Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Dark Angel
Ca mi-au mers toate snur azi desi ziua incepuse prost( iar mi-au trimis din Offenburg gresite actele de import...).
Am fost dupa sefu' sa iau semnaturi pt doc de banca( e pe santier, la noua cladire), apoi inapoi la birou, la ING cu OP de TVA, in vama, la Banc Post sa scot 100 mil, in Piraeus sa depun 85 mil. Inapoi la birou. Intre timp am raspuns la zeci de telefoane: TNT, Selgrosi...si multi altii...
Si ziua e departe de a se fi sfarsit.
punctt
woot_jump.gif Mi-am cumparat 3 pernite care-mi plac foarte mult. Sunt niste figurine: o pisicuta si doua ratuste, una mai mica si una mai mare. Sunt asa de pufoase, dintr-un material gen jucarii de plus.

edit: sunt pinguini de fapt... si nu ratuste...
Kitty
"Sunteti hotarāt sa rezolvati o problema financiara care va sācāie de mai multa vreme.

Daca vi se propune sa va asociati īntr-o afacere, va sfatuim sa nu ezitati. Cu putin efort si riscuri minime, puteti sa redresati bugetul familiei destul de repede.

Tineti cont si de parerea partenerului de viata!" (asta e Horoscopul meu)

Iar azi cum am facut ochi fostul meu diriginte, care stia ca imi caut un job part-time mi-a gasit ceva extraordinar de usor si de bine platit...daca nu s-a ocupat postul sunt cea mai fericita 38.gif dance.gif woot_jump.gif cloud9.gif
Kitty
http://i3.photobucket.com/albums/y82/free1...t_longevity.jpg

A venit o babutza la mine, cand eram afara la tigara cu dog-ul sa-mi zica ca fumatul imbatraneste si ca ea la 30 de ani s-a lasat ca s-a gandit ca de ce sa imbatrabneasca de p-atunci...Babutza era rupta din poveste...era s-o intreb daca nu cumva are 35? laugh.gif sau sa-i zic ca eu de fapt am 10 ani biggrin.gif
sunny26
revederea cu o prietena
mutulica
niste poze...
nefertiti-old
am kilarit 3 tantari yeah.gif
mutulica
am primit o palarie australiana. sunt asa de incantat de ea!!!
nefertiti-old
Niste flori. smile.gif


p.s. Mutu, vrem poze!
Serenity
Ca in sfarsit am putut dormi ca animala > 12 h biggrin.gif
Dark Angel
Ca am reusit sa nu ma enervez! laugh.gif
jude
Ca am vazut pentru prima data in vara asta un cer senin, fara nici o urma de nori, care a ramas asa o buna parte din zi 38.gif
nefertiti-old
Mi-am uitat mobilul acasa, asa ca voi avea parte de liniiisteee!! cloud9.gif
Dark Angel
Ca am vorbit cu o tipa de la Nestle cu care nu am mai vorbit pana acum la telefon, doar mailuri de-alea cu stimata doamna...si ca mi-a raspuns foarte frumos, de parca ne cunosteam de-o viata...Buna, Adriana...bla, bla...mi-a umplut ziua de lumina! 38.gif yeah.gif
Cla
Frumos... smile.gif

Mie mi-a placut ca a avut cineva nevoie de mine si am putut sa-l ajut smile.gif
Mara
Pot sa spun cu mana pe inima ca azi imi place aerul conditionat. Desigur ca n-o sa mai recunosc asta data viiotare cand imi va zbura capul de la asa ceva. evil.gif
nefertiti-old
Nu prea am de lucru, iar spre seara ma duc in Cismigiu. smile.gif
dead-cat
azi e Sysadmin Day laugh.gif
sunny26
ca e vineri si vine weekendu'....iar peste 5 zile intru in concediu!!!!! cool.gif
nefertiti-old
Un telefon, de la un amic.
Antont
Costumu' AXO pe care mi l-am loat spoton.gif ...
nefertiti-old
Un compliment. rolleyes.gif
dascalita
Ce mi-a placut ieri...
Hai sa va spun ceva...am fost la tara,sa culegem fructe...Livada unui unchi,mi-a amintit de copilarie...Era ceva incredibil plina de pomi roditori,total neingrijita,cu buruieni cat cuprinde ,inalte cat omul ,dar atat de ...frumoasa si de rodnica!Parca erai in jungla!Pe sus si pe jos vedeai doar mere,pere ,prune,corcoduse...Floarea soarelui cat roata carului.porumb de doi metri...M-am ratacit in labirintul acela de cararui,pe bune!Nu mai reuseam sa gasesc drumul spre poarta...Si o racoare,un parfum si o pace...ceva ce n-am mai intalnit de mult!
Multumind mosului pentru fructele pe care le-am cules,i-am propus sa venim si sa-i curatam livada de buruieni.Raspunsul lui m-a uimit!N-a fost de acord,ca stricam rostul naturii! Cand ma gandesc ca parintii mei nu lasa nici o buruiana in gradina...dar nici atatea fructe nu au!Care o fi logica?
nefertiti-old
Vocea lui Tudor Gheorghe recitand... wub.gif
Cla
Tocmai am primit telefon de la frate-meu ca nevasta-sa a aterizat cu bine la Irkutsk, la lacul Baikal smile.gif
nefertiti-old
Un mail.
Methewaiting
o cafea de dimineata, balada lui Porumbescu in varianta Phoenix ascultata in masina si imi place ca sunt acasa...diseara o sa imi placa sa plec de acasa smile.gif
Olaf
han.gif, Methewaiting
Serenity
O carte pe care mi-o doream de foarte multa vreme si pe care mi-am luat-o azi biggrin.gif
Methewaiting
tnx.gif
si azi mi-a placut ceva...mi-a placut o vorba buna de la un om pe care abia il cunosc
Jazz
Tre' sa postez si aici ca nu-mi mai incap in piele de bucurie!!! (Mihai: un avatar care sare in... sus... tongue.gif de bucurie nu exista...)

My Northern Princess (este elkhound norvegian, in caz ca nu m-am laudat destul tongue.gif), Angel nu pleaca azi... 38.gif
iniya
Vremea; s-a mai incalzit putin rolleyes.gif
Yvonne
La noi in oras ,intr-un parc au venit mestesugari din toata tara cu artizanat si tot felul de lucruri interesante.E suberb, forfota, obiectele din lut si lemn...e superb.A inviat parca orasul.
Mara
Sibiu, Dumbrava? rolleyes.gif
Yvonne
Arad.
Mara
Uff, speram sa fie Sibiu, ca parca vazusem la televizor ceva de un targ de arta populara. Distractie placuta!
Yvonne
Merci.Ma distrez sa stii,e aproape de biroul meu asa ca de cate ori am drum pe-afara trec prin acel parc.Toata lumea e binedispusa,dupa masa au aparut niste mascote uriase, e o atmosfera de vis.Orasul e plin de trasuri, se serbeaza zilele orasului.
iniya
QUOTE (dificila @ 19 Aug 2005, 01:39 PM)
La noi in oras ,intr-un parc au venit mestesugari din toata tara cu artizanat si tot felul de lucruri interesante.E suberb, forfota, obiectele din lut si lemn...e superb.A inviat parca orasul.

dificila Avem barlogurile aproape biggrin.gif n-am stiut rolleyes.gif

Cat despre mestesugari sad.gif abia acum am aflat;

Astazi m-a inveselit o fetita mica; era foarte simpatic imbracata; i se vedea dantelutza sorry.gif avea doar 2 anisori wub.gif
Yvonne
Iniya esti din Arad? spune-mi pe unde te gasesc.Daca da sa stii ca tare ma bucur. mwah1.gif
nefertiti-old
West Ham e pe locul 4!! yeah.gif
trustbyte
am primit un telefon la care nu prea mai speram. sper sa se concretizeze asa cum imi doresc. ar fi cel mai bun lucru din anul asta.

Cla
Mi-am luat porumb pt fiert licklips.gif
cri-cri_d'Amour
am inceput ziua cu aceeasi stare de spirit...insa cand intru in lumea lui Haruki Murakami ma linistesc . prefer sa traiesc in lumea lui. asta mi-a placut azi. smile.gif
Cla
...eu am terminat-o cu aceeasi stare de spirt rofl.gif
SORIN
Sa-l vad pe Conu din nou pe "baricade"!!!

Sorin.
mutulica
mi-a placut o stire. v-o reproduc:

Caz medical la Floreasca zilele astea, adica asta noapte: niste tipi au
facut un chef intr-o casa undeva pe primaverii (o casa din aia veche, cu
scara interioara rotunda). La ora 11 noaptea au ramas afara bere si au
zis ca pleaca sa cumpere. Dar erau putin turtiti si s-au hotarat sa coboare
cele 4 etaje cu SCHIURILE, s-au echipat si au coborat.

La etajul 2 era o baba de 84 ani care ducea gunoiul. Astia au dat peste
ea si naspa, accident, vine salvarea, o duc la Floreasca cu fractura de
bazin.
Se trezesc astia din betie si merg la Floreasca sa vada despre ce este
vorba. La spital baba nu mai era (patul gol, proaspat aranjat). Astia cica
au inghetat ca a murit si se duc la medicul de garda sa vada ce este. De
acolo afla ca baba era transferata la spitalul 9 pentru consult, pentru
ca toata noaptea le zicea medicilor ca "a fost lovita de un schior pe casa
scarilor". Toata noaptea baba insistase ca o lovise un SCHIOR pe casa
scarii!!
Olaf
A mers binisor treaba... Tone de stres, dar a iesit pana la urma... Neeeeext!!! tongue.gif
jude
Azi a fost soareeee...dar nu anemic, unul gras de tot 38.gif Si uite asa m-am bronzat eu intr-o zi cat altii intr-o vara biggrin.gif
Yvonne
Ca m-am imbracat frumos si-mi sta bine. sorry.gif
Dark Angel
Ca m-am imbracat frumos si-mi sta bine.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.