Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Vornicum
test
Fantasee
M-am hlizit un pic cu oamenii ăștia,


Monty Python - Argument



sau nu m-am hlizit... innocent.gif
Cla
Fantasse, clapping.gif cu astia te poti hizli orice timp.
De exemplu cum a fost Brian prin spatiu cu extraterestrii care aveau o rabla de Trabant biggrin.gif
Cla
Vornicum, care-i buba ? Revii smile.gif Sa stii ca cactusu nu mai e sad.gif
Fantasee
Mi-a plăcut să citesc noutăți în jurnalul Felinei. flowers.gif
shapeshifter
Adică numai noutățile te interesează de obicei într-un jurnal? Dacă da, atunci poți citi și un ziar... Ce contează timpul în locul trăirii a ceea ce este scris într-un jurnal? Știu, am fost rău ca să jurnalizez... grijă la sistemul de fișiere când se ia curentul...

Eu știam că un jurnal e ca un film care trebuie developat... dar poate am îmbătrânit... anyway... sper că nu te-ai simțit jignită...
shapeshifter
Nu-i de azi... dar merge...

CHELYABINSK, Russia on Saturday Night. LIVE
Fantasee
QUOTE(shapeshifter @ 15 Apr 2023, 08:58 PM) *
Adică numai noutățile te interesează de obicei într-un jurnal? Dacă da, atunci poți citi și un ziar... Ce contează timpul în locul trăirii a ceea ce este scris într-un jurnal? Știu, am fost rău ca să jurnalizez... grijă la sistemul de fișiere când se ia curentul...

Eu știam că un jurnal e ca un film care trebuie developat... dar poate am îmbătrânit... anyway... sper că nu te-ai simțit jignită...


Și dacă nu? Shapeshifter hiya.gif am simțit nimic. Am gândit că ai adus o contribuție la conversație.



Azi mi-au plăcut brazdele de lalele presărate prin sectorul 6. Mi-au inspirat veselie și curaj, probabil din motive cromatice.
În curtea mea florile s-au exprimat timid anul ăsta. Brândușele au apărut prin martie, iar acum doar vreo șapte lalele. Am de lucru, nu glumă. flowers.gif
shapeshifter
Vezi să nu culegi brândușele de toamnă... lumea nu mai știe azi de ce nu se culeg...

Georgia National Guard Will Use Phone Location Tracking to Recruit High School Children
Fantasee
Ieri mi-a plăcut cum a ieșit tartinabila săptămânii, am făcut un pate de ficat de curcan. Nu am avut nici cognac și nici vin roșu, am pus rom și Marsala. Nu am avut verdețurile proaspete, am pus mai mult din cele uscate.
La cât de multe substituții făcusem, urma să fiu mulțumită și cu un rezultat doar comestibil. Mă întreb dacă aș reuși să repet. ohyeah.gif


Shapeshifter hiya.gif nu le-am cules vreodată, doar le-am pozat intensiv. Tocmai ce m-ai învățat că nu se culeg. Te rog spune-mi de ce.
Erwin
Curcubeul de ieri. Norii peste blocuri, după furtună.
shapeshifter
QUOTE(Fantasee @ 26 Apr 2023, 12:36 PM) *
Ieri mi-a plăcut cum a ieșit tartinabila săptămânii, am făcut un pate de ficat de curcan. Nu am avut nici cognac și nici vin roșu, am pus rom și Marsala. Nu am avut verdețurile proaspete, am pus mai mult din cele uscate.
La cât de multe substituții făcusem, urma să fiu mulțumită și cu un rezultat doar comestibil. Mă întreb dacă aș reuși să repet. ohyeah.gif
Shapeshifter hiya.gif nu le-am cules vreodată, doar le-am pozat intensiv. Tocmai ce m-ai învățat că nu se culeg. Te rog spune-mi de ce.

cele de primăvară sunt pentru cei vii, cele de toamnă pentru cei plecați dincolo... ia aminte...
Cla
QUOTE(Erwin @ 26 Apr 2023, 12:45 PM) *
Curcubeul de ieri. Norii peste blocuri, după furtună.


Na Erwin - Rainbow

Man on the Silver Mountain
Fantasee
QUOTE(shapeshifter @ 27 Apr 2023, 01:04 AM) *
cele de primăvară sunt pentru cei vii, cele de toamnă pentru cei plecați dincolo... ia aminte...


Îți mulțumesc pentru informație thumb_yello.gif ar putea fi utilă de Halloween în vreo conversație. Credeam că se spune asta doar despre plantele protejate prin lege. laugh.gif


Mi-a plăcut aroma de mosc a bețișorului parfumat pe care l-am aprins azi după ce am terminat de gătit. Am primit cadou bețișoarele astea, când le cumpăr prefer mirosurile fresh, în niciun caz dulci.
Mi-a adus aminte de o cucoană pe care am întâlnit-o la o nuntă în Dumbrăveni cândva în a doua parte a anilor 90. Amuzantă chestie, memoria. blink.gif
shapeshifter
Prefer santalul adevărat. Moscul e câh pt. simțurile mele.
Fantasee
Mi-a plăcut azi o înghețată cu aromă de popcorn. O cheamă double starchaser și nu aveam idee că există așa ceva. Și varianta sunlover e bunuță. wub.gif
Erwin
- Animăluțele din filmulețe de pe twitter
- o erupție de filament din regiunea polară a Soarelui https://twitter.com/RyanJFrench/status/1668...3692867587?s=20
- un articol despre cel mai intens eveniment astronomic exploziv înregistrat vreodată și a cărui intensitate este de speriat, chiar așa se numește "Scarry Barbie":
https://interestingengineering.com/innovati...-its-terrifying
Cla
" o erupție de filament din regiunea polară a Soarelui "

Fain, de când are Soarele o regiune polara, scrie-o la NASA sa stie si ei.

Soarele e o bomba dintre Hydrogen, Helium si alte gaze, nu are vreun Pol Nord sau sud, ce vrei cu regiuni polare, Erwin ?
E ca si cum ai scrie "Eu îmi înteleg în fiecare zi nevasta"
dascalita
O ploaie care a răcorit un oraș pârjolit… nu știu dacă au fost pagube, dar a plouat frumos, curat, cu tunete și fulgere…
Fantasee
Ieri am aprins lumânarea cu trei fitiluri pe care o cumpărasem prin primăvară pentru serile de vară. O cheamă Island Margarita și miroase ca un ananas copt. Cred că vreau încă una. wub.gif
Fantasee
Moș Nicolae mi-a adus ieri și un borcan de masala chai. Am făcut azi o porție cu apă, nu cu lapte.

Mi-a plăcut foarte mult și m-a surprins că era dulce. Scrie pe etichetă că are miere, pentru cine ar fi citit. laugh.gif
Cla
QUOTE(Fantasee @ 7 Dec 2023, 06:52 PM) *
Moș Nicolae mi-a adus ieri și un borcan de masala chai. Am făcut azi o porție cu apă, nu cu lapte.

Mi-a plăcut foarte mult și m-a surprins că era dulce. Scrie pe etichetă că are miere, pentru cine ar fi citit. laugh.gif

Fain, eu cunosc Garam Masala, mirodenii din Pakistan, pentru un gulas, superb !!
Cla
Hai noroi cu ploi pentru voi de Anii Noi ! flowers.gif Astept Buhaiu dar nu vine...
Fantasee
Am descoperit azi că mi se umple curtea de brândușe indigo. wub.gif Nu știu ce fac cele de alte culori, poate apar mai târzior.

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.