Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Simplitate
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
dascalita
Sere, mwah1.gif
Matzele sunt ele inteligente nu zic nu, dar sunt si niste perfideeeeeeee, mama ,mama! Cred ca-si pun inteligenta in joc numai pentru binele lor! devil.gif
Tocmai m-a facut sa-mi sucesc gatul pe dupa un sifonier unde tot incerca sa intre dar din motive de obezitate nu incapea decat pe jumatate...Iesea de acolo, ma privea in ochi dupa cum bine ziceai si..."Mioauuuuu"! O tot cert ca e o incompetenta, ca de 7 ani ma straduiesc s-o invat sa vorbeasca limba noastra si ea nimic! Pana la urma am tras cum am putut sifonierul sa vad ce dihanie o fi pe acolo, si n-am gasit decat un paianjen mititel pe care ea l-a inhatat imediat, ca intrase dupa dulap imediat ce l-am miscat un pic...Asta a fost prada ei pe ziua de azi, a cam pierdut antrenamentul de cand am pus plase la toate geamurile din apartament, nu tu o musca, un tantar, nimic! Toata ziua pandeste niste vrabiute ce si-au facut cuib deasupra balconului meu si ....cam atat, cu panda ramane ca nu poate ajunge la ele! Macar se uita si ea ca la televizor, e Animal Planet-ul ei! rofl.gif
Acum scriu de la compul din balcon si sta aici dar daca plec in casa vine dupa mine, face frumos la frigider ca acolo e interesul drool.gif apoi ma urmareste pas cu pas, doar ,doar apare ceva bun de papica! devil.gif
Serenity
Pai si perfizenia (exista cuvantul? blink.gif ) ... ok, si ipocrizia asta a pisicilor eu o vad ca pe un semn al inteligentei biggrin.gif Si o apreciez la adevarata-i valoare tongue.gif Si obezu' meu sta toata ziua pe balcon, cu capul iesit pe sub balustrada, si pandeste porumbeii de pe bloc dar jur ca nu m-am gandit niciodata la varianta cu Animal Planet rofl.gif De muste si tantari ii e frica laugh.gif

7 ani are micuta? ohmy.gif Sa-ti traiasca si sa-ti creasca mare! tongue.gif
Afrodita
Ce-mi place sa vad ca nu-s singura "nebuna" care apreciaza matzele biggrin.gif Astia de pe aici is cu cainii, nu prea se dau in vant dupa pisici si evident ma cred nebuna cand incep sa le eSplic ce dashtepte is matzele. In fine, sa va traiasca frumosii fetele mwah1.gif mwah1.gif
dascalita
Neata!
Din motive de insomnie am frunzarit ieri hanul si m-am crucit (din nou... blink.gif ) de motivele de suparare care apar... Care mai de care isi ia jucariile si pleaca! Parca pentru altii bantuie pe han, nu pentru ei...Nici faza cu jurnalele nu mi-a placut, dar fiecare poate sa spuna ce vrea, cu conditia sa nu jicnesca pe nimeni... Ca de aia e forum de conversatie, si conversatia e o arta pentru cine stie sau vrea sa invete... Mie, desi nu mai sunt o tinerica si am tinut si jurnal la 18 ani tongue.gif pe care il ascundeam de toata lumea, imi prinde bine coltisorul asta si nu oblig pe nimeni sa-l citeasaca...Daca mai trece cineva pe aici ma bucur, e viata mea in simplitatea ei , sunt gandurile mele pe care nu mereu pot sa le dau drumu' "live" din intelepciune tongue.gif si pana la urma poate pe langa faptul ca e o terapie pentru mine, poate mai foloseste si altcuiva sa vada ca viata e asa de simpla, numai noi o complicam inevitabil! Tristeti si depresii are toata lumea, daca stii sa le gestionezi depasesti momentul usor, daca lucrurile se complica e bine sa ceri ajutor chiar si in jurnal...O vorba buna la momentul potrivit face mai mult ca un tratament la psihoterapeut, mai ales daca intelegi ca prin asa ceva au mai trecut si altii si nu esti tu singur pe lume cu astfel de probleme. Oricum, eu nu-mi iau jucariile si nu plec! tongue.gif

Azi cafeaua mea a fost cam amaruie si din cauza celor citite pe aici. Nu-i nimic, i-am mai pus un pic de miere, acum e numa' buna!
Ma termina rana asta care nu se mai vindeca odata, am aproape doua saptamani de cand ma chinui si chiar am facut o depresie din cauza izolarii, eu sunt o persoana activa si m-am cam saturat sa vegetez in casa.Ieri am tipat iar la toata lumea si am fost intoarsa pe dos! sad.gif Desi , dupa spusele medicului totul e OK, cred ca mai am cateva zile de chinuit...Azi oricum ies la o plimbare, acum nu se mai deschide asa usor desi tot doare...
Serenity
QUOTE(dascalita @ 12 Aug 2007, 10:13 AM) *
Din motive de insomnie am frunzarit ieri hanul si m-am crucit (din nou... blink.gif ) de motivele de suparare care apar... Care mai de care isi ia jucariile si pleaca! Parca pentru altii bantuie pe han, nu pentru ei...


Uite ca mai sunt si oameni intelepti... yay.gif

Si eu cad in depresie cand stau prea mult in casa (la mine si 2-3 zile inseamna mult)... E normal, si trece! mwah1.gif Insanatosire cat mai rapida, dasca!
Nefertiti
QUOTE(dascalita @ 12 Aug 2007, 10:13 AM) *
Mie, desi nu mai sunt o tinerica si am tinut si jurnal la 18 ani tongue.gif pe care il ascundeam de toata lumea, imi prinde bine coltisorul asta si nu oblig pe nimeni sa-l citeasaca...Daca mai trece cineva pe aici ma bucur, e viata mea in simplitatea ei , sunt gandurile mele pe care nu mereu pot sa le dau drumu' "live" din intelepciune tongue.gif si pana la urma poate pe langa faptul ca e o terapie pentru mine, poate mai foloseste si altcuiva sa vada ca viata e asa de simpla, numai noi o complicam inevitabil! Tristeti si depresii are toata lumea, daca stii sa le gestionezi depasesti momentul usor, daca lucrurile se complica e bine sa ceri ajutor chiar si in jurnal...O vorba buna la momentul potrivit face mai mult ca un tratament la psihoterapeut, mai ales daca intelegi ca prin asa ceva au mai trecut si altii si nu esti tu singur pe lume cu astfel de probleme. Oricum, eu nu-mi iau jucariile si nu plec! tongue.gif


flowers.gif

Si ca sa te inveselesc un pic, uite unde s-a pitit neastamparatul meu, dupa ce mi-a rupt o floare si l-am dojenit. laugh.gif

dascalita
Nefe,rofl.gif vezi ce inteligent este? A inteles ca a facut o boacana si sta un pic ascuns apoi... vine si cerseste atentie si iubire! Stiu ca tu sigur l-ai iertat si supararea a trecut! O sa-ti insenineze multe zile si o sa-i accepti multe pentru acest lucru! mwah1.gif Banuiesc ca roade punga in care a intrat... rofl.gif Catitza imi roade toate sacosele, de multe ori ajung sa obsev la cumparaturi ca am sacosa roasa... ohmy.gif

Sere, mwah1.gif intelepciunea apare cu anii, cred! blink.gif Cu toata intelepciunea de care ziceai si eu mai explodez cateodata dar imi trece repede...Ieri am luat foc din motive neintemeiate, azi sunt in relatii cordiale cu toata lumea tongue.gif si uite asa...una calda , alta rece, viata merge inainte!


Am iesit azi pana la coltul blocului si am cumparat un pepene urias ohmy.gif pe care mai, mai sa nu-l pot urca la etajul 2! biggrin.gif Dar a fost buuuun, cred ca-l terminam abia maine, ca avea 12 kile! Dupa ce mi-am scos sufletul cu el, in loc de aplauze am auzit intrebarea: "Ce ti-a trebuit femeie mastodontul asta? Nu mai putem lua si maine unul ? Acum o sa te auzim ca te doare spatele..." ohmy.gif Iote ,asa am vrut io! La mama acasa, tongue.gif care era vanzatoare la aprozar, tongue.gif numai de astia mancam, na! rofl.gif

PS. Si daca ma doare spatele ,nu le spun nici sa ma pici cu ceara! ohyeah.gif
Serenity
QUOTE(dascalita @ 12 Aug 2007, 01:56 PM) *
Sere, mwah1.gif intelepciunea apare cu anii, cred! blink.gif Cu toata intelepciunea de care ziceai si eu mai explodez cateodata dar imi trece repede...Ieri am luat foc din motive neintemeiate, azi sunt in relatii cordiale cu toata lumea tongue.gif si uite asa...una calda , alta rece, viata merge inainte!


Eh, ce bine ar fi daca ar veni intotdeauna odata cu anii si intelepciunea. Din pacate vad multi oameni de varsta parintilor si bunicilor mei mult mai imaturi decat unii pusti. Asa ca am ajuns la concluzia ca maturitatea nu are nici o legatura cu varsta biologica... tongue.gif
dascalita
Sere, wub.gif tot ce se poate sa ai dreptate, eu cred ca m-am ghidat dupa romanta aceea veche si prafuita:
"Da-mi Doamne anii tineretii/ Si mintea mea de-acum..." sorry.gif tongue.gif
dascalita
mad.gif ...mi-am stricat ochelarii sad.gif Am ramas chioara pe ziua de azi! Ma duc sa-mi fac altii si...nu costa deloc putin! cry.gif
dascalita
L-am ajutat pe fiul meu sa-si faca bagajul pentru conced, Tenerife...Ma bucur pentru el si pentru generatia asta care a ajuns sa vada lumea...Eu n-am vazut decat tara asta , n-am iesit niciodata din ea.
Afrodita
Este timp wink.gif Si vei iesi - daca vrei asa de rau sa iesi din tara in vacante hug.gif

Sper sa rezolvi ochelarii cat de repede posibil, nu de alta, da' stiu ce-nseamna sa fii "chioara" wink.gif
dascalita
Ochelarilor le-am aplicat o "carpitura", o reparatie minima pentru ca oricum trebuia sa-i schimb in curand si trebuie sa astept bani in cont sa pot face investitia!

Nu-mi pare rau ca n-am iesit inca din tara, nici nu cred ca-mi mai doresc prea tare acest lucru, ma bucur pentru copiii mei ca pot sa-si realizeze visurile...Candva si eu am visat la vacante exotice dar era imposibil de realizat acest vis!

Azi am apelat la cea mai ieftina placere si distractie, am citit ceva frumos! Asta dupa ce mi-am reparat ochelarii si am prestat o delicioasa salata de vinete ! Am cautat racoarea dormitorului si am citit deranjata doar de Catitza care se tot lipea de mine ! tongue.gif Dupa ce am stat cele cateva zile la tara, Catitza nu se mai indeparteaza de mine . Doar ceva bun s-o mai tenteze, dar papa pe fuga si ma cauta iar, dormitand ba pe sub scaunul de la birou, ba in baie sau in bucatarie! E o dulcica! wub.gif
dascalita
Doar ce m-am intors de la parintii mei, am plecat ieri dimineata si ne-am intors azi...Am fost doar eu si sotul meu, s-au bucurat sa ne vada dar s-au intristat ca n-au fost si copiii...Ei au avut alte variante de petrecere a timpului zilele acestea!
A fost bine tare, ei erau ok, vremea a fost superba, racoare in casa si sub bolta de vita de vie (eu am ramas cu sechele din timpul caniculei si nu incetam sa ma minunez ca am putut sta toata ziua afara blink.gif ). Azi noapte am dormit perfect, nu mi-a venit sa cred ca am dormit fara sa ma trezesc de cald...Aici inca nu s-au racit peretii de beton mad.gif asa incat in casa e cald, in special noaptea.
S-au copt strugurii si am papat cu placere, i-am facut mamei compot de struguri albi (cu zaharina) pentru iarna. Am umblat mai tot timpul prin gradina si livada, erau si niste prune dulci si bune, numai ca erau cam putine iar merele mai au putin pana sunt bune de mancat. Piersicile de toamna erau in parg, de regula se coc pe la sfarsitul lui septembrie dar canicula le-a grabit i pe ele. M-am bucurat ca am fost acolo si am udat gradina si livada si am salvat cat de cat minunea aceea de gradina.
E o placere sa stau cu dragii de ei, ieri a fost si fratele meu cateva ore apoi ei au plecat la socri, ca mai au cateva zile de concediu. Am gatit impreuna, ei gratar, sotul meu rasol de stiuca si eu am prestat o mamaliga la soba din curte...Pe batrani i-am pus sa stea la umbra si sa ne dea indicatii, ca se pricep, mama, mama! rofl.gif Erau amuzati ca le ceream mereu sfatul, in gluma, bineinteles , la orice miscare! Am stat cateva ore la masa aceea din curte palavragind si band spituri de la beci si cafele...
Azi dimineata ne-am trezit devreme si dupa ce am hranit pasarile si cainii, am lungit micul dejun cu povesti pana aproape de ora 11. Cand am plecat pe la ora 16, erau intristati...Cine stie cand vom mai avea timp sa stam impreuna...
dascalita
Toata ziua de azi am petrecut-o cu Ralu...Am bucatarit si am mai palavragit noi doua, cate-n luna si-n stele! Vacanta e pe sfarsite si incepe sa fie preocupata de scoala, vine bacul, apoi facultatea... Pe mine ma iau grijile, ca asa sunt eu, fiecare examen al lor a fost mai mult al meu...Acum e cu iubi la plimbare si eu am ramas cu Catitza, vorbim amandoua pe limba noastra. Ideea e ca vrea sa-mi stea in brate si mie mi-e cald si n-o primesc, asa ca ma cearta... rofl.gif
dascalita
Plecam la Lepsa pentru sfarsitul de saptamana!
Ideea e ca plecam cam hodoronc, tronc si nu cred ca reusesc sa ma pregatesc ...Fratello m-a anuntat ca e in drum spre noi sa ne ia, omul e la munca dar tre sa vina, cortul e in starea in care l-am adus de la ultimul pescuit, adica nu stiu cum blink.gif si nu-mi place sa plec asa...pe nepusa masa! O sa intram la un market in drum sa facem aprovizionarea, vedem noi ce-o fi! rofl.gif
dascalita
thumb_yello.gif A fost super!
Vremea a fost grozava, am gasit loc fain de campat langa manastire, am avut niste petrecareti alaturi care au chiuit pana tarziu in noapte, dar...de! fiecare petrece cum stie! Am ajuns destul de tarziu ieri si n-am avut timp decat de instalat corturile, facut gratarul, balacit un pic in rau si...jocul de rummy mult visat a ramas pe lista de asteptare! Am stat pe patura afara pana pe la ora 22 si ne-am facut provizii de racoare si aer curat! tongue.gif
Am facut baie in rau, am mers prin rezervatie fooooarte mult, peste doua ore la dus...peisaje superbe, liniste, natura curata...Mi-a placut! wub.gif Impreuna cu fratello am avut cele mai tari excursii , ca si noi, si ei prefera drumetiile si petrecerea timpului liber in natura!Ne-am propus ca data viitoare sa ne rezervam mai mult timp rezervatiei si sa o facem de la un capat la altul! Imi pare rau ca n-am avut aparat foto la noi sa facem poze...
La intoarcere am oprit la cascada, acolo m-a dezamagit mizeria, oribil! hh.gif Alta data nu era chiar asa de rau... Nu pot intelege de ce nu era nici macar un cos de gunoi pe acolo?!?

Cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca Ralu a uitat sa scoata rufele din masina, o rugasem ieri cand am plecat sa faca treaba asta... sad.gif M-am suparat eu un pic dar bine ca n-au fost rufe colorate sa se strice...

Am mai avut si o bucurie cand m-am intors, a venit apa calda si de acum am scapat de incalzit olaie de apa pentru baie!!! tongue.gif
Sushi
QUOTE(dascalita @ 19 Aug 2007, 07:50 PM) *
Cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca Ralu a uitat sa scoata rufele din masina, o rugasem ieri cand am plecat sa faca treaba asta... sad.gif M-am suparat eu un pic dar bine ca n-au fost rufe colorate sa se strice...


n-a uitat. sunt convinsa c-a vazut ca-s albe si n-are ce sa li se intample daca stau acolo cu usa incuiata - ca asa nu iau miros - si a asteptat sa vina mamica-sa sa le intinde ca Ralu nu le poate intinde asa de frumos ca mwah1.gif
dascalita
rofl.gif Ba a uitat, cascata de ea! Cica a plecat la plimbare imediat ce am plecat noi si...daca rufele n-au tipat acolo...ea nu si-a mai amintit!

Uffff! Mi-a adus cumnatul o tona de peste la ora 6 dimineata, o sa imbatranesc pana il curat pe tot...Sotul e la munca si mie mi-e asa o sila de treaba asta! mad.gif
Elena Z
Je moare cu pestele langa ea cand vine vb de curatat sorry.gif ca mi-s asa de sensibila si nu poci sa il curat ca dau in icter in timp ce rofl.gif si plus ca urasc mizeria care ramane in urma mad.gif asa ca la mine regula casei: cine vrea sa imi dea peste sa imi dea gata curatat rofl.gif

(scuze de interventie mwah1.gif )
Afrodita
Dati pestele la mine fetele, ca io n-am nici o apasare sa-l curat. Problema e cu gatitul, ca in afara de peste prajit nu stiu sa fac altceva rofl.gif Dar daca e vorba de curatat, mi-s fata cuminte si-l curat si nu mi s-apleaca nici de la miros, nici de la imagini biggrin.gif

mwah1.gif
Sushi
ok, deci afro curata pestele, ileana il gateste si io... hmmm.... ce sa fac si eu ca sa fiu de folos... hmmm... io o sa-l savurez mwah1.gif
dascalita
tongue.gif Aloooooooo! Asa ajutoare am eu??? N-o accept decat pe Afro sa curete pestele si pe Ileana sa-l gateasaca, tu Carmelita o sa-l savurezi in poza cand mi-oi lua aparat de fotografiat! tongue.gif mwah1.gif

Am curatat peste pentru a doua oara in viata mea (cred), si daca nu-mi era ca se strica frumusetea de peste nu ma apucam! Pentru mine e cea mai cahhhhh! devil.gif ocupatie! Am terminat cu ala de dimineata si aud ca mai vine o cantitate... mad.gif Astia-s nebuni, io pe ala nu-l mai aranjez!!! mad.gif
De regula sotul meu il prinde sau cumpara, il curata si-l gateste...Eu numai cu cate o idee vin sau fac ceva ce cere mai multa migaleala...Acu' mi-a pus capac! rofl.gif
Sushi
pai io am vrut sa ma ofer pentru alte munci, dar toate joburile bune o fost deja luate ca gagicile o fost mai rapide ca mine, ca-s mai tinere si mai agile... unsure.gif
dascalita
Vezi tu cum dispar joburile bune cat ai clipi? rofl.gif

Numai ce-am auzit ca avem iar avertizare cu cod galben de canicula am intrat in panica...Uf! Tare mi-e urata caldura asta peste limita...Sper numa ca nu mai are puterea din iulie, ca bate toamna la poarta!
Maine am in plan merg la cumparaturi, sper sa si fac treaba asta.Am nevoie sa garnisesc putin frigiderul ca e cam golas... Si azi am vrut dar m-am incurcat cu pestii aia.Nu mai aman ca maine vine si feciorul din conced si se sperie de nuditatea frigiderului! sorry.gif
Afrodita
Ma mir ca n-ai descoperit pana acum cum sa maschezi nuditatea frigiderului: cat mai ulte cutii de unt/marga, branza topita sau orice altceva ce e in cutii, sticlute cu tot felul de sosuri pentru salate ce nu le faci niciodata, borcane cu maioneza si plastice cu ketchup si gata, e plin frigiderul rofl.gif Nu ca ai avea ce manca din el, da' macar arata plin rofl.gif

Ahh, asa da, ma bucur ca am onoarea de-a munci pe postu de curator de pesti pt dascalita iubita biggrin.gif Problema e: cum ma teleportez io acolo, nu de alta da' mi-a ros un soricel fix siguranta de la dispozitivu de teleportare si nu gasesc alta care sa se potriveasca - momentan biggrin.gif

mwah1.gif O zi buna smile.gif
dascalita
Afro, thumb_yello.gif s-a rezolvat si pestele si nuditatea frigiderului! Azi am facut piata, am gatit ardei umpluti si mamaliga cu branza (dupa poftele unora...), multumesc pentru intentia de a te repezi pana aici! tongue.gif

Azi am primit parfum "Escada' de la feciorul wub.gif , Ralu a primit unul si mai si, nu stiu cum il cheama plus niste hainute care au facut-o happy! Am ascultat impresii din plimbarica lui, am vazut o sumedenie de poze...Una peste alta nu stiu cand s-a facut seara! Azi a fost destul de cald, ma tem pentru temperaturile de maine... sad.gif
Cred ca voi avea o noapte alba, am beut o cafeluta pe seara si...cred ca ma dau pe han toata noaptea! blink.gif Adica nu numai pe han...
Afrodita
Ahh, mamaliguta cu branza cry.gif astia n-au aici nici macar telemea sau branza de burduf sau orice fel de branza ca cea din Ro cry.gif as putea face ceva gen cascaval ras cu unt si mamaliga... In conditiile in care gasesc malai biggrin.gif Ca dupa 8 luni de UK inca n-am gasit malai, ultimu de-am crezut ca e malai, e tot faina, asa ca am fo' 3 feluri de faina si io nu coc nimic rofl.gif O sa incerc magazinul polonez, poate au acolo malai... Da' cand oi avea bani rofl.gif

Si nu te speria pentru maine, va fi ok hug.gif mwah1.gif
dascalita
Am supravietuit azi thumb_yello.gif sper sa depasesc si celelalte zile de caldura si...astept cu nerabdare toamna, anotimpul meu preferat! ohyeah.gif
Maine o sa ma oparesc in bucatarie sa fac un tort bunut pentru fiul meu care pe 24 august face 27 de ani! Nu-mi vine sa cred cum au trecut anii si ma topesc cand ma uit la el, e puiul meu doar! Sper din toata inima sa fie fericit si sanatos... wub.gif
Data'q
La mulţi ani frumoşi şi sănătoşi şi din partea noastră...
Şi īncă ceva: nici nu-ţi īnchipui ce pofte stārneşti tu p-acilea! Măcar prin gură să plouă... hug.gif
dascalita
Data'q, wub.gif nu asta e intentia mea, sa va ploua in gura! sorry.gif

Multumesc pentru uraril! Ma bucur ca mai treci si prin odaia mea !
Afrodita
Sunt 100% de acord cu Data'q: nici n-ai idee cat balesc cand te citesc rofl.gif Asa ca ma duc sa-mi mai trag o supa semipreparata rofl.gif si-mi inchipui ca e alte celea de care mi-e dor rofl.gif harhar.gif

La multi anisori fericiti puiului tau biggrin.gif
dascalita
O zi caniculara azi!!! M-am trezit devreme de tot, m-am bucurat de cele cateva clipe de racoare si tihna, cafelit+alintat pisica+frunzarit ziarul si...am atacat problemele din bucatarie devil.gif ca am incercat sa evit caldura... Am pregatit blatul pentru tortul de maine, a iesit foarte bun, am facut ciorba cu taitei si pilaf dintr-o gaina de tara (am fiert-o la oala sub presiune ca avea majoratul facut sorry.gif ) .Ma temeam ca data fiind caldura, batalionul meu flamand nu va fi incantat de ce am gatit eu dar... sorry.gif maine nu cred, dar poimaine iar se goleste frigiderul! Pentru maine voi face ceva festiv pentru ziua feciorului, vad eu ce! Inainte de ora 11 am gatat cu bucatareala, asa ca dupa ce m-am racorit, am incercat sa-mi fac somnul de frumusete dar nu s-a putut, bre! Caaaald, ventilatorul vajaia, doua muste nu ma lasau devil.gif asa ca m-am agitat sa le prind (am reusit!) si iar caaaald! Uf! Nu vine ea iarna aia, draguta de ea?
Pe la 3 a venit coafeza, m-am tuns, manichiurat+pedichiurat, Ralu si-a facut unghiutzele cu desene abstracte rofl.gif si uite asa a trecut ziua...Acum mi-e somn de mi se impleticesc degetele pe tastatura... rofl.gif

Am citit azi si azi noapte (din motive de insomnie )polemicile de pe aici...Nu mi-a placut cum s-au incins spiritele...Nu m-am bagat in vorba ca nu aveam prea multa energie de irosit.
Data'q


Poate-ţi mai răcoreşte odaia aceasta...
Vise răcoroase īţi doreşte clopotarul.
dascalita
mwah1.gif Data'q!

...am avut un cosmar cumplit, asa o disperare am trait ca nu-mi revin nici dupa doua ore de cand m-am trezit...Ce ti-e si cu visele astea!
Afrodita
Iubita mwah1.gif hug.gif - sa-ti revii putin smile.gif

Stiu cum e... Si tocmai cosmarurile sunt cele care par atat de reale! Cand visez frumos sunt constienta ca e doar vis, dar cand am cosmaruri imi trebuie ore in sir sa realizez ca a fost doar un vis...

hug.gif
dascalita
Afrodita, mwah1.gif
A trecut...ma rog la Cel de sus sa nu traiesc ce-am visat azi noapte... sad.gif hh.gif

Am obosit...Am sarbatorit ziua feciorului, am primit vizita prietenilor copiilor mei, am fost gazda primitoare...Am primit o frumoasa begonia rosie de la prietena fiului meu mwah1.gif sper sa reziste pe caldura asta, blink.gif este o floare mai sensibila, cred!

Am pregatit cel mai bleg biggrin.gif si totusi gustos tongue.gif tort pe care l-am facut vreodata, si am facut cateva la viata mea! De caldura s-a turtit si s-a blegiiiit, frisca abia am reusit s-o fac sa stea cu intaritor cu E-uri...durere mare! tongue.gif A avut succes, totusi, n-a mai ramas nicio bucatica!

Sper sa se racoreasca pamantul asta odata, m-am saturat ! Stau cu grija parintilor mei, care slava Domnului se simt cat de cat bine, ii sun in fiecare zi si caut sa-mi dau seama dupa voce cum le este, ca ei nu zic ca le e rau decat daca sunt in stare grava...

dascalita
...of, furtuna in paradis... sad.gif Ralu a venit trista rau aseara...Suferintele din iubire nu pot sa i le vindec... sad.gif cry.gif
Afrodita
Of, Mami, mami smile.gif Si fecioara si mami rofl.gif mare nenoroc pe capul tau tongue.gif pentru ca uite cum ai vrea sa schimbi si ce nu poti hug.gif (sunt EXACT ca tine la faza asta hug.gif )

Stai linistita, ca se rezolva toate si suferintele din dragoste trec si ele mwah1.gif
Sushi
QUOTE(dascalita @ 26 Aug 2007, 11:54 AM) *
...of, furtuna in paradis... sad.gif Ralu a venit trista rau aseara...Suferintele din iubire nu pot sa i le vindec... sad.gif cry.gif


ba poti! da-ne nr. lui de telefon si promitem ca-l facem sa regrete si regretele ce le-o regretat cand o fost copil devil.gif
dascalita
Carmelita, mwah1.gif
Sa-l pasuim de data asta, ca o fost doar o furtuna in paharul cu apa...
Daaaaar, devil.gif daca-mi mai supara fata, asa o sa fac! Il dau pe ma devil.gif na voastra!
dascalita
E din nou un aer respirabil, chiar placut ! Vremea s-a racorit, si in casa e ceva mai bine...

Dupa o tura prin oras cu treburi, platit angarale, alea,alea devil.gif am trecut prin piata sa dotez din nou frigiderul si am gasit castraveciori ieftini, am luat 10 kile sa pun pentru iarna, piersici coapte si parfumate, n-am mai gasit struguri de aia buuuuni drool.gif si am ramas cu gandul la ei! Poate gasesc maine, ca azi fiind luni, n-au cules aia struguri duminica pentru mine, ma gandesc io blink.gif rofl.gif

Acum am pus fasole la fiert ca iar am comanda jamie.gif de fasole prajita cu ceva afumatura si salata de varza...Ma conformez, ce sa fac! sorry.gif Adevarul e ca le plang de mila copiilor mei, mai au putin si daca incep munca nu le mai cauta nimeni in coarne si vor papa ce se gaseste! De dimineata am calcat camasa aia devil.gif care se calca greu de tot, ca cele deja calcate nu erau pe gustul feciorului meu... mad.gif Asta si-a cumparat neste camasi care ma dispera, se calca ingrozitor de greu, cica-s de firma, fi-le-ar firma de cap sa le fie! Mai bine-si lua de la chinezi, ca pe alea le calcai o data si definitiv! rofl.gif

PS. Eu ma joc cu zambaretii astia, nu prea stiu eu ce reprezinta fiecare de-adevaratelea, rofl.gif ca nu stiu buche de engleza, ii iau dupa cum ma lasa inspiratia. tongue.gif

P.S.2 tongue.gif Sper ca n-am rasucit iar cutitul in rana pofticiosilor si... drool.gif le lasa gura apa! Daca-i asa ii invit azi la masa, sa-mi spal pacatele! sorry.gif
Afrodita
Whoaaaa, ce n-as da sa-ti pot oferi sansa sa te speli de pacate cu o masa copioasa rofl.gif

mwah1.gif
dascalita
Afro,
Ce bine ar fi daca ai putea veni la masa mea... mwah1.gif Macar acum in perioada asta a ta de supe le plic !

Abia astept sa incep scoala, mi-e dor de piticii mei de nu mai pot! Azi m-am intalnit cu o fetita din clasa mea si mi s-a facut brusc dor de ei...Stiu cum asteptam vacanta in iunie, stiu ca o sa se repete faza dar...imi place asa de mult ce fac, wub.gif acolo e viata mea, printre ei! Eu cred ca n-o sa imbatranesc atata timp cat voi lucra, voi avea mereu copilaria in suflet chiar daca oasele vor scartai a batranete...

Azi a fost liniste in casa mea, prea multa liniste dupa un week-end aglomerat si zgomotos! Dimineata am avut-o ocupat cu probleme administrativ gospodaresti dar dupa miaza ma simtit ca ma plictisesc...Nu mai am chef nici de citit, adica ma cam deranjeaza ochelarii care nu mai corespund si ma obosesc...Abia astept sa mi-i schimb!

Catitza e tot timpul langa mine si acum imi sta in brate, tongue.gif abia pot ajunge la toate literele! tongue.gif
Afrodita
Pupa Catitza din partea mea biggrin.gif mwah1.gif

Lasa iubita, ca si supele la plic e bune rofl.gif Mai ales cu paine prajita si cu un unt atat de bun cum n-am papat niciodata in Ro biggrin.gif - ca tot veni vorba, cred ca untul e singura chestie care chiar imi bucura simturile aici biggrin.gif

Si de venit, tot vin eu o data si-o data, ca tot m-ai invitat, nu uit rofl.gif rofl.gif
Data'q
Şi eu, şi eeeeeu!... licklips.gif Dar odată cu Afrodita ar fi şi mai frumos. rolleyes.gif

Cu restul bunătăţilor poate, mmm, dar cānd am citit "salată de varză"... Iau costum de scafandru limbii mele. wink.gif tongue.gif
Afrodita
Daca nu se supara mami, atunci eu nu ma supar sa fii si tu la masa, numai sa nu-mi furi mancarea din farfurie ca fac urat rau bop.gif rofl.gif

Dascalito, parca vad ca se pune de-o intalnire forumistica la tine in apartament mai pe la vara viitoare rofl.gif Daca te-o mancat, acu' scarpina-te harhar.gif roflmao.gif

mwah1.gif
dascalita
mwah1.gif


Azi am avut o spaima urata de tot, m-au filat niste colorati la bancomat, au incercat sa ma intimideze si s-au apropiat sa-mi citeasca pinul apoi s-au tinut dupa mine... mad.gif M-am luat de ei de la bancomat, le-am reprosat ca nu stau la distanta recomandata apoi...tot dupa mine! Intr-un magazin am prins din nou curaj si i-am avertizat sa nu-mi fure portofelul ca nici cardul, care e gol de-acum blink.gif si nici banii ce-i mai am nu valoreaza cat portofelul! Au facut ochii mari apoi au iesit din raza mea vizuala...Nu eram in cartierul meu dar nu ma mai duc la alte bancomate ca vad ca e periculos... cry.gif Eu sunt curajoasa si cu gura mare dar tot m-am temut ...
Afrodita
hug.gif
Bine ca ai scapat cu bine si nu s-a intamplat nimic hug.gif Si mai bine sa previi decat sa vindeci biggrin.gif

Ah, daca nu te-ai teme unii ar putea spune ca e inconstienta, nu curaj rofl.gif (stai linistita, ca si eu is la fel biggrin.gif ma uit urat la ei, le vorbesc rastit si raspicat - da' imi tremura mainile si picioarele de frica de nu-i adevarat rofl.gif , norocul meu ca frica ma si intepeneste, asa ca tremuraturile is vizibile abia cand ma simt in siguranta laugh.gif )

***

Ce aiurea e sa aud ca inca se mai intampla din astea sad.gif
dascalita
Ce frumos e astazi, nu e cald inca, vantul adie ca o binecuvantare si eu am avut spor si chef sa fac o mie de lucruri "dragute"! tongue.gif

Mai intai m-am trezit dimineata rau de tot, ca n-am mai putut dormi si pe la 5 jumate am hotarat ca e cazul sa fac o cafea. hh.gif Am auzit maraituri prin casa tongue.gif ziceau unii ca daca n-am somn sa plec la plimbare cu Catitza dar...pisica mea e fata bine crescuta si nu umbla pe strazi halalunga, fara rost! Asa ca am venit pe balcon cu stacana de cafea si tigarelele de care n-am reusit sa ma las si m-am apucat sa citesc ziare pe comp, treaba serioasa de facut la 5 jumate... ohmy.gif am multumit cerului ca am pastrat si compul asta vechi in terasa, pentru zile de astea cand sunt data afara din casa tongue.gif si m-am bucurat de tihna...Am bibilit floricelele, mi-am facut unghiile cu oja rosie, parca am mainile lui nefertiti acum, mwah1.gif si am asteptat pana la 8 sa deschida primul om ochii in casa asta! Dupa ce sotul si feciorul au plecat la lucru, am dereticat si am plecat la haladuiala prin niste magazine, asa ca sa nu fac prea multa galagie pana se trezeste si Ralu, pe la 11 cand am venit acasa, copila inca dormea! jamie.gif Am cumparat fructe si legume pentru salata, apropo! am avut dreptate ca aia nu culeg struguri pentru luni dimineata, acum gasesc in fiecare zi minunile alea dulci si perlate, Ceasla se numeste soiul de struguri de care m-am indragostit toamna asta!Am zis toamna? A venit deja toamna? De fapt, azi e penultima zi de vara, calendaristi vorbind! thumb_yello.gif Hai,ca a fost o vara care m-a topit, nu alta!
Am facut un chec ,ca si asa m-am ingrasat dar imi plac la nebunie dulciurile de casa, sorry.gif si am dormit putin la amiaza, asa de bine mi-a fooost, m-am invelit cu un cearsaf, asa ceva nu s-a mai intamplat de un secol!
Ei, si ce daca nu am avut ceva extraordinar de spus azi, am scris cu placere si nimicurile astea din viata mea simpla, asa cum e ea, care este, bre! rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.