Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Yvonne
Asadar ti-ai facut autocritica.Te-ai gandit sa spargi oglinda? jamie.gif
Zed
Un mail . smile.gif
flori
Ca baiatul meu m-a ajutat la curatenie! biggrin.gif
iniya
flori hug.gif


pe m ine m-a imbucurat ideea de Semenic...voi fi acolo...si ma voi intalni cu cativa forumisti wub.gif


mwah1.gif woot_jump.gif woot_jump.gif cloud9.gif
mutulica
na dracu... dar cind mergeti pe semenic? pe ce topic s-a discutat asta?
Yvonne
Azi imi place de mine.Inca. king.gif
mutulica
am primit pe mail platforma lui Cornel Dinu, in campania pt primarie

Stimati bucuresteni, conjunctura geopolitica din lume, recrudescenta unor inefabile si malefice entitati ce poarta spectrul unor ancestrale duplicitati exhaus-tive ar fi necesar sa ne convearga cerebralitatea creierului catre gasirea unei unice si indimenticabile solutii pentru salvgardarea urbei noastre bantuite de atata amar de evuri de morbul turpitudinii si al redundantei mizantropice.
Deci, dupa cum probabil v-ati dat seama din exordium-ul de mai sus, m-am hotarat sa va fiu primar. Nu,inca nu trebuie sa-mi multumiti, ci mai intai sa meditati cu profunzime tautologica la vorbele unui mare geniu al filozofiei secolului al XVIII-lea, contele Cagliostro, care spunea "Nu va ganditi la ce puteti face voi pentru altii, ci la ce poate face altul din voi".

Caci, parafrazandu-l si completandu-l pe vestitul ganditor elin Termopile, demosul constituie vectorul transcendentalitatii rictusurilor societatii si de aceea introspectia ergonomica nu se poate fundamenta decat prin generalizarea individuala a ezoterismului latent
cactus
@ Mutulica - cand ai fost ultima data la doctor ???? Poate ar fi cazul dunno.gif
Serenity
Un cadou pentru ziua mea sosit inainte de termen tongue.gif
simonsays
ca mamica noastra draga, Cameron, e bine sanatoasa, si bb mic la feeeel !!! iupiiii !!!! uite cum se face senin afaaaraaaa !!! clapping.gif
calfa
Bune vesti, simonsays ! thumb_yello.gif
simonsays
dap; a doua veste, da' inca nu sint convins ca e chiar buna.. e ca vineri am facut 2 ani de han ... ohyeah.gif
Mara
Adica vineri eram in 15 ian 2006? Eee, ce zboara timpul... huh.gif rofl.gif
cipdecip
Am iubit ziua de azi pt ca nu ma enervat nimic biggrin.gif . Lucru rar... tongue.gif
Si rugile mele s-au implinit (sorella wub.gif )
simonsays
QUOTE (Mara @ 21 Mar 2005, 05:22 PM)
Adica vineri eram in 15 ian 2006? Eee, ce zboara timpul... huh.gif rofl.gif

mi-e greu sa ma apropii de rationamentul tau .. o fi din cauza ca nu mi-am baut cafeaua, sau ca esti femeie ? ohyeah.gif apropo, te facusi blonda, soro ? rofl.gif
Mara
Nu stiu care o fi blonda dintre noi doi... ia uita-te la data la care te-ai inscris, o fi cumva 15 ianuarie 2004?! tongue.gif laugh.gif
Vexx
Are dreptate, Simone, e scris negru pe alb in profilul tau si pe sub avatar, deasemenea! spoton.gif
Mara
Taci tu, nu-i distruge iluzia ca-s blonda! hh.gif rofl.gif rofl.gif
Cla
O fi fiert din nou clatite Simonu' nostru si-i cam intors pa dos... rofl.gif rofl.gif
Antont
Cizmele Alpinestars SM-X 3 Road Racing pe care mi le-am loat spoton.gif
Vornicum
Azi mi-a placut reactia celor 2 administratori in situatia de criza ( ma rog, unul cu decizia , celalalt cu banii ). Asa placut surprins n'am mai fost de la inscriere incoace.
Imi place la Han. spoton.gif
skysurfer
1.Ca am gasit un sah pe net si mai joc din cand in cand. http://www.chessgames.com/perl/engine
2. Ca am facut remiza in primul meci si mi-a crescut increderea. smile.gif
3. Ca am mancat si stau tolanit pe scaun ca mi-am terminat si ce aveam de lucru. Life is good. smoke.gif
P.S. Nice Ghost. Ia zi cu ce culoare negru cu rosu, cu albastru sau ai gasit si cu verde?
Antont
Negru cu rosu, ca si costumu' e alb-rosu. Mersi smile.gif .
skysurfer
Sa le stapanesti sanatos si sa nu le julesti niciodata. Marfa negru cu rosu, sunt fioroase si perverse in acelasi timp. N-as vrea un picior in fund cu alea. rofl.gif Ca si curiozitate, cam cat te-a ajuns tot costumul+casca?
Antont
Multumesc, sa dea Dumnezeu .
Pai echipamentul pe care il am eu in momentul de fata m-a ajuns cam la.....
Casca Shoei Z-One, pe la 500 de dolari. Am mers si cu Nolan si Arai (modele mai vechi ce e drept), dar nici una nu se compara cu Shoei. Am avut un XR-900 si acum am trecut pe Z-One. Sint extraordinar de confortabile, usoare si f f bine etanseizate. Nici la viteze de peste 200(and way over) nu intra un fir de vint. Costumul mi l-am luat second-hand, Uvex, geaca are protectii hard la coate si umeri, din pacate nu are la coloana. Pantalonii au loc pt protectii genunchi, da' tre' sa iau. O sa fie cam 20 de euro. Geaca si-a facut treaba f bine la trinta pe care am luat-o in toamna. Oricum, la doo milioane cit am dat pe el a meritat. Toamna asta vreau sa iau un Alpinestars sau Spyke. Un costum bun incepe de pe la 400-500 de euroi. Manusile sint racing (piele carbon+kevlar), marca First Gear Burnout Gloves. Alea au fost pe la 50 de dolari. O pereche de cizme de marca, ca lumea, incep de pe la 100 de euro. Eu am avut mare noroc ca le-am rezolvat pe ale mele la vreo 40% din pretul real, si chiar si asa au fost 100 de euro. Daca vrei sa iei ceva echipamente sint niste baieti in Bucuresti care aduc la preturi foarte bune smile.gif .
skysurfer
Sa recapitulez: imi iau echipamentul cu 1200 euroi, motocicleta cam pe la 4000 (pot sa iau una de 500cc la banii astia?) si plus 200 de euro spitalizare pt julituri ca eu nu stiu deloc sa merg (de fapt stiu sa stau in spate tongue.gif) si cam atat. Ar trebui sa nu ma coste prea mult pasiunea asta. tongue.gif Asta cer eu dar de nunta. rofl.gif Sa puna ai mei si ai ei sa imi ia un motor ca nu mai e de stat degeaba. Cred ca as lua-o in camera mea dc mi-as cumpara una.
Antont
Pai sa vedem....Ce gen de motor vrei? Super-sport, sport-touring, naked/street, chopper, enduro? Hai ca facem nijte calcule in doo minutele si s-ar putea sa iesi chiar mai eftin decit te-ai gindit spoton.gif
skysurfer
Nu le am dar cred ca super-sport. Vreau ceva imbracat. Ceva sa semene cu R1. rolleyes.gif . Doar olecuta mai slaba si mai ieftina, ca eu sunt incepator. Am mai avut o tentativa dar n-am avut banii necesari. Dar trebuie ca am devenit obsedat de motoare. De plimbat, de turat si de riscat viata mea. smile.gif
Antont
Ejti de-al meu spoton.gif .....Daca vrei asa ceva, eu iti recomand o sportiva din clasa 400. Sint usoare, manevrabile, docile in ture mici, dar cind i-ai prins spilul si te dai la ea iti va oferi senzatii de senzatii garantat. Au si top speed decent, trust me. 0-100 sub 5 secunde (depinde si de pilot). Doua sezoane o sa o tii garantat inainte sa vrei ceva mai puternic. Frine faine, si in mare motorete destul de iertatoare cu incepatorii. Cea mai puternica din clasa respectiva e Kawa zxr 400 (cum am eu), si e o alegere perfecta. Cu una misto de tot si cu km putini iesi cu totul la vreo 3500 de euro. Una mai mare nu-ti recomand pt ca iti va fi greu sa inveti pe ea, nu e sigur ca vei cadea, dar e sigur ca te vei plafona. Echipamentul complet il scoti garantat la 1000 de euro(o sa-ti dau eu niste surse de la Bucuresti). Bafta maxima si sper sa reusesti sa treci pe doo roti spoton.gif .
P.S.
Mi-s gata carenele, tre sa fug.....Daca vrei sa ma mai intrebi una-alta lasa-mi un PM si mai vb. Bye smile.gif !
simonsays
QUOTE (omu_vexx @ 22 Mar 2005, 09:59 AM)
Are dreptate, Simone, e scris negru pe alb in profilul tau si pe sub avatar, deasemenea! spoton.gif

n-are; am zis "am 2 ani de han", nu "2 ani de cont" ohyeah.gif diferenta de ... nuanta... harhar.gif
Antont
Am primit talonu si numaru' ohyeah.gif ...Mi-s gata carenele spoton.gif ....Daca pe luni e gata revizia o sa spun ca intr-adevar a venit primavara tongue.gif ...
Pese:
Simioane, tu ai jucat in serialu Clona rofl.gif ?
simonsays
dap; eram roscata aia cu tzatze mari ... spoton.gif
da-ti-ar inghetu al mare pe strazi, Ghostule... rofl.gif

azi mi-a placut un semn ca bucurestiul nu e chiar in ultimul hal de poluat... in copacii din parcul Operei am vazut, fugar, din autobuz, niscai veverite, iesite la .. dracu stie, ce fac ele acolo, la pascut, la imperecheat... asa, de primavara... smile.gif
Olaf
E vineri, merge o dracovenie la care ne chinuiam de o saptamana (desi tot nu inteleg cum), ce-si poate omul dori mai mult? (nu raspundeti! mad.gif )
Nico
Mi-a placut cd-ul cu U2 smile.gif

Sarcina de serviciu sa fotografiez un copil si mi-am adus echipamentul... Ideea era ca trebuia sa surprindem un zambet... nimic... copilul statea serios. Colegele mele au inceput un 'spectacol' fantastic: dansau, tipau, fluierau, iar eu incercam sa fac poza si in acelasi timp sa nu mor de ras rofl.gif Pana la urma cu chiu cu vai am reusit smile.gif
ausländer
nimic, din pacate
mutulica
click pe cel mai simplu mod de a lua examenele
Nico
Vreau sa scriu despre un anumit subiect pe an si nu-mi mere tastatura... blink.gif Literele care nu se bat sunt ... si ... laugh.gif Sper sa nu fie rav...
Felina
QUOTE (mutulica @ 29 Mar 2005, 06:34 PM)
click pe cel mai simplu mod de a lua examenele

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

traim in Romania? sigur... sigur... ohyeah.gif
mutulica
da' nu ca e fain? smile.gif
iniya
am gasit o melodie..sper sa fac rost de ea..sa o ascult mai des..este superba..sad.gif
Felina
QUOTE (mutulica @ 29 Mar 2005, 08:49 PM)
da' nu ca e fain? smile.gif

E fain, da' laborios si in plus mai si costa laugh.gif .
mutulica
mai ieftin decit sa platesti examenul sau sa repeti anul
iniya
melodia..ma dispera..am gasit-o....

BARBARA STREISAND-WOMEN IN LOVE....
Antont
Ma rog, a fost ieri........da' si azi m-am trezit f bine dispus din cauza asta biggrin.gif ....Mi-e gata motocicleta, arata deosebit si merge super misto.....Ieri am si tras o tura de control si weekendu asta sper sa fac macar vreo 500-600 de km spoton.gif .....
user posted image
biker.gif
user posted image
mutulica
bestiala albinuta!!! sa aveti milioane de momente frumoase impreuna
Zed
O urare rofl.gif
mutulica
o promovare rolleyes.gif
Antont
Mersi Mutulica, si felicitari pt promovare spoton.gif ....
P.S.
Cica se organizeaza liniutze la Timi in 23 luna asta, o sa vii p'acolo? Pe mine ma bate gindu' sa dau o fuga rolleyes.gif ....
Michelle
QUOTE
mai ieftin decit sa platesti examenul sau sa repeti anul


ohmy.gif Da,bun sistem si eftin ,dar au uitat astia sa precizeze cit te costa sa-ti repari ochii dupa aia.Lumina ultravioleta nu este tocmai sanatoasa pentru ochiul uman.D-aia la solar ti se dau neste ochelari cu filtru UV. hh.gif
Mara
QUOTE (Ghost @ 1 Apr 2005, 09:41 AM)
Mi-e gata motocicleta, arata deosebit si merge super misto

Sa-ti traiasca fatuca si sa va bucurati unul pe altul! mwah1.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.