Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Film Sa Vad Azi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Minerval
Omul paianjen revine in forta cu un al doilea episod. Peter Parker, impersonat de Tobey Maguire, continua seria action-movie-ului Spiderman, blockbuster prin debutul sau fulminant in box office cat si prin locul de frunte ocupat in lumea benzilor desenate, Marvel Comics. In Spiderman 2, eroul din partea I a filmului se transforma intr-un cautator de certitudini si iubire, purtand in suflet pecetea spuselor unchiului sau. Intr-adevar, daca in prima parte nu se contura necesitatea afirmatiei lui Ben Parker, in partea a doua observam cum vorba "odata cu puterea vin si responsabilitati mai mari" capata contur, etichetand eroul mereu pe fuga dupa infractori cat si fata de o existenta modesta, in care lipsurile il vor retransforma temporar in omul Peter Parker. Rolul Peter Parker jucat de Tobey Maguire, cum reiese si din spusele sale la inaugurarea filmului, in Spiderman 2, este portretizarea unui supererou care acum se confrunta cu neajunsuri atat spirituale cat si materiale, dar care, odata regasind iubirea vietii sale in Mary Jane se regaseste pe sine, recapatand forta sa vitala intiala. Eroul din partea a doua a filmului Omul paiajen traieste o lupta intens launtrica, alimentata fiind si de multitudinea de esecuri pe plan sentimental, cat si profesional. In aprecierea lui Robert Ebert, de la Chicago Sun Times, acest film reprezinta apogeul filmelor cu supereroi pentru cei carora le place conceptul de erou dar care nu merg sa priveasca astfel de filme, iar celor carora le place un astfel de erou romantic a fost asteptat de multa vreme. Mesajul cu greutate al filmului Spiderman2 rezida in faptul ca "exista un erou in fiecare dintre noi. Trebuie doar sa il gasim."
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63.


Toate cele bune.
YoyoMan
QUOTE (Minerval @ 20 Aug 2004, 11:30 PM)
Mesajul cu greutate al filmului Spiderman2 rezida in faptul ca "exista un erou in fiecare dintre noi.

Da - si filmul e un mare jeg ohyeah.gif
Nightwind
Nu e bine sa fii asa de radical, chiar daca nu e culmea artei exista destui carora le place.


Recomandarea mea:

Elephant (de Gus van Sant)
YoyoMan
Pai clar ca am zis-o din punctul meu de vedere si am si gresit... Dupa parerea mea filmul e un mare jeg - acuma e corect! Eu credeam ca epoca filmelor despre Local Heroes a trecut, dar vad ca americanii nu pot fara...
Sa nu ma intelegeti gresit - nu am vazut filmul... nu m-am putut uita la el... ohyeah.gif
kristina
Garfield, nu stralucit....asa pentru o dupa-amiaza ploioasa.
Minerval
QUOTE (YoyoMan @ 21 Aug 2004, 03:05 PM)
Da - si filmul e un mare jeg

Aceasta sa fie un mind bomb sau un brainstorming defunct? ohyeah.gif
Domnule yoyo, Spider-man, ca si concept Marvel Comics, este stralucit, cu efecte echilibrate si storyline reusit. Ca nu va place si dvs. este cu totul alta poveste. Probabil vi se trage de la prea multe manele ori prea putin citit de calitate, nu importa. De gusturi nu se discuta si nici nu se impune vreunul in mod special. Sau este o oferta malitioasa de vara din partea vreunui activist liberal? wink.gif
Numai bine.
YoyoMan
Nici nu ma mira comentariul tau cand zici ca e frumos Spiderman. Cati ani ai? ohyeah.gif
Lasa tu alea cu manelele... wink.gif
ComicDiva
OH nu... se ia cineva de Spiderman? Ok... cred ca e vremea sa intervin.

QUOTE
Da - si filmul e un mare jeg


Wow ohmy.gif m-ai impresionat cu talentul asta la oratorie... argumentele sunt asa concise, nu lasa loc de dezbatere! Ar trebui sa intri in politica. Serios. rolleyes.gif

QUOTE

Nu e bine sa fii asa de radical, chiar daca nu e culmea artei exista destui carora le place.

de exemplu yo... sau sa zic yoyo? wink.gif

QUOTE
Sa nu ma intelegeti gresit - nu am vazut filmul... nu m-am putut uita la el...

aici chiar nu am ce sa zic. Cum poti vorbi impotriva unui film care nici macar nu l-ai vazut?

Look, recunosc. E perfect? Nu. E comercial? Hell yeah. E mai comercial decat marca inregistrata de coca cola. Dar este un film comic based, la ce va asteptati?
Exista destule filme care nu-mi plac dar cand vb despre ele nu zic "X este un jeg" Zic pur si simplu "nu este genul meu de film".
nu neaparat din respect pentru film ci pentru persoana caruia ii place filmul respectiv.

Minerval
QUOTE (YoyoMan @ 21 Aug 2004, 07:21 PM)
Nici nu ma mira comentariul tau cand zici ca e frumos Spiderman. Cati ani ai? ohyeah.gif
Lasa tu alea cu manelele... wink.gif

Domnule eu sunt un om caruia ii place orizontul fictiunii. Are ceva special ce ma atrage. La 27 de ani va pot spune ca am trecut prin multe lucruri, insa chiar si atunci cand lucram la birou pentru un urmator caz, ori cand eram grabit de termenul limita pentru o rubrica de la ziarele cu care colaborez nu m-am rupt de aceasta generoasa oaza a imaginatiei, ce poate fi intitulata facil drept fictiune. Fictiunea amestecata cu stiinta este insa un amestec mult mai puternic, mult mai profund si va ramane nealterat de timp, va ramane nealterata in fata cronicilor negative ale vremii, datorita scutului sau formidabil dat de insasi matricea fundamentala a unei fiinte umane, ratiunea.
Nu va oblig sa cercetati lumea fictiunii, nu este treaba mea ca sa fac acest lucru. Insa datoria mea poate fi aceea de a va deschide ochii in fata acestei minuni, inradacinata fiind in lumea infinita a imaginatiei.
O seara buna.

YoyoMan
QUOTE (ComicDiva @ 21 Aug 2004, 08:34 PM)
Exista destule filme care nu-mi plac dar cand vb despre ele nu zic "X este un jeg" Zic pur si simplu "nu este genul meu de film".

nu neaparat din respect pentru film ci pentru persoana caruia ii place filmul respectiv.

Pai eu nu asta am spus? Ca am gresit prima oara cand am zis ca e jeg si m-am corectata apoi spunand ca am gresit si ca trebuia sa spun ca dupa parerea mea e un jeg.
Si ComicDiva - nu te lua de mine cu chestii de genul argumente concise samd pentru ca eu am si vreau sa pastrez o parere buna despre tine. Credeam ca ai vazut ca fac de multe ori poante si cateodata spun niste chestii si numai pentru ca ma distreaza cum suna si nu mai vreau sa argumentez.
Cum pot vorbi daca nici nu l-am vazut? Nu am zis ca nu l-am vazut - am zis ca nu m-am putut uita la el - intelegandu-se ca nu l-am putut urmari pana la capat - si nu cred ca nu ai inteles chestia asta si ca era nevoie sa iti explic, insa in postul tau tu ai fost malitioasa si nu eu wink.gif
ComicDiva
singurul loc unde am fost cat de cat malitioasa a fost la inceput unde pur si simplu ti-am aratat ca nu ai argumentat deloc de ce crezi ca filmul este un jeg.
si ai spus clar "Nu am vazut filmul"... I'm sorry, I'm not a mind reader.

Nu esti malitios doar olecutza cam intolerant, si asta se vede din felul in care i-ai raspuns lui Minerval.
Oricine are dreptul la o parere. Asta este un subiect care ma intereseaza si de aceea am reactionat asa.
Cum te-ai simti daca eu as vorbi despre ceva care-ti place si spun ca e o mare porcarie... tralalala... si la sfrashit: dar asta e parerea mea. Este legal dar nepoliticos.

SI ai vazut ca am recunoscut ca filmul nu este perfect.

YoyoMan
Pai ne intelegem ca la Ploiesti!
Exact asta ziceam - poate ca parerea mea e mai categorica, dar tot parerea mea e si daca suna asa.
In fine... hh.gif
Ares
Poate ar fi cazul sa revenim la topic...
Puteti sa continuati discutia (desi seamana mai mult a cearta din piata tongue.gif) pe un topic separat dedicat filmelor facute dupa BD-uri, sau prin mesajele personale... Imi pare rau ca perioada petrecuta la Han pare ca nu v-a invatat sa respectati parerea celorlalti...

Si revenind la topic

"Cody Banks 2" - film usurel, care i-ar scandaliza pe multi dintre pretentiosii pasioanti de filme, bun de o sambata amiaza si chiar nostim pe alocuri (rar, ce-i drept).

"Hellboy" - un film facut dupa BD-uri chiar misto... Mi-a placut. Personajul principal chiar e creionat bine, e haios, atrage. Pacat de monstrii aia rai, ca erau prea urati pentru gusturile mele... smile.gif
Jazz
@Ares
Si mie mi-a placut "Hellboy" poate pentru ca eu si el avem in comun dragostea pentru pisici... wink.gif wub.gif Yep, "Hellboy" a fost chiar simpatic!
spoton.gif

Later Edit
Aseara am vazut "The Exorcist". He, he, nu se mai fac filme de groaza asa cum se faceau. Acum baga scheletu' de la prima scena! Inainte luau timp sa cladeasca personajele, sa faca legaturi, sa iti dea un hint sau doua.... rolleyes.gif Stiti care mi-a mai placut? "Blair Witch Project". He, he, bine realizat si la sfarsit faci pe tine de frica desi nici nu stii cum arata Bau-Bau. 43.gif
ComicDiva
QUOTE (Ares @ 21 Aug 2004, 09:43 PM)
Poate ar fi cazul sa revenim la topic...
Puteti sa continuati discutia (desi seamana mai mult a cearta din piata tongue.gif) pe un topic separat dedicat filmelor facute dupa BD-uri, sau prin mesajele personale... Imi pare rau ca perioada petrecuta la Han pare ca nu v-a invatat sa respectati parerea celorlalti...

Si revenind la topic

"Cody Banks 2" - film usurel, care i-ar scandaliza pe multi dintre pretentiosii pasioanti de filme, bun de o sambata amiaza si chiar nostim pe alocuri (rar, ce-i drept).

"Hellboy" - un film facut dupa BD-uri chiar misto... Mi-a placut. Personajul principal chiar e creionat bine, e haios, atrage. Pacat de monstrii aia rai, ca erau prea urati pentru gusturile mele... smile.gif

am avut o mica neintelegere. Nu am nici o problema cu parerea lui, doar ca nu-mi place cum si-a exprimat-o.
SHEESH! imi aduc aminte cand m-a certat odata invatzatoarea la gradinitza. Ma simteam mai bine ca acum. rolleyes.gif tongue.gif

anyway. Hellboy a fost bun. personajul negativ a fost bila neagra. tot nu m-am prins exact ce voia sa faca. Sarutul de la sfarshit mi se pare ca a iesit super.
Mie mi-a placut mai mult Punisher care este intr-un fel opusul lui Hellboy. Simplu, precis, fara CGI. Hellboy mi s-a parut cam... I don't know... aglomerat. Desi faza cu "I'm on your side" "Yeah, sure" ZBANG! mi-a placut foarte mult.
mutulica
n-am putut sa vad Hellboy... l-am sters dupa primele secvente

in schimb azi, m-am delectat cu 3 Ingrid Bergman : Casablanca, Lumina de Gaz si Va place Brahms?

YoyoMan
QUOTE (Ares @ 21 Aug 2004, 09:43 PM)
Imi pare rau ca perioada petrecuta la Han pare ca nu v-a invatat sa respectati parerea celorlalti...

Hai mai Ares ca m-ai dat pe spate cu asta... In privinta mea chiar nu ai dreptate. In privinta lui ComicDiva nu stiu, dar cat ma priveste chiar nu ai dreptate hh.gif hh.gif
Ares
M-am referit strict la discutia respectiva... Acum ca a trecut sa megem mai departe, ok? wink.gif

Ce am mai vazut... Shrek 2, a doua oara... biggrin.gif Nu pot sa spun decat ca astept Shrek 3 si Shrek 4... biggrin.gif
Minerval
Seara buna.
Nu am reusit sa vad pana la capat Shrek2. Poate cineva sa imi faca un mic review?
Salut.
bdl
Eu...
Uritul ala verde pleca cu purcica in padure...cica sa o faca mireasa lui, da mai intii io pune de malineanu, ajunge aia supla ca ally macbilla, scapa de blestem, oprinde si lupu prin padure, alt malineanu, asta gravida, se ingrasa la loc, gata, o pun de nunta clar, o mai pun ei de citeva ori da nu se vede nimic, regizorul al dracului, cica e film de copii, parca astia nu stiu cum se face un upload bucal....
se duc la parintii ei, Jack the ripper si alba ca zapada.... acu masa se indragosteste de riiosul asta verde, intra peste el si-l violeaza prin ...na, ca-mi scapa cuvintul, parca incepea cu f... nu sint sigur...anyway, happy end, aia naste gemeni, un alien si un predator, si ZBANG ! gata noul film, shrek 3,14 sau AvP.... nu conteaza cine cistiga.....purcica sa slabeasca ....
Hasta la vista baby..... zice el in final
Ea:
-Si miine e o zi, ..... mai o padure, mai un lup...
Minerval
QUOTE (bdl @ 23 Aug 2004, 12:44 AM)
Hasta la vista baby..... zice el in final
Ea:
-Si miine e o zi, ..... mai o padure, mai un lup...

Seara buna.
Domnule eu iti inmanez un Grammy, fie si imaginar.
Bine ca e grammy si nu e capsuna de aur, cum a castigat Yoyo. wink.gif
La mai multe review-uri. biggrin.gif

Jazz
Am vazut "City of God". E regizat de Fernando Meirelles si e inspirat de o poveste reala. Este extrem de violent si nu va recomand sa il vedeti seara pentru ca e un film "greu" de digerat.
Ii dau thumb_yello.gif thumb_yello.gif waaay up! Unul dintre cele mai bune filme din cate am vazut...
mutulica
am vazut Dogville.
noroc ca am fost inarmat cu rabdare...
desi am apreciat mesajul si alte cele, data viitoare daca vreau sa vad teatru, ma duc la teatru
Aramis
In seara asta cred ca ma voi uita la "Calmul dinaintea furtunii" smile.gif
ComicDiva
Crime Spree sau Oops am incurcat oalele... ahhh, borcanele biggrin.gif

Tocmai m-am intors de la filmul asta si pot sa-l sumarizez in doua cuvinte: Snatch francezo-american!

Amuzant, plin de suspans, amuzant, multe focuri de arma si am mentionat cumva ca e amuzant? E o comedie care sparge tiparele si este destul de inteligenta cu rasturnari de situatii care te fac sa exclami HOLY SHIT!

Plus are niste bloopers la sfarshit dar trebuie sa asteptati putin dupa ce se termina filmul si incep the credits.

ComicDiva recomends this movie!
Nightwind
Sunt de acord cu ComicDiva, o comedie care merita smile.gif

Eu ma intorc la X-Men 1 ... Diva, Diva ce mi-ai facut?? Am 2 serii diferite din X-men acum, comics-uri dar si episode din Evolution ... nu-mi ajunge spatiul!!!
Jubi


Ma uit la Alien 2, cred, in seara asta. Ieri seara am vazut American History X cry.gif .
dead-cat
ala l-au vazut si citiva "tineri" p-aci. si au incercat bordura-kick-ul pe un tip ce parea italian. acu-s la parnaie pentru omucidere.

filmu' ala ar trebui sa fie rated. 18+

eu diseara ma uit la "I Robot".
Jubi
@dead-cat: vorbesti serios?! hh.gif Mie faza aia mi s-a parut cea mai groaznica, m-au trecut toti fiorii cry.gif .

dead-cat
da vorbesc serios, e pe bune.
Forta-MTI
"The Gathering Storm" (Calmul dinaintea furtunii) - unul din cele mai bune filme istorico-biografice pe care le-am vazut. Filmul urmareste viata lui Winston Churchill in perioada 1934-1940, o perioada sinuoasa, marcata cu suisuri si coborasuri pe toate planurile. Scenariul combina inteligent o alternanta intre viata politica si cea de familie, fiind presarat din plin cu umor englezesc fin, astfel ca filmul nu devine nici o clipa plictisitor. Albert Finney, actorul principal, pur si simplu ESTE Winston Churchill.. aspect fizic, accent, mers, totul... Finney coloreaza minunat personalitatea lui Churchill, realizand un anumit contrast intre viata particulara (un mosnegut plin de toane) si viata politica (somitatea oratorica si distinsa). Un film de exceptie care , din pacate, a fost lansat numai pt TV... cine stie, poate apare vreo productie si pt wide-screen despre premierul britanic in perioada de glorie 1940-1945.
Aramis
Pana la urma m-am uitat la "Patru nunti si o inmormantare" si, in paralel, la "Spectrul razbunarii". Ultimul l-am vazut deja a doua oara si mi-a placut foarte mult, are ceva deosebit de restul filmelor cu stafii. Uitati un mic preview:

"Ce este o stafie? O emoţie, un moment de spaimă teribilă condamnat să se repete la nesfârşit? O clipă de durere poate? Un mort pe care se întamplă să îl vezi viu. Un sentiment suspendat în timp... ca o fotografie neclară... ca o insectă prinsă în chihlimbar."

Acestea sunt cuvintele cu care începe Spectrul răzbunării, o poveste cu stafii care se petrece în timpul războiului civil în Spania, într-un orfelinat numit Santa Lucia care adăposteşte copiii republicanilor din rezistenţă şi ai politicienilor de stânga. Orfelinatul se află într-o regiune pustie, într-un peisajul dezolant, iar bomba care a căzut fără să explodeze în curte le reaminteşte tututor că moartea şi distrugerea pot irupe în orice clipa, fără avertisment.

Povestea este văzuta prin ochii unui băieţel de 11 ani, Carlos (Fernando Tielve), care ajunge la Santa Lucia după moartea tatălui sau. Directoarea orfelinatului e Carmen (Marisa Paredes), o simpatizantă de stânga, şi este ajutată de un profesor în vârstă, Dr. Cásares (Federico Luppi) şi de Alma (Berta Ojea), o altă profesoară. Figura cea mai turbulentă este tânărul îngrijitor Jacinto (Eduardo Noriega), care crescuse şi el în orfelinat şi rămăsese în continuare acolo ca să afle unde ascunsese Carmen aurul cu care îi ajuta pe revoluţionari. Jacinto este dur, manipulant şi plin de ură faţă de foştii lui profesori. Pentru Carlos însă, nu el este cea mai de temut prezenţă din orfelinat, ci o stafie care bântuie noaptea pe culoare vrând să transmită celor vii un avertisment. Un băiat fusese ucis în noaptea în care bomba neexplodată a căzut în curtea orfelinatului şi spectrul lui desfigurat pluteşte în aer, îngrozindu-i pe băieţi. Ca nou-venit Carlos trebuie să câştige respectul celorlalţi şi într-o noapte se expune de bună voie acestei stafii neliniştite cu care ajunge să comunice. Mesajul lui Santis este totuşi vag: "Pleacă de aici. Mulţi dintre voi vor muri" şi copiii încearcă să înţeleagă de unde va veni pericolul. Secretele adulţilor aruncă o umbră ameninţătoare asupra lumii lor, iar tensiunile care se acumulează ziua capătă intensităţi sinistre în timpul nopţii.
Mrs. Rogers
Luna Papa. Foarte bun film.
doice
Eu am urmarit Corned Beef cu Jean Reno pt ca imi place foarte tare cum joaca.
A fost o comedie draguta.

Am vazut si Spectrul razbunarii si a fost foarte reusit.
O fantoma deosebita care mi-a placut.


Iar sambata am vazut o super comedie frantuzeasca pe Antena 1.
Familia mea sau Mama, eu si fratii mei. biggrin.gif

Era despre o tipa care nu a fost casatorita niciodata si are 3 copii facuti cu 3 barbati diferiti.blink.gif
Nici un copil nu-si cunoaste tatal iar barbatii nu stiu ca au facut copii si se intalnesc cu totii in concediu in Mexic. wacko.gif


A fost super rofl.gif
Nightwind
Pentru cei care n-au vazut AVP, din nou va recomand sa cititi scenariul original smile.gif

AVP

Iar eu am sa ma retrag sa ma uit la cateva episoade din Southpark ... care ramane totusi cea mai buna satira moderna (chiar a primit ceva premii) in ciuda esecului filmului de lung metraj.
dead-cat
South Park nu e o satira la adresa societatii americane, ci o descriere a acesteia rofl.gif
Nightwind
Este o descriere critica pusa intr-o forma cu umor ... ergo satira smile.gif (cred)
si cel mai interesant ... cred ca unele critici se extind si dincolo de america.
March
“Serile Filmului Gay” la Cluj

(...) “Era nevoie de o manifestare publica prin care sa aratam ca sintem la fel de naturali si de normali si prin care sa iesim in fata si sa spunem: “Salut, sint homosexual!””, declara Lucian Dunareanu, presedintele organizatiei “Be An Angel Romania” (BAAR), promotorul evenimentului (...)

Cititi totul aici aici
mememe
Azi ma uit la AVP si pt cei care vor un film destept .... GODSEND
Jazz
Aseara am vazut un clasic: "Inherit the Wind" cu Spencer Tracy, Fredric March si Gene Kelly in regia lui Stanley Kramer. Un profesor de scoala publica din Tennessee este bagat la inchisoare pe motiv ca preda evolutionismul intr-un oras in care marea majoritate a locuitorilor sunt crestini fundamentalisti.
rolleyes.gif Eh, nu se mai fac filme cum se faceau odata...
Ii dau thumb_yello.gif thumb_yello.gif
kristina
Am vazut Godsend, il consider putin original (americanilor a inceput sa le placa subiectul clonarii), putin inspaimantator si cam atat...........
Scarlett
Mi-a recomandat cineva Bitter Moon (1992 - Roman Polanski ), numai ca nu il gasesc. Stie cineva unde l-as putea gasi sau vedea!?
Nightwind
Departe de mine de a considera Godsend un film destept, are cateva scene scarry si cam atat. In schimb are destul de multe erori in conceptie (eg cum reuseste paul sa se miste asa repede intre locatii dupa ce a fost lovit destul de tare cu sfesnicul?) Inceput si idee interesante dar restul ... pacat de mr de Niro.

Recomandarile mele:

Monster

Magnolia
doice
Am vayut Down with love
comedie romantica cu Rene Zelwenger si Ewan McGregor
dragutel caidee
dar decorurile si costumele au fost de nota 10

exact anii 60
a fost super din punctul asta de vedere
Fausta
si eu vast ast film... very nice....
Jazz
@Doice
spoton.gif Ala da "chick movie"!
ComicDiva
QUOTE (doice @ 1 Sep 2004, 03:04 PM)
Am vayut Down with love
comedie romantica cu Rene Zelwenger si Ewan McGregor
dragutel caidee
dar decorurile si costumele au fost de nota 10

exact anii 60
a fost super din punctul asta de vedere

Daca-i chick movie atunci este printre putinele care mi-a placut.
Ewan Macgreggor wub.gif wub.gif wub.gif
That boy can sing! Si desi nu mi s-a parut ca a avut chimie cu Renee, din pacate, au facut un film bun care pe mine cel putin m-a distrat. In special marturisirea luuuuuuuuuuunga a Barbarei si privirea lui Catcher. blink.gif blink.gif blink.gif
dead-cat
seen I, Robot.

cind am vazut imaginea lui Viki mi-a trecut prin cap: SHODAN.


pentru cine nu stie: SHODAN, computerul central din System Shock (computer game).
paralele cu System Shock continua: nanites

macar de-ar face cineva un film "System Shock". o tentativa a existat deja, prin "Resident Evil" rofl.gif
ComicDiva
dap, see i,robot!
Dupa ce termin si eu cu facultatea, si sper ca o sa fiu studenta (inger ingerashul meu... smile.gif ), ma duc sa-l mai vad odata la cinema.
dead-cat
bafta smile.gif. dar vad ca-ti iei timp... ca de terminat nu termin cu ea decit peste vreo 4-5 ani (in functie de facultate smile.gif )
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.