Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Erwin
Am văzut nu demult filmul despre Ioan B. pe HBO. Impresionant. O lecţie de viaţă.
Johann_Moritz
http://www.arabartgallery.com/


Cucu Mucu
foarte tare
Johann_Moritz
De dimineata in metrou erau doua fete cam frumoase. Si se jucau una cu parul celeilalte, isi atingeau fruntile si chiar, una dintre ele a sarutat-o pe cealalta pe tampla stanga. Erau incredibil de gingase si delicate.
Erwin




Erwin
reinventarea roţii:



una din asta mi-aş lua şi eu! thumb_yello.gif
Johann_Moritz
http://sabinbalasa.celendo.ro/
Erwin
Şal din mătase de păianjen thumb_yello.gif
factura
Pina Bausch


factura
Martha Graham


Erwin
Cel mai mic model de tren din lume:


Erwin
M-o făcut mama schior măăăăi:



Data'q
super smart action squirrel
Cla
Super !! clapping.gif
Marduk
clapping.gif
Data'q
24000 watti
Nefertiti
busuiocul
Marduk
Azi am vazut prima randunica din acest an si am auzit cucul cantand.
Nefertiti
cartea
vestea
prajitura
Marduk
ce carte, ce veste, ce prajitura?
Nefertiti
Cartea asta, cumparata azi.
Vestea - am mai primit de lucru, o carte de tradus pana pe 1 mai.
Praji se cheama krantz, de la o cofetarie, ca mi-era foameee, pofta si lesinam daca nu luam. laugh.gif
Marduk
Cartea pare interesanta. Pana pe 1 mai ai de tradus o carte? huh.gif Cand ti-e foame mananci krantz?
Nefertiti
Mananc praji cand sunt in oras de cateva ore, pe drumuri, si ma apuca o foame-foame si daca nu pap ceva dulce lesin. laugh.gif
Da, pana pe 1 mai, o sa fie cam greu, dar...
Marduk
Mai bine papi o salata cu susan.
Nefertiti
Pai ma descurc si eu cu ce imi iese in cale... sorry.gif
Marduk
O banana, o portocala, un mar ar fi mult mai indicat.
Erwin
ieri, de fapt: aparate de gimnastică instalate īn Parcul Tineretului din Bucureşti, pe care le īncercau de zor persoane de toate vārstele, de la copii la pensionari. spoton.gif
Marduk
tot ieri, "Cred intr-unul Dumnezeu Tatal ... Autostivuitorul" (Borcea) roflmao.gif rofl.gif
Gordin
parcul tineretului mi se pare cel mai tare biggrin.gif

astept initiative asemanatoare si in alte parcuri
Nefertiti
mirosul de lemn din casa...
CharonOfNyx
Cred ca intelg de ce uneori dureaza asa de mult prepararea unei cafele ...
... cand se face pe plita incinsa cu lemne.
rolleyes.gif
Nefertiti
laugh.gif

Nu era de la soba cu lemne, cafeaua era pe aragaz. Am luat o masuta de cafea wub.gif (acum doua zile) si inca miroase lemnul. tongue.gif
Johann_Moritz
Memoriu:
QUOTE
Ma numesc Y Xulescu din..., si sunt pensionar. Va aduc la cunostinta ca ma confrunt cu o situatie dificila. Am cumparat dreptul litigios de proprietate al cetatenilor..., insa Primaria ... refuza sa imi restituie cele 650 ha padure la care sunt indreptatit.

blink.gif 650 ha padure!!! Cumparate din pensia matale???
Erwin



să mai zică cineva că animalele nu simt... jamie.gif
Nefertiti
Marduk
E posibil ca francezii sa fi facut o confuzie impardonabila, dar si romanii stiu sa raspunda atunci cand trebuie.
Erwin
Imagini din Islanda
Erwin

Nefertiti
o idee
Nefertiti
O pasăre care cāntă foarte frumos, īn copacii din faţa geamului. E una care se distinge dintre celelalte, dar nu ştiu ce e...
Marduk
ar putea fi o mierla (mierloi), mai ales daca a plouat in zona.
Erwin


Johann_Moritz
Astazi am fost anuntat ca trebuie sa ma apuc de alcatuit un proiect de OUG si unu de HG pt. schimbarea legislatiei in domeniu.
E vorba de vreo 5 modificari, dintre care 3 sunt propuse de mine. Pt. 2 dintre ele insist de vreo juma de an, dar mi s-a tot explicat ca nu exista interesul schimbarii lor. Intr-un final ele au fost puse pe lista care a plecat catre Guvern (nu stiu anume unde) si s-a dat okul Sunt fericit ca un copil mic. Lasand la o parte modificarea unui articol si introducerea a 2 noi, am ocazia sa matrasesc o lege! devil.gif Ma rog, sa scot si sa introduc cateva articole in lege, dar e superfain pt. ca daca iese cum vreau eu vor fi efecte considerabile si e vorba de o lege care ne incurca enorm.
Si pt. ca am insistat atata pentru modificarile alea doua, impotriva parerii tuturor, s-a umflat orgoliul in mine, ceva nemaivazut.
Sper sa nu fie un foc de paie si sa se aleaga buradiciu de tot. Cand (daca) au sa apara in Monitorul Oficial, am sa va fac o poza sa le vedeti. cool.gif
Marduk
Te putem ajuta cu ceva? daca ai nevoie nu ezita suntem aici la Han si suntem gata sa te sprijinim daca ne spui despre ce este vorba.
Johann_Moritz
Din pacate nu ma puteti ajuta cu nimic, pt. ca nici eu n-am voie sa spun nimic.Sunt considerate secrete de serviciu treburile astea.
Dar n-ai grija, ca daca proiectele chiar devin acte normative va scot eu ochii cu ele. smile.gif
Nefertiti
cāteva vorbe
kiwi-ul (fructul nu pasărea)
Nefertiti
Au īnflorit salcāmii de la geam...
Nefertiti
o discuţie de la editură
o discuţie de pe mess...
o nuanţă dintr-o vitrină
căpşunile (de data asta au gust)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.