Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Olaf
O veste... despre o nastere. smile.gif
Lotte
O lume fara Romania thumb_yello.gif
Marcus
In dimineata asta, m-a amuzat enorm o vrabiuta care a intrat pe fereastra larg deschisa, in camera mea! laugh.gif
A zburat dezorientata prin camera pret de cateva secunde, dupa care a gasit drumul inapoi spre iesire. smile.gif
wasp
Azi mi-a placut o corcitura de labrador, caine maidanez ca sa fiu mai exacta, care aproape ca mi s-a urcat in brate in timp ce stateam cu colegii de munca la fumat, in traditionala noastra "gradinuta". Si l-as fi luat acasa, daca nu exista posibilitatea sa ajungem amandoi sa dormim pe balcon.
alysoft2003
Mi-a placut enorm ca am reusit sa dorm 5 ore dupaamiaza smile.gif
Tinkerbell
Cafeaua de dimineata. Mmmmmmm.....Ce descoperire minunata pentru om cafeaua asta!
Marcus
Ciripitul zgomotos al unei randunele care sta pe creanga de langa fereastra... wub.gif
Tinkerbell
Marcus, tu esti indragostit....
Fantasee
Un film wub.gif .
jude
Un film, cu 2 prietene, multa inghetata si niste explicatii obositoare pe fundal rolleyes.gif .
Olaf
O plimbare pe role
mdA!
povestiri de pe vremea facultatii
mdA!
replica cuiva: "ii compatimesc pe barbatii cu care te vei intersecta pe traiectorie in viata" rofl.gif
Erwin
raul Timis, chiar daca a fost inourat, apa sclipea in valuri, salciile miscate de vant, nisipul fin, cu urme de copite de pe mal, urma unei vietuitoare acvatice serpuind sub apa de cativa centimetrii
ausländer
Am gasit pe retea X-Files - Schizogeny - episodul in urma vizionarii caruia mi-am ales nick-ul acesta. biggrin.gif
jude
In sfarsit s-au gandit ai mei sa-mi faca un cadou de 1 iunie ohyeah.gif ... probabil de bucurie ca e ultimul an in care as putea comenta. laugh.gif
Tinkerbell
QUOTE (John B @ 23 May 2006, 12:22 PM)
plec la festivalul de teatru de la Sibiu! O saptamana woot_jump.gif  woot_jump.gif

Ne povestesti, asa, in doua vorbe? Sunt curioasa cum a fost.
John B
A fost excelent! Am apreciat in primul rand reprezentatiile de strada, intrucat si activitatea mea in cadrul festivalului presupunea o alergatura aproape permanenta, findu-mi destul de greu sa stau intr-un singur loc mai mult timp.
Dau cateva titluri care mi-au placut:

Guerilla - Warner & Consorten (Olanda)
Emigranti - Faber Teater (Italia)
World Upside Down - Les Passageres - Franta - O excelenta reprezentatie ce a cuprins laolalta, muzica, teatru, acrobatie si pictura, totul desfasurandu-se pe o structura de vreo 20 m inaltime, actorii neatingand pamantul in timpul spectacolului,
Niste francezi simpatici - Tutti Frutti cu doua spectacole "Un air de fete" si "Vents de folie"

Dar cel mai mult mi-a placut un proiect denumit "Kathak meets Flamenco" pus in scena de Music of Benares (Spania) (pe care l-am vazut de 2 ori!). Un spectacol ce punea fata in fata dansul indian - Kathak cu dansul andaluz Flamenco ce au radacini comune in cultura gypsy. Doua dansatoare extraordinare (mai ales andaluza Rosalia Moreno de care m-am indragostit) si patru muzicieni desavarsiti!

Pe scurt cam asta ar fi. Vremea a fost capricioasa si a gonit o buna parte din spectatori in ultimele 3 zile cat am stat acolo.

PS Sa nu uit concertele celor de la Cargo, DJ Project si Proconsul.
Festivalul nu s-a terminat, se incheie duminica.
Tinkerbell
Frumos! rolleyes.gif Prinde bine la moral sa participi la asa ceva, din cand in cand.
John B
Nici nu stii cata dreptate ai! spoton.gif Daca n-ar fi fost dorul de casa si de ai mici, fugeam si la Cluj la TIFF! De fapt am intalnit niste tineri simpatici din Bucuresti (pereche), care venisera cu cortul si plecau mai departe spre Cluj. Asta m-a bucurat si mi-a adus aminte de tineretea mea ...
Tinkerbell
Am vazut aseara imagini de la TIFF. Mi-a placut mult maestrul Dinica: dupa ce a primit premiul pentru intreaga activitate, zice, hatru cum stie el sa fie (citat aproximativ): "Va multumesc pentru acest premiu pentru intreaga activitate, dar eu sper sa mai auziti totusi de mine..." laugh.gif
Data'q
Epoca Stefaniadei s-a incheiat...Finally...
woot_jump.gif
John B
ca se apropie Campionatul Mondial de fotbal
trustbyte
ca s-a inceput instalarea noilor "jucarii"..desi erau aduse demult. bye bye virusi, troieni, 5 connection limit si alte prostii..
azi s-a instalat prima, pentru un foto editor..un G5 cu 4 procesoare la 2 giga si ceva, cu aproape 3 giga de ram, hard gramada..zburda Tiger-ul.

cica imi dau si mie..un iMac..mi-l instalez maine. tre sa-mi cumpar acasa unul..trebuie, cumva.

mi-a mai placut azi ca a fost racoare desi soarele era innebunit pe cer..un vant race, siberian asa..daaaa...

ca Benjamin mi-a raspuns si ca unele din sugestiile mele se vor regasi pe viitor..

wasp
Mi-a placut ca am putut da tare "Chill Out"-ul lui John Lee Hooker si nu a contraatacat nici unul cu Parazitii sau alta mizerie similara. Si daca tot a fost loc, le-am mai bagat si un Steve Vai - Tender Surrender. Si nu a murit nimeni.... Sau nu am remarcat eu ! laugh.gif In fine, sa recunosc, a mai urmat un Ray Charles - Baby, Don't You Cry !
Tinkerbell
Un citat: "Munca este blestemul clasei bautoare" O. Wilde
laugh.gif
ausländer
Am gasit 4 albume de-ale lui Fish pe care nu le aveam. 38.gif
Serenity
Ca sunt acasa (era sa scriu cu litera mare rofl.gif )... rolleyes.gif
Michelle
un duet excelent Sheryl Crow&Sting-Always on your side

But is there someplace far away, someplace where all is clear
Easy to start over with the ones you hold so dear
Or are we left to wonder, all alone, eternally
But is this how it's really meant to be
No is it how it's really meant to be
Zed
Un mail . 38.gif

Si un sms acum 1 minut rofl.gif roflmao.gif
nefertiti-old
ca dinamo n-a reusit sa dea nici un gol la TM
ausländer
Am descoperit ca s-a terminat downloadul la 7 albume de la IQ. Oops... ce-am zis? Piraterie...
Promit ca dupa ce fac primul milion ($, €, British Pounds, whatsoever), cumpar toate albumele care imi plac (al caror numar cred ca e de ordinul sutelor, mai nou).
Marcus
La mine aici, Luna e mare si plina, dominand bolta... la Tine e la fel? smile.gif
nefertiti-old
vremea 38.gif
mothman
Faptul ca a fost ziua unei amice drage, si ca i-a placut micul iepurash roz de plus ce i l-am facut cadou. tongue.gif
ausländer
Daca e de ieri, se pune? Am fost inscris la niste cursuri, in Grecia. 38.gif
nefertiti-old
tocmai am aflat ca azi nu tre' sa merg pe coclauri ohyeah.gif
Tinkerbell
De cateva zile parfumul de tei e stapan peste tot orasul, te scoate seara din casa si te arunca drept pe terasa de langa aleea cu tei. Nu mai alta sansa decat sa iti ceri ceva bun de baut si sa te lasi sedus de aroma din aer si daca mai ai parte si de companie placuta, ce sa-ti mai doresti? Sa treaca timpul mai incet, poate. rolleyes.gif
Hashaspire
Sper sa nu sune urat: am observat ca femeilor le place mirosul de tei, dar... din nou imi cer scuze daca suna urat - teiul inflorit miroase a sperma+transpiratie. Nu ma intreba.
Tinkerbell
biggrin.gif Fiecare cu perceptia lui, de ce m-as supara?
jude
Vremea si o plimbare de 3 ore happy.gif .
nefertiti-old
QUOTE (Hashaspire @ 23 Jun 2006, 04:57 PM)
Sper sa nu sune urat: am observat ca femeilor le place mirosul de tei, dar... din nou imi cer scuze daca suna urat - teiul inflorit miroase a sperma+transpiratie. Nu ma intreba.

Chiar daca m-am straduit, nu am reusit sa il percep cum spui tu... Teiul miroase a tei.
fluturas
Eram intr-un troleu oprit la semafor. Pe trotuar, o batrana cu doi caini. Ca de obicei cand sunt doi, unu era mai mare si celalalt mai mic. Cainele mai mare l-a mirosit putin pe cap pe cel mic si apoi a ridicat piciorul sa se pise pe el dar l-a tras baba de lesa si nu a mai reusit. M-a pufnit rasul instantaneu. Imi pare rau ca numai eu am vazut faza. rofl.gif Asta mi-a placut azi.
Dea
fluturas.. hahhah rofl.gif

ce mi-a placut mie azi:
ca am primit urari asa frumoase de la oaspetii hanului smile.gif
John B
Mi-am luat Logan diesel nou nout! thumb_yello.gif
Sunt tare mandru!
Cla
O ploaie racoritoare fara grindina pe zapuseala asta. smile.gif

John B., s-o (sa-l) folosesti sanatos! smile.gif
John B
Multumesc, multumesc!
Zed
Ca a castigat Franta ieri dance.gif , iar eu , un pariu , 5 x Mc Donald's si 5 x inghetata woot_jump.gif
mutulica
ca am aer conditionat in birou
fluturas
Articolul Mihaelei Radulescu din Elle. Si cam atat pana acum
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.