Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Simplitate
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Nefertiti
La multi ani sanatosi langa cei dragi, dascalita! mwah1.gif

Boudicca


Draga dascalita mwah1.gif , iti doresc sa ai parte de tot ce iti doresti tu, sa ai parte doar de bucurii din partea copiilor si lasa toate tristetile in anu` care a trecut... hug.gif .
dascalita
Gata vacanta, casa mi s-a golit...Azi a plecat tata la el acasa, a venit fratele meu si l-a luat, a plecat si Ralu la Bucuresti, sotul meu la lucru...Am ramas singura dupa o perioada cand casa mi-a fost mereu plina. Am facut curat, mi-am pregatit cursurile si de maine...pe cai! Pe 12 incep sesiunea si in vacanta asta am frunzarit doar primele doua examene. Ca de obicei simt ca nu mai stiu nimic dar nu ma mai plang, stiu ca o sa ma mobilizez pe ultima suta de metri, ca de obicei. Mi-e dor de piticii mei care acum s-au facut mari, ne-am mai messengeruit noi in vacanta, dar putin pentru ca n-am prea avut timp de comp.

Fetelor, multumesc mult pentru urari si sper ca anul care a venit sa fie mai bun cu noi. Nici cel ce-a trecut n-a fost prea rau, am pierdut-o pe mama dar am inceput sa accept ca era ceva firesc...
dascalita
Azi e ziua puiului meu cel mic, implineste 19 ani si e pentru prima data cand sarbatoreste departe de mine...Am sunat-o si ma simt asa de pustiita ca nu-i acasa! Sper sa fie sanatoasa si fericita!
Boudicca
Dascalita , LA MULTI ANI pt puiu` tau flowers.gif ...
dascalita
Multumesc, draga mea! Puiul meu a crescut mare, ceea ce-ti doresc si tie! Sper sa ai succes la examenele de anul acesta!
Bonsai
La multi ani pentru toti ai tai si Ralucai un pup virtual pentru ziua de nastere . Bafta in sesiune ! ( pentru amandoua)

Boudicca
QUOTE(dascalita @ 7 Jan 2009, 07:19 PM) *
Multumesc, draga mea! Puiul meu a crescut mare, ceea ce-ti doresc si tie! Sper sa ai succes la examenele de anul acesta!


Multumesc mult dascalita !
Sper si eu sa am succes si sa reusesc sa fac cate mi`am propus. mwah1.gif
dascalita
Iti doresc tot norocul din lume, draga mea! mwah1.gif

Am intrat vertiginos in sesiune, am dat un examen luni, a fost ok. Pentru urmatorul sunt pregatita iarasi, pentru ca am invatat in vacanta de Craciun. Cand le voi pregati pe celelalte...ramane de vazut. In ultimul timp nu am timp pentru citit, sunt obosita, gerul asta m-a secat de energie! Cum ajung acasa la caldura ma pleostesc...

Ma enerveaza si inovatiile celor ce ne conduc, iara alte criterii de evaluare a muncii noastre, alte tone de hartie, alte nopti de pierdut pentru ele... mad.gif
dascalita
Astazi am facut pomenirea de 6 luni a mamei mele...Asa mult timp a trecut si mi-e dor de ea! Oare ei nu-i este dor de noi?

Sunt tare trista si obosita...
dascalita
Alta zi proasta...Numai dezamagiri, nici o speranta sa ma limpezesc !
Bine ca mi-s copiii sanatosi, mai departe...vom trai si vom vedea!
dascalita
Astazi a fost toata ziua cam "pe inserat "asa... mad.gif Intunecata zi, niste nori desi, grei, apasatori...Nu am avut dram de energie...nici acum nu am! Trebuie sa invat si eu haladuiesc pe aici... mad.gif Sesiunea asta ma omoara!

Ieri Ralu a primit pachet de acasa, ma suna, zice sar'mana pentru masa, apoi...spune miorlaindu-se: imi lipseste ceva! Eu, crezand ca am uitat sa pun ceva din lunga lista actualizata din ora in ora, intreb :CE??? Ea imi raspunde cu glas inlacrimat: tu, mami! Trebuia sa te pui in pachet! Sunt in sesiune si nu-mi face nimeni lapte cu cacao, nu-mi aduce micul dejun la pat si nu ma descurc fara tine... Cred ca de aia s-a inserat asa pe aici...
Boudicca
QUOTE(dascalita @ 21 Jan 2009, 07:02 PM) *
Ieri Ralu a primit pachet de acasa, ma suna, zice sar'mana pentru masa, apoi...spune miorlaindu-se: imi lipseste ceva! Eu, crezand ca am uitat sa pun ceva din lunga lista actualizata din ora in ora, intreb :CE??? Ea imi raspunde cu glas inlacrimat: tu, mami! Trebuia sa te pui in pachet! Sunt in sesiune si nu-mi face nimeni lapte cu cacao, nu-mi aduce micul dejun la pat si nu ma descurc fara tine... Cred ca de aia s-a inserat asa pe aici...


wub.gif wub.gif

Si eu ii zic mamei mele "sa iasa" din webcam sau telefon si sa vina la mine :(si imi zice intotdeauna ca daca ar avea aripi intr`o clipa ar fi in Romania, dar...si aici urmeaza un moment de tacere, curge o lacrima rece pe obrazu` fiecaruia, ne zicem cat de dor ne este una de alta, cat de mult ne iubim si ca atata timp cat este viata, exista si speranta. Eh...o iubesc...
Asa ca o inteleg perfect pe Ralu...
O seara placuta dascalita mwah1.gif !


Dedicatie!
dascalita
Ralu a luat examenele date pana acum cu note bunicele, thumb_yello.gif am inceput sa ma mai relaxez...Mi-a transmis o stare de incordare faptul ca o stiu panicoasa si n-am fost langa ea sa-i ridic moralul si s-o asigur ca e cea mai desteapta sorry.gif Mereu mi se plangea ca n-a acoperit toata materia, ca profii pica pe capete, asa a aflet ea de la cei mai mari... Sper sa fie Ok si mai departe, mai are 3 examene.

De examenele mele nu m-am mai plans pentru ca am inceput sesiunea intr-o stare psihica proasta, epuizata si stresata de probleme colaterale. Am dat si eu doua pana acum si a fost OK, mai am cateva...Ma chinuie o durere de cap de cateva saptamani, de aici lipsa de somn si oboseala cronica. Astazi parca s-a mai domolit, am schimbat pastilele si parca e mai bine.
Am incercat azi sa-mi usurez saptamana ce vine, am gatit si am calcat, am pregatit pachetul pentru Ralu, mi-am facut si o parte din hartoagele pentru scoala...Saptamana asta e final de semestru si toti cer situatii statistice pentru orice prostie...
dascalita
Am avut un cosmar azi noapte, brrrrrrr! De mult nu mi s-a mai intamplat sa ma trezesc in toiul noptii si sa nu mai atipesc pana dimineata nici un pic.
...era dupa un cataclism, cutremur, uragan, ceva pe acolo. Stiu ca m-am dus intr-o fuga la tata sa vad cum a depasit catastrofa, era asa de linistit ca m-am gandit ca mai bine ma duc acasa sa vad de ai mei, ma gandeam ca am pierdut timpul cu el si cei de acasa sunt in pericol.Am iesit in sosea , alergam spre statia de autobuz si din spate ma fugarea o turma de vaci, ma uitam in urma sa nu ma ajunga si alegam prin ploaie, furtuna...M-au ajuns si coarnele uneia din bovinele alea mi-a agatat salul negru ce-l aveam pe umeri.Asa de tare am tinut de salul asta (pe care chiar il port, pe care mi l-a facut mama cand aveam 18 ani sorry.gif ) gandindu-ma sa nu-l pied incat m-au tarat animalele alea pe jos dar am ramas cu salul in mana, sfasiat e drept, dar cu dorinta de a-l repara, stiam ca se poate repara... M-am trezit gafaind dupa alergatura din vis, cu batai puternice de inima. Era in jurul orei 3 si de atunci am vazut filme pe Hallmark pana dimineata...

Eu nu prea am avut vise premonitorii, nu ma gandesc la semnificatii de astea ,dar asa de dramatic a fost ca toata ziua mi-a fugit gandul la vacile alea negre ca noaptea!
Serenity
Premonitoriu sigur nu a fost, dar daca il analizezi bine sigur o sa-ti dai seama ce semnifica... Probabil niste temeri legate de unele aspecte din viata ta. Zic si eu, nimeni nu poate interpreta visul tau in afara de tine tongue.gif

QUOTE
Saptamana asta e final de semestru si toti cer situatii statistice pentru orice prostie...


Aha, deci si mama o sa ia vacanta curand. Ce bine ca aflu si eu... laugh.gif
dascalita
S-a terminat si sem I scolar, mai am cu cel universitar de furca, si eu si Ralu...
mad.gif Nu stiu ce m-a daramat ,dar sunt terminata fizic...O stare de slabiciune pronuntata, o lipsa de vitalitate cum n-am mai avut de mult. Ieri am facut si o criza de fiere (cred!) si am stat toata dupa amiaza lata, azi am mai miscat un pic, ma straduiesc sa termin de citit cursul pentru examenul de maine, la care ma voi prezenta moarta/coapta pentru ca nu vreau sa-l las pe vara...
dascalita
mad.gif
Data'q

flowers.gif
dascalita
Multumesc pentru bobul de roua, Data'q! Intotdeauna atent si cu ganduri bune...

Incerc sa intru pe linia de plutire...Am fost bolnava rau.
Bonsai
Insanatosire grabnica si un gand bun si de la mine!
Serenity
Sanatate multa si ai grija de tine!! mwah1.gif

dascalita
Multumesc mult, oameni buni si dragi!
Cred ca am depasit o criza destul de puternica, a fost un moment in care am simtit ca am clacat, ca mi s-au istovit atat puterile cat si dorinta de a ma ridica...Am zacut si am plans, un plans purificator care mi-a luat cu el durerea, sila, lehamitea. Pentru ca asta am simtit dincolo de problemele medicale, o mare sila si indiferenta fata de tot.A fost un moment in care am fost convinsa ca eu, micul strop din univers contez asa de putin si ca lumea va fi la fel si fara mine, ca mai bine as primi odihna si linistea finala. Numai ca...telefonul suna...Semnale din celalalt univers: al meu! Erau cei ce aveau nevoie de mine si pe care nu-i puteam minti ca mi-e bine, care insistau sa spun ce am si care-mi provocau plansul acela care m-a vindecat. Sunau :tata, copiii, fratele meu, sotul ,care de dimineata era convins ca mi-e bine apoi peste zi vocea mea trada alta stare...Nu m-au mai crezut ca-s numai obosita. Am fost la medic mai mult fortat, un tratament pentru moralul meu mai mult si...acum sunt pe picioare. Trebuia, de altfel...Ralu a venit si casa era rece si neprimitoare...Azi am mai inveselit putin atmosfere dar, sincer mi-e mai bine. Dupa starea asta de rau general in care n-am fumat ca n-am putut, m-am hotarat sa lupt si impotriva dependentei de tutun. Sper sa pot... Maine am un examen pe care...sper sa-l iau. N-am prea invatat, acum incerc sa fac ce pot dar sunt amenintata ca nu voi sta mai mult de ora 22, cand trebuie sa dorm! Auzi, ma controleaza si daca mi-am luat pastilele! Phiiii! sorry.gif
dascalita
Examenul de ieri l-am luat cu nota foarte mica...cea mai mica de pana acum:6! sorry.gif Mai mult n-am putut...
Azi a fost o zi insorita, 15 grade ! Asa o energia mi-a dat soarele de azi de numa'! Am condus-o pe Ralu la gara apoi m-am intors pe jos acasa, era soare si am mers cam o ora ... Acum am o oboseala de aia, de m-as culca dar e prea tarziu pentru somnul de frumusete si prea devreme pentru cel de seara! ohyeah.gif
Cucu Mucu
QUOTE(dascalita @ 4 Feb 2009, 08:47 PM) *
Pentru ca asta am simtit dincolo de problemele medicale, o mare sila si indiferenta fata de tot.

Hei, nu poti sa clachezi! Ai atatia copiii sa le indrumi visele!! Chiar nu poti! Daca printre ei se afla si cel ce va schimba tara asta?

Atlfel spus, ma bucur ca ai reusit sa treci peste prag si iti tin pumnii in continuarea misiunii!
dascalita
Multumesc pentru grija si pentru cuvintele de imbarbatare, Marius! mwah1.gif Sper sa ma ridic si sa-mi duc la bun sfarsit misiunea, ca bine i-ai mai zis!

Azi am reusit sa dorm mai mult si a fost ok, faptul ca nu ma odihneam suficient era o problema pentru mine. Soarele de dimineata m-a inveselit, incerc sa profit de ultima zi de vacanta...Azi n-am nimic fix in program, dupa amiaza va veni coafeza sa-mi aranjeze freza apoi...mai vedem. Maine mergem in satul soacrei mele sa facem parastasul de doi ani, de problemele administrative se ocupa cumnata mea, ea a rezolvat toate cele cu coliva si colacii...Am noroc cu ea, m-a scutit de orice efort, voi contribui doar financiar .
De luni incep semestrul doi, ma gandesc deja ca mai este putin si vine vara! Trece timpul in goana, uneori trece pe langa mine si sunt uimita de trecerea asta...
Ma simt bine acum , lucrurile se aranjeaza pe o parte, se complica pe alta...Ralu a terminat sesiunea destul de bine, o singura nota nu s-a afisat inca, eu sper ca n-o sa fie probleme, ea e un copil serios si implicat in tot ce face. La B. lucrurile sunt mai complicate, nu-l vad prea fericit si multumit in relatia asta...Colac peste pupaza , ieri cica i-au suspendat carnetul pe 30 de zile pentru ca a trecut pe linie continua...E naspa, el are nevoie de masina la munca, oricum zicea ca n-a dat carnetul si n-a semnat procesul verbal si va contesta in tribunal decizia politistilor. Sa vedem ce va fi... mad.gif

N-am fost la tata de doua saptamani...Ma duc vineri ca sa ma pot intoarce sambata deoarece duminica am examen. Cred ca daca tot n-am program azi, ar fi cazul sa-mi pregatesc examenul de duminica...Am Psihopatologie, am studiat cursurile si mi-au parut interesante...Da, azi aprofundez materia asta, sa nu ma aglomerez saptamana viitoare.
dascalita
Da, ieri am mai trecut o data prin psihopatologie si a fost ok.Cursurile pe care le-am salvat de la o studenta de la zi mi-au fost de mare folos.
Frunzarind netul am intrat si pe un forum antifumat si am descoperit o carte care, cica, te ajuta sa scapi de dependenta :Allen Carr, "In sfarsit, nefumator". Sper sa-mi fie de folos...Ieri am citit vreo 80 de pagini, azi am plecat la tara fara tigari...Cum am ajuns acasa am aprins una. Cica nu-i bai, cat citesti poti sa fumezi, asa intelegi mai bine adictia la nicotina.Vreau sa ma las. Mi-e ciuda ca sunt robul acestui drog.Si, nu, n-am vointa... mad.gif Acum, asa cum spune si autorul, mi-e teama sa mai citesc...mi-e teama ca urmeaza pagina in care-mi zice sa fumez ultima tigara! sorry.gif Sunt si obosita dupa alergatura de azi...O las pe maine, nu? Nu mai aprind niciuna in seara asta. Tineti-mi pumnii...O sa fie greu, fumez de vreo 25 de ani...Nu mult, dar fumez!
Bonsai
Sper ca esti ok. Din partea mea un gand bun. Duminica m-am rugat si pentru tine : am zis sa-ti dea timp mai mult ca sa ai pentru toti si pentru toate.
dascalita
Multumesc mult, draga mea! Dumnezeu cred ca te-a auzit, se pare ca merg pe drumul cel bun!

Nu stiu ce anume m-a intarit :viaminele, soarele, rugaciunile celor dragi...Ideea e ca m-am limpezit si nadajduiesc sa nu mai am o astfel de cadere...

Astazi am plecat devreme de la scoala, am inceput sa sfidez sistemul, nu stiu cat imi va merge dar nu mai pot intocmi hartii si proiecte ...niciodata nu le terminam ca vin alte si alte cereri...Totul in sistem este acoperit in hartii. Am ajuns la concluzia ca poti sa citesti ziarul in clasa, daca ai portofoliul pus la punct primesti felicitari, astia nu vor vedea analfabetii din clasa! Eu nu pot asa, mie mi-s dragi copiii si nu-i pot lasa nelamuriti, nu pot sa nu pun suflet in ce fac...Multumirea mea e ca ,acum cat sunt mici, se implica si ei.Nemultumirea mea e ca mai tarziu se pierd in acest sistem ...sunt prea multi oameni carora nu le pasa...

Asa...Azi fac ciuperci umplute , am adoptat un regim mai vegetaria asa si sper sa placa barbatilor mei. Mai rau e cu feciorul meu pentru care cea mai buna leguma e carnea! blink.gif
dascalita
Da, mi-e liniste si mi-e bine. Aman unele treburi, in speranta ca maine voi fi mai libera...Maine fac la fel... Se temina saptamana si simt ca am batut pasul pe loc. E bine asa. Se poate trai si din amanari, vad eu. Sa vad ce mai fac maine. Azi fac numai ce pot si vreau sa fac. Nu ce trebuie...
dascalita
Buna dimineata, lume!
jude
Buna dimineata, dasca! biggrin.gif

Cum mai merge?
Serenity
Dasca, cum faci cipercutele alea umplute? drool.gif
dascalita
Dragele mele, bine ati venit pe aici!
Jude, in ultimul timp imi merge bine, multumesc! Mi-am revenit si din boala si din boale, sunt ok. Ma straduiesc sa ma mentin si sa aplic ceea ce sfatuiesc pe altii! sorry.gif Ma pun pe mine pe un loc fruntas al prioritatilor, ca pe primul inca nu reusesc sa ma pun, apoi mai dau la spate din obligatii, fac in asa fel incat sa nu mai ajung in faza de epuizare in care am fost. Am reusit sa mai impart din sarcini cu familia (care fie vorba intre noi s-a cam speriat ) si...cam asta. La scoala ceea ce tine de clasa e ok, ma streseaza hartoagele, dar am inceput sa le fentez, culmea ar fi sa apara un control de ala de care ne temem si sa o dau in bara...

Sere, ciupercile umplute eu le fac astfel: cumpar ciuperci mai marisoare, le spal si le sarez/piperz in interior. Le asez intr-o tava unsa cu ulei .Toc piciorusele ciupercilor, o ceapa, o rosie, ceva sunca presata sau kaizer(nu mult, cam 100 de grame). Calesc ceapa, adaug sunca presata, dupa ce s-a prajit usor pun piciorusele tocate fin, le las sa scada apa din ele, adaug rosia si condimentez dupa gust.Umplu cu acest maglavais ciupercile, pun deasupra o feliuta subtire de cascaval si la cuptor cu ele .Sunt bune si calde si reci. Sa-mi spui daca le-ai incercat!

Am in plan renovarea baii si sunt preocupata de acest subiect. Baia mea e pe baricade din 1980, fara reaparatii capitale si acum i-a venit randul...Maine ma duc sa fac o prospectare a pietei, sa vad de vana, faianta, alea, alea...Cred ca va fi crima si pedeapsa pana va fi gata. mad.gif
Felina
Draga mea, ma bucur ca esti bine! hug.gif
dascalita
Astazi am fost sa ma documentez privind oferta de materiale pentru baie. Am venit acasa cu niste decizii soc. blink.gif Galben lamai sau verde turbat sau rosu visina... Eventual combinatii. Bineinteles ca omului meu nu i-a placut niciuna, le-am pozat si i le-am aratat. A tipat. L-am lasat sa tipe si cand s-a linistit, i-am spus pe cel mai calm ton ca oricum voi lua ce vreau eu... ohyeah.gif Azi am vazut doar Practiker, Mobexpert si Ceramexpert. Maine merg la Braila cu feciorul la Dedeman si Practikerul de acolo. La Mobexpert am vazut niste bai cu adevarat faine dar erau mult prea scumpe alea de mi-au placut mie...

M-am ingrasat de cand am hoarat sa nu mai fumez... Acum le-am rarit. Fumez doar 2-3 tigari pe zi si sunt toata ziua cu gandul la ele. In week-end le reduc total...Cartea lui Alen Carr nu prea mi-a folosit...
LINICA
Privind fumatul, nu stiu daca iti lipseste motivatia, dar poate ti se pare bune ideea: am o cunostinta care atunci cand are tentatia sa fumeze o tigara pune in(noul) portofel cativa banuti - cam cat ar costa tigara... deja a schimbat mai multe monede in bacnote si nu prea mai umbla cu maruntul la ea...

Mie mi se pare cam complicat, sincer. hh.gif Dar nici nu cred ca e usor sa te lasi. Asadar, tarie! hug.gif



dascalita
Linica, motivatia nu-mi lipseste...E buna si motivatia finaciara dar nu e suficienta. Nu fumam asa de mut incat sa simt la bani...cam 10 tigari pe zi, in unele zile mai mult, de cele mai multe ori mai putin. Dar sunt hotarata sa nu mai fumez...Cu toata hotararea cad prada tentatiei, poftei...Am progresat zic eu, n-am reusit sa zic stop intr-o zi, le-am rarit cat am putut de mult...Acum ma autosugestionez... mad.gif Nu mor fara tigara, mor datorita ei! ohyeah.gif
dascalita
Am cumparat faianta si gresia pentru baie. Oranj si o nuanta de crem, pentru jocuri de linii.Am fost cu feciorul si l-am "consultat" pe berbant telefonic: iau oraj? El zice: ce ma mai intrebi, oricum numai ce vrei tu faci! Pai...nu-i adevarat, ca l-am intrebat, daca nu voia, il convingeam si nu facea de capul meu, nu? sorry.gif Eu am dorit o culoare calda, el era adeptul culorilor reci.
Am gasit si meseriasul care zice ca termina treaba intr-o saptamana...sper sa fie asa! Azi au curatat peretii de faianta veche, luni cica pregatesc peretii pentru pus noua culoare si lucreaza la instalatia sanitara.
dascalita
Tot in santier sunt...Nu se termina intr-o saptamana! Sper ca in doua dar ma tem! blink.gif Doua zile au bibilit la tevi si robinete, de 2 zile pun faianta dar mai au...cica trebuie lasat timp sa se usuce. Am cumparat tot ce trebuie:dulapior,cada, lavoar, et. Am cheltuit mai mult decat mi-am propus,as fi vrut sa zugravesc si holul si sa schimb usuile vechi de treij de ani...Sa vad daca-mi mai pot permite!
E un praf si-un jeg peste tot!!!
dascalita
Nu mai stiu sa atasez poze... sorry.gif Voiam sa pun o poza cu Florin la topicul lui si nu mai stiu...Unde esti, Data'q? M-ai mai invatat odata...
dascalita
Maine am examen si nu l-am prea invatat...Problema e ca nici n-am chef! Sunt elev chiulangiu...Ma dau pe han, citesc ziare, orice numai sa nu invat. Adevarul e ca si atmosfera din casa e haotica! Sufrageria mea e "mobilata" nou-nout saptamana asta cu :una bucata cada de baie, una bucata chiuveta si masca aferenta, un capac Wc si accesoriile capacului, rofl.gif oglinda si saci cu CM11! blink.gif Restul pachetelor de faianta si gresie care nu au fost lipite inca la locul lor sunt lasate de izbeliste pehol, acolo unde sunt si sculele meseriasilor. Pai, cum sa inveti in astfel de conditii?
Din pacate nu stiu sa descarc poze de pe aparatul meu foto (adus de mos Craciun) ,chiar daca am primit lectii intensive de la Ralu...Am uitat cum a plecat ea toate explicatiile. sorry.gif Ca daca stiaaam, va aratam imagini live de locul faptei! ohyeah.gif
Lasand gluma la o parte, eu sunt legata de un echilibru al lucrurilor care ma inconjoara. Daca nu sunt toate la locul lor nu ma simt in apele mele.
dascalita
Multumesc pentru idee Afro, am pus o poza cu Florin alaturi de un prieten.
dascalita
Nu apare poza...
dascalita

Sper ca acum am reusit...
Data'q mi-a explicat si de data sta!
Boudicca


Sa iti aduca primavara asta tot ce`ti doresti tu, dascalita!!! mwah1.gif
Serenity


Daca tot e duminica si copiii nu sunt la scoala, iti doresc o primavara insorita la propriu si la figurat, draga dasca! mwah1.gif
dascalita
Multumesc mult pentru stropul de primavara pe care mi l-ati trimis, dragele mele!
Afrodita
Eu nu stiu unde gasesc fetele astea toate frumusetile de flori, asa ca nu am adus nici o poza, dar gandul mi-e la tine mereu si iti urez tot ce vrei tu sa se implineasca - indiferent ca doresti pentru tine sau pentru altii hug.gif
exergy33
Niste margarete mai speciale pentru o primavara speciala ... smile.gif si o dascalita speciala.

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.