Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Film Sa Vad Azi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Valheru
gangs of new-york
allexa
Kill Bill. Influente japoneze cit cuprinde, desene animate si cit mai multa violenta. Filmul acesta ori iti place ori nu-ti place. biggrin.gif Mi-e mi-a placut rofl.gif
bdl
Evitati ultimele filme ale lui Steven Segal.
Penibileeee. Filmele cu comisarul Moldovan sint capodopere. ohmy.gif
Mistinguett
Cin'te-a pus sa te uiti la filmele lui? rofl.gif

Am revazut de curand "Midnight in the garden of good and evil" cu Kevin Spacey, il recomand cu caldura.
Si am vazut 2 filme vechi cu Elizabeth Taylor care mi-au placut - daca aveti chef de "clasice" vreodata le recomand: "Cat on a hot tin roof" si "Butterfield8"


Diana-Maria
Am vazut acum doua zile "Shawshank Redemption". Si a ajuns in topul preferatelor mele.Pur si simplu nu m-am putut ridica de pe scaun,am fost cu ochii lipiti de monitor! Un film grozav !
flu
Daaaaa spoton.gif
E unul dintre putinele filme care au un happy-end de-a dreptul frumos...printre atatea filme americane care parca mai bine n-ar avea sfarsit.
Plaja aia din Mexic mi-a ramas intiparita in minte, cred ca undeva pe-acolo mi-ar placea si mie sa ma retrag la batranete sorry.gif

Diana-Maria
smile.gif
Mi s-a parut un film care te pune pe ginduri.Cel putin la mine asa a functionat.
Iar scoaterea in relief a faptului ca nimic nu ramine nerasplatit pe lumea asta
( lucru cu care sint de acord,indiferent ca vorbim de bune sau rele) m-a uns pe sufletel !
smile.gif
Valheru
as vedea azi the good the bad and the ugly
Zed
Eu vad azi Pirates of the Caribbean tongue.gif
kristina
N-am putut sa vad Pirates of the Caribbean pana la capat, parca nu mi-a placut mutra exagerat de mucalita a lui Johnny Deep. In schimb mi-a placut About a child cu Hugh Grant.
Zed
Bad Boys 2 tongue.gif

@kristina mie mi-a placut , este si comic si actiune si mai ales natura ... nemaipomenit . Nu pot sa spun ca este un film din cele de categoria "Forest Gump" , dar este bun .
kristina
Daca 'este bun' sa ma fortez sa-l vad pana la capat? Ma enerveaza machiajul lui Johnny Deep. hh.gif

Hai ca mai incerc.
allexa
Parerea mea ca Bad Boys 2 este mai slab fata de primul. Si are multe faze fara rost, cum ar fi scena in care trec cu masina peste cadavre. He, he, daca ar fi calcat vre-un caine, vre-o pisica sau mai stiu ce animal sa fi auzit atunci proteste.
Pirates of the Caribbean m-a amuzat la culme si aceasta datorita lui Johnny Depp. Fa abstractie Kristina de machiajul lui si poate va fi pe placul tau thumb_yello.gif
Azi am vazut Scary Moovie 3. Am ris cu lacrimi si nu ma bateti daca spun de acum o scena caruia nu i-am inteles rostul. Pentru ce trebuia sa traga cu pistolul intr-un afis cu Maica Teresa? yikes.gif
Ellas
Recent am revazut la tv film Jezebel cu Bette Davis-1938. Se pare ca acest film a fost la concurenta cu 'Pe aripile vantului" ataT Bette cat si Vivian au luat Oscarul pentru rol principal. Amandoua filmele au cam acelasi subiect. Care v-a placut mai mult? smile.gif
Se pare ca Bette si-a dorit f mult rolul Scarlet si s-a razbunat intr-un fel cu Jezebel.
Mistinguett
De ce am impresia ca Jezebel a fost facut cu mult inainte de Pe aripile vantului?

Aseara am vazut 2 filme (asa e cand ploua... biggrin.gif ) si amandoua au fost bunute dar inclin sa spun ca cel de-al 2-lea mi-a placut mai mult - The italian job - cu Mark Wahlberg si Charlize Theron, si The man from Elysian Fields - cu Andy Garcia, Julliana Margulies, Anjelica Houston si Mick Jagger. Placut surprinsa de cel din urma, cu atat mai mult cu cat nu a fost facut mult tam-tam despre el. O replica geniala din el o sa o scriu la "replici din filme"...
Ellas
Jezebel - 1938
Pe aripile vantului - 1939
kristina
Tocmai am vizionat "The Shawshank Redemption" care mi-a placut mult dar nu stiu de ce am impresia ca l-am mai vazut desi nu este asa. blink.gif
kristina
Aseara am vazut Pianistul. M-am tot ferit de el stiind ca e un film trist....si chiar este. Remarcabil si cutremurator in acelasi timp. Un film ca asta ma face sa pretuiesc mai mult clipa prezenta si ziua de maine.
Mistinguett
Am vazut Tomb Raider II - 6.gif
kristina
Din curiozitate am vazut Tomb Raider II in conditiile in care nu am vazut in prealabil Tomb Raider I. Tot ce pot sa spun este ca mi s-a parut frumoasa Angelina Jolie. Iar azi pentru ca eram in acelasi spirit (dupa Pianistul) am avut taria sa vad si Lista lui Schindler. sleep.gif Noi traim alte timpuri acum dar ma ingrozesc cand imi dau seama ca au existat monstri umani...sad.gif(
Mistinguett
Angelina e foarte frumoasa. Unicul motiv pentru care e de vazut filmul din pacate.
M-am chinuit o ora sa-mi aduc aminte care a fost al 2-lea film care l-am vazut (asta spune tot despre cat de tare m-a impresionat): X-men II.
ypsilonalpha
Pentru cei atrasi de un desen animat "aproape-in-stilul-clasic", le recomand cu caldura Finding Nemo. Bun si pentru copiii mai mici, bun si pentru "copiii" mai mari ... that was neat, dude! vorba unei tzestoase din film. laugh.gif Ca nota. i-as da un 8 din 10. thumb_yello.gif

kristina
Si mie mi-a placut foarte mult Finding Nemo. Eu pot sa-i dau chiar nota 9 din zece. smile.gif
Ares
Ii dau si eu 9 din 10 ca 10 primeste numai Shrek... Poate chiar Shrek 2, daca catadiseste sa apara odata tongue.gif
In alta ordine de idei, m-am distrat cu un film usurel... "How to lose a guy in 10 days"... Simpatic, dar mi-a placut mai mult "What women want" (din aceiasi categorie biggrin.gif )
ypsilonalpha
Bine, bine, il upgradez si eu la 9 din 10 smile.gif prima data am crezut ca sint eu prea entuziast si d-aia i-am dat numa 8, dar vad ca opinia generala despre filmuletzul cu pestisori e foarte buna. thumb_yello.gif

Zilele astea ar trebui sa ma duc si la Master & Commander, si el pare un film bunutz.
Mistinguett
Shrek 2 apare "in vara 2004".
Pana atunci, abia astept sa vad "Ultimul samurai" - cred ca o sa fie un film exceptional. Si sper sa nu fiu dezamagita.
Ares
Tocmai am vazut Equilibrium... Mi-a placut mai mult decat ma asteptam. Mi-a placut lipsa super efectelor speciale, personajul principal (parca un pic nesuferit wink.gif ) si mai ales "morala". Ii dau un 8 din 10...
kristina
Aseara am vazut Just married, o comedie simpatica, simpatica rofl.gif . Un film pe care vi-l recomand pentru a va mai descreti fruntile in serile reci si fara zapada din decembrie.
Rose
Am vazut "Intolerable Cruelty"\"Dragostea costa"...hm...dezamagitor sad.gif... s-a vrut o comedie romantica, doar ca intre George Clooney si Catherine Zeta-Jones parca nu era nici un pic de chimie...momente haioase putine, spre sfarsit a devenit de-a dreptul melodramatic si plictisitor...si un Geoffrey Rush care nu stiu ce cauta pe-acolo unsure.gif
Zed
Am vazut Finding Nemo . E super . rofl.gif
allexa
Am vazut The Last Samurai. Nota 10. Merita vazut thumb_yello.gif
Ares
Am vazut Master and Commander... Mi-a placut la nebunie si de abia mai astept niste filme pe teme "navale" ca tare mi s-a deschis apetitul... Mi s-a parut superb realizat, cu o poveste interesanta si indeajuns de putine efecte speciale tongue.gif
Nu stiu daca merita Russel Crowe un Oscar pentru rolul sau, dar oricum se apropie biggrin.gif
O sa-i dau un 9.3 din 10 smile.gif
kristina
Attila am vazut astazi si mi-a placut.
kristina
Nu prea va uitati la filme...

Am facut unele investigatii pe net dupa ce am vazut Attila si am descoperit ca povestea este cam inflorita de regizor.



Am mai vazut si 8 Mile cu celebrul Eminem.


kristina
Sleepers am vazut si m-a bulversat. Probabil ca nu s-a potrivit cu atmosfera Craciunului.
Nana Floare
Mi-ar place sa vad Streets of Philadelphia... smile.gif sad.gif
Roxana
QUOTE (Mistinguett @ Nov 30 2003, 09:56 PM)
Shrek 2 apare "in vara 2004".
Pana atunci, abia astept sa vad "Ultimul samurai" - cred ca o sa fie un film exceptional. Si sper sa  nu fiu dezamagita.

Misti--Ultimul Samurai---Fiul meu s-a dus de 2 ori la cinema si vrea si a treia oara asa de mult i-a placut.......si are 16 ani.
Roxana
A a parut "COLD MOUNTAIN" filmat in Romnaia.......l-a vazut cineva?
Ares
Tocmai am încercat să văd Gods and generals. Spun "am încercat" pentru că nu am reuşit... biggrin.gif
Un film îngrozitor de lung (peste 3 ore) cu un subiect îngrozitor de plictisitor (aşa-zis-ul război de indepentenţă american), prost filmat cu discursuri lungi în loc de dialog, cu dialog plictisitor si lipsit de orice fel de realism, lupte cu o coregrafie jalnică... etc.
Nu ştiu dacă mai are rost să-l iau la puricat... dar în fine... La cum se luptă aştia în film, cred că Aragorn şi cu "ceata" lui din LOTR cred că-i băteau şi pe nordişti şi pe sudişti... biggrin.gif
Îi dau -5 stele...
chatonel
iL pOSTINO
Jubi

Stiu ca era vorba de filme care sunt rulate in cinematografe,insa...Hbo e cinema lla tine acasa nu? rofl.gif
Anyway,care aveti Hbo,si daca-l mai difuzeaza uitati-va la "Dragoste si sex".Nu,filmul nu are nici un dram de sex,e comic,frumos realizat,are o poveste placuta si vi-l garanteaza o mofturoasa in ale filmelor.Mi-a facut placere sa-l vad si am ramas cu un sentiment interesant dupa ce l-am vazut...Ca sa nu mai zis ca m-a apucat cheful de pictat,pt ca tipul din povestea asta era pictor,iar cum prima iubire nu se uita niciodata cred ca si pe la 80 de ani daca voi trai pana atunci o sa mi se faca dor de pensule si mirosul de terebntina si entuziasmul de a picta!
Arghh...iar vb prea mult.Uitati-va la film...si poate discutam despre el...

P.S.Daca aveti minunata sansa ,ca Hbo-u` difuzeze iar Hedwig And The Angry Inch,nu ratati sa-l vedeti!!!!sau daca l-a vazut careva anuntati-ma!!!
Ares
Tocmai am văzut - Confidence. Distribuţie mare - Eduard Burns, Andy Garcia, Dustin Hoffman, Rachel Weisz. Este în stilul "Ocean's Eleven" la un anumit nivel... O poveste despre înşelătorie dusă la rangul de artă, povestită oarecum pe dos (începe cu sfârşitul), filmată şi jucată bine şi cu îndeajuns de multe lovituri de teatru, ca să fie interesantă...
Mi-a plăcut mult filmul... Nu e pretenţios, nu are aere de mare producţie şi şi-a făcut treaba bine, adică m-a binedispus... Totuşi uitându-mă la recenzia de pe IMDB, mă întreb dacă am privit acelaşi film cu cei care au scris-o... Sau poate eu nu am vrut decât distraţie şi ei au aşteptat film de artă... biggrin.gif
Îi dau un 7.5/10, film bun de o vineri seara...
allexa
Azi am vazut doua filme: Cabin Fever care ia nota 1 cu felicitari pentru toate scenele gretoase si pentru ca este fara cap si fara coada si Open Range cu Robert Duval, Kevin Costner si Annette Bening care primeste un 7.
kristina
The Deer Hunter, vechi si bun. Real si trist.
Zed
“Phone Booth”, starring :Colin Farrell , Forest Whitaker, Keifer Sutherland .

Suspans , drama si actiune . thumb_yello.gif
kristina
Intamplator l-am vazut si eu zilele acestea. Pentru unii minciuna este obisnuinta....
Zed
Ieri am mai vazut si " The last samurai" . Film foarte bun . Un om isi pierde libertatea si isi gaseste destinul . Este vorba despre , curaj , loialitate si onoare . Superb . thumb_yello.gif
Black_lady
Si eu am vazut sambata "The Last Samurai" si pot sa spun ca mi-a placut, dar parca asteptam ceva mai mult. Cred ca ceea ce mi-a placut cel mai mult la el a fost convingerea samuraiului ca nu iti poti schimba destinul.
Dialogul:
"-Crezi ca un om isi poate schimba destinul?
-Cred ca un om face ce poate pana cand afla care este acesta."
kristina
Zilele trecute am vazut "The last samurai", mi-a placut dar......chiar asa sa pleci cu pieptul gol in bataia mitralierelor nu mi s-a parut justificat. Este si onoarea importanta dar nici chiar asa.
Zed
@kristina , samuraii nu lupta cu arme de foc , si la ei onoare si loialitatea sunt pe primul loc .
Dupa cum ai vazut , ei practica bushido . Bushido vine de la Buddhism, Zen, Confucianism, si Shintoism.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.