Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Serenity
A venit oficial primavara! Am cules toporasi! biggrin.gif
ausländer
1. Am obtinut deadline extension. Yeeeeeeeey!
2. Iasi - soare - +15 grade Celsius. Yeeeeeeeey!
LINICA
Soarele de dimineata, drumul pana la serviciu, crema de zahar ars, intalnirea cu fostul meu sef.
Olaf
Maine-i sambata. 38.gif
jude
Vremea, eu rolleyes.gif , Guerrilla, colega de banca ( evil.gif ), faptul ca maine sunt acasa dimineata, dupa ce 2 luni am fost pe drumuri in fiecare sambata, faptul ca miercuri plec la Cluj ...si inca vreo cateva lucruri.
ausländer
1. Am fost cu EA la Ice Age 2. Ne-am distrat putin, dupa care am revenit la starea care ma bantuie de cateva zile incoace...
2. M-am trezit dimineata cu bani in cont. Bani care ar fi trebuit sa ajunga in zilele urmatoare.

Nu stiu care e ordinea punctelor de mai sus...
Endgegner
huh.gif dry.gif
Endgegner
Asta

Parazitii
nefertiti-old
asta

QUOTE
parca-mi suna mai bine "la donna e mobile" decat "muicaaaaaa suntem neam de traistaaa".


rofl.gif rofl.gif
nefertiti-old
si asta

Cum sa angajezi omul potrivit la locul potrivit

Se iau circa 100 caramizi fara nici o aranjare prealabila, se pun intr-o camera inchisa, avand doar o singura fereastra. Sunt trimisi 2 - 3 candidati in camera si se inchide usa. Sunt lasati acolo singuri timp de 6 ore, apoi se analizeaza situatia.

Daca au numarat caramizile - Sunt buni la departamentul Contabilitate.

Daca le renumara - Audit.

Daca au facut un haos total - caramizi peste tot - Inginerie.

Daca au aranjat caramizile intr-o ordine stranie - Planificare

Daca arunca unul in altul cu caramizi - Operatiuni.

Daca dorm - Receptie.

Daca au spart caramizile in bucati - Tehnologia informatiei.

Daca stau de pomana - Resurse umane

Daca se jura ca au incercat diferite combinatii, desi nici o caramida nu a fost mutata din loc - Vanzari

Daca au plecat deja acasa pentru ziua respectiva - Marketing.

Daca se uita pe fereastra - Planificare strategica

Si ultimii, dar nu cei din urma:

Daca stau de vorba unul cu altul, dar caramizile nu au fost atinse - Felicitati-i si puneti-i in TOP Management.
mdA!
sfertul de ora in care am stat pe un soi de bancutza, in fata fabricii, la soare, in mana c-o tigara si-n cealalta tinand cafeaua. yawn.gif
si nici nu mi-a sunat telefonul! rofl.gif
N.V.
M-am plimbat prin ploaie smile.gif
insanevrfx
sefu ca a zis ca face cinste cu o pizza thumb_yello.gif sa traiasca si la mai multe drool.gif pacat ca nu avem voie sa bem o bere mica la munca sad.gif
Endgegner
Medicine does work...somehow
nefertiti-old
o inregistrare de la Guerrilla rofl.gif rofl.gif cu una care sper sa nu fie maritata, sa nu chinuie pe nimeni rofl.gif
Mara
Aia care avea probleme cu net-ul, cumva? laugh.gif
One_Last_Dance
Astazi a fost o ziua in care am vazut cerul mai senin, am vazut si auzit pasarile ciripind si, mai mult decat toate, mi-a placut sa simt ca primavara are ritmul ei... wub.gif
nefertiti-old
QUOTE (Mara @ 4 Apr 2006, 09:07 AM)
Aia care avea probleme cu net-ul, cumva? laugh.gif

daaaa laugh.gif
Endgegner
Elvetienii is dintre nemti ai mai buni austrieci

user posted image
Olaf
Ca mi-au fost apreciate niste poze. smile.gif
ausländer
Dupa un an si ceva, am reusit sa fac o noapte alba. In compania unor prieteni dragi. A fost super! S-a discutat despre vrute si nevrute.
Data'q
Mirosul garoafelor...La cat de urat era in jur (din cauza vremii) acel miros te facea sa inchizi ochii... rolleyes.gif
Endgegner
Am luat niste tufe megafaine de la un gradinar. Infloresc in noiembrie si-si tin florile pana in aprilie. Au un miros fantastic.
exergy33
Geometria valurilor care se spargeau lovindu-se de tarm si vintul catifelat care alerga de la un capat la altul , fara nici o adresa. wub.gif
One_Last_Dance
Ziua asta atat de frumoasa - e un fel de terapie pentru mine, pe cuvant... smile.gif
Azi nu sunt nici mai fericita, nici mai nefericita decat sambata trecuta, dar... sunt multumita! Toate sunt la locul lor, cerul sus si pamantul jos... tongue.gif
Olaf
Ca m-am trezit relativ usor.
Felina
Tarta de ciocolata pe care am papat-o in loc de mic-dejun.
Zed
Lalelele smile.gif
standing_stone
ca cineva s-a oferit sa-mi duca bagajele acasa.si eu nu mai am de carat nimic.doar un ghiozdan. laugh.gif
Marcus
Plimbarea in aer liber in parcul din Lacul Tei, la apusul soarelui.
Marcus
In momentul asta... Luna plina. wub.gif
exergy33
un anume topic . smile.gif
Fantasee
Mi-a placut ca inconstient am gresit si ca la fel de inconstient am reparat. Cred ca ar trebui sa-i fac un cadou inconstientului astuia ... ori poate l-o chema subconstient, de fapt, si nu mai tin eu minte blink.gif .
Marcus
Ciripitul pasarilor dimineata. smile.gif
exergy33
O ploaie cum nu am vazut in toata viata mea. smile.gif

Ai impresia ca stopii de ploaie vor sa faca o cusatura transparenta intre marea de culoare verde - cenusie si cerul usor plumburiu .
Ciudat ca aerul e cald si din cauza asta ploaia insasi pare ireala ...
Toata lumea s-a refugiat de urgenta in lobby-ul hotelului.
Eu am ramas afara sa filmez 'evenimentul'.

Sper sa ploua si miine .... la fel de frumos. unsure.gif

Olaf
E o tanti la restaurant care ma favorizeaza. In sfarsit, am farfuria PLINA. Si nu oricum, cu varf!
Tinkerbell
Ca medicul anestezist a venit dupa operatie, m-a pupat pe obraz si mi-a zis: " meriti tot respectul!"
M-am simtit dintr-odata in stare de orice!

Sunt off-topic, asta nu a fost azi, ci saptamana trecuta. smile.gif
jude
Mi-am luat niste lalele superbe, le-am pozat toata ziua happy.gif
Olaf
Un iepuroi de plus. tongue.gif
nefertiti-old
QUOTE (Olaf @ 14 Apr 2006, 10:42 PM)
Un iepuroi de plus. tongue.gif

cat de mareeee??? dance.gif
Olaf
MARE!!! biggrin.gif
Cam de un metru. ohyeah.gif
Asta e de cadou, da' zau ca imi vine sa-mi iau si eu unul laugh.gif
nefertiti-old
yeeeee, ce dragut! n-ai poza? unsure.gif
Olaf
Nu. sad.gif
Poate saptamana viitoare... daca nu uit.
Marcus
Azi mi-a placut Cismigiul, in care am zabovit cateva ore pentru prima data anul asta. smile.gif Nu mi-au placut insa preturile la terase: 50.000 lei un pepsi la 0,5 litri (eu cumpar din Carrefour 2,5 litri cu 30.000 lei), asa ca desi aveam bani - da' n-am vrut sa-mi iau pepsi, sac! - am baut apa de izvor. smile.gif
Fantasee
O voce licklips.gif - vai si amar de urechile mele ...
exergy33
Cautind cu totul altceva prin DEX am descoperit ca etimologia cuvintului AGHIÚŢA provine din neogreaca ... unde inseamna sfint !!! wub.gif unsure.gif wub.gif

AGHIÚŢĂ m. pop. Fiinţă imaginară, considerată drept spirit al răului; duşman principal al lui Dumnezeu; drac; diavol; satană. [Sil. a-ghi-u-] /<ngr. aghios

AGHIÚŢĂ s.m. (Fam. şi glumeţ) Drac. [Pr.: -ghi-u-] – Cf. ngr. ághios „sfânt“.
Erwin
pai unii dintre draci erau sfinti decazuti, da' nu prea mi-am facut temele la religie, am si chiulit asa ca nu sunt sigur... unsure.gif
nefertiti-old
a iesit soarele 38.gif
Michelle
QUOTE (Erwin @ 17 Apr 2006, 10:42 AM)
pai unii dintre draci erau sfinti decazuti, da' nu prea mi-am facut temele la religie, am si chiulit asa ca nu sunt sigur... unsure.gif

dracii sunt considerati a fi ingeri decazuti,nu sfinti!
Erwin
ai dreptate Michelle! eram pe-aproape, cat de cat... unsure.gif

azi mi-a placut ca pana la ora asta nu m-a sunat nici un client sa ma bata la cap cu probleme, e sarbatoare! smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.