Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Simplitate
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
dascalita
Simt o maaare plictiseala de tot si toate!
Singurul lucru pe care l-am facut cu simt si responsabilitate a fost picnicul de ziua copilului azi...Pentru ca saptamanile trecute nu mi-a ajuns timpul, n-am rezervat nika special pentru pitici si ma simteam naspa...Asa ca azi i-am scos in parc, cu minge, concurs de desene, pictat baloane...Ne-a ajutat si vremea care a fost ok. Le-am pregatit (eu le-am platit si mamicile le-au pregatit) sanvisuri cu mancare sanatoasa, cirese, pere, apa plata.Am insistat pe hrana fara E-uri si au vazut si ei ca s-a putut si fara sucuri si alte alea!Una peste alta a fost o chestie foarte reusita si am scapat si de aglomeratia din locurile cu traditie , vizitate cu astfel de ocazii. Dupa ce descarc pozele, o sa vi le arat.
Dupa aceasta , am "zacut" sa zic asa, in refacere...Cel mai tare ma deranjeaza ca-s tare irascibila !
dascalita
Am reusit sa racesc...Stranut si ma gandesc sa nu ma ia astia la ochi ca am facut gripa porcina... devil.gif mad.gif
dascalita
Deci,ma izolati, nu? Va temeti ca va contaminez????
Stranut in continuare de numa'...Ori porcina , ori alergie...Acum doar castanii mai sunt infloriti, oare de la astia mi se trage?
Boudicca
QUOTE(dascalita @ 3 Jun 2009, 08:31 PM) *
Deci,ma izolati, nu? Va temeti ca va contaminez????

pash.gif mwah1.gif Nu ne temem devil.gif ... Însănătoşire grabnică!
Felina
Dasca, hai sa stranutam in cor, ca si eu stranut de vreo cinci zile. biggrin.gif

Eu n-am inteles prea bine, mai sus zici ca ai absolvit facultatea. Chiar asta voiai sa spui sau te refereai la anul universitar?
dascalita
Ma laudam , sorry.gif draga mea, ca am terminat si anul 3, mi-au mai ramas doua examene: modulul psihopedagogic final si licenta.
Deci, mai am doua hopuri...sunt absolventa, dar nu licentiata inca!
Felina
Mama doamne, dar cand au trecut trei ani?? Eu aveam impresia ca abia esti in anul intai. Sunt varza.

Situatia e clara, esti absolventa! Felicitari draga mea, esti o inspiratie pentru mine! yay.gif ulala.gif flowers.gif clapping.gif
andra_v
Trei ani de zile??? Doamne ce repede a trecut timpul! Felicitari si din partea mea! Capat si eu curaj sa-mi adancesc studiile.
dascalita
Multam' de felicitatiuni, dragelor! mwah1.gif Andra, prinde curaj, o sa ti se para extrem de mult si greu la inceput, apoi...vorba ceea: ce repede a trecut! sorry.gif
Si, da! acum zic si eu la fel... sorry.gif Ce repede trec anii ! Nici mie nu-mi vine sa cred ca am absolvit, am trecut prin perioade foarte grele in acesti trei ani, m-a batut gandul sa abandonez, numa' ca mi-a ajutat Cel de Sus si am ajuns pana aici. Sper sa trec si de celelalte doua hopuri cu stresuri si traume minore, ca deloc, sigur nu-i posibil! sorry.gif


Am venit acum de la tata.Sunt obosita maxim, multumita insa ca l-am gasit sanatos la trup si suflet. Am vorbit, i-am gatit ce-a vrut el: supa cu galuste , pilaf si snitele.
Tatal meu citeste acum la batranete ce-i pica in mana: carti religioase, Karl May sau despre dr. Mengele! Pentru ca nu prea are cu cine discuta, am avut placerea sa filosofam aseara pe toate temele...doar la categoria Soldatul Svek m-a gasit deficitara, de alea n-am citit si...mi le-a recomandat calduros , dragul de tata!
Am cules (adica am pus o fetita sa-mi culeaga, sa nu ma laud io!) capsuni pentru Ralu , ca ma bazaie la cap de cateva zile ca viseaza la capsunile de la tara, ca alea din piata ce si le-a cumparat n-au gust si nici parfum. Am adunat frunza de vita sa fac maine sarmale ca-s Mosii de vara si se imparte pentru cei adormiti in vase noi...Va trebui sa ma scol cu noaptea in cap pentru asta, nu-i bai!
Maine gatesc si pentru Ralu, am progamare la coafor, seara avem o nunta la Braila...Sper sa nu adorm la nunta, cu agenda mea incarcata pentru maine... ohyeah.gif
dascalita
N-am adormit la nunta, insa am suferit de cald de numa'! Aerul conditionat n-a prea facut fata in restaurantul acela...
Mereu surprinzatoare intalnirile acestea de familie...Am cunoscut un var de care nu stiam ca exista, o chestie de frati despartiti de muta vreme...Ceea ce m-a surprins a fost intuitia mea ! Cand l-am vazut, fara sa stiu cine este, am obsevat asemanarea uimitoare cu bunica mea paterna...M-am gandit atunci la ea si-i tot spuneam fratelui meu sa-l priveasca si sa-mi spuna si el daca nu obseva acelasi lucru. Dupa putin timp, am fost prezentati si ni s-a explicat tragedia despartirii fratilor , regasirea, etc...
Mda...Viata!
Fratii astia despartiti de copii, erau verii tatalui meu. Pe unul dintre ei, cu care a tinut legatura foarte bine, tata l-a descoperit, tot pe seama asemanarii fizice in tineretea lui. Povesteste el ca era la un targ in Braila, cand cineva i-a spus ca e un baiat de pravalie undeva care-i seamana leit. Tata l-a abordat, l-a intrebat de unde-i, cum il cheama, etc. Numele si locatia nu-i spunea nimic, asta fusese infiat de o familie si nu stia nimic de familia lui adevarata. Au concluzionat ca seamana bine, dar ca n-au nici o legatura de rudenie. Ajunsi acasa, fiecare povesteste intampalrea parintilor lor si tata afla ca mai are niste veri de la o sora a mamei lui care a murit de tanara si copii au fost dati de crescut ,celalalt afla atunci ca este infiat de cei care l-au crescut si ca cel cu care s-a intanit in piata poate fi o ruda de sange. S-au cautat reciproc prin targul din Braila o vara, pana la urma s-au intalnit si au tinut o legatura stransa toata viata, mai ceva ca niste frati. Ei, aseara la nunta am cunoscut urmasii altui copil din cei imprastiati prin lume de soarta...
dascalita
De obicei sunt o persoana echilibrata...Uneori explodez si asta nu-mi place, ca nu ma pot controla! Azi am avut iar o iesire de aceea, m-am luat tare de un coleg de cancelarie, o lichea de altfel, pe care de obicei il evit...Oare trebuie sa mai lucrez la comportamentul meu sau e bine ca i-am platit-o berbecului? Oricum, desi nu suna ok, ma simt bine ca i-am zis cateva ! Trebuia sa-i zica cineva care e parerea celor multi si ca buna noastra crestere nu inseamna aceptarea magariilor lui!

Felina
Eu zic ca ai facut bine.
Si mai bine ar fi sa putem spune ce ne deranjeaza si sa-i mustruluim pe nesimtiti cu calm, dar e bine si la nerve decat de loc. spoton.gif
andra_v
Nici eu nu sunt de parere ca trebuie sa tacem fata de nesimtiti. Desi este ideal, e foarte greu sa reactionezi pe moment cu calm. De aceea prefer sa tac pe moment si sa-i spun ceva dupa o perioada de timp (cam doua ore), la rece. Ajunge la tinta garantat. Insa, vorba Felinei, bine si la nervi decat deloc.
dascalita
Dragelor, multumesc pentru sustinere! Impricinatul era astazi tare spasit, eu cam intepata, l-am evitat cat s-a putut!

Deci, am o problema de sclerotenie! Azi, trebuia sa-i pun Ralucai plicul cu cerceii Felinei la tren. Vorbesc cu fata, fixam trenul convenabil (eu sa evit canicula am zis ca-l pun la cel de ora 18) .Pun cerceii intr-un plic mai mare cu niste hartii fara valoare in el (sa-i zic mecanicului ca-i trimit ceva cursuri devil.gif ) si plec la gara. In maxi taxi mi-am dat seama ca am plecat fara plic de acasa... 50.gif Sun fata si-i spun, asta rade de se sparge, eu am neste probleme existentiale... cry.gif
Mi-am luat o inghetata si am venit acasa...Ce sa-i spun omului? Ca am vorbit cu Ralu si mi-a zis ca nu poate ajunge la tren... laugh.gif Bine ca n-a vazut plicul uitat acasa! Nu stiu de ce nu i-am spus adevarul...Ba , stiu! Mereu ii fac obsevatie ca e imprastiat! Acu'...eu am fost si mai si! sorry.gif
Felina
Vai mai Dasca, nu ti se pare ca esti prea dura cu tine? Adica si ce daca ai uitat?

imi miroase a perfectionism p'aici, ce ne facem? biggrin.gif
dascalita
Eu credeam c-am fost prea blanda! devil.gif Pai, palarie si ochelari de soare mi-am luat, sticla cu apa...m-am intors dupa ea, telefon si margele asortate aveam! Si unde plecasem?
La plimbare?
M-am trezit ca n-aveam ceea ce era esential! ohyeah.gif



Sunt pe ultima suta de metri cu anul scolar. Mai am de scris cartile de premii si gata! Azi am incheiat situatia, carnete, catalog. Abia astept vacanta ! stiu ca dupa vreo doua saptamani mi-e dor de piticii mei, dar acum abia astept sa termin!
dascalita
A venit vacanta, cu trenul de Franta, hai copii la joc, cartile pe foc! laugh.gif

Asta era refrenul cu care ne intorceam acasa, dupa ultima zi de scoala, in copilaria mea!
Cartile pe foc nu le puneam, dar...era sentimentul acela de "gata" cu obligatiile!

Am terminat cu scoala, serbarea de premii, pupaturi si urari de vacanta frumoasa.Am venit acasa cu bratul de flori de rigoare si o senzatie de usurare si mai ales de multumire ca am putut sa ma incadrez in grafic cu toate, ca pe fetele picilor mei s-a vazut bucuria specifica primei zi din vacanta mare.
Am tras un somn de zile mari azi, mi-am incarcat bateriile pentru saptamanile care urmeaza. Din seara asta incep sa citesc pentru examenele finale, s-o iau incet, calculat si sa nu intru in panica!
Boudicca
Nu intra în panică, multă baftă! mwah1.gif
dascalita
Multumesc, sper sa nu intru in panica daca am inceput asa devreme cu invatatul! Acum, cand sunt degrevata de o parte din obligatiile de serviciu, sper ca-mi va fi mai usor!

Ieri am gatit pentru familia mea, am smotruit un pic apoi am tras un somn de zile mari! Vreo patru ore de somn la pranz mi-au asigurat o noapte alba de numa'! Am citit pana la un timp, apoi am vazut niste filme...la al treilea am adormit, abia! Era unul despre comunisti chinezi! laugh.gif

Astazi am facut compot de cirese pentru iarna si am citit. Omul meu a fost la pescuit si a prins o insolatie de mai mare dragul, ca pestii au stat la dos! laugh.gif

Ciresele le-am avut de la zugravul ce l-am terorizat in primavara asta. tongue.gif Nu m-am asteptat sa-l vad la usa cu sacosa de cirese...Am vrut sa i le platesc si...mi-a spus ca-s din parte lui, asa, ca s-a simtit apreciat la noi. Da, am apreciat ce-a facut, dar ce l-am mai cicaliiiiit, mama mia!
dascalita
Of, am mult de invatat, nu mai am chef, e prea muuult! sad.gif
dascalita
N-am mai trecut de multisor pe aici pentru ca n-am prea avut noutati.
Zilele trecute am fost pe la Florin, are o iubita rolleyes.gif , era fericit si i-am facut si eu o bucurie cu care l-am "amagit" ca pe bebei de o luna! I-am promis un cadou frumos daca sta cuminte la pat si are rabdare. Nu i-a fost prea usor, el era mai plimbaret asa...Dupa ce a plecat la Chisinau am mai primit niste banuti pentru el, 450 lei, de la o colega de-a mea. M-am gandit atunci sa-i iau ceva si pentru el, o "jucarie" ceva.Din tot ce a primit, n-a fost nimic si pentru el, numai pentru tratament. De mai multe ori l-am auzit ca-si doreste o camera foto si asta i-am luat din banutii aceia. S-a bucurat mult, i-am dus-o ca o recompensa pentru ca a avut rabdare sa stea la pat tot timpul de cand a venit de la operatie.
Pana pe 25 iunie cand incepe mersul, are tema sa pozeze de la balcon pasarele, pe ai lui si ce-o mai vrea!
La banca mai avea 380 de euro, i-am scos si i-am dat mamei lui pentru tratamentul de dupa operatie.Va pleca in statiune la recuperare si tratament. I-au cumparat cadru, va trebui sa invete sa mearga cu el, sa faca kinetoterapie, are de lucru de acum...

Eu...ma straduiesc cu toceala, e belea mare, dar stiu ca va fi ok pana la urma. Examenul de pe 24 iunie, l-am pregatit bine, atunci dau examenul final la modulul psihopedagogic. Nici n-a fost prea greu asta, nu-mi fac probleme.
Pentru licenta mai am niste hopuri-hopurele...E mult, am cam uitat cele materii din anul I, ehe...mai este timp.
Cam atat azi...ar mai fi ele unele de spus, dar alta data! mwah1.gif
Boudicca
Să ne trăiască Florin şi să ne arate şi nouă poze tongue.gif.
Baftă la examene şi multă putere! mwah1.gif
dascalita
Maine am examenul la modulul psihopedagogic, de care ziceam ca nu ma tem prea tare. Sper sa nu o dau in bara...Daca dorm bine la noapte si o sa fiu odihnita, o sa fie ok.Preventiv, iau tratament pentru somn :beau o bere rece si buna! sorry.gif
dascalita
Si cum spuneam, maine am examen si eu ma dau pe net intr-o veselie! sorry.gif
Oricum nu mai invat nika, am fost la o plimbarica scurta de-o inghetata, am trecut prin topicele hanului, am vorbit cu Florin la telefon...A inceput deja sa exerseze mersul cu cadrul, ii cam tremura mainile si-i este teama sa nu cada.Cred ca sta maxim de incordat pentru ca-mi spune ca-l dor toate ! Eu il incurajez ca-i normal sa-l doara acum dupa atata nemiscare, ca a facut febra musculara si ca trece tot cu ...mers, sa fie mai putin incordat...Maine dupa examen ma duc la el, i-am promis !
Boudicca
Dăscă, să-ţi fie cu noroc mâine! mwah1.gif

* Edit: Am uitat ţocul blush.gif
dascalita
A fost cu noroc, am luat 10 !
Desi nu-mi faceam probleme, n-am putut dormi, m-am agitat, am avut stres...Doamne, asta mi-e felul!
Am tras un somn de zile mari azi si de maine incep sa pregatesc la modul serios licenta.
dascalita
Am o zi din acelea... mad.gif Am un talent din a-mi pune singura sare pe rana, de numa'!
Am vrut sa plec undeva, sa schimb"peisajul" si mi-am dat seama ca nu am chef sa dau ochii cu nimeni, ca n-am chef sa fac "mumos" in fata nimanui , asa ca stau in terasa, pe jos cu niste cursuri din care nu citesc mad.gif si cu ochii pierduti in cerul innourat!
Maine plec la tata, acolo schimb cu adevarat peisajul...
andra_v
Felicitari si nu mai trage atata de tine!
dascalita
Andra, mwah1.gif
daca as putea... mad.gif

Am fost la tata...Nu e bine. E taciturn, nu mai comunica, e trist...Starea de sanatate...nu stiu cum sa spun.Am impresia ca totul vine din cap .S-a saturat de viata, cam asta e!
Nu-i este bine nici cu noi acolo, il obosim, s-a invatat in linistea lui, nu-i este bine nici fara noi...Asta am observat eu. Fratele meu care merge zilnic la el a cam obosit din cauza starilor lui schimbatoare. Incerc sa-l conving ca asta e , la 80 de ani sunt probleme, nu mai este el, cel de alta data .
In ultimul timp numai zile de alea gri am avut... mad.gif
dascalita
Nu merge invatatul...Nu ma pot concentra. Ieri am crezut ca-s obosita, azi de dimineata ...aceeasi situatie. mad.gif
dascalita
Toci, toci...din pacate doar asa am reusit cat de cat sa ma pun la punct.
Incepe sa se contureze situatia, pana miercuri voi reusi sa clarific cea mai mare parte din ...neclaritati!

In alta ordine de idei, Ralu e in vacanta, a inceput scoala de soferi, ieri am facut compot de zarzare, azi sunt ok. sorry.gif
Themis
Dascalita, la ce facultate esti? Si eu am terminat lic. pedagogic (ma rog, colegiul pedagogic, asa ii spunea dupa Revolutie), cel de 5 ani. Am profesat timp de 5 ani ca invatatoare, cat timp am facut facultatea. De cativa ani nu mai sunt in tara. Scuza-ma daca gresesc, am citit pe undeva ca invatatorii care au lic. vechi de 4 ani, sunt trimisi din nou la scoala. Asta e?
Bafta multa la examene si licenta!
dascalita
Bine ai venit in casa mea, Themis !

Ma bucur sa intalnesc o invatatoare pe han, suntem pasari rare pe aici.
Nu ne trimite nimeni la scoala ,dar...cele mai multe invatatoare fac asta, probabil ca respecta principiul invatarii permanente. ohyeah.gif Nu se face nicio diferenta intre invatatorii care au facut liceul de 4 ani sau de 5 ani. Eu am terminat liceul in 1978,ultima promotie cu 5 ani, deci...sunt o tanara, dupa cum vezi! sorry.gif
Am simtit nevoia sa fac asta atunci cand a fost o restructurare masiva in scoala mea.Am terminat Facultatea de Psihologie, acum pregatesc licenta si nu cred ca voi renunta vreodata la invatamantul primar. Simt ca sunt definitiv legata de picii mei, nu concep sa fac altceva. Sunt printre putinii oameni care merg cu drag la munca! sorry.gif
Themis
Bine te-am gasit, Dasca!
Te inteleg perfect, si eu tanjesc dupa vremurile in care eram invatatoare! Am trecut prin toate formele de invatamant, de la gradinita, pana la liceu si adulti, insa experienta cu cei mici e cea mai draga sufletului meu, cea mai plina de impliniri profesionale si sufletesti! Imi aduc aminte cu drag de prima mea "serie", copiii cu care mi-am dat si examenul de definitivat...si acum ma cauta la telefon, prin e-mail, de Craciun, Paste, ziua mea, etc. Asa e, si eu ma duceam la serviciu cu drag atunci...au trecut anii, am schimbat multe.
Desigur ca esti tanara, ti-am vazut ieri poza pe-aici, esti o frumoasa! thumb_yello.gif Pana la urma, important e sa ramanem tineri sufleteste, nu? rolleyes.gif
Psihologie, super, una dintre disciplinele mele preferate! (By the way, nu mi-a placut pedagogia deloc in liceu!!! rofl.gif Poate si din cauza profei...) Pot sa te intreb ce disciplina si subiect ti-ai ales pt. lucrarea de diploma?
Inca o data, multa bafta!
dascalita
Multumesc, Themis!

Sunt pe ultima suta de metri, maine termin si cu studiile astea ale mele la batranete!
Apoi o sa ma auziti plangandu-ma ca nu ma pot acomoda cu...lipsa de griji.Sigur, asa mi se intampla in fiecare vacanta...
O sa merg la tata un timp, pe 20 iulie facem pomenirea de un an a mamaei mele...Nu-mi vine sa cred nici acum ca nu mai este!Mi-e dor de ea in fiecare zi...
Apoi, ma voi ingiji de oasele mele batrane, vreau sa fac o cura balneo la Lacul Sarat. E foarte aproape de mine si aud ca face minuni.
Sper sa-mi foloseasca.Si mai ales, sper sa ajung sa fac asta! Niciodata nu am timp sau resurse financiare pentru sanatate...
In nici un caz nu voi mai citi psihologie! nonono.gif M-am saturat. O dau pe lecturi usoare...
Asa...mi-am facut palnuri! Acum ma duc la ultimul"toci", apoi ies cu fii-mea la o plimbare, ceva, apoi dooooorm! (Daca voi putea biggrin.gif )
Felina
Suna bine tot ce spui tu aici. smile.gif
dascalita
Suna bine, ca toate planurile...
Vedem noi la bilant ce ne-a iesit!
Themis
Dasca, Dumnezeu sa o odihneasca pe maicuta ta!
Uite, si aici ne asemanam un pic, mama mea a plecat dintre cei drepti tot in iulie, acum 11 ani (pe 10 iulie). E greu, stiu prin ce treci, insa gandeste-te ca dansa e intr-un loc mult mai bun, undeva printre ingeri, si-ti va fi un pic mai usor.
Ai grija de tine, relaxeaza-te, pana la urma, te gandesti ca lasam viata sa treaca pe langa noi, fara a ne rasfata...mergi in statiune, meriti cu prisosinta sa te odihnesti!
dascalita
Am mai bifat ceva de pe lista mea! Am dat si licenta, am luat 10 si de acum...ce-o sa fac eu? ohyeah.gif sorry.gif
Sincer, pe langa bucuria ca am facut-o si pe asta, acest gand imi vajaia in cap cat am fost cu colegele la o"bere" dupa examen. Categoric nu mai vreau sa aud de psihologie un timp, mi-a placut dar...a fost prea dens! ohyeah.gif
O sa ma tin de planul facut ...odihna, gospodarie si...tata.Trebuie sa ma duc sa mai stau cu el, cred ca el era cel mai fericit azi ca am terminat.Stie ca de acum am timp mai mult pentru el.
A! Azi am gatit "in safarsit"a zis cineva dintre ai mei! Am facut ardei umpluti si parca le-as fi facut cine stie ce!!! Tot cu gustarele o tin de vreo doua sapatamani:gratar, rosii, branza, macaroane...minuturi, cum s-ar spune!
O sa ma tin deperte de comp, am abuzat in ultimul timp ...bineinteles ca o sa-mi beau cafeaua aici dimineata, dar cu ceva usor:ziare, bloguri, trancaneli...Merit, nu?
Un alt vis al meu ar fi sa invat limba engleza, macar asa...de romgleza macar, ohyeah.gif ca ma simt cu handicap de multe ori cand nu inteleg niste chestii...Mai vedem noi...
Boudicca
mwah1.gif
Bonsai
Felicitari dasca! Si succes cu visul tau legat de engleza .
dascalita
mwah1.gif Multumesc!


Am fost in week-end la tata, a fost ok, munca multa, amintiri rascolite, cald tare apoi friiig mad.gif si ploaie mocaneasca...
Pe miercuri sau joi plec din nou...
Felina
Dasca, ce fel de felicitari sa-ti transmit? flowers.gif
Esti o inspiratie pentru mine.
Afrodita
Eu sunt oricum ambitioasa de felul meu, da' cand te vaz/citesc pe tine, m-apuca si mai rau ambitia biggrin.gif Si sa stii ca da roade smile.gif
dascalita
M-am intors acasa dupa o saptamana . Ce bine e ! Am venit obosita si ravasita . Am facut pomenirea de un an a mamei de Sf. Ilie, de ziua numelui ei. Am simtit-o alaturi de noi tot timpul.Sper sa se odihneasca in pace!
Cred ca in perioada imediat urmatoare tatalui meu ii va fi foarte greu.S-a obisnuit cu noi acolo, cu casa plina si acum e din nou singur! Nu se poate altfel, din pacate...
dascalita
Neata!
E cald de la prima ora, ma stresez pentru probleme minore care in lipsa de altceva devin majore, ma doare capul si incep lupta impotriva tigarilor.
Sunt total lipsita de vointa !
Serenity
Neatzaaaa! biggrin.gif mwah1.gif
Boudicca
Dascalita mwah1.gif, toate cele bune si vacanta placuta!
dascalita
Multumesc, draga mea!
De acum incep sa ma ocup de vacanta...Pana acum au fost altele pe primul loc!
De o saptamana am ramas si fara comp, care a fost bolnavior si l-am reparat. Adica a crapat di tat pana la urma....Noroc de mine ca-s strangatoare si mai aveam unul mai vechi pe balcon, am facut din 2 vechi unul si...sper ca bun. N-am avut bani de unul nou, asa ca...
De asta am lipsit de pe aici!
Ma pun la punct cu noutatile si revin.
dascalita
Astazi am fost la Lacul Sarat. Am inceput si sper sa ma tin de ea, o cura balneara. Namol si apa sarata. Curios e ca in apa aia plutesti la propriu, ca oul in saramura! ohyeah.gif Astazi am stat putin, ca a fost prima oara si nu voiam sa ma prajesc...maine o sa vad cum o sa fie. Oricum, am venit acasa cu un somn de zile mari!
Am inceput sa ma tin de promisiunea facuta mie la inceputul verii, aceea de a ma pune si pe mine in ecuatie, cand vine vorba de ...viata mea. Asa ca am inceput cu odihna, cititul, acum cu tratamentul asta.Am citit saptamana trecuta carti vechi si dragi, am petrecut o dupa amiaza de integrame ohyeah.gif , asta a fost cand n-am avut calculator! Acum merge mai greu cu lectura, ca ma trage ata aici...De aseara, de cand am din nou comp, simt ca ma mananca degetelele!Bine ca a fost ralu acasa si l-a pus la punct , cu reinstalare W, mai are de bagat ceva programele...Acum ca iesit ea la un suc, eu am ocupat locul urgent!
Ralu se apropie de sfarsit cu scoala de soferi, pana pe 15 august va da si examenul, sper sa-l ia!
Cam atat, deocamdata!
Numai bine va doresc, celor ce mai treceti prin simplitatea mea!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.