Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
Vornicum
Am primit un pm de la numitul N.V. in care ma roaga sa te las in pace rofl.gif

Domnule C. , saoyonara, contrazice-te singur, ca eu ascult de rugaminti. ohyeah.gif

Vreau un adversar PUTERNIC, unul care sa reziste la hurduburdu-ieli.


PS: Kitara mea e klasika
colectionara
Ma, eu nu stiu pe unde o fi don'soara, da' imi permit sa te contrazic in ceva mult mai clar: omul are chitara clasica.
Vornicum
gata folks, is prea puternic pentru voi... vreau pe careva mai puternic. jamie.gif
Catalin
QUOTE

Am primit un pm de la numitul N.V. in care ma roaga sa te las in pace


Tz, tz, tz, discuti PM-uri in public? bye, bye, Vornicel, ne vedem cand iti expira ban-ul! biggrin.gif
Kyklos
Vornice ei deveni folkist sau flokos ?

Stuf Stock ohyeah.gif woot_jump.gif
Vornicum
Stuff stok, stuff stok! biggrin.gif


Catre boem : Buey kitaristule, ban se ia cand il postezi exact in forma in care l-ai primit , suferind de amor ce esti! laugh.gif
Catalin
Vornicele, te contrazic, ban se ia cand vrea admin-ul. Si, in cazu tau, trebuie sa recunoastem ca nu se da in laturi! biggrin.gif
Kyklos
Nu se da in lături ? Vai filosof poem
Catalin
Boem, domn'e, cu "b".
Kyklos
Mai poetic suna cu p....litera b iti zagarie ciocanele si nicovalele
Vornicum
Te rog frumos : Filosof boem ... asta e fixul lui rofl.gif ... rad si curcile de kitara lui dezacordata ...auzi la el, boem biggrin.gif

Stuf stok , man.
Kyklos
Te rog frumos ce ai cu biata curca , a scapat de gripa aviara si acuma faci caterinca...o ia Vornicelul in Colimator pe saraca curca.
Filosof boem..a fost prieten cu filosofi din Antena, a studiat la Scoala din Antena...la un pahar de vorba cu Planton rofl.gif ohyeah.gif
Catalin
Platon il cheama si n-a fost prieten cu mine. Eu sunt din generatia Aristotel.
Kyklos
Suna mai poetic Planton...Aristotel ,Aristofan nume grele pe eşafodu spartan biggrin.gif
Vornicum
Aristotel nu era kitarist, poemule, nu mai minti populatia... cum palaria mea sa fi tu din generatia lui ? biggrin.gif
Vrei sa se rasuceasca saracul Aristo in pamant cand o auzi cum l-ai jignit ? laugh.gif
Catalin
QUOTE

cum palaria mea sa fi tu din generatia lui


Vornice, vezi ca ai stat prea mult pe langa Kyklos, ai inceput sa nu mai stii conjugarile verbelor. Mai multa atentie!
Vornicum
Eu cant la kitara
Tu canti la kitara
Ei , ele rad de kitara matale...

Vezi ca stiu conjugarile ? rofl.gif

Cataline , iti place la Stuf Stok? ohyeah.gif
Kyklos
Sa inchida cineva maghernita ca vine apa de la Iza si ne ia pe toti valul filosofic.
Catalin
Kyklos, pe tine nu te poate lua, esti ca o stanca ce stavileste orice curs al apelor filosofice.
Vornicum
Poi a vrut Mihati sa-l inchida ... cam de 30 de ori, dar s-a rugat Catalin de el sa n-o faca , promitand ca nu o sa mai zica prostii pe forum ... degeaba, tot acolo suntem... smile.gif
Kyklos
Sa tinem un moment de reculegere in memoria acestui topic huh.gif sleep.gif
Zed
No cat has eight tails. A cat has one tail more than no cat.
Therefore, a cat has nine tails.

Sa va vad , filosofilor ! Kyk&Vorni
Kyklos
Cand pisica e acasa soarecele e pe mansarda face toples biggrin.gif
Vornicum
Boemul uraste pisicile, clar.
Catalin
QUOTE

No cat has eight tails. A cat has one tail more than no cat.
Therefore, a cat has nine tails.


Dar asta e un joc de cuvinte, te folosesti de ambiguitatea dintre "no cat" luat ca particula unitara si "no cat" luat ca negatie a unei propozitii. Clever! but not clever enough! Pana si Kyklos cred ca intelege problema, ce sa mai zic de vornicel...
Kyklos
Nu suntem chiar asa de tardivi mintali...nu Voricel?
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 14 Feb 2007, 11:18 AM)
Dar asta e un joc de cuvinte, te folosesti de ambiguitatea dintre "no cat" luat ca particula unitara si "no cat" luat ca negatie a unei propozitii. Clever! but not clever enough! Pana si Kyklos cred ca intelege problema, ce sa mai zic de vornicel...

Tu imi amintesti de un banc ( tu insuti ca forumist esti un banc ) :

Un om canta de zor la o kitara klasica pe o banca din fata blocului in care-si avea locuinta.
Un politist vine la el si ii zice:
- Am primit reclamatie de la vecinii matale ca faci galagie cumplita cu kitara ta imitatie 100 %. Daca nu incetezi sa canti cantonete horror , o sa fie grav ... Uite , spuse politistul aratand catre un individ care tocmai se arunca pe fereastra de le etajul 4, oamenii sunt ingroziti!
- Bine, incetez. Dar macar pot sa spun kestii filosofice?
- Nu, ca si aici am primit reclamatii. Din cauza eseelor tale boemice, oamenii mor, uite chiar ieri un individ a fost dus la reanimare unde a si murit de ras cand a auzit ce tampenii "filosofice" debitezi
- Pai asta nu , aia nu ... ce pot sa fac totusi, ce am voie sa fac ?
- Sa emigrezi, asta ai voie.
Catalin
Asta nu e banc, vornice, e realitatea cruda! Dupa blocuri eram eu!
Vornicum
Si cand emigrezi ?
Catalin
Niciodata.
Kyklos
QUOTE (Vornicum @ 14 Feb 2007, 11:55 AM)
QUOTE (Catalin @ 14 Feb 2007, 11:18 AM)
Dar asta e un joc de cuvinte, te folosesti de ambiguitatea dintre "no cat" luat ca particula unitara si "no cat" luat ca negatie a unei propozitii. Clever! but not clever enough! Pana si Kyklos cred ca intelege problema, ce sa mai zic de vornicel...

Tu imi amintesti de un banc ( tu insuti ca forumist esti un banc ) :

Un om canta de zor la o kitara klasica pe o banca din fata blocului in care-si avea locuinta.
Un politist vine la el si ii zice:
- Am primit reclamatie de la vecinii matale ca faci galagie cumplita cu kitara ta imitatie 100 %. Daca nu incetezi sa canti cantonete horror , o sa fie grav ... Uite , spuse politistul aratand catre un individ care tocmai se arunca pe fereastra de le etajul 4, oamenii sunt ingroziti!
- Bine, incetez. Dar macar pot sa spun kestii filosofice?
- Nu, ca si aici am primit reclamatii. Din cauza eseelor tale boemice, oamenii mor, uite chiar ieri un individ a fost dus la reanimare unde a si murit de ras cand a auzit ce tampenii "filosofice" debitezi
- Pai asta nu , aia nu ... ce pot sa fac totusi, ce am voie sa fac ?
- Sa emigrezi, asta ai voie.

roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif Am prieteni in Congo....daca vrei te trimit pe cheltuiala lor sa stai in exil cativa ani vrei ?
Catalin
Kyklos, nu ma indoiesc ca ai prieteni in Congo, totusi in copaci cu maimutele nu e foarte comod.
Kyklos
Sub pamant...la loc racoros...vecini o sa ai scorpioni,tarantule...
Mara
QUOTE (Kyklos @ 14 Feb 2007, 04:04 PM)
Sub pamant...la loc racoros...vecini o sa ai scorpieni,tarantule...

Tre sa citez, ca nu se stie cum se ia mania editatului. rolleyes.gif

Catalin, ce ne facem cand Mihai ii baneaza pe baietii astia amuzanti? Noi cum ne mai distram, CUM??? jamie.gif

Kyklos
Depunem cerere de gratiere biggrin.gif am deschis club antici mitici , am realizat o casatorie pentru o zi laugh.gif
Catalin
QUOTE

Catalin, ce ne facem cand Mihai ii baneaza pe baietii astia amuzanti? Noi cum ne mai distram, CUM???


Aducem niste "scorpieni" in locul lor. rofl.gif
Mara
roflmao.gif Neah, eu zic ca neste tarantule mai bine! laugh.gif
Vornicum
Buey Cataline, poemule, tu esti complet depasit de situatie. Sub edgida situatiei de fapt ( lumea te vrea expulzat in Congo ) tu te dai dupa duzi.

Cataline, esti etalonul miticului obisnuit.
Du-te -n Congo!

Te dai in stramba cu kitara aia imitatie de cimpoi , nu vezi ca nu-ti intra melodia si lumea rade de tine ? rofl.gif
Kyklos
Ce intelege filosoful poem prin ut pictura poesis!O ultima dorinta inainte de a emigra in Congo filosoful POEM
Vornicum
Stuf Stok, stuf stok! 35.gif

Am auzit ca congolezii au auzit de Stuf stok, Catalin o sa fie senzatia nr 1 acolo rofl.gif
Kyklos
o sa aiba nevoie de stuf in Congo...isi acopera demisolul cu STUF .
Vornicum
Da macar are demisol ? Eu zic mai degraba nasol.
Vornicum
Merge popa la carciuma si vede un filosof cantand la kitara :
- Ce faci mai filfizonule xoem, canti la kitara?
- Nu, fac galagie. hh.gif
Kyklos
Decat sa filosofeze pe sol mai bine la demisol
Vornicum
Si daca in Congo au si gripa aviara , o sa fie la aerosol.

Stuf Stok!
Catalin
QUOTE (Vornicum @ 14 Feb 2007, 06:18 PM)
Merge popa la carciuma si vede un filosof cantand la kitara :
- Ce faci mai filfizonule xoem, canti la kitara?
- Nu, fac galagie. hh.gif

Cine te-a invatat cu umorul, Kyklos? rolleyes.gif
Vornicum
Buey, dar chiar nimeni nu ne contrazice pe topicul asta ? rofl.gif
Catalin
N-as spune chiar nimeni.
Kyklos
QUOTE (Catalin @ 14 Feb 2007, 06:23 PM)
QUOTE (Vornicum @ 14 Feb 2007, 06:18 PM)
Merge popa la carciuma si vede un filosof cantand la kitara :
- Ce faci mai filfizonule xoem, canti la kitara?
- Nu, fac galagie.  hh.gif

Cine te-a invatat cu umorul, Kyklos? rolleyes.gif

devil.gif NU filosoful POEM
Kyklos
QUOTE (Catalin @ 14 Feb 2007, 06:29 PM)
N-as spune chiar nimeni.

Intre unicorunul roz si kitara cu baterii solare se creeaza o simbioza?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.