. Ma intorc sambata ca duminica vine Lili.

Am caietul de romana/engleza din 1990 (clasa a zece-a) si citind toate sintezele si tot ce-am notat pe acolo mi-am dat seama ca nu mai stiu aproape nimica. Am facut degeaba atata scoala??? Sau unele (multe) informatii au fost degeaba?
Cand intorc caietul si deschid partea de engleza gasesc corecturile facute de profa mea de engleza de atunci, pe care tare am iubit-o, din inima mea si care a murit acuma multi multi ani de cancer la san.
Cand ma vede de acolo de sus cum zambesc citindu-i corecturile, simt ca si ea zambeste smile.gif

Felina
cat poa sa fie de faaaini pestii!

insanatosire grabnica mamei lui!


ce e carutul pentru rufe?
wulfenia


biggrin.gif
Nefertiti
QUOTE(wulfenia @ 12 Aug 2011, 07:23 PM) *
Am caietul de romana/engleza din 1990 (clasa a zece-a) si citind toate sintezele si tot ce-am notat pe acolo mi-am dat seama ca nu mai stiu aproape nimica. Am facut degeaba atata scoala??? Sau unele (multe) informatii au fost degeaba?
Cand intorc caietul si deschid partea de engleza gasesc corecturile facute de profa mea de engleza de atunci, pe care tare am iubit-o, din inima mea si care a murit acuma multi multi ani de cancer la san.
Cand ma vede de acolo de sus cum zambesc citindu-i corecturile, simt ca si ea zambeste smile.gif


Acum câteva seri, la o bere cu nişte prieteni, careva a avut ideea să vedem dacă mai ştim să scriem literele mari de mână, nu alea de tipar. Şi am râs cu lacrimi, că niciunul dintre noi nu mai ştia să le facă pe toate, ne ieşeau tot felul de ciudăţenii. laugh.gif Încearcă şi o să vezi.
wulfenia
Buna dimineata!

Noa dar atunci chiar ma intreb la ce bun o fost sa ne chinuim sa le invatam a scrie si la ce bun toate sintezele alea lungi de literatra pe care le invatam si pe de rost cand dupa 20 de ani nu mai este mai mnica... unsure.gif Am citit undeva, pe zenhabits.com cred, ca de fapt scoala este menita sa ne pregateasca pentru cariera de consumator. Facem ani si ani de scoala si invatam atatea si atatea lucruri doar pentru a ne putea mai tarziu integra in sistemul de consumism. Cu cat mai multa scoala cu atat creste viitoarea putere de cumparare. Si pentru inima, pentru suflet, ramane atat de putin... smile.gif



Incerc sa omor contractul de telefonie si e asa de anevoioasa toata treaba... am platit 25 de euro in luna ca sa pot vorbi cu sora-mea si ne-am povestit aproape zilnic, ani de zile si la ce bun? Pana la urma a inteles lucruri atat de departe de realitate, asa ca toata munca de comunicare, de platit telefonul a fost degeaba, la fel de bine as fi putut fi si c-o prepaid card, si acuma as fi avut si inima nefranta si mai multi bani in jeb. Mintea cea de pe urma... E o lectie nu? smile.gif



Azi am de gand sa fac lumina in afacerea "lucruri" ohyeah.gif
Imi beau cafeau si ma duc sa dau piept cu Muntele Cutiosu!




Nefertiti
Păi, pe vremea când le-am învăţat noi, nu erau calculatoarele, nu ştiam că nu o să mai scriem de mână aproape deloc. Eu am tot zis că o să scriu zilnic câteva cuvinte de mână, dar nu m-am ţinut de promisiune.

Dar e clar că sistemul de învăţământ ar trebui schimbat un pic.
wulfenia
You are reading from the book The Language of Letting Go
Friends

Don't overlook the value of friendship. Don't neglect friends.

Friends are a joy. Adult friendships can be a good place for us to learn to have fun and to appreciate how much fun we can have with a friend.

Friends can be a comfort. Who knows us better, or is more able to give us support, than a good friend? A friendship is a comfortable place to be ourselves. Often, our choice of friends will reflect the issue we're working on. Giving and receiving support will help both people grow.

Some friendships wax and wane, going through cycles throughout the years. Some trail off when one person outgrows the other. Certainly, we will have trials and tests in friendships and, at times, be called on to practice our recovery behaviors.

But some friendships will last a lifetime. There are special love relationships, and there are friendships. Sometimes, our friendships - especially recovery friendships - can be special love relationships too.

Today, I will reach out to a friend. I will let myself enjoy the comfort, joys, and enduring quality of my friendships.

wulfenia
QUOTE(Vera @ 13 Aug 2011, 08:24 AM) *
Păi, pe vremea când le-am învăţat noi, nu erau calculatoarele, nu ştiam că nu o să mai scriem de mână aproape deloc. Eu am tot zis că o să scriu zilnic câteva cuvinte de mână, dar nu m-am ţinut de promisiune.

Dar e clar că sistemul de învăţământ ar trebui schimbat un pic.


Eu imi doresc sa incerc metoda ce mi-o recomandat-o de curand cineva, sa ma gandesc la o idee si sa incep sa scriu cuvinte, fraze, tot ce-mi vine in minte fara sa ridic pixul de pe hartie. Sa vedem ce iese smile.gif

La serviciul meu facem scurte insemnari scrise de mana, de uz intern, eu scriu cu un pix cu gel verde sclipitor, e tare fain si vesel, am vazut ca a aparut acuma si roz cu sclipici dar aia deja ar fi si pentru mine too much rofl.gif
wulfenia
ceva ceva am rezolvat deja, intrerupta de doua ori dar totusi...
am scos orice articol de decor din cutii si le-am pus intr-o cutie mare unde o sa tot arunc chestiile "de dat"
Sufrageria e goala, mai am de gasit o solutie pentru masinile si articolele de cusut.
Acuma ma muncesc in bucatarie... life is hard I tell you, bag cafea intr-o veselie si totusi acuma cateva minute mi-o cazut tensiunea de era sa ma culeg de pe jos.
Ca sa-mi arunc cat de cat tensiunea in sus am pranzit deja, pilaf de orez.
Gata, ma duc sa ma cutiez!
wulfenia
Noa deci is rupta de oboseala. De amu inca aproape 7 ore tre sa ma tin bine sa nu pic cu nasu-n tastatura.
M-a sunat matusa-mea ca era in masina cu vara-mea si cu nepoata-mea si am vorbit cu nepoata la telefon, asa de fain o fost wub.gif si mi asa de dor de ea wub.gif Matusa mi-o spus ca se gandesc sa vina incoace ele trei plus sora si cumnatul. O sa vina pentru 4 zile, ce fain smile.gif N-o sa ma iau la nici un fel de discutii cu nimeni, o sa ma joc cu nepoata si atat. O sa savurez fiecare moment. Si asta nu inseamna ca maturam oarice sub covor, nu inseamna ca o sa tin contactul cu ei, n-o sa-i sun, n-o sa le raspund la telefon dupa ce se duc de aici. Is aproape euforica la gandul ca o sa ma joc curand cu nepoata smile.gif

wulfenia
O lectie foarte foarte importanta pentru mine:

You are reading from the book Today's Gift
The moment an individual can accept and forgive himself, even a little, is the moment in which he becomes to some degree lovable.
—Eugene Kennedy

If we owe a bill and pay it in full, do we return to pay that same bill over and over again? If we did, someone would surely question what was wrong with us. Yet, how often do we ask forgiveness for the same thing over and over again?

How wonderful to know that we do not have to condemn ourselves, even for not living up to a goal we have set for ourselves. Once we say we are sorry, we need to be willing to forgive ourselves. After all, how else do we learn and grow except by mistakes?

When we have forgiven ourselves, we become free to take risks again without fear of unforgivable failure, and who knows what new successes we might attain?

Is there something I can forgive myself for today?

wulfenia
‘Drink your tea slowly and reverently, as if it is the axis
on which the world earth revolves – slowly, evenly, without
rushing toward the future. Live the actual moment.
Only this moment is life.’ ~Thich Nhat Hanh

wulfenia
Aseara pana la 11 seara am stat si am povestit c-o doamna oaspete ce o cunosc demult ce la 73 de ani calatoreste singura prin europa. Am devenit destul de apropiate de-a lungul anilor, acuma ma uit la ea cum ia micul dejun cu un radio mic de buzunar ce-i canta in surdina pus pe masa si simt cat mi-e de tare tare draga smile.gif "Dumnezeu lucreaza prin oameni" mi-a spus cineva si dovada este doamna asta smile.gif
Nefertiti
Ce fain sună verbul "a se cutia". laugh.gif

Şi mie îmi plac oamenii care îmbătrânesc frumos. Nu e puţin lucru. smile.gif
wulfenia
Vera, in munca asta am avut sansa sa cunosc cateva persoane care chiar au imbatranit frumos si fara sa se incranceneze. Doamna care e azi aici n-a fost niciodata casatorita si nu a avut copii. Aici in regiunea asta isi viziteaza nepoti dupa sora si copiii lor. E foarte serena si foarte impacata cu sine. Am mai avut candva o batrana aici, o irlandeza care a fost profesoara la viata ei si a avut 3 copii si tot asa, foarte frumoasa si la trup si la suflet. Nu stiu care e secretul lor. O caracteristica ce o au toti batranii astia ce-i stiu eu este faptul ca sunt activi (sportiv, cultural sau altfel) si ca au dus o viata lipsita de dependente. Dependenta fura din timpul vietii si se ajunge la 50 de ani fara sa fi trait cu adevarat...

Eu de la foarte multi din oaspetii mei am invatat lectii de viata de care am avut mare nevoie. Cu unii oaspeti am ramas in contact si dupa 8 ani. Altii mi-au predat lectia si si-au vazut de drum.


Am o zi ciudata azi. Nu stiu de ce imi pare ea ciudata... poate pentru ca-s obosita ohyeah.gif
wulfenia
ieri seara am croit o papusa, acuma am desenat tiparul pentru balenutza, nu stiu daca e bun, o sa vad, trebe sa ma orientez si de materiale ca nu am filzul ala din care-s facute ele... aaaaaaaaaaaaa... ce dileme si ce stresssss rofl.gif
wulfenia
am fost la terenul de tenis si-am luat-o pe Leo, am dus-o la bunica-sa, i-am dat de mancare, m-am intors acasa, mi-am incalzit mamaliga, am mancat, acuma o sa picotesc o juma de ceas s-apoi ma duc la K sa o ajut la facut zacusca... deseara o sa dorm dusa cred smile.gif)
wulfenia
e gata smile.gif






http://www.make-baby-stuff.com/free-doll-pattern.html
wulfenia
la 1 merg sa mananc la iugoslavi. Am vorbit cu 2 femei de serviciu de la noi sa ma ajute la facut curat in prima saptamana de septembrie, azi urmeaza sa vorbesc cu a treia. Tot cu gandul la mutat constat ca anul asta nu am spalat geamurile blink.gif si nu ca nu mi-ar fi draga casa, c-o las cu ganduri bune inapoia mea...

Is tare linistita. smile.gif
Felina
foarte fain biggrin.gif , mersi
wulfenia
pranzul a fost lung, 3 ceasuri de sezut mancat si povestit si iara mancat. Cand mergi la masa cu austriecii intr-un ceas esti gata, cu drum cu tot smile.gif)

Azi dupa amiaza m-am tot lovit de diferite obiecte. Ba la mana ba la picioare. Cred ca Universul vrea sa.mi spuna sa incetinesc ritmul.


wulfenia
Ultimele 3 zile au fost de aur pur. Am invatat lectii foarte pretioae despre mine insami, de la si despre cei din jur.
Universul mi-a dat cei mai buni profesori in propria mea familie.
Ma lupt cu niste kile in plus de ceva vreme si cantarul numai nu vrea sa se duca-n jos. Si reusesc sa ma focusez pe o alimentatie sanatoasa si normala o vreme apoi iar cad in pacatul excesului...

Cu sora, nepoata si cumnatul au venit si matusa-mea si vara-mea. Ultimele doua bulimice. Prima obeza a doua un exemplu de succs al pilulelor de slabit si al vomatului la momentul oportun.

O sa folosesc o exprimare foarte obisnuita in limba romana si o sa spun ca s-a mancat foarte exagerat de mult. Intr-una din seri a comunicat vara-mea ca mama-sa vrea sa manance la asiatici. Asa ca ne-am dus toti la asiatici. Matusa-mea a zis ca sunt invitata ei. Eu. Pana la urma am platit eu pentru toti, am lasat 70 de euro pentru o masa la restaurant!!!! Oare cati Somalezi s-ar fi putut salva cu banii aia? Dar nu asta e ideea. Bufetul: all you can eat. Le-am spus (mai mult matusii) sa nu ia pe farfurie decat cat mananca! Daca nu stie daca ceva ii place sau nu sa ia numai un piculet si sa guste si sa mearga iara la masa de bufet sa-si mai ia. N-am luat in considerare faptul ca masa de bufet era la 10 pasi de masa noastra. 10 pasi X 4 drumuri spre masa is deja 40 de pasi, efort pe care nici un obez nu vrea sa-l faca de buna voie si nesilit de nimeni.

Bineinteles ca s-a umplut farfuria cu varf de doua ori ca sa se economiseasca drumul spre masa de bufet, feluri de mancare una peste alta astfel incat nu se avea cum sa se simta gustul adevarat a macarii si normal ca s-a mai umplut farfuria pana nu s-a mai putut manca si cumnatului i s-a facut mila cum de rusinea mea incerca ea sa-si bage pe gat si i-a preluat mancarea si-a mancat-o el. Dupa care matusa a mai bagat 2 farfurii dar de desert rofl.gif

Cand sa iesim, la jumatatea terasei plina ochi de mese si oameni scoate matusa un ragait ca un tunet...... blink.gif si nu stiu cum naiba s-a transformat femeia aia eleganta si menierata de acuma zece ani intr-un bidon ragaitor...

si ma gandesc ca EU NU VREAU SA AJUNG ASA!!! nici la 40 nici la 60 de ani!

Episodul asta mi-a dat motivatia necesara ca sa-mi schimb obieiurile alimentare acuma pana nu e prea tarziu. Sunt la limita dintre gras si normal. Lectia a venit la momentul oportun. Si sunt recunoscatoare pentru ea biggrin.gif

Am mai primit o lectie dar pe aia inca o diger tongue.gif
wulfenia
Nepoata mi-a lipit un robotel pe usa ca sa nu fiu singura smile.gif



Il mai las sa-l vada Lili maine si-apoi o sa-ncerc sa-l scot cu curatatorul cu aburi biggrin.gif
wulfenia
am de:
- dus un covoras la curatatoria chimica (nu stiu la ce mi l-o trebuit!! mad.gif )
- rezolvat cu actele
- impachetat masinile si accesoriile de cusut
- impachetat restul

cutia mare cu chestii de dat mi-a golit-o matusa-mea asa ca la bosniaca nu-i mai revine nimic rofl.gif Nu vreau sa stiu ce frici se ascund in spatele nevoii de a lua totul. Inclusiv cerut pungi in plus la magazine. La ideea asta o sa revin.

Acuma ma bucur pentru vizita de maine smile.gif

Am vorbit cu D la telefon si a inceput sa planga ca ii e dor de mine si de L... i-am spus ca de cate ori ii e dor de noi sa stranga papusica ce i-am facut-o langa ea ca am pus in ea muuulta dragoste si ca noi o sa ne itam la robotelul ei de pe usa cand ni se face dor de ea smile.gif

Inca trei saptamani...

smile.gif
wulfenia
azi am cunoscut-o pe Lili & Comp smile.gif Super ohyeah.gif
Felina
ah ce fain! bine ca sunteti cu totii bine
wulfenia
tocmai au plecat spre casa. Feli un pic mai tarziu iti trimit niste poze si un film ohyeah.gif

Ma bucur ca i-am cunoscut smile.gif

Acuma e randul lui Lavi & Fam. smile.gif

wulfenia
Imi fac un ceai de ghimbir si lamaie in cana cu mierle smile.gif

In seara asta imi fac o salata mare de tot si mane o supa de fasole verde.

I love my life wub.gif

Am intrebat de cineva ce sa fac cu Bia. De puiuc a fost izolata, apoi cand am dus-o la noi a fost bolnav batranul si nimeni n-a mai avut vreme sa se ocupe de educatia ei... am primit urmatoarele sfaturi: cu rabdare sa construiesc o relatie cu ea. Sa ne jucam de mai multe ori pe zi si sa ii dau de mancare din mana (hrana uscata). Asa o sa fac!

Mia vine abia la inceputul lui octombrie, deja mi dor de ea biggrin.gif si astept cu nerabdare s-o intalnesc biggrin.gif

Thecook
QUOTE(wulfenia @ 20 Aug 2011, 09:53 AM) *
Ultimele 3 zile au fost de aur pur. Am invatat lectii foarte pretioae despre mine insami, de la si despre cei din jur.
Universul mi-a dat cei mai buni profesori in propria mea familie.

Am mai primit o lectie dar pe aia inca o diger tongue.gif


Ai digerat lectia?
Oiski-Poiski
Tin sa te anunt ca fiu-miu a zis ca " la Carmen a fost OK ".Poti sa realizezi ce compliment ti-a facut ?

Floarea a ajuns cu bine, tot drumul dadea vesela din cap la toti cei care veneau in urma noastra.Unele poze si filmuletul unde noi doua ne pregatim intensiv pentru DSDS nu le-am pus pe albumul de picassa ca pe ala l-am trimis sa-l vada mai multi .
De ieri dupa masa nu fac altceva decat spal rufe .De ce om fi carat atatea dupa noi ?
wulfenia
@Cucu - inca mai diger lectia smile.gif

@ Oiski: ce sozial din partea lui! ohyeah.gif


Am petrecut dimineata ordonand lenjeria intima. Ma bucur ca in sfarsit am gasit sistemul potrivit mie smile.gif
Am gatit, a venit A cu fata, m-am jucat si dragalit cu ea si am admirat-o cum se straduie sa vrea sa stea in picioare smile.gif
Peste un ceas merg la lucru... ce unsoziaaaaal mad.gif mad.gif mad.gif sad.gif
Oiski-Poiski
QUOTE(wulfenia @ 23 Aug 2011, 02:06 PM) *
Peste un ceas merg la lucru... ce unsoziaaaaal mad.gif mad.gif mad.gif sad.gif



Lasa, ca mai o saptamana este asa de unsozial si apoi e foarte sozial ohyeah.gif


Vezi ca ti-am trimis si tie mail cu picasa , sunt cam multe fotos dar le razbati tu pana la urma.
wulfenia
am vazut, multam, suntem foarte faine smile.gif
video-ul cu DSDS am vrut sa-l trimis Mariei da nu am reusit sad.gif

mai am doua saptamani de lucru. cry.gif
Oiski-Poiski
Lasa, nu mai plange ca-l rog pe sefu asta seara( tu stii ca el e tare sozial) sa-l trimita M. OK ?
wulfenia
un grosse danke de la mine si de la toti ur-österreicher rofl.gif
Oiski-Poiski
rofl.gif
Thecook
Si eu vreau sa vad poze ! Unde-s? blink.gif
wulfenia
ia legatura cu Oiskinella sa-ti dea linkul smile.gif


In fiecare an avem o saptamana-criminala la lucru, asa o numesc eu, asta e ultima mea hihi inca 4 zile si no more baby no more.

Azi cred ca am provocat o confuzie cuiva la telefon hmm... a fost ziua confuziilor, din cauza caldurii sigur smile.gif

wulfenia
Inspiratia de azi:

"Money is empowering in more ways than one. Money is not evil; poverty is evil. It causes good people to want to steal, cheat and lie and even murder. The lack of money breaks up marriages and families and causes good parents to lash out at children and the people around them. Money in the bank brings (besides compounded interest) peaceful thinking. When my thoughts are peaceful, well, I can do just about anything."

Read More http://www.ivillage.com/20-ways-stay-fruga...3#ixzz1VvfRaZTV
Sign up for iVillage Special Offers
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.