Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
abis
Eye contact experiment
Fantasee
Mi-a plăcut pălăria de fetru indigo purtată de o doamnă īntr-un parc.
rogvaiv
revin lucrurile bune, se īntāmplă chestii "de la sine" care mă fac să văd orizontul...
Marduk
Pe inginerul care a "aruncat in aer" Volkswagen il cheama Jhon German rofl.gif
Cla
Marduk... hahahaa !! laugh.gif asta e ca si cum ai duce ulii la Atena rofl.gif
Marduk
Un interviu cu Neagu Djuvara. "Mosul" e fabulos, are istoria in sange si nu se sfieste sa spuna, ceea ce crede el ca este adevarat, chiar daca asta i-ar supara pe unii.
Fantasee
Mi-a plăcut cāt de glumeț a fost Tudor Gheorghe astă seară biggrin.gif perla care mi-a plăcut mult a fost 'Țățico, asseyez-vous!'.

La ieșire am observat că la spectacol fuseseră și cāteva măicuțe.
Nu mai īntālnisem pānă acum, nici măcar la spectacolele Madrigalului pentru Crăciun. A fost o surpriză plăcută.
exergy33
De unde se vede ca si cei grasi pot dansa bine rolleyes.gif
exergy33
Azi a fost vineri 13 devil.gif ... si mi s-au intamplat doar lucruri neasteptat de bune !
Fantasee

Veritasium - What is NOT random?



Fantasee
Pentru conservarea simțului umorului:


Tina Fey - Bossypants (full audiobook part 1)

Marduk
„Oamenii īşi doresc să trăiască vieţi liniştite. Teroriştii au viziuni strāmte şi aceasta este una dintre cauzele acestor atentate sinucigaşe cu bombe. Dar nu putem să rezolvăm toate acestea doar prin rugăciuni. Sunt budist şi cred īn rugăciune. Dar oamenii au creat aceste probleme şi acum īi cerem lui Dumnezeu să le rezolve. Este ilogic." Dalai Lama
exergy33
jurnalul unui roman normal
Marduk
thumb_yello.gif
9. Azi am cerut un CD cu André Rieu. Vānzătoarea a căutat o oră pe sub teancurile de CD-uri cu manele...

11. Azi am cumpărat o pāine. Am dat un leu și am cerut restul, 20 de bani. Mi i-a dat. Dar mi-a schimbat pāinea cu una mai veche...
Astea nu cred ca poat fi reale, in rest cred ca exista situatii de acest gen.
Fantasee
Mi-am amintit cu plăcere azi de zăpada lui nea Marin:


Nea Marin și zăpada



Cla
Amza Pellea a fost o capodopera, danke Fantasee wub.gif

Azi am vazut ceva la mine īn gradina. Ceea ce a scris acum doua saptamāni Marduk.
O pasarica mica, nu stiu ce soi, nu era vrabie dar facea cip-cirip
Si cred ca vine primavara... wub.gif
Cla
QUOTE(Cla @ 19 Jan 2016, 12:56 PM) *
Amza Pellea a fost o capodopera, danke Fantasee wub.gif

Azi am vazut ceva la mine īn gradina. Ceea ce a scris acum doua saptamāni Marduk.
O pasarica mica, nu stiu ce soi, nu era vrabie dar facea cip-cirip
Si cred ca vine primavara... wub.gif

Apropos ca Nea Marin, mai stii aia cu crapul cu Puiu Calinescu ? I-am pus si solzi noi, servim peste viu, ia uite cum zburda rofl.gif

Puiu Calinescu si Marius Pepino cu saramura
Cla
Alpinkatzen - Austria
abis
De pe Kamikaze

Fantasee
Mi-a plăcut o concluzie īntre prieteni: 'orice vacanță bună īncepe cu un overtime' . innocent.gif
Uof. Mi-ar plăcea să nu fi fost adevărat.
Cla
QUOTE(abis @ 23 Jan 2016, 02:58 PM) *
De pe Kamikaze = a sti

Abis, e destul cu glumele astea, de parca n-am avea alte problemilii...
Fantasee
Mi-au plăcut cele 17 grade de la prānz. wub.gif Acum sunt gata pentru următoarea zăpadă, orișicāt și orișicum va fi ea să fie.
Cla
Zapada e doar un noroi alb biggrin.gif
Si spune la copii sa nu manānce zapada galbena laugh.gif
Fantasee

De ce contează frumusețea


Cla
Uitati-va cum rectioneaza azi tineretul la un Windows '95 laugh.gif

biggrin.gif
Cla
Azi am fost la pravalie, dupa cumparaturi.
Īmi vine o femeie īnainte cu gemeni, si am zis un banc.
Vine un turmentat de la birt si vede pe strada o femeie cu un carucior cu gemeni.
Zice: Oh, iar vad dublu... sad.gif
Femeia Nu, vedeti bine, sunt gemeni.
- Serios ? Toti patru ? blink.gif
Cla
Era odata, prin anii '90
īncercam sa-i numar lu fiu-meu pe romāneste.
La saisprezece a capitulat, mort de rās.
Scheiss e pe germana cacat rofl.gif
Marduk
Andrei Plesu:
"Nu-mi intră īn cap că un copil poate creşte ca lumea fără prezenţa feminină a mamei, sau spunīnd „mam㔠unui domn... Ştiu că, afirmīnd asta, mă fac antipatic preopinenţilor mei, mai „branşaţi” decīt mine la corectitudinea politică. Dar şi aici am o mică nedumerire. Cum se face că partizanii „diferenţei” legitime, ai democraţiei nediscriminatorii, ai dreptului la opinie şi la autodefinire nepoluate de dogmatism totalitar, īmi interzic să fiu, eventual, de altă părere decīt ei. De unde ştiu ei că adevărul şi dreptatea sīnt, necondiţionat, definitiv şi irevocabil de partea lor. Că dacă nu zic ca ei īn toate cele sīnt īntr-o gravă eroare. Bun. Şi dacă sīnt, cu adevărat, īn eroare la ce să mă aştept? Stigmat? Oprobiu public? Arestare? Păi nu tocmai cu astea ne luptăm?"
Cla
QUOTE(Marduk @ 6 Jun 2016, 10:18 AM) *
Andrei Plesu:
"Nu-mi intră īn cap că un copil poate creşte ca lumea fără prezenţa feminină a mamei, sau spunīnd „mam㔠unui domn..."


Da' nici nu-i nevoie sa-i zica mama, nici eu nu sunt "unchiuMarius", ci doar Marius, nu ajunge ?
Si Andrei Plesu apartine de o generatie unde se avea sex (daca asa s-ar numi) pe īntuneric, si la "prima oara" a luat-o prin padure fara sa stie unde ajunge.
Dar bine ca astia īnca mai vor sa dea lectii generatiei smartphone + red tube. dry.gif

". Bun. Şi dacă sīnt, cu adevărat, īn eroare la ce să mă aştept? Stigmat? Oprobiu public? Arestare? "

Nu, doar īnvechit, cumva obsolet.
Marduk
QUOTE(Cla @ 6 Jun 2016, 09:17 PM) *
...Nu, doar īnvechit, cumva obsolet.

Dar e dreptului sa nu-i "intre in cap" chestia asta cu copiii crescuti de "mame" tati? Eu cred ca Plesu se refera la dreptul fiecarui individ de a crede ceea ce vrea, fara a fi acuzat de nimic.
Cla
Stii, e treaba lui, de ce ne spargem noi capatānele ce gāndeste el ? E intelectual ? E. Na si ? noi ni-s mai prosti ?
Si daca nu-i intra ceva īn cap, e treaba lui, dar nu sa o raspāndeasca prin ziare, de parca ar avea o gaura īn buzunar.
Si scuza-ma, nu toti īnteleg termenile lui ce zice.... eu da, dar zi-i tu la Ioane de pe pasune asa ceva, ar zice ca noroiul e acolo dupa deal si-l ducem deoparte.
A citit, a īnteles ceva ? Sigur ca nu.

Uite la asa ceva a fost bun Cosbuc: a vorbit la oameni, nu la īmbārligati.

As putea si eu sa ma īnfig la asa ceva (pe germana). Si ? as schimba ceva prin lume, decāt sa pun niste tembeli pe gāndiri ? E paradox.
Marduk
QUOTE(Cla @ 7 Jun 2016, 10:46 AM) *
Stii, e treaba lui, de ce ne spargem noi capatānele ce gāndeste el ? E intelectual ? ...

Eu nu-mi sparg capatana cu gandirea lui Plesu, dar cred ca orice individ are dreptul sa-si spuna parerea despre un subiect fara a fi acuzat de ceva, ca incalca dogme, cutume, trenduri, tabuu-ri etc. E parerea lui si pentru el conteaza ceea ce crede, daca se intampla sa conteze si pentru altii, apare un nou "trib".
Cla
Visurile fan-ilor de "Back To The Future" au devenit realitate spoton.gif

Flyboard
Cla
Īn Berlin s-a dat īn folosinta un loc pentru sinucigasi care vor sa se arunce cu o bomba īn aer fara sa deranjeze pe altii.
Pentru cele 72 de virgine din Rai nu-si asuma nimeni responsabilitatea.

Marduk
Ernest Latham: „Mioriţa“, „Meşterul Manole“ şi „Luceafărul“. Ca să īnţelegi Romānia, trebuie mai īntāi să citeşti aceste trei opere."

"Un cuvānt-cheie aici este „supravieţuire“, lucru pe care l-am īnţeles foarte bine īn anii ’80. 2.000 de ani de istorie au īnscris īn ADN-ul romānilor acest cuvānt. Romānia a fost mereu victima geografiei. A fost prea mare şi prea bogată pentru a fi ignorată, dar prea mică şi prea slabă pentru a ţine piept marilor imperii. Au fost ademeniţi de locul acesta turci, ruşi, bizantini, unguri, ca să nu mai vorbesc despre barbarii care veneau din est. Īn acest context, romānii au făcut două lucuri: şi-au dezvoltat instinctul de supravieţuire şi au scris „Mioriţa“."
Cla
Miorita
Cla
...si atunci sa te mai miri ca niste doctori tāmpesc... laugh.gif

Aspirina cu Piramidon
Fantasee
Īmi place acest rezumat al meciului dintre Grecia și Germania.
Dacă fotbalul ar fi așa poate că m-ar interesa și pe mine din cānd īn cānd. laugh.gif



Monty Python - Philosopher Football

Cla
Ieri am fost la vecinu, mi-a picat steagul de pe fereastra. El: - Pfui, doar nu-i cu un omen rau !!
- Taca-ti gura spurcata, joaca sāmbata... devil.gif

Hey Lady, Monty Python is always good spoton.gif

How you remind me


Hey, I wanna be a Rockstar wink.gif
Cla
Apropos Billy Gibbons wink.gif

Perfectamundo
Cla
Picioroangele negre... a hah huuu...

Blackfoot
Cla
What I like wub.gif

Gotthard
Cla
Auzi, ce se-ntampla dupa o noapte fara griji...
Te trezesti fara sa stii ce-ti apare...

Hai la Popa rofl.gif
Cla
...si am ceva pentru tine: 2cellos https://www.youtube.com/watch?v=KGG7asaw3zg (Michael Jackson)
Cla
What a whole lotaa Love...
Cla
What a whole lotta Love...

wub.gif

Cla
Black Dog

Ah a, ah ha...


John Henry Bonham on the drums... Moby Dick
Cla
Am vazut de 2 ori o reluare de un film american si am dedus ca americanii habar n-au de geografie, la ei e Elbrus īn Iran.
Dar vine si mai rau... La CNN a venit ceva despre Ukraina, dar au aratat Kazachstan...
Si atunci sa te mai miri ca baietii de la ARMY habar n-au avut unde e Bosnia, ei au fost trimiti la razboi...
Cla
Fat Bottomed Girls go round...

.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.