Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Film Sa Vad Azi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
valentinu
s-a scris despre film aici
tuturor ne-a placut smile.gif

"Clementine: Joel, I'm not a concept. Too many guys think I'm a concept or I complete them or I'm going to make them alive, but I'm just a fucked up girl who is looking for my own peace of mind. Don't assign me yours."
...
dar am cunoscut oameni care nu au rezistat sa il vada; povestea nu e chiar atat de incalcita si are atat de mult sens; just great...
ComicDiva
Being John Malkovich a fost prea weird.
Chiar si eu am o limita de weirdness... din nefericire. cry.gif

Din fericire Eternal Sunshine of ze Spotless Mind is juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuust right. smile.gif Si Jim Carrey a fost nemaipomenit desi sincera sa fiu nu cred ca merita oscarul. mai degraba as vrea sa i se ofere lui Christian Bale pentru Masinistul. Nu de alta dar asta ar face filmul Batman Begins mai bine vazut de catre critici. biggrin.gif

Desi oscarul lui Halle Berry nu a facut mare lucru pentru Catwoman. It was still a piece of crap. smile.gif
xti
aseara am vazut "Alexander" ... m-a dezamagit ... acum cateva luni cred ca mi-ar fi placut ... oare am devenit imun la filmele care mi-au placut intotdeauna?
Jazz
Am vazut "The Stepford wives"- distributia a facut un film ok. wink.gif

Dani
Am vazut "Ocean's 12" si ma asteptam la ceva muuult mai mult. Julia Roberts a fost o alegere total neinspirata...pacat de imagine si montaj care au fost de-a dreptul exceptionale si muzica la inaltime. thumb_yello.gif
5/10 Parca nici ideea filmului nu se ridica la nivelul lui "Ocean's Eleven".
Se zvoneste ca vor sa produca si "Ocean's 13" cry.gif
doice
@Comic Diva
Mie mi-a placut Being John Malkovich. Cel putin finalul mi s-a parut fantastic. Ideea unei iubiri pentru care ai face orice. Propriu zis el accepta sa nu mai fie el, sa traiasca in altcineva numai ca s-o faca pe ea fericita (purta o masca dusa la extrem blink.gif ).
A fost un film care mi-a mers la suflet.

Trebuie sa vad multe filme: Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Big Fish, The Incredibles...

ps
Joi 23 decembrie ora 20:15 pe ProTV se difuzeza Dirty Dancing
Mara
Doice, credeam ca sunt singura oPsedata de Dirty Dancing. Cred ca l-am vazut de vreo 10 ori si zau daca stiu de ce imi place asa tare... laugh.gif M-au si sunat ceva prieteni sa-mi spuna sa ma uit joi! sorry.gif rofl.gif rofl.gif
Jazz
Aseara am vazut "Shaun of the Dead"... rofl.gif rofl.gif Au facut treaba buna britanicii. Trebuie sa il vedeti!
spoton.gif spoton.gif spoton.gif
doice
@Mara
Imi place la nebunie wub.gif
Nu stiu de cate ori am vazut filmul dar coloana sonora am ascultat-o pana am tocit casetele biggrin.gif
doice
Ieri am fost la cinematograf sa vad ŢOcean's 12" si ce pot spune este ca este mult mai slab decat primul film. mad.gif

Binenteles isi pastreaza logica de Mission Imposible cu faze de genul : Aha , eu stiam ca o sa faci cutare asa ca am facut inainte cutare lucru ! rolleyes.gif

George Clooney s-a descurcat onorabil, Brad Pitt la fel.
Vincent Cassell a fost super. Il mai vazusem in Fratia lupilor si Dobermann dar nu ma asteptam sa ajunga la Holywood huh.gif
Julia Roberts arata oribil 6.gif iar Catherine Zeta-Jones era tunsa oribil 6.gif

Filmul a fost amuzant dar nu s-a ridicat la nivelul primului si daca fac si ocean's 13 sa nu conteze pe prezenta mea in sala de cinema tongue.gif
mutulica
am revazut Dirty Dancing... filmul din cauza caruia aproape am invatat sa dansez...
daca va puteti imagina ca segmentul tinta la care se adresa filmul era populatia de virsta a 3-a, tipii mizau pe melancolie si amintiri din tineretea lor tongue.gif

am revazut "a doua sansa" (habar n-am care e titlul original)... si ... mi-a dat dureri de cap... oare e bine ce fac?

si acum incerc sa vad pina la capat Ultimul Samurai - unde Tom Cruise e o mobila necesara, dar adevaratele vedete sunt cultura japoneza si samuraii
illusion
A vazut cineva Dreamcatcher? Am auzit ca ar fi ceva de capul lui....
Mickydutza
ca veni vorba de irty Dancing...pe care cred ca l-am vazut si eu de vreo 10 ori...sa urmariti si continuarea..."Dirty Dancing2.Havana Nights" de acuma actiunea s-a mutat in Cuba, actori noi, tineri. bineinteles ca predomina dansul si cred ca va va placea, desi sunt multe elemente preluate din 1 thumb_yello.gif
ComicDiva
QUOTE (illusion @ 27 Dec 2004, 12:17 PM)
A vazut cineva Dreamcatcher? Am auzit ca ar fi ceva de capul lui....

Do NOT watch Dreamcatcher.
este cu extraterestri, insa fara indoiala cei mai prosti extraterestri din galaxie (intrecuti numai de extraterestrii din Signs care au avut ideea geniala de a veni pe o planeta care este 2/3 apa... singura chestie care ii ucide!)

anyway, ceea ce-i face pe acesti extraterestri asa de prosti este faptul ca ei intra in corpurile oamenilor si pentru a iesi nu o iau pe gat sau prin piept cum fac extraterestrii inteligenti. Nu. Ei o iau in calea opusa... through the ass!
EWWWWWWWWW!


Other then that, in momentul de fata ma uit pentru al treilea an la rand de Craciun, la Fluke. I love this movie. Da, povestea este stupida (mai ales ca nu cred in reincarnare) insa I can't help it! Din cauza cainelui nenorocit si a muzicii! M-am indragostit de filmul asta. biggrin.gif
Zed
Eu aseara m-am uitat la Ice Age , l-am vazut de "n" ori si tot il gasesc ca este funny , in plus pe dvd-ul original mai sunt si cateva secvente "bonus" teribile .
Serenity
How happy is the blameless vestal's lot, The world forgetting by the world forgot, Eternal sunshine of the spotless mind, Each prayer accepted and each wish resigned.

Trece si 'vesnic intarziata' pe-aici cu laudele de rigoare pentru Eternal Sunshine Of The Spotless Mind thumb_yello.gif Superb filmul. Aveam Cd-ul de cateva luni bune dar nu am prins niciodata momentul sa il urmaresc. Astazi l-am vazut de doua ori spoton.gif

Replica memorabila (sau care pe mine m-a distrat la culme): She's gonna be drunk and stupid now.. rofl.gif blink.gif
andraa
O comedie draguta...de fapt mai mult decat draguta e White Chicks...nu stiu daca a aparut la cinema
ksandra
aici cateva titluri de film care chiar pot sa fie nocive sanatatii mapamondului (da, celei mintale)
1.(prin excelenta) un film a carui titlu parca pare incorect gramatical: the passions ofthe Christ dar maybe I just don't get it. pai, nu-i numa unu, Christ. sau este patimile crucificatului oricum
CEL MAI NEREUSIT SI SARAC IN CONTINUT FILM AL ANULUI (dupa umila mea parere o opera de arta in domeniul sadismului comercial si plictisului... nonono.gif
2. matrix reloaded, material de telenovela pe langa primul matrix sad.gif
si last but not least Britney Spears' "CROSSROADS"...

parerea mea
Mickydutza
Daca vreti sa vedeti o comedie romantica draguta si numai bune acum pentru sarbatori uitati-va la "Love actually", cu Hugh Grant wub.gif
47462
Cui ii plac filmele cu vampiri...e super "Queen of Dammed", merita vazut!
Jazz
Yeah! "Love Actually".... Ala da film! Si mie mi-a placut la nebunie. spoton.gif
Am vazut de curand "Supersize Me". blink.gif Inclusiv experimentul de la sfarsit.... rofl.gif
Mickydutza
"Supersize me"? cu cine e? si cam despre ce ar fi vorba, in mare? biggrin.gif
Jazz
@ Micky
Website-ul oficial

andraa
National treasure...merita vazut!
steiner_gun
The Girl Next Door ... m-am indragostit de blonda
Shrek 1 & 2
Queen of the Damned ... ar putea fi un clasic ... in viata
illusion
Ieri am vazut "a beautiful mind".... un film destul de interesant ...daca puneti mana pe el nu pierdeti ocazia sa-l vedeti.
ComicDiva
steiner mama o ai pe Psylocke in avatar! biggrin.gif rolleyes.gif

other then that... Queen of the Damned mi-a placut pentru actorul din rolul principal. He was definetely a hottie!

Ce parere aveti despre filmele din seria "Cubul". Am vazut de curand Cubul 3 and they still won't tell us shit! Doar ca este o faza faina. Un idiot in sfarshit iese din cub si il prind niste lanturi. Se aude o voce care-l intreaba "Crezi in Dumnezeu?' si el raspunde: "nu!"
And they burn his ass.
devil.gif
aryana^
Azi am vazut Shark Tale.. oarecum funny.. mi`au placut vocile..watch out.. e si Angelina Jolie pe acolo spoton.gif maine urmeaza Ocean`s Twelve.. revin cu impresii despre film:)
steiner_gun
mda ... shark tale e funny
daca vrei sa o vezi pe angelina jolie(as manca-o goala) recomand Alexander - in plus pt cei care vor sa vada un film semi-istoric
Mickydutza
Ca tot veni vorba de filme istorice si semi-istorice, am vazut aseara "Attila". spoton.gif
Ares
Am revazut Incredibles si iar m-am distrat la greu... un film superb
Am vazut "Earthsea" o incercare de ecranizare dupa un roman fantasy clasic al Usulei K. LeGuin - slabut, demn de Hallmark sau ceva asemanator. Mi-a parut foarte rau ca SciFi Channel a girat un asemenea proiect.
Olaf
Tocmai mi-am amintit ca am vazut odata, la Scala, cu sala aproape goala, "In fiecare zi Dumnezeu ne saruta pe gura" (2001). As vrea sa-l mai vad odata. Atunci mi-a placut foarte mult.
ComicDiva
QUOTE (Ares @ 4 Jan 2005, 08:21 PM)
Am revazut Incredibles si iar m-am distrat la greu... un film superb
Am vazut "Earthsea" o incercare de ecranizare dupa un roman fantasy clasic al Usulei K. LeGuin - slabut, demn de Hallmark sau ceva asemanator. Mi-a parut foarte rau ca SciFi Channel a girat un asemenea proiect.

Singurul lucru bun din tot filmul a fost replica aceea a lui Ged

Jasper: Maybe you should use magic and make your brain bigger.
Ged: Maybe you should and aim a little lower.

Ceva de genul asta... stiu doar ca am chicotit. rolleyes.gif
Oricum, m-a convins sa citesc cartea si sa vad cat de mult au macelarit povestea. smile.gif
mutulica
master&commander pt azi...
andraa
final destination II
valentinu
Cititi comentarii aici:
Bridget Jones: The Edge of Reason

daca va spun eu ca e prea dezamagitor nu ma credeti biggrin.gif
erau niste tipe pe scaunele din spate iar in timpul unei scene cica: "parca e Shreck" laugh.gif
comic ce mai... aaa si risipa de timp

-----
Pentru un pragmatism emoţional şi invers
FaiLuRe
Filme vazute recent:

1.Boondock Saints - actiune & comedie intr-un stil destul de original. Merita vazut.
2.Mindhunters - thriller misto.
3.Surviving Christmas - comedie romantica cu Ben Affleck. Don't Miss It Girlz !
4.Taxi - varianta 2004. Copie dupa filmele franceze, dar reusit zic io.
5.Carmen Electra's Naked Women Wrestling League - numele spune totul. Am ras de m-am spart.
6.Blade Trinity - pierdere de vreme. Nu stiu de ce naiba au mai facut o continuare.
7.Harold And Kumar Go To White Castle - no, la filmu asta iara am ras cu pofta. A must see.
8.Suspect Zero - thriller de calitate
flu
Am vazut si eu in sfarsit "Clockwork Orange" sau "Portocala mecanica" cum ii zice pe la noi... Despre violenta, conditia umana si ingradirea libertatii de a alege intre bine si rau... Daca vi se iveste ocazia nu-l ratati...
FaiLuRe
Tocmai terminai de vizionat super- filmul "MILIONARI DE WEEKEND
DA - industria filmului din Romania a ajuns in sfarsit la un nivel acceptabil.Cred ca e cel mai bun film romanesc din ultimii ani. E o comedie actiune, care te tine lipit de ecran de la inceput la sfarsit. Daca aveti ocazia, nu-l ratati, e superb.
Apropo, a vazut cineva Orient Expres? Merita ? Cica si ala e un film nou romanesc si bun.
Dani
QUOTE
Cred ca e cel mai bun film romanesc din ultimii ani.


"Milionari de weekend" este destul de reusit fata de ceea ce ma asteptam sa vad (e chiar o comedie draguta), mult mai reusit decat "Italiencele" sau "Orient Expres" insa daca vorbim despre cel mai bun film romanesc din ultimii ani, "Occident " sau "Filantropica" mi s-au parut mult mai reusite.
FaiLuRe
Mai adaug pe lista filmul "National Treasure" cu Nicholas Cage in rol principal. Un film de aventuri, reusit, parerea mea. E un fel de Indiana Jones modern. Un film care mi-a placut si vi-l recomand cu placere daca va plac filmele cu aventuri condimentate cu suspans si cautatori de comori. spoton.gif
mutulica
e jandarmul la plimbare la protv.
e funny
FaiLuRe
Iti plac artele martiale? Iti plac efectele speciale spectaculoase? Iti place sa razi cu gura pana la urechi? ei atunci ii musai sa vezi filmul:
KUNG FU HUSTLE thumb_yello.gif
Mickydutza
Aaseara am vazut "First daughter". Clasicul film romantic cu adolescenti, aflati la prima iubire, bla bla...dragut filmul daca vreti sa va relaxati fara a gandi prea mult la ce vedeti.
Melcucu
Aseara am vazut Alexander...
Hmmm...nu mi-a placut deloc
A fost unul din filmele la care stau si ma intreb cat mai are pana se termina sad.gif
In seara asta cred ca ma voi uita din nou la Piratii din Caraibe rofl.gif
FaiLuRe
In sfarsit, mi-am facut putin timp in noaptea asta si am urmarit filmul :WHITE NOISE, primul film important aparut anul asta. Un film thriller, plin de suspans si pe alocuri horror. Defapt nu va recomand sa-l urmariti noaptea tarziu, singuri si cu castile pe urechi, la volum ridicat, ca eu era sa cad de cateva ori de pe scaun, si am si dat odata cu castile de pamant, asa m-am speriat. Dar no, fazele horror is mai putine, insa is intense in feeling. Oricum, filmul a fost peste asteptari.
Daca vrei sa-ti faci o idee, trailerul este aici: White Noise - trailer
Serenity
Mda, am facut si eu greseala sa investesc 40 de mii (ca era seara cu reducere laugh.gif) si aproape 3 ore din viata in Alexander. Auzisem ca e prost, am vrut sa ma conving.. si am plecat de-acolo cu dureri de cap. Decor, costume, distributie si regie de cacao stropite din plin cu sange si sunet de carne sfasiata. Stone a dat-o in bara de data asta, parerea mea.
YoyoMan
Care Stone? Cum il cheama pe regizor by the way?!

Un jeg penal! Asta e calificativul.
Eu am sacrificat 75000 ca m-am dus in vichend la Hollywood Multiplex ca jmekeru'. Oai ce rau mi-o parut. E clar ca pe alexander ala americanu nu mai vreau sa-l mai vad in nici un film de acuma - m-a enervat la culme. Un imbecil. Ala nu e actor - klar. Si chestia care a pus capacul a fost ca duminica seara pe Discovery a fost documentar despre Becoming Alexander. Oaaaai - atunci m-am nervozat si mai rau! YAAAAK ce naspa!
FaiLuRe
Mai voi ma speriati cu criticiele astea negative la adresa lu Alexander. Poate ma enervez si-l sterg fara sa ma uit , ca si asa stau prost cu spatiul.
Anyway, revenind la filme, urmarii deunazi filmul Mr. 3000. O comedie usoara axata pe istoria unui mare jucator de baseball, asa ca tot filmu se invarte in jurul acestui sport. Film care se adreseaza mai mult americanilor, ca ei is cu baseball-ul. Dar mie mi-a placut ca mi-a adus aminte de cum era cand am fost in SUA si toti se agitau si vorbeau cand era ceva meci mare de baseball sau fotbal american.
Serenity
Amen Yoyo! rofl.gif Eu cel mai tare m-am nervozat cand o tipa din fata mea mi-a facut observatie sa-mi tin gura, o deranjam ca vorbeam prea tare.. Cred ca era in timpul fazei cu calul si elefantul hh.gif Pai ce drac sa faca omu' la un film ca ala? Am inceput sa discut despre telenovele laugh.gif

Oliver Stone e macelarul wink.gif

P.S: Failure, unora le-a placut.. tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.