Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Cla
Da-mi si mie o femeie d-asta spoton.gif
Moog minimoog synthersizer


Spaghetti Carbonara, e una Coca Cola
Marduk
„Dacă plouă, ţi-e foame. Dacă ninge, ţi-e foame. Dacă eşti bolnav, ţi-e foame. Şi, cât timp ţi-e foame, ai nevoie de bani pentru a mânca. Dacă eşti viu, poţi munci” (Tuul, femeie miner din Mongolia)

Sancta simplicitas
Cla
clapping.gif rofl.gif

Dogs play Bluegrass
Marduk
Avertismentul lui Noam Chomsky.

„Se fac tot felul de încercări de a ţine oamenii separaţi unii de ceilalţi. Dacă ar fi după cei care controlează propaganda, unitatea socială ar fi între tine ca individ şi ecranul televizorului”
Cla
Asta:

America Latina
Cla
Pentru prietenii de Star Wars:

Starport la Aeroportul din Frankurt spoton.gif

Darth Vader on the Tower spoton.gif
abis

Marduk
thumb_yello.gif




abis

Cla
...o buda püblica japoneza rolleyes.gif

Nagasaki
Cla
Oglinda rofl.gif
http://www.heftig.co/das-spiegelbild/
Cla
roflmao.gif

The Dude
Cla
Stai Dude, ca a fost si mai rau... în RDG credeau blondele ca banana e verde, asa au supt castravetii biggrin.gif

http://www.stupidedia.org/stupi/Datei:Buec..._Gurke!.png

Cla
Apple prezinta noul product, iMagination
Nu contine nimic, dar îti poti imagina ce vrei, si curve. Costa doar 499 de dolari.
Productul a fost prezentat în Afghanistan, unde se plimba Talibanii cu slitzul deschis si cu femeile sub Burkha.
S-a ivit si o pana la inaugurare, soldatii americani au format o coada la pravalie, ca nici macar Imamul n-a ajuns acolo.

exergy33
Horoscopul Tiganesc rolleyes.gif ... nu stiam ca exista asa ceva !
exergy33
frumusete din Congo

Mi-au placut ochii smile.gif

exergy33
Niste lampi care leviteaza wink.gif

Marduk
Imaginea nu reprezinta o fabrica din Germania, unde nemtii fabrica locomotive pentru DB, fabrica se gaseste la Craiova, un oras din Romania. Cum de-au reusit oltenii sa salveze o industrie comunista? sa produca ceva pentru care erau pregatiti, sa exporte etc.

Cla
Pai de ce nu ? Cum fabrica românii Reault sub numele de Dacia sau în trecut camioanele MAN, se numeau ROMAN Diesel...
Marduk
Moncher, pai asta este problema, cum de oltenii reusira si ailalti o dadura in bara. Cred ca sti cata industrie a ajuns la fier vechi in tara asta, nu pentru ca n-ar fi fost profitabila ci pentru ca "emanatii" au pus botul la butoiul cu miere si nu s-au mai dat dusi. Sa admitem ca ceva fabrici si uzine, aveau probleme, productivitate, desfacere, know-how etc. dar prabusirea unei "afaceri" care nu depindea de comunisti, ci de oameni, de romani a fost, in opina mea o facatura ordinara.
exergy33
pe o coaja de ou

Olaf
Pe 1 iunie se revizuieste la americani "the patriot act". In cinstea acestui fapt, pe "last Week Tonight" a fost un episod dedicat acestei legi. Are si un interviu surpriza:

video





Spoiler: Interviu cu Edward Snowden
Olaf
50 shades
exergy33
Nu va vine sa credeti ?
Cei mai fericiti copii traiesc in Romania rolleyes.gif
rogvaiv
Un clip mișto despre istoria și evoluția genurilor muzicale.

Cla
Casa de nastere a lui Levi Strauss, Buttenheim...
Multi care poarta Jeans Levi's nu stiu cui îi datoreaza...
Azi e muzeu

Cla
QUOTE(Marduk @ 3 Mar 2015, 10:50 AM) *
Imaginea nu reprezinta o fabrica din Germania, unde nemtii fabrica locomotive pentru DB, fabrica se gaseste la Craiova, un oras din Romania. Cum de-au reusit oltenii sa salveze o industrie comunista? sa produca ceva pentru care erau pregatiti, sa exporte etc.


Oltenii sunt subestimati. N-au facut doar trenuri, ci si ARO, Daewoo etc.
ARO azi se fabrica numai în Brazilia... din pacate...
Si sa nu uitam... metalurgia de pe Valea Jiului si de fapt, Muntii metaliferi
exergy33
Ultimul CAP din Romania rolleyes.gif
QUOTE
Vara aceasta, când toată România se plânge de culturi compromise, agricultorii din Curtici au obţinut cea mai mare producţie de grâu la hectar din toată ţara. Unii nu cred în minuni, aşa că au mai pus la îndoială producţia stahanovistă.

Pe lângă calităţile solului, profitul se datorează, în mare parte, managementului. Inginerul Dimitrie Muscă ştie cu ce e mai bine să populeze miile de hectare, pe baza unei prospecţiuni a pieţei şi, de mai bine de 20 de ani, nu a dat greş niciodată.

Mai ştie ceva: mizează pe soiurile autohtone. Acum, CAI Curtici are terenuri, ferme de animale, livezi şi magazine de desfacere. CAP-ul capitalist a devenit un exemplu de afacere de succes. Are o cifră de afaceri de 10 milioane de euro pe an, plăteşte asociaţilor anual câte 1.500 de kilograme de grâu la hectar – un record naţional – iar tractoriştii au ajuns să câştige şi 2.300 de euro pe lună în sezon.
În curtea sediului administrativ al holdingului, la oră fixă, sună în difuzoare „Noi suntem Români”. Se întâmplă de fix 24 de ori într-o zi, de 10 ani. Aceeaşi temă muzicală răsună şi în ferme sau printre grajduri.

Pentru distracţia copiilor din Curtici, dacă afacerea tot merge pe profit, directorul a deschis o mini-grădină zoologică, iar la una din locaţii cresc în libertate păuni, printre găini, pe un gazon care ar face orice englez să moară de invidie, flancat de trandafiri altoiţi, meri şi pruni care au dat în pârg. Şi e numai curtea fabricii de lactate a fostului CAP.

Dimitrie Muscă urmăreşte, în biroul său, patru plasme imense, pe care se transmit live imagini din ferme şi din cele 29 magazine în care se vând produsele din carne şi lactate produse la Curtici.


... restul aici.
Olaf
exergy33
cea mai longeviva persoana - Jeanne Louise Calment

"Franțuzoaica a avut o condiție fizică de invidiat, practicând scrima la vârsta de 85 de ani și mergând cu bicicleta până pe la 100 de ani. A și fumat, dar cu moderație, de la 21 de ani până la 117. Întrebată care sunt secretele longevității sale, aceasta a enumerat uleiul de măsline, folosit atât în alimentație cât și ca unguent, vinul de Porto și dieta bogată în ciocolată, din care consuma aproape un kilogram pe săptămână. Și-a păstrat luciditatea până la sfârșitul vieții."
Fantasee
Textul unei reclame vechi:

Cla
Eu nu am multe de spus, mi-am gasit perechea wub.gif

Dar nu pot sa-i spun bancul asta pentru ca nu se potriveste:
"Ce are o dama de 60 de ani printre sâni, pe care nu are una de 20"...

- Un buric.

Dar chiar ca nu e asa smile.gif
Fantasee
Azi îmi place să citesc această noutate de la tine, Cla. Felicitări şi mai zi-ne veşti bune oricând! drunk.gif
Cla
Vesti bune, Fantasee ?
Înca nu sunt sigur, dar cred ca merge într-o directie buna, de fapt eu sper sa mearga asa.
Si asa mai departe, pentru ca e o doamna cu suflet. wub.gif
Erwin
Bravo, Cla! Să fie într-un ceas bun! thumb_yello.gif


Tralalee
smile.gif

Cla
Aaaa, ce fain, ce fain amândoi !! wub.gif
Cla
Multumesc, Fantasse si Erwin hug.gif
Nu cred c-o sa dau în bara cu ea, dimpotriva, ne gândim la ani mai departe smile.gif
abis
Fantasee
Mi-au plăcut culorile acestei biciclete:


Olaf
The hedgehog song (plus un pic de stand-up, pentru ca de ce nu? smile.gif )
Marduk

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.