Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Vornicum
Imi place ca se anunta o zi frumoasa.
Aramis
Mi-a placut cum se pregateste trupa lui sor-mea pentru festivalul de teatru si imi place ca fac parte din echipa lor biggrin.gif
Zed
Mie imi place ca incerca cineva sa ma plagieze rofl.gif rofl.gif . Ma simt flatata ohyeah.gif rofl.gif ( e rau sa nu ai idei proprii ohyeah.gif )
AIWA
azi mi-a placut ca am bagat nasul in benzile vechi cu muzica si am ascultat albumul celor de la COMPACT -->CANTEC PENTRU PRIETENI tocmai din 1988 mama ce faina-i muzica asta smile.gif

PAUL CIUCI - vocal, chitara solo /CONSTANTIN CAMARASAN - chitara solo, vocal /TEO PETER - chitara bas, vocal /AUREL VASILESCU - baterie, vocal /VLADIMIR CNEJEVICI - claviaturi, vocal





trustbyte
un primar care imi place, cu adevarat. Stavarache, la Bacau.

om deosebit. cu inventii brevetate. cu bani, cu afacereri prospere.

a meritat pe deplin votul oamenilor!



smile.gif
janine
Astazi mi-a placut ca am primit vizita unei vechi prietene ...mi-a inseninat ziua, saptamana, luna, anul...pana la urmatoarea revedere wub.gif
AIWA
Daca as primi si eu vizita unei singure persoane ce bine ar fi insa...e departe mult prea departe
Olaf
Mi-a placut ca am reuisit s-o prind pe soru-mea la telefon. Nu mai vorbisem de vreo doua saptamani. smile.gif
mutulica
azi ma car cu o kawa de 750 smile.gif
Antont
QUOTE (mutulica @ 2 Sep 2004, 12:52 PM)
azi ma car cu o kawa de 750 smile.gif

Si-a luat C. ZXR-ul? biggrin.gif
Sa-mi zici cum a fost ohyeah.gif spoton.gif
nefertiti-old
In sfarsit, azi, am primit o veste buna. smile.gif
mutulica
QUOTE (Ghost @ 2 Sep 2004, 01:50 PM)
Si-a luat C. ZXR-ul?  biggrin.gif

ceva de genul asta, ca m-a nebunit cu litere si cifre

abia astept sa ma urc pe ea!!!!

later edit:
Ghost e GPX
si e bestiala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif
janine
Astazi mi-au placut mai multe (asta in afara de turele de plans cu paianjeni)...am reusit sa terminam cu mobila...am cumparat o gramada de ghivece de flori (cam 20) de toate culorile si marimile...si in plus am fost intampinata de vecini mei cu un buchet mare de flori si mi-au oferit ajutorul in mai multe treburi gen instalatie si electricitate...cu specificarea ca noii mei vecini de strada sunt romani... wub.gif
Turcoaz
Ascult Enya....vorbind cu voi, am dat cafeaua in foc

laugh.gif
doice
m-a sunat o prietena a iesit din operatie de deviatie de sept si mi-a spus ca se simte foarte bine biggrin.gif
Peter Pan
...ca m-am trezit dimineata alaturi de el, ca am luat micul dejun in fuga, pe strada, mancand cate o banana, amandoi intarziati la servici, dar cu gura pana la urechi.....
mutulica
devin plictisitor ... dar IAR M-AM CARAT CUI GPX-U!!!!!!!!!!!!!!!
spoton.gif spoton.gif spoton.gif spoton.gif woot_jump.gif
Antont
spoton.gif Kawa rulzzzzz ohyeah.gif wub.gif
Cind iti iei mah tzidula aia sa iesim la o plimbare impreuna tongue.gif ?
janine
Am avut musafiri...vai ce dor mi-a fost de vizite cry.gif
mutulica
e cam incurcata. ti-oi pove eu..
da' o iau, anul asta sper

si sper sa imi iau si jucarie pina la anul nou
Georgia
Astazi mia placut sa ma trezesc dis de dimineata si sa vad rasaritul din munti Tusnad!
Marcus
Azi mi-a placut saramura cu mamaliga, mai ales ca la masa a fost toata familia.
LigiaB
M-am dus la cumparaturi de alimente. Pe tejgheaua de la casa, sub placa de sticla, sint tot felul de bani din toate tarile, monede si bani de hirtie, mereu ma uit si cam stiu cind apare o bancnota noua. Acum seara, mare mi-a fost mirarea sa vad 1$ de Kuwait, era de hirtie si mi-a placut cind am citit urmatorul lucru scris pe bancnota: "We seek God's assistance" yikes.gif Scria destul de mare...wow!
Olaf
Stazi mi-a placut sa-mi citesc mailu' si sa citesc hanu' de dimineata. wub.gif
kristina
Nu a fost azi....a fost in week-end, in parc. Un labrador insotit de stapan s-a oprit langa banca pe care stateam eu cu sotul mirosind punga de pufuleti pe care o avea sotul in mana si n-a plecat de langa noi pana nu l-am servit si pe el cu un sfert de punga. La fluieraturile insistente ale stapanului s-andurat sa plece nu inainte de a-si lipi nasul umed de pantalonii sotului.......tare haios a fost.
Zed
Mi-a placut de mine , pentru ca cineva a cautat sa ma enerveze . M-am intors pe calcaie si am plecat .
Imi mai place si indiferenta mea fata de cateva persoane , e deja nepasare , efectiv nu-mi mai pasa ... le raspund cu aceeasi moneda . Exista si lume care stie sa pretuiasca anumite lucruri , ma voi concentra asupra lor , restul nu merita , iar timpul pierdut este prea pretios .
Cla
QUOTE (kristina @ 6 Sep 2004, 01:26 PM)
Un labrador insotit de stapan

laugh.gif imi place, fain spus rofl.gif
AIWA
Mi-a placut ca a sunat telefonul in timp ce eram in spital sub tratament Era BDL Frumoasa surpriza omule!
Mersi pt incurajare si urari!
Turcoaz
Mergand la doctor am aflat ca nu am alergie ci este reactia de piscatura unei insecte....
janine
Astazi mi-a placut discutia pe care am avut-o cu prima si cea mai mare iubire a mea wub.gif (cred ca e adevarat ce se spune : prima iubire nu o uiti niciodata...cel putin la mine se aplica)
cosminacraciun
Azi mi-a placut ca la-m surprins pe prietenul meu in chiloti, calcandu-si camasa in sufragerie. M-a inveselit pentru toata ziua.
Si mi-a mai placut sa miros parfumul colegei mele de birou Naf-Naf:"Grafitti".
janine
Astazi mi-a placut ca, in sfarsit, a reaparut in viatza mea o persoana mult asteptata, sorry.gif
AIWA
Ce mi-a placut azi(de fapt ieri smile.gif ) ...a fost ca am primit un tel de la Simon si l-am simtit ca e cu adevarat ingrijorat de sanatatea mea....spre diferentza de colegii de munca care iarasi mi-au facut belele...ufff sad.gif
A si mi-a mai placut ca am avut ce sarbatori azi pe Marian (soferul si contabilul meu smile.gif )
trustbyte
dimineata am primit un compliment frumos. mi-a placut, multam! flowers.gif


azi, un prieten mi-a soptit de un job bun, disponibil la o ambasada. o sa trimit si eu un CV, sper sa iasa bine. spoton.gif


am vorbit cu Ana. si cu cealalta Ana. o sa le revad curand.


smile.gif
trustbyte
am fost ziua Alinei...


frumos



2 beri, cateva pahare bune de vin...


eram cu M. multa voie buna. mult haz. si el tine la caterinca si eu pe aproape...a fost misto!



ma simt bine!


mwah1.gif



smile.gif
janine
Azi mi-ar place sa vina Printzul meu online wub.gif ...pana atunci nu mi-a placut nimic azi...dar poate o sa imi placa wub.gif
Edit: si totusi a aparut inainte de ora 24.00 deci imi place astazi ca am ocazia sa vorbesc cu EL wub.gif
AIWA
OK inseamna ca din punctul asta de vedere esti HAPPY...la mine inca nici un semn....din pacate sad.gif
janine
Am fost happy blink.gif ... pot posta deja la Ce m-a enervat astazi ... si e doar ora 3 hh.gif ... iese la spalat rofl.gif drunk.gif
AIWA
Incearca sa-i dai totusi credit!.In viatza poti trai linga un print (cazul tau) sau printesa(cazul meu) si poti trece prin vari probleme...totul e sa nu iti pierzi sperantza!



Si ca sa fiu on topic ...azi mi-a placut ca am fost la un spectacol(vezi vedetele si prestatia lor live) si pentru cateva ore am lasat un pic necazurile deoparte....bine un singur offf nu am putut sa-l uit insa de restuul chiar m-am detasat
LigiaB
Azi eram cu fratelo, venise la mine, era culcat pe pat si deodata numa' ce'l aud ca spune...dupa o tacere lunga care se instalase...

"Sor'meo, aseara inainte de a ma culca, I was counting my blessings...si nu imi vine sa cred la ce numar am ajuns..." ohmy.gif
M-am mirat ca reuseste sa isi vada si "the blessings", ca a trecut printr-o perioada lunga si neagra si a pierdut enorm... super-pozitiva atitudinea lui, m-a energizat si pe mine pe loc... ohyeah.gif
LigiaB
Aici ziua abia a inceput, asa ca va zic ce mi-a placut ieri ca n-am apucat sa scriu.

Ieri mi-au placut 3 lucruri

1. Am fost la Mall si am intrat intr-un magazin de pantofi nou, "ALDO" si am ramas f placut surprinsa cind am vazut ca pe 1/3 din pantofi scria Made in Rumania! Abia m-am tinut sa tip de bucurie! laugh.gif Erau ff fain dar si scumpi, in jur de 70-85$ perechea.

2. Mi-a placut la ca biserica americana la care merg (au program si simbata seara si ma duc) au aratat un grup de tineri (membrii a bisericii) care au fost plecati toata luna lui august in Romania. Au mers sa ajute copii strazii, pe saraci si pe batrini, au facut mult bine si si-au facut multi prieteni. Le-a placut atit de mult ca vor sa mearga inapoi! Taaare m-am bucurat! spoton.gif

3. Ieri am fost la "In-and-out" sa maninc un cheeseburger. rolleyes.gif Linga masa mea, am observat 3 persoane. Era un batrin (aprox 75 ani) fiul lui (~40 ani) si fiica fiului, (~18ani). Mi-a atras atentia batrinul. Era f tacut, ii tremurau miinile f tare, abia isi tinea burger'ul, si nu avea dinti. Minca greu si se simtea stingher...tot incerca sa isi ascunda miinile ca ii tremurau tare, probabil avea Parkinson's disease. Un lucru care mi-a placut insa, a fost atmosfera de la masa lor, erau voiosi si se bucurau de prezenta unul-altuia. Nu le era rusine cu batrinelul care se straduia din rasputeri sa manince "cit mai frumos"...nu! ei interactionau si zimbeau... wow!
Ma uitam uimita pe furis...si tot analizindu-i, m-a lovit un gind care a durut ..."Oare eu as fii venit cu tatal meu care abia e in stare sa se hraneasca intr-un loc public?" Am ramas surprinsa cind mi-am raspuns "NU", si mi-a fost rusine de mine... cry.gif

Ceva trebuie sa schimb...

janine
Azi mi-au placut in mod special ... faptul ca am gasit casa visurilor, o superbitate (exista cuvantul? 43.gif )...faptul ca am putut sa discut cu cineva foarte drag mie wub.gif si nu in ultimul rand mi-au placut poeziile dedicate pe PM (cine stie cunoaste) si multumesc celui ce mi le-a dedicat wub.gif sunt superbe sorry.gif mwah1.gif Merci mult...ochi frumosi mwah1.gif
Zooey
mi-a placut o felie de cremes. si ca mi-am vazut aproape toti prietenii la un loc, dupa mult timp biggrin.gif
bursuca
Mi-a placut azi atmosfera de prima zi de scoala. mogaldetele care acum incep calasa I, cu ghiozdane foarte colorate de dupa care nu se mai vad aproape deloc si cu buchete de flori cat ei de mari smile.gif , cu mame parfumate care schimba impresii despre invatatoare in timp ce le ''finiseaza tinuta'' viitorilor elevi si cu tatii care fac poze smile.gif. m-a apucat o nostalgie.....
a, si dimineata de toamna, insorita si racoroasa, asa cum imi amintesc ca trebuie sa fie prima zi de scoala....
cactus
@ bursuca welcome.gif

to all of you - folks: v. Poze hazlii la Han - Uite poza neamule ...Wednesday rulz spoton.gif spoton.gif
milimetru
Topicul "Ce mi-a plăcut azi" are acum 10 pagini. Topicul "Ce nu mi-a plăcut azi" are 62.
Topicul "Adevăratele perle..." are acum 2 pagini. Topicul "Perle - de pe forum adunate" are 12.

E bine! smile.gif
Vornicum
Ashea.. si unde bati matale cu rationamentul?
Adika , care-i shmekeria?
Dark Angel
ca a iesit sefa din birou pt. 30 min. si pot da un telefon private very important
Roza
QUOTE
Topicul "Ce mi-a plăcut azi" are acum 10 pagini. Topicul "Ce nu mi-a plăcut azi" are 62.

Ce observatie buna! thumb_yello.gif
Dar cred ca "ce nu mi-a placut azi" are mai multe pagini numai si numai datorita mesajelor de incurajare pe care le primesc de la forumisti cei care-si posteaza acolo intristarile de zi cu zi smile.gif
trustbyte
sincer sa fiu, citesc mult mai mult ce mi-a placut decat ce nu mi-a placut azi...

prefer sa zambesc,sa ma binedispun la o intamplare fericita din viata unui om decat sa ma intristez la o patanie nedorita...s-apoi preferam amintirile placute vs cele neplacute nu-i asa?

revenind ontopic

azi am purtat pentru prima oara un hanorac, cumparat acum cateva zile. e cam gros si inca nu e vremea lui dar esentialul e ca-mi place . culoarea mai ales. pare cu un numar mai mare, dar nu conteaza.
mi-i drag!

desi ieri seara paream ca merg direct spre o gripa, cu ceva dureri in gat, azi m-am trezit fara nici o problema. ma simt bine.


smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.