Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Simplitate
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Mara
O iau usor, din jurnal in jurnal. Paste Fericit, draga mea! hug.gif
LINICA
dascalita, iti doresc sa ai zile pline de Duh Sfant, desi este abia Pastele smile.gif, si fie sa ai puterea de a-ti transforma suferintele in iubire. :flowers:
dascalita
Va multumesc , dragele mele si sper si pentru voi sarbatori luminate !

Sunt rupata de oboseala, am bucatarit azi toata ziua, am facut pasca, salata, drob si ciorba.Maine friptura si oua, aduc cozonacii acasa si ma mandresc cu ei (ca nu i-am facut io! ).
Acum o astept pe Ralu, abia a plecat frate-su cu ea din Bucuresti. Ajung cam in trei ore. Sper sa stau mai mult pe aici maine...Acum ma duc la tatal meu, sa nu-l las singurel. Astazi i-a fost ceva mai binisor, la el starea de rau apare cand nici nu te gandesti. L-am luat cu vorba, m-a ajutat la tocat zarzavaturi, i-a trecut ziua usor...
Va doresc tuturor Paste fericit!
SORIN
Just Who Dares Wins sbine.gif

Sorin.
Boudicca


dascalita
Multumesc pentru oite si pentru urari,draga mea! mwah1.gif

Nadajduiesc sa vi avut cu totii lumina sfanta in inima, sa fi primit Pastele senini si sper sa va fie BINE!

Eu am muncit de am capiat cu pregatirile! Copiii mei au fost incantati de toate si s-au simtit "ca la mama acasa", cum spunea Ralu.
Am fost impreuna, noi, copiii, prietenii lor si tata. Undeva, printre noi, nevazuta , a fost si draga mea mama, stiu asta cu siguranta! Ochii mei si ai tatei licareau cand si cand ,dar am facut amandoi fata situatiei ... In urechi imi rasuna vocea ei, cat am gatit am simtit-o in preajma mea, cu sfaturile ei sugubete uneori! Eh!
La Inviere am fost cu Ralu. A fost asa o seara frumoasa, parca a fost alfel ca de obicei, mai multa lume dar mai potolita, lumanarile mai stralucitoare, parca cerul coborase in curtea bisericii! Am multumit lui Dumnezeu pentru ce mi-a dat si pentru ce mi-a luat si m-am rugat pentru binefacatorii lui Florin si pentru el, pentru reusita operatiei!

Dupa amiaza am primit vizita cumnatei si a fratelui sotului meu. Mi-a facut placere sa petrec cateva ore cu ei. Si tata s-a simtit binisor azi,aseara i-a fost cam rau. Nu am plecat nicaieri azi, am stat acasa cun ai mei!
dascalita
Hristos a inviat!
Pentru ca piticii mei si-au prelungit vacanta de Paste, azi la scoala ma dau pe net! Sper sa nu se prinda vreunul din cei prezenti... laugh.gif laugh.gif Am putini copii la scoala, dovada ca trebuia sa prelungim vacanta inca o saptamana, biggrin.gif ei deseneaza acum dupa ce s-au laudat cu ce le-a adus Iepurasul.
Mai pe seara sper sa cutreier hanul mai cu spor, n-am avut vreme zilele acestea.
Astazi a plecat si tata, a venit fratele meu sa-l ia, Ralu mai sta pana la sfarsitul saptamanii, sper sa-mi intru in ritmul obisnuit!
SORIN
mwah1.gif Dascalita noastra!!

Sorin.
dascalita
Sorin, ohyeah.gif sa inteleg ca incurajezi taietorii de frunze la caini pe banii statului? sorry.gif
SORIN
Ai inteles gresit......

Sorin.
dascalita
sorry.gif Stiu, am vrut sa fiu 'glumeata"...
dascalita
Am fost azi la tata, o fuga...De fapt la ziua frateleui meu. Am vrut sa ne intalnim acasa, nu la el, sa fie si tata cu noi. Era mult mai bine.Aerul de aici nu-i face bine, acolo sta mult afara , la soare, e acasa la el...cine stie?

A! De joia trecuta am descoperit ca motanul lu' tataia a facut pisoi!Tot timpul i-am zis"mai baiete" si el era o ea! Are doi pisoiasi gri, azi aveau si ochi! ohyeah.gif I-a pozat Ralu in cotlonul care-i acum casa lor: cuibarul dezafectat al unei curci! ohyeah.gif Saptamana asta a mai stat si "mama curca" cu ei, ca a gasit tata un ou langa pisoi! blink.gif
dascalita
Gata vacanta lui Ralu...A plecat azi cu bagaje si bagajoaie de-mi vine s-o bat!Cate lucruri i se par indispensabile, Doamne! A avut si ghinion in Gara de Nord, a speriat-o un golan de taximetrist...Noroc de gura ei bogata, dar... mad.gif S-a urcat intr-un taxi si golanul i-a cerut de 5 ori suma pana la camin, fara sa puna ceasul. Ea a cerut sa coboare, ala a insultat-o si amenintat-o...Pana la urma a coborat si a chemat un taxi prin dispecerat, ceea ce trebuia sa faca de la inceput.Bine ca a ajuns sanatoasa!

Aseara am fost la un botez cu totii .Petrecere in familie, la un restaurant elegant, cu bebe frumos si cuminte, cu ursitoare generoase, alea, alea....Ralu a mers si ea cu noi, n-a mai plecat cu o zi inainte cum planificase, a fost si fiul meu cu iubi a lui, asa ca azi toti am fost cam adormiti. Eu am motait de la ora 14 cand a plecat Ralu cu tat'su la gara pana mai acu'...Sa vad ce fac la noapte! sorry.gif
dascalita
Buna dimineata!
Din zori sunt in picioare si studiez de mama focului! Peste doua saptamani intru in sesiune si, spre deosebire de alte sesiuni n-am citit nika pana acum...M-am apucat acum de treaba , cam tarziu ,e drept! Problema e ca noii ochelari sunt gata joi si astia de acum, nu ma prea ajuta. Am meru ochii rosii si lacrimosi. Dioptriile au crescut si ele de cand nu mi-am mai facut un control...M-am babit de tot!
Ieri am fost tare bucuroasa, aproape am adunat toti banutii pentru Florin si nu-mi vine sa cred ca am reusit! Nu speram ca oamenii de pe acest han o sa fie asa de generosi.Chiar am avut o surpriza placuta si mi-am schimbat parerea despre oameni! Acum ramanem la mila Domnului cu rezultatul operatiei pentru Florin. Sper sa fie bine, atatia oameni se roaga pentru el! sorry.gif
Gata, ma duc sa ma imbrac si...la munca! Picii mei sunt intr-o continua vacanta, cum da soarele cum e mai greu sa-i pun la treaba. Lasa ca trece si 1 Mai si se aduna ei!
O zi minunata tuturor!
dascalita
Mi-e bine si mi-e pace! de mult n-am mai trait asa o stare ... sorry.gif
Afrodita
Ma bucur mwah1.gif
dascalita
E 1 Mai, deci nu muncim, cica !
Ma pregatesc sa merg la tata, sa-i gatesc si sa stau cu el o zi, maine voi fi acasa, gatesc pentru Ralu sa-i trimit papa bun la pachet ! Abia asteapta sa primeasca cercelusii de la Felina! sorry.gif
Apoi, burta pe carte, cucoana , ca ai chiulit destul!
In continuare am starea aceea de al noualea cer! Sper sa fie de bun augur!
Petrecere frumoasa in minivacanta, va doresc!
Afrodita
Nici nu stii ce zambet mare mi-ai intiparit pe chip si in suflet smile.gif Ma bucur sa te stiu in starea aia de al noualea cer, era si timpul sa mai ajungi pe-acolo hug.gif mwah1.gif
dascalita
mwah1.gif Afro!

Dupa cum spuneam, azi e zi de invatat si m-am prezentat la comp cu cafea si tiutun de la ora 6 ! Harnicuta mai sunt!

Ieri m-am intors de la tata, am plecat pe o vreme superba, imbracata aproape de vara si m-am intors imbracata cu toate ploverele gasite pe acolo pe o vreme de toamna tarzie cu ploaie mocaneasca!
Tata a fost bucuros ca am stat cu el, nu se simte prea grozav cu sanatatea si parca e din ce in ce mai morocanos. E tacut si am facut eforturi sa socializez cu el , povestindu-i vrute si nevrute !
Ieri, dupa ce m-am intors am gatit dupa poftele lui Ralu, supa cu taitei de casa, orez cu legume , chiftele si prajitura. Tata-su i-a facut gratar, asa ca zi il trimit la gara cu pachetul pentru muza mea. Ieri i-am facut si lui Bogdan gogosi umplute cu gem si tot timpul cat le-am facut am avut-o pe mama langa mine, deoarece ea era maestra gogosilor si pentru ca el mi-a spus sa-i fac gogosi asa cum facea mamaia...Imi amintesc ca anul trecut pe vremea asta, cand ea era bolnava si ma ducea Bogdan la ea decateva ori pe saptamana, i-a spus la un moment dat sa se faca bine si sa-i faca data viitoare gogosi, ca nimeni nu le mai face ca ea...N-a mai avut putere sa-i faca iar eu va trebui sa ajung pana la urma sa le fac tot atat de bune ca ea... mad.gif Toata curtea aia e plina de spiritul ei, nu e coltisor care sa nu mi-o aminteasca...Azi noapte am visat-o...

Gata, ma apuc de invatat! E nasol ca mi s-a stricat imprimanta si trebuie sa citesc pe comp... sorry.gif
dascalita
O zi grea ,dar plina de satisfactii !
Am muncit, am invatat, am mai primit bani pentru Florin...Doamne, cati oameni mi-au sarit in ajutor in treaba asta! Voi fi oare in stare sa le multumesc indeajuns?

Am vorbit cu Ralu pe mess, are de invatat, are maine lucrare, se pare ca descurca destul de bine matzuca mea prin straini!
Trece printr-o perioada de refacere emotionala si sper sa fie suficient de puternica si s-o depaseasca. Viata asta daca ar fi doar roz ni s-ar face greata de atata dulcegarie... mad.gif
dascalita

Ce am primit azi:

Povestea soricelului. ..

Privind prin gaura din perete, un soricel vazu pe fermier si pe sotia sa desfacand un pachet. "Oare ce se afla acolo?" se intreba soricelul. A fost ingrozit sa vada ca in pachet era o capcana pentru soareci.

Intorcandu-se la ferma, soricelul dadu de veste tuturor despre ceea ce vazuse. "Este o capcana pentru soricei in casa! Este o capcana pentru soricei in casa!"

Gaina a cloncanit, si-a ridicat capul si a spus: "Domnule soarece, iti pot spune doar atat. Inteleg ca este o problema grava pentru dumneata, dar nu are nici o consecinta asupra mea. Nu pot fi deranjata de aceasta informatie".

Apoi soricelul se duse la porc si ii spuse: "Este o capcana pentru soricei in casa!" Porcul a fost impresionat, dar a raspuns: "Regret, domnule soarece, nu pot face nimic, poate doar sa ma rog pentru tine. Poti sa fii sigur ca esti in rugaciunile mele viitoare."

Soricelul s-a dus apoi la vaca si i-a zis si ei: "Este o capcana pentru soricei in casa!" Vaca i-a raspuns: "Wow, domnule soricel, imi pare rau pentru tine, dar in ceea ce ma priveste pe mine, aceasta capcana nu ma poate rani in nici un fel."

In cele din urma, soricelul s-a intors in casa foarte deznadajduit si s-a decis sa infrunte de unul singur capcana. In acea noapte s-a auzit un sunet care vestea ca ceva fusese prins in capcana. Sotia fermierului se grabi sa vada despre ce este vorba, dar din cauza intunericului nu a vazut ca in capcana era coada unui sarpe mare si veninos. Asa ca acesta o muscase.

Fermierul se grabi cu sotia sa la spital, apoi o aduse acasa cu febra mare.
Toata lumea stie ca un bun remediu impotriva febrei este supa de pui, asa ca fermierul se duse si sacrifica gaina.
Cu toate acestea, starea sotiei sale se inrautatea.
Prietenii si vecinii venisera sa stea cu ea, iar ca sa ii poata hrani fermierul taie si porcul.
Sotia fermierului nu se insanatosi si in cele din urma a murit. La inmormantare au venit atat de multe persoane incat fermierul a sacrificat si vaca pentru a-i hrani pe toti.

Soricelul privea acum prin gaura din perete cu multa tristete...

MORALA: Atunci cand auzi ca cineva are o problema si crezi ca nu te priveste, adu-ti aminte ca daca unul dintre noi este amenintat, noi toti suntem in pericol. Toti suntem intr-o calatorie numita viata. Am putea sa ne protejam unii pe altii (macar in interese comune) si sa facem un efort special pentru a ne incuraja reciproc in faptele bune. Interesele pot fi de la cele mai individuale (egoiste) pana la cele mai generale (altruiste – in beneficiul grupului).
dascalita
Un amalgam de trairi azi...
Am aflat ca mi-a murit o matusa, nasa mea de "mot", buna prietena a mamei din tinerete...Am gandit ca mama mea nu va mai fi singura de acuma... mad.gif
Am primit invitatie la nunta unei nepoate, mama ei verisoara de-a mea cu care mi-am petrecut toate vacantele, pana ne-am maritat.
Am tarantit si am bufnit ca nu mai am imprimanta, ca aia veche nu se mai poate repara si bani de alta nu-s acum ,pana mi-am aruncat ochii pe un dulap, unde zacea de vreo 2 ani o imprimanta de-a feciorului, care nu-i mai era de folos. Am despachet-o, am instalat-o , fiind sigura ca nu va merge, ca are cerneala uscata de atata timp. Asa a fost, dar pentru ca tot n-aveam ce pierde, am pus cartusele la inmuiat in lighean, am pulverizat-o prin interior cu...tineti-va bine! apa termala, ohyeah.gif si dupa vreo juma de ora, dupa ce am sters-o, am pus-o la treaba si a mers!!!! thumb_yello.gif

Asa ca de acum am cu ce-mi printa cursurile si-mi protejez ochii!
( era un topic, in care ziceati ca "merge legat cu sarma", vedeti ca merge???)
Afrodita
Frumos smile.gif

laugh.gif Eu ce le tot zic? E bun si legatul asta cu sarma la ceva, e mai bine sa stii sa legi cu sarma decat sa mori ca pitigoiul pentru ca nu esti in stare sa te descurci wink.gif

mwah1.gif


Edit rapid: daca am linistea necesara si reusesc sa termin si ce mi-am luat de munca acasa (gratis, ca mi-s comunista devil.gif ) poate apuc sa-ti raspund si la PM sorry.gif Scuze ca n-am reusit pana acum sad.gif
dascalita
Sunt inca sub frigul indus de inmormantarea matusii mele,cumnata si prietena din tinerete a mamei mele...Atatea batranele au venit , pe toate le stiam din copilarie, peste toate au trecut ani multi si grei si ma gandeam ca de-acum n-am sa le mai vad... Stiam ca multe vor pleca in curand ACOLO...
Pentru ca nu are putere, tata n-a mers cu noi, m-a intrebat insa asa cum ma intreba de cate ori vin de la cimitir: Mama n-a intrebat de mine? sad.gif
Am stat putin cu el, de data asta ar fi tot vorbit numai ca a trebuit sa plecam...Azi trebuia sa fiu la lucru!


Si pentru ca mi-e frig, as fi dormit sub o patura calduroasa dupa amiaza asta...Numai ca nu-i timp de stat, am sedinta peste o ora, am de invatat mult de tot si nu reusesc sa ma concentrez la citit... Probabil ca ma voi aduna pe ultima suta de metri, reactionez mai eficient atunci! cry.gif
dascalita
Imi reprosez ca nu m-am apucat mai din timp de citit pentru sesiunea asta...Am intrat in panica, azi am incecat sa fac mai mult decat ma tin balamalele...Ma tem ca am sa clachez. Cred ca am sa-mi iau un concediu medical pana la urma, nu le pot face pe toate in timp asa de scurt.
dascalita
Sa ma plang?
Sa nu ma plang ?
Pana la urma mi-am facut-o cu mana mea, stiam ce ma asteapta si am amanat momentul...Acum citesc non stop, ei cu niscai pauze scurte de mess si de cafea sorry.gif si sper s-o scot la capat pana la urma!
La scoala e nebunie, copiii sunt agitati, miroase a vacanta mare si-mi trebuie tone de rabdare si de metode sa le captez atentia...Noroc ca am lasat-o mai moale acasa, l-am delegat pe sot sef la linguroie, asa ca...mai bine nu ma plang! ohyeah.gif
Sambata am primul examen, l-am ametit cat de cat.Acum citesc pentru cel de marti, apoi...tot asa: vineri altul, luni, miercuri, vineri si duminica! Ma doare capul doar cand vad cat de stranse sunt!
dascalita
Primul examen din sesiunea asta l-am luat! A fost dificil si s-a picat pe capete, dar am fost norocoasa. Am luat 8,ma declar multumita!
Ralu a venit aseara, pleaca maine dimineata ca are lucrare luni.
Azi noapte am pus masina de spalat, azi dupa examen am facut papa bun la fata mamii: supa cu galuste, gratar din piept de pui, cartofi la cuptor cu pui si chiftele. Fara praji saptamana asta ca nu mai este timp!
Am fost azi si la Florin, era tare bucuros si ma astepta nerabdator. I-am promis o surpriza daca este rabdator si sta luna asta jumate linistit, fara sa se mai deplaseze in genunchi prin casa si fara sa iasa afara. O sa fie greu de tot, mama lui il muta in brate prin casa dar afara nu-l poate scoate, ei stau la etajul patru! I-am promis ca-l voi vizita des...Problema e ca nu are voie sa stea in sezut decat putin, cat sta la masa iar el ar vrea la calculator...A promis ca are rabdare iar eu am promis ca-i fac surpiza. Sa vedem ce va fi!
Acum fug la invatat, marti am iar examen si...cum spuneam , sunt in urma cu cititul!
dascalita
Fac o pauza pentru ca am nevoie de consiliere psihologica! rofl.gif
Studiez consilierea asta si am ajuns la concluzia ca sunt buna de client! blink.gif
Azi de dimineata a plecat Ralu cu rufe spalate, papa bun si mai putina barfa cu mami, doar cat am stat in bucatarie ca facem chiftele...Si ea a avut de invatat si eu...Naspa cu mami studenta si sa pleci fara praji la camin, concluzionez eu ca ea n-a zis nimic, e fata intelegatoare. Pe omul meu l-am fugarit de acasa (la meci)si baiatului i-am acordat audienta limitata! blink.gif
Si colac peste pupaza e vreme faina azi!!!
Cafea am baut doar dimineata, acum ma tin cu ceai verde si negru...Asa, si am dat iama prin dulceata de trandafiri! sorry.gif
Felina
mmm, bulceata de trandafiri, ce bunatate! zic asa din auzite, ca de gustat... n-am avut ocazia smile.gif
dascalita
Daca as sti cum sa-ti trimit un borcan...ti-as trimite! mwah1.gif

Sunt tare obosita...stresiune asa sresanta n-am mai avut ! Maine altul si nu mi-am revenit dupa week end!
dascalita
Mi-s tare obosita si nu mai pot invata...ma duc la nani, nemultumita insa de munca mea de azi...Randament 0!
dascalita
Am cazut din picioare in strada...Nu mi-a fost rau, pur si simplu mi s-au inmuiat genunchii si am cazut! M-am ridicat si am mers bine, mersi cu genunchiul insangerat pana acasa...Nu inteleg, nu m-am impiedicat, n-am calcat stramb... mad.gif Acum am o julitura de toata frumusetea! blink.gif
Boudicca
unsure.gif ...Dascalita mwah1.gif flowers.gif ca sa treaca...
Sushi2exCarmelita
Dasca stiu cum e ca si mie mi se intampla... e ca si cum ai calca intr-o alta dimensiune. Piciorul se misca dar trotuarul inca n-a ajuns in prezent... asa ceva...

sper ca esti bine mwah1.gif
dascalita
Fetelor, multumesc pentru grija ce mi-a purtati! mwah1.gif Excluzand julitura zdravana, ma simt bine!
Felina
Dasca, recomand crema de galbenele
dascalita
Multumesc pentru sfat, draga mea ! Julitura se va vindeca, am scapat fara dureri mari, folosesc Mibazon, un unguent bun la toate ranile si e ok!

Zilele mele sunt tare pline, nu mai stiu cand e luni si cand duminica, ieri am avut al treilea examen, saptamana aceasta mai am patru...In acest week-end n-am niciunul dar am de invatat pentru cel de luni, miercuri, vineri si duminica! blink.gif
Mi-e dor de tata, nu l-am vazut de doua sapatamani, vorbesc la telefon cu el si nu-mi place cum e...Cred ca e din ce in ce mai trist, imi spune ca e bine dar glasul lui nu arata asta...Saptamana viitoare sotul meu va pleca la el.
Ralu a inceput sesiunea, a dat si ea trei examene si este obosita, teminata de caldura si cu dor de alintaturile de la mami din timpul bacului...
Azi voi gati pentru mandra mea, imi fac pedichiura si manichiura, invat, invat, invat... sorry.gif
dascalita
Pana la ora asta am invatat, am gatit, nu mi-am facut manichiura...
Pentru urmatoarele ore am in plan sa termin de citit pentru examenul de miercuri, pe ala de luni l-am ametit! Manichiura ramane pe deseara sau maine...
dascalita
Am mai facut ceva...mi-am fugarit omul de acasa... ohmy.gif Pai daca face galagie!
dascalita
Un week-end obositor, eu obosita si stresata, cu chef de cearta...Pana la urma a mai trecut un examen cu bine, mai am trei! Prevad ca o scot la capat si cu sesiunea asta, chiar daca ieri eram obosita, irascibila si convinsa ca nu am reusit sa retin mai nika, dimineata , pe roacoaaaare sorry.gif ohyeah.gif , am repetat si s-a produs minunea! Cu mintea limpede am vazut totul mai clar... Bine ca mi-am citit cursurile restante si imi va fi mai usor la celelalte!

La scoala azi a fost frumos , dar obositor...Baietii au campionat de fotbal, cupa claselor a III a , iar don'soarele sunt majorete si se batzaie in toate pauzele, pun muzica si repeta miscarile de zici ca alta treaba n-au! si n-au, ca una e sa dansezi ca majoreta si alta sa inveti acum , la inceput de ciresar! Adevarul e ca asta-i cea mai dificila perioada a anului scolar, miroase a vacanta de numa', testarile finale sunt doar grja mea, rabdarea trebuie sa fie fara limita!

Dupa toate aceste probleme pe care le are toata lumea, ma mai trezesc si cu intepaturi ...faptul ca aveam o mina obosita le-a facut pe cele care ma " iubesc " sa-mi dea exemple de colege care au dat coltul de prea mult stres! blink.gif Ce ti-o fi trebuit la anii astia? intreba ele grijulii. Care ani? raspund. blink.gif Inca pot si orice student are cearcane in sesiune! devil.gif bag eu cutitul in rana, cu un zambet! mad.gif Le roade grija, cica!
Boudicca
QUOTE(dascalita @ 25 May 2009, 07:13 PM) *
Dupa toate aceste probleme pe care le are toata lumea, ma mai trezesc si cu intepaturi ...faptul ca aveam o mina obosita le-a facut pe cele care ma " iubesc " sa-mi dea exemple de colege care au dat coltul de prea mult stres! blink.gif Ce ti-o fi trebuit la anii astia? intreba ele grijulii. Care ani? raspund. blink.gif Inca pot si orice student are cearcane in sesiune! devil.gif bag eu cutitul in rana, cu un zambet! mad.gif Le roade grija, cica!


Bravo Dascalita mwah1.gif , nu conteaza varsta...important e sa ai o inima si o minte tanara mereu, iar daca ele s-au babit prea repede le priveste ohyeah.gif .
Eu, una ma bucur ca te-am cunoscut (nu m-am gandit ca as putea sa intalnesc atatia oameni minunati pe un forum rolleyes.gif )... flowers.gif si bafta la examene!
dascalita
Azi am facut smotru acasa! De cand sunt cu invatatul s-a pus un praf peste toooot! De duminica ma roade grija asta, am stat pe covor ca nu-mi mai ajungea biroul pentru intins hartii si atunci am vazut, simtit! bleah! Acum e ok! Am aspirat, sters praful, sters parchetul...Parca e alt aer! Venisem acasa cu gand sa doooorm! Azi n-am examen, pe cel de maine l-am ametit cumva, il mai pisez in seara asta.

In ultimul timp m-am ingrasat suparator de mult...Tot timpul am simtit nevoia de ciocolata si acum se vede si mai ales se simte... mad.gif Mergeam mai mult pe jos la piata, in oras cu treburi , dar grabita fiind mereu n-am mai avut timp ! Of!!! Greu am sa dau jos ce am pus, stiu eu!


Ce-o fi facand Afro?
dascalita
Am obosit, mad.gif nu mai pooooot, m-am saturaaaat! blink.gif
Na! Am tipat si eu aici, ca altfel nu am cum sa ma descarc....Cata informatie inmagazinata , doamne!

Nu ma sustine si pe mine nimeni? mai dati-mi cate un sut, sa pot face un pas inainte,va rog!!!
Sushi2exCarmelita
QUOTE(dascalita @ 28 May 2009, 09:40 PM) *
Am obosit, mad.gif nu mai pooooot, m-am saturaaaat! blink.gif
Na! Am tipat si eu aici, ca altfel nu am cum sa ma descarc....Cata informatie inmagazinata , doamne!

Nu ma sustine si pe mine nimeni? mai dati-mi cate un sut, sa pot face un pas inainte,va rog!!!


Noa stai linistita ca vorba neamtului "Nimica nu se mananca asa fierbinte ca tocmai luat de pe foc" smile.gif
Daca ai obosit baga fata-n perna si da-i la somn pana-i sar cusaturile! Ca doara n-ai prunci mici sau mai stiu io ce. Esti o lady draga mea. Rasfata-te. Combina unele cu altele ca sa economisesti timp. Adica invata stand pe buda. Timpul salvat il poti folosi la dormit. Noa somn usor si vise placute ohyeah.gif
Bonsai
Dasca eu sunt alaturi de tine in lupta contra somnului. O sa dormi cand o fi timp de asta. Acu ' stai tare pe pozitie si invata pentru examene. Eu de regula ma motivez singura cu o recompensa. Cu ciocolata ai dreptate ! Mai rarut !
dascalita
AMR 1 !!! thumb_yello.gif
Apoi, macar un timp de odihna si pregati si licenta...

Nu ma simt in apele mele, am tras cu examenele, am neglijat multe altele si deloc lipsite de importanta!
Am devenit irascibila si nu pot sa ma echilibrez...Bine, nici nu mi se ofera posibilitatea unui echilibru! mad.gif Omul meu se simte neglijat si dat deoparte...Pentru un timp, i-am spus! Uneori am impresia ca unii barbati nu se maturizeaza niciodata!
dascalita
Am facut piata si am bucatarit de dimineata, am luat masa in familie ( ca alta data!) sorry.gif , am dormit la pranz...
Mai citesc un pic in seara asta si maine...gata! Macar o saptamana nu mai pun mana pe nicio carte!
Am pregatit pachetul pentru Ralu, maine dimineata inainte de a pleca la examen il pun in sacosa si-l duce tat-su la tren. Mi-am facut o lista in bucatarie sa nu uit ceva...
Saptamana asta ma duc la tata, saracul, nici la el n-am fost de trei saptamani...Sper ca s-au copt capsunile, mereu ma intreaba Ralu de ele.
Nu ma simt prea bine...as dormi !!!!
Sushi2exCarmelita
fa ca mine:

dascalita
ohyeah.gif Asta am facut azi! Am lenevit ca o pisica...am motait toata ziua cu o carte in mana (literatura, nu studiu!!!).
Azi am terminat examenele. Am absolvit facultatea, cum s-ar zice...Am simtit o mare oboseala, inca n-am avut nicio satisfactie, alea, alea...Poate or veni mai tarziu sentimentele astea.
Saptamana asta nu pun mana pe nimic, incerc sa ma odihnesc atat cat imi permite incheierea anului scolar ce urmeaza.
Afrodita
Vin ele si sentimentele alea smile.gif hug.gif Dupa ce te relaxezi si iti dai seama ce ai realizat wink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.