Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Sushi
QUOTE (Oiski-Poiski @ 11 Jun 2007, 12:36 PM)
Nu ma intreba cum ii zice ca cine le poate sti numele la toate minunatiile alea ?

io zic ca e leandru biggrin.gif (oleander)
Felina
QUOTE (Carmelita @ 12 Jun 2007, 11:23 AM)
R. o sa gateasca spanioleste

cum e mancarea spanioleasca? biggrin.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 12 Jun 2007, 01:10 PM)
QUOTE (Carmelita @ 12 Jun 2007, 11:23 AM)
R. o sa gateasca spanioleste

cum e mancarea spanioleasca? biggrin.gif

habar n-am ina dar o sa-ti spun biggrin.gif
Sushi
QUOTE (iedera @ 12 Jun 2007, 03:07 PM)
wink.gif tante Carmen nu mai stiu nika de tine. Ai fost in tara in luna mai? Ce face bebelusha? Cate tone de rochite ai cumparat pana acum?

da am fost si te-am sunat de vreo 3 ori da' nu mi-o raspuns nime sad.gif
Sushi
QUOTE (iedera @ 12 Jun 2007, 09:08 PM)
ohmy.gif de trei ori ? a da .....a fost un nr de Austria si nu am raspuns ca eram in clinciuri cu al meu patron credeam ca el ma suna. Nu am avut numarul tau in memoria telefonului si nu mai raspund la apeluri ce au numere pe care nu le cunosc . Ce "ofticata" sunt ca nu ne-am vazut. 50.gif din prostia mea nemarginita.

da ca am 2 telefoane si numai la 1 ii stiai numarul, eu te-am sunat de pe alalalt ca aveam mai mult credit pe el, da anyway io is vaca ca puteam sa-ti scriu INAINTE rolleyes.gif
Sushi
petrecerea de ieri a fost o reusita desi n-a iesit surpriza, din cauza lipsei de organizare.

R. a gatit, eu doar l-am asistat (curatat vegetale, transat pui etc) - gasesc ca e cumva sic sa am amic homosexual biggrin.gif da, stiu ca vb. prostii

Deci friptura de duminica made in spain:

ardei, ceapa, cartofi, taiate in bucati mari, cartofii crestati usurel sub forma de dungutze pe burtica
carnea de pui
ulei de masline, sare, piper, oregano

user posted image

user posted image

Tortul mega-urat ca l-am facut dupa miezul noptii, dar gustos de tot biggrin.gif

user posted image

si aici echipa minus sarbatorita ca ea facea poza rofl.gif

user posted image
Sushi
pai Diana DEJA isi poate ridica putin, nu de tot, e dreptz, caputul biggrin.gif
Oiski-Poiski
Tante Carmen, ati pus Alufolie sub friptura ? unsure.gif Cu ce scop ? Iasa mai buna ?
Oiski-Poiski
Si tante Carmen, de ce clatita din avatarul tau este asa de triiiiiiiiiiiiiista ?????
Daca vrei iti produc eu o clatita vesela cu dulceata de capsuni facuta cu manusitele mele.
Sushi
QUOTE (Oiski-Poiski @ 14 Jun 2007, 10:22 AM)
Tante Carmen, ati pus Alufolie sub friptura ? unsure.gif Cu ce scop ? Iasa mai buna ?

nustiu ca n-am fo io sefa la tava unsure.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Carmelita @ 14 Jun 2007, 11:27 AM)
QUOTE (Oiski-Poiski @ 14 Jun 2007, 10:22 AM)
Tante Carmen, ati pus Alufolie sub friptura ?  unsure.gif Cu ce scop ? Iasa mai buna ?

nustiu ca n-am fo io sefa la tava unsure.gif

Documenteaza-te.
Ca zabaresc pe tastatura.Ioi, ce bine arata pulpele alea de pui cum fac nunta cu knackige Gemüse drool.gif

Sushi
QUOTE (Oiski-Poiski @ 14 Jun 2007, 10:32 AM)
QUOTE (Carmelita @ 14 Jun 2007, 11:27 AM)
QUOTE (Oiski-Poiski @ 14 Jun 2007, 10:22 AM)
Tante Carmen, ati pus Alufolie sub friptura ?  unsure.gif Cu ce scop ? Iasa mai buna ?

nustiu ca n-am fo io sefa la tava unsure.gif

Documenteaza-te.
Ca zabaresc pe tastatura.Ioi, ce bine arata pulpele alea de pui cum fac nunta cu knackige Gemüse drool.gif

io una lasam fara folie ca nu ma incanta ideea de a gati cu aluminiu si diferenta nu cre sa fie...
Felina
flowers.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 14 Jun 2007, 11:07 AM)
flowers.gif

multam de flori. curand primesti si tu de la mine, o nebunie se anunta in gradinutza, o sa vezi biggrin.gif
Sushi
biggrin.gif

user posted image
Mrs. Rogers
QUOTE (iedera @ 12 Jun 2007, 11:08 PM)
ohmy.gif de trei ori ? a da .....a fost un nr de Austria si nu am raspuns ca eram in clinciuri cu al meu patron credeam ca el ma suna.

wow. si al tau patron nu se supara daca nu ii raspunzi la telefon ? smile.gif
Eclectic
Nenea/tanti caine e superb(a). wub.gif
Sushi
si inca 1 data alysoft, mai din spate biggrin.gif

user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
QUOTE (Eclectic @ 16 Jun 2007, 04:57 PM)
Nenea/tanti caine e superb(a). wub.gif

e cainele lui alysoft, tocmai ii facea lansarea la apa biggrin.gif
Sushi
user posted image
alysoft2003
Vai, dar ce caine frumos am harhar.gif laugh.gif Si lansarea la apa i-o faceai tu wink.gif ca te-ai dus mai in larg cu el tongue.gif
Am ajuns si eu acasaaaaaaa
Sushi
fain smile.gif

Vineri seara vine prietena lui Aki, pisicutza Lucky. K mi-a dat un nr. de tel. al unei doamne ce da gratis un copac pentru pisici, vineri la 2 ma duc sa-l iau smile.gif

Asa ca data viitoare cand veniti are Aki cu cine se juca biggrin.gif
Sushi
am emotii. oare o sa ma placa Lucky? oare o sa-i placa sa locuiasca cu mine? oare oare oare

mai tre sa ma invart de un wc pentru pisici. vase de mancare am niste boluri de sticla foarte faine.

am emotii de-mi transpira palmele. Dar ma si bucur c-o sa am pe cineva cand merg acasa smile.gif
Eclectic
ohmy.gif
Exista veceu pentru pisici? Adica nu la nisip ? Hm, unde a ajuns tehnologia asta... biggrin.gif

No, succes.
Oricum, sunt convins ca o sa te descurci de minune. wink.gif
Sushi
da da, lada de aia cu nisip, acoperita sa nu mi-l imprastie. si nisip sa nu uit sa iau ohmy.gif o mamma mia ...
alysoft2003
QUOTE (Carmelita @ 17 Jun 2007, 05:19 PM)
Asa ca data viitoare cand veniti are Aki cu cine se juca biggrin.gif

Da numa' sa nu mi-l ia la bataie, ca Aki e cam tolomac. La Siriu cand am fost, sa vezi ce ii tragea o matza la labe in cap hh.gif Da' lasa-i a se bata, apoi se impaca ei la un sushi mic tongue.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 17 Jun 2007, 06:18 PM)
QUOTE (Carmelita @ 17 Jun 2007, 05:19 PM)
Asa ca data viitoare cand veniti are Aki cu cine se juca  biggrin.gif

Da numa' sa nu mi-l ia la bataie, ca Aki e cam tolomac. La Siriu cand am fost, sa vezi ce ii tragea o matza la labe in cap hh.gif Da' lasa-i a se bata, apoi se impaca ei la un sushi mic tongue.gif

t-am trimis pe culi un pm cu linkul spre reteta de sushi, sa vezi ce fascinant de usor de facut e wub.gif

Aki s-a descurca cu Lucky... WOW cum am scris ohmy.gif
Sushi
am fost azi dimineata la piata de vechituri cu K si O si mi-am luat un set de fondue tare fain cu 5 euro, abia astept sa-l inaugurez marti cu Crina biggrin.gif
Felina
hug.gif
Sushi
am cumparat buda de pisici, alba, cu acoperis si usa rabatabila. am cumparat chestie de aia de pus sub pisi. si lopatzica de strans caca. m-am usurat de 25 de euro. noaa da amu lasa, sanatoase sa fim biggrin.gif
Felina
woot_jump.gif

unde e? unde e? cand vine? eu cand o vad? wub.gif
Sushi
vine vineri rolleyes.gif
Thecook
De unde (de la cine) vine Lucky? Si ce varsta are?
Sa-i cumperi si o perie ca tare le place periate, eu aveam o perie cu tepi de sarma, zici ca erau ace de gamalie puse cu varful ascutit spre exterior, dar zau ca asta ii placea cel mai mult (plus ca si strangea cel mai bine parul ce-i statea sa cada).
Sushi
o sa-i iau si perie smile.gif

Pe Lucky mi-o aduc niste amici din Nürnberg, are 6 ani si este fata mare rofl.gif
Sushi
mda, deci sa-mi fie invatatura de minte sa ma mai strofoc sa-mi iau liber cand se anunta prieteni ca vin la mine.
Sushi
deci da, m-am batut cu seful in sabii si-n cutite sa imi dea liber pe maine ca zicea C & Comp. ca vin asta seara. Dar nu. Maine dupa 12. Si deci da, azi chiar m-am trezit ceva mai devreme si-am spalat podelele, si-am reparat chiuveta cu mister administratorul ca zic sa nu fim fara apa la bucatarie... echhh ... de ce ma mai intreaba cand sa vina daca si asa vin cand le pica lor pe bine pe chelie????? mad.gif
Sushi
da si am fost la rezepeala de pe lume si la cumparaturi sa iau chestii pentru fondue si am facut si un tort, la asa o repezeala ca riscam sa nu iasa, si nici nu stiu inca ce-o iesit ca e inca-n frigider.
da si m-o intrebat seful daca vin 1 ora maine sa ajut la bucatarie...si n-am putut zice nu ca deh! cine sa vina ca el are de mers la KS... si ora aia e exact la 12 cry.gif cand tre sa vina ei cry.gif
Oiski-Poiski
Da in toata nebunia asta ai gasit si timp sa-ti schimbi numele ?????
Sper insa ca-mi dai voie sa-ti zic mai departe Carmencita .Cu sushi nu pot sa incep nimica.
Sushi
ce minune ca esti, ce porcarie ca sunt...
Felina
unsure.gif
Sushi
parintii lui B m-o enervat asa de rau ca cred ca am sange in stomac...

mi-o si dat lacrimile dar m-o consolat crina.
dascalita
Nimic nu trebuie sa te supere asa rau... cry.gif Nu merita sa ai asa o senzatie...
Las'ca trece, vorba poetului: ce e val, ca valul trece! hug.gif
Sushi
da, am dat pe fata cu apa rece, am respirat adanc, ma concentrez pe ceva frumos si-mi trece incet...

... dar totusi nu-mi pot frana uimirea cand constat ce influenta destructiva pot avea unele tipuri de caractere asupra mea...

dascalita
....sunt rani vechi pe care reusesc sa le redeschida!
Nu te lasa manipulata, detaseaza-te!
wub.gif mwah1.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Sushi @ 20 Jun 2007, 06:04 PM)
ce minune ca esti, ce porcarie ca sunt...

Sushi-Carmelita, sa nu te mai aud niciodata ca spui asa ceva mad.gif .
Ca te-ai enervat si suparat imi pot da seama insa de aici pana la sa spui despre tine asa ceva e o cale lunga.
Ia gandeste-te un pic .Ce minune ca esti , ce mirare ca sunt.Nu este o mirare ca mai esti ? Inseamna ca esti puternica.
hug.gif
Felina
hug.gif
Sushi
da deci asa de tare o iubesc pe crina ca m-am dezsuparat ca n-o venit mai devreme la mine biggrin.gif de doua nopti dorm cu ea-n pat si ieri am intrebat-o cu cine-i place mai mult sa doarma, cu mine sau cu barbatul ei si o zis ca cu mineeeeeee biggrin.gif
Oiski-Poiski
laugh.gif
vezi sa nu devii marul din paradis
Sushi
QUOTE (Oiski-Poiski @ 21 Jun 2007, 11:11 AM)
laugh.gif
vezi sa nu devii marul din paradis

daca vrei dormi si tu cu mine sa veizi ce fain e wub.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.