Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Placut Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
LINICA
Azi mi-a placut mersul mana in mana pana la autobuz, in racoarea dimineatii. rolleyes.gif
fiatlux
-sa-l reascult pe Garou pus de ..Eclectic mai sus ! rolleyes.gif

-sa gasesc ..povestioara asta :

Exercitiu de inspiratie

Odată, un copil se plimba împreună cu tatăl său ; la o cotitură, se opriră brusc si tatăl a- ntrebat:
- În afară de ciripitul păsărelelor, mai auzi si altceva?
- Aud zgomotul unei cărute...
- Asa este. E o cărută goală.
- Cum de stii că este o cărută goală, când încă nu o putem vedea?
- E foarte usor să stii când o căruta e goală - o trădează zgomotul. Cu cât este mai goală, cu atât face mai mult zgomot!!

hmm.gif
Sushi
ploaia biggrin.gif picuri mari si desi wub.gif
fiica_lunii
http://video.neogen.ro/user/italyman/mjrrr...oz703sav5kh1r4/

era sa cad sub birou cu tot cu scaun cand am vazut video smile.gif)
ramona
Ca unele lucruri se rezolva de la sine cand nici nu mai tragi speranta. tongue.gif
jude
http://www.youtube.com/watch?v=MQ4vmSvCVbc laugh.gif

Bine, la ora asta ma amuza multe.
Afrodita
Super rofl.gif

Mie mi-au placut niste discutii neasteptate pe ym smile.gif
Mara
Ca la ce lene teribila am avut nu s-a gasit nici un binevoitor sa ma scoata din ea! Multumeeeeeesc! ohyeah.gif
Afrodita
Aia da fericire, Mara rofl.gif De care ma bucur si eu la ora asta biggrin.gif
Mara
jamie.gif
Erwin
o conversatie la telefon
Gavrochette
Azi sunt fericita pentru ca am acces la biblioteca municipala, si au toate cartile lui Terry Pratchett! dance.gif
Veritas
Muzica asta: http://www.live365.com/stations/mediterranean_folk
Cla
Link-ul asta interesant rolleyes.gif
Erwin
hiya.gif Clarence! îmi place că ai reapărut! hug.gif drunk.gif
Cla
Bine v-am regasit, prietene hug.gif
Am facut turu' lumii, dar acolo nu mai fac concediu, nu mi-a placut biggrin.gif
Serenity
Nota la organizationala. A fost stirea stirilor laugh.gif
Cla
QUOTE(Serenity @ 11 Sep 2007, 10:32 PM) *
Nota la organizationala. A fost stirea stirilor laugh.gif

As zâmbi, dar... si totusi doar zâmbesc, domnisoara. smile.gif
LINICA
O scrisorica primita de la prietena mea. hug.gif

Faptul ca am putut fi optimista in drum spre serviciu. smile.gif
Serenity
QUOTE(Cla @ 11 Sep 2007, 11:43 PM) *
As zâmbi, dar... si totusi doar zâmbesc, domnisoara. smile.gif


Am auzit eu de la cineva ca "dar"-ul dupa o afirmatie anuleaza continutul afirmatiei respective.... tongue.gif
Erwin
licklips.gif un vin moldovinesc Riesling TOMAI
Cla
M-am holbat la un ceas Vostok (BOCTOK) automatic, m-ar tenta... rolleyes.gif
Asaaaa ca... m-am pus pe net sa vad daca n-o fi vreun fake spoton.gif
Apai o sa ma duc sa ma uit daca e facut calumea. wink.gif
Daca nu, o sa ma uit la mutra vânzatorului când îi explic ce si cum... si de ce biggrin.gif
Cla
Asaaa... am luat ceasul, m-am uitat bine la el si nu e fake. rolleyes.gif

...si ajung acasa, vreau sa schimb data si nu merge... ohno.gif
Asa ca mâine din nou acolo rofl.gif
Serenity
M-am intalnit la supermarket cu fostul meu profesor de Informatica din luceu biggrin.gif Tare drag mi-a fost si-mi este... mwah1.gif
Zed
O pampaloaica care e convinsa ca detine adevarul absolut . rofl.gif
Marduk
Am urmarit un film la o televiziune romaneasca, care nu a fost intrerupt de reclame.
Erwin
d'ale Hanului:

QUOTE(plictisitoru @ 19 Oct 2006, 11:26 PM) *
Am vrut calarie de performanta dar mi-a lipsit prea mult iapa. sad.gif Asa ca ce lula mea s-a multumit cu un tenis sub masa la simplu. Ping-pong, ping-pong, ping-pong ....


rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Afrodita
Unde-ai gasit aia mey? rofl.gif rofl.gif rofl.gif E super faina rofl.gif

Am auzit si io una sambata: Eu ziceam ca mana dreapta e cel mai bun prieten al masculului. El zice : nope, cainele e... cu peanut butter deasupra rofl.gif Nush cum vi se pare voua, da' pe mine m-a amuzat teribil rofl.gif

Azi mi-a placut cum a tot repetat Chris "buna dimineata" biggrin.gif Si ce mandru era de el ca poate s-o spuna rofl.gif
Cla
Asta micu' mi-a placut: Fight for kisses spoton.gif
Afrodita
Ah, ce bine-mi pare ca l-am vazut si io, sarumana Cla mwah1.gif ca se vorbeste tare mult de el pe aici si eu aveam doar o idee despre ce e vorba, acuma stiu biggrin.gif hug.gif Multam!
Afrodita
Bauta cu colegii jamie.gif Da doamne sa se repete curaaaaand pls.gif pls.gif biggrin.gif
Cla
Nu azi, dar ieri. Am vazut pe strada noul Fiat 500 wub.gif thumb_yello.gif
Nefertiti
Am vorbit cu Jude la telefon. rolleyes.gif
Compactforever
Azi ziua 18.10.2007 mi-a placut faptul k sefa e racita si nu mai are cine sa ma bata la cap biggrin.gif...Libertateeee frate!


jude
QUOTE(nefertiti @ 17 Oct 2007, 07:27 PM) *
Am vorbit cu Jude la telefon. rolleyes.gif


sorry.gif ohyeah.gif
Gabici
Am gasit pe un forum niste mseja postate de mine in 2004 si chiar nu imi amintesc ca as fi facut-o. rofl.gif
fiica_lunii
Faptul ca am taiat-o azi de la servici intr-un moment foarte controversat, in care unii isi pusesera ambitia sa-mi faca zile fripte.... dar i-am lasat cu ochii in soare.

Maine o sa vad rezultatul hmm.gif
Cla
Poza asta laugh.gif

Cla
Asta am vazut-o saptamana trecuta la cinema, si azi am gasit-o intamplator pe net... rofl.gif
fiica_lunii
http://www.youtube.com/watch?v=1uwOL4rB-go
andra_v
www.youtube.com/watch?v=q5of62TRGf4
Gabici
Faptul ca mai am mai putin de 3 ore de munca. rolleyes.gif si scap de plictiseala asta.
fiica_lunii
citeste printre randuri...



POVESTEA DRAGOSTEI

Demult, undeva pe pamant s-au adunat toate calitatile si simturile omenesti. Cand Plictiseala a cascat pentru a treia oara, Nebunia, nebunatica ca intotdeauna, a propus:
- Hai sa ne jucam de-a v-ati ascunselea!
Intriga si-a ridicat ispitita sprancenele, iar Curiozitatea, neputand sa se retina, a intrebat:
- V-ati ascunselea? Ce mai este si aceasta? Este oare vreun joc?
Nebunia a explicat ca-si va acoperi ochii si va numara pana la un milion, in timp ce toti ceilalti se vor ascunde, iar cand numaratoarea va lua sfarsit, primul ce va fi gasit ii va lua locul si astfel jocul va continua...
Entuziasmul a luat-o la dans pe Euforie, iar Bucuria a executat intr-atat de multe tumbe, incat chiar si Indoiala s-a lasat convinsa, ba mai mult, chiar si Apatia cea mereu bosumflata si neinteresata...
Insa nu toti au acceptat sa ia parte la aceasta activitate. Adevarul a preferat sa nu se ascunda:
- De ce sa ma ascund, daca pana la urma tot voi fi descoperit?
Aroganta a considerat acest joc ridicol (ceea ce o deranja mai mult era faptul ca ideea nu-i apartinuse), iar Lasitatea a preferat sa nu indrazneasca.
Unu, doi, trei, a inceput Nebunia sa numere. Prima care s-a ascuns a fost Lenea, care, ca intotdeauna, s-a culcat in spatele celei mai apropiate pietre.
Credinta s-a inaltat spre cer, iar Invidia s-a ascuns in umbra Triumfului, care, prin propriile sale forte, a ajuns in coroana celui mai inalt copac.
Generozitatea aproape ca nu reusea sa se ascunda, fiecare loc pe care il cauta parand sa fie mai potrivit pentru un prieten de-al ei decat pentru sine.
Un lac de cristal? Locul ideal pentru Frumusete!
Scorbura unui copac? Locul perfect pentru Rusine!
Zborul unui fluture? Minunat pentru Voluptuozitate!
Rafala unui vant? Locul magnific pentru Libertate! In sfarsit s-a ascuns intr-o raza de soare. Egoismul,dimpotriva, si-a gasit un loc convenabil chiar de la inceput, insa numai pentru el!


Miciuna s-a ascuns la fundul oceanului (adevarata minciuna in realitate s-a ascuns dupa curcubeu!), iar Pasiunea si Dorinta in craterul unui vulcan.

Neatentia... pur si simplu a uitat unde s-a ascuns... dar aceasta nu este atat de important!
Cand Nebunia a ajuns la 999.999, Dragostea nu isi gasise inca o ascunzatoare pentru ca fusese atat de ocupata... pana cand a observat o tufa de trandafiri si, profund impresionata, s-a ascuns intre flori. "Un milion!" a numarat Nebunia si a inceput sa caute.
Prima pe care a gasit-o a fost Lenea, la numai trei pasi. Dupa aceasta Credinta a fost auzita discutand cu Dumnezeu despre teologie, iar Pasiunea si cu Dorinta au fost vazute facand vulcanul sa vibreze. Intr-o secunda, ea a gasit-o pe Invidie, deci nu a fost greu de dedus unde se ascundea Triumful. Egoismul nici nu a trebuit sa fie cautat, caci a iesit singur la iveala, dintr-un cuib de viespi. Mergand atat de mult, i s-a
facut sete, si venind inspre lac, a descoperit-o pe Frumusete. Cu Indoiala a fost si mai usor, caci aceasta sta cocotata pe un gard, neputand decide unde sa se ascunda. Astfel i-a gasit pe toti, Talentul - in iarba tanara, Frica - intr-o pestera intunecata, Minciuna -in spatele curcubeului (iarasi o minciuna...era totusi la fundul oceanului...), chiar si pe Neatentie, care a uitat pur si simplu de joaca.
Numai Dragostea nu putea fi gasita. Nebunia o cautase in fiecare tufaris, fiecare raulet, pe piscurile muntilor, si, cand era aproape gata sa renunte, a zarit tufa de trandafiri infloriti... Cu un tepus ea a inceput sa indeparteze crengutele ghimpoase, cand deodata auzi un strigat ascutit: spinii au impuns ochii Dragostei. Nebunia nu stia ce sa mai faca pentru a-si cere iertare, a plans, a rugat, a implorat si chiar s-a oferit sa-i fie ajutor si indrumator.
Incepand cu acea zi DRAGOSTEA E OARBA SI NEBUNIA O INSOTESTE MEREU!!!


Gabici
Am reusit sa intru pe Net la job. jamie.gif
Erwin
miiiaaaaauuuuuuuuu!

rofl.gif
Gabici
Am reusit insfarsit sa ii lamuresc pe ta,pitii de la Electrica sa nu mai imi tot fatureze sute dekw in avans. thumb_yello.gif
jude
5 genii s-au intalnit pe la 11, deci cu noaptea-n cap, sa faca un proiect. Prin urmare, ne-am uitat la un film biggrin.gif . Maine ne vedem iar, pe la 1. Mai avem un film dragut. laugh.gif E posibil sa ajungem sa si facem dezbaterea aia, la un moment dat.
passenger
asta

Cla
Be blonde, speak french and eat Turkey when you're Hungary in Budapest... rofl.gif
http://www.youtube.com/watch?v=_lmgNqFuXwc
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.