Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
valeria
QUOTE (valeria @ 2 Dec 2005, 12:46 AM)
Esti ON-LINE Catalin!
(P-asta cum mi-o contrazici?)
Hai, pisca tastele de la laptop casicand ai canta la chitara aia a ta... Si, te rog frumos, nu ma contrazice!! 
Astept... MA CONTRAZICI? 

Pai, sa vedem... hmmm...
1. erai on-line, acum esti off-line; deci m-ai contrazis. OK thumb_yello.gif
2. n-ai cantat la taste; deci m-ai contrazis. thumb_yello.gif Bine, draga, dar te rugasem: p-asta sa n-o mai contrazici! mad.gif
aah!... da, cred ca m-am prins: tot m-ai contrazis, ca nu mi-ai ascultat rugamintea. Ma rog, e interpretarea mea. Ma contrazici? unsure.gif
3. asteptam, te-ai dat off-line, deci m-ai contrazis! smile.gif

Concluzia mea, Cataline, e ca esti cel mai contrazicator dintre contrazicatori! tongue.gif
DIXIT

Iti place chestia asta? Cu contrazisul, ma refer... wink.gif
Da, eu zic (,) ca ITI PLACE SA CONTRAZICI!
Si o sa mai dau pe aici sa vad daca m-ai contrazis... harhar.gif

Sau poate n-o sa mai revin, ca vad ca ma pot contrazice foarte bine si singura!
alfa
Sunt alfa.
Esti Catalin.
Nu sunt Catalin.
Nu esti alfa.
valeria
Ce sa fac, Cataline-draga, daca n-am somn, sad.gif ...mai intru inca o data pe subiectul deschis de tine...contrazicandu-mi ultimul meu gand...si... cum sunt cam singura pe aici, la ora asta din noapte, ma mai contrazic (de-una-singura) o data: unsure.gif
... ca mi-ai cam dat de gandit, recunosc! smile.gif

Bine, bine, am intrat, OK, acum cum sa ma mai contrazic?!
Stiu! Ma duc la culcare si voi adormi cu gandul la cum va fi cand te voi contrazice si eu pe tine... Razbunare! devil.gif
Sau poate (nu), adica, vreau sa zic da
Si tu chiar daca acum sforai de multicel, vei reveni pe aici, ca doar e topic-personal, logic, nu?
Ma crezi ca nici nu-mi pasa daca ma vei contrazice? Ca am invatat ceva de la tine:
In noi toti zace cate un contrazicator, iar eu abia acum am inceput sa prind gust sa (ma) contrazic!

Somnic pufos, prieteni de pe acest SUPERFORUM, ma bucur ca existati! mwah1.gif
Nicoleta
ploua ingrozitor, a fost o zi urata .. sad.gif
axel
@valeria: esti emotionata rau
Olaf
QUOTE (Catalin @ 1 Dec 2005, 09:20 PM)
Ha, auzi, cica n-ai cum sa contrazici o persoana... ba se poate foarte bine!

Cum?
Catalin
@valeria: Am vazut ca te-ai contrazis singura, nu mai insist.

@Nicoleta: Nu peste tot. In sufletele noastra n-a plouat, ba chiar pentru unii a fost o zi frumoasa, cu soare.

@alfa:
QUOTE

Sunt alfa.
Esti Catalin.

Iar aceeasi confuzie. Una e persoana, alta e proiectia forumistica, nick-ul etc. Tu nu esti alfa! Esti doar o persoana care se semneaza asa.
QUOTE

Nu sunt Catalin.
Nu esti alfa.

Oricare dintre noi am putea fi si Catalin si alfa. Trebuie doar sa faci o cerere la politie. Corect era sa spui "eu nu sunt tu si nici tu nu esti eu". Sau ceva de genul asta, oricum.

@axel: Ba e emotionata bine! smile.gif
valeria
@Nicoleta: Draga mea, vremea, ca si toate-cele este foarte relativa!
Curaj, iubito, chiar daca ai fi doar meteorodependenta, va rasari iar soarele, asa e legea firii... Exista si un filozof chinez, imi scapa numele... (in "Legile lui King", parca...), care demonstreaza chestia asta 38.gif

@alfa: il contrazic pe Catalin, in stil-personal fiindca, stim cu totii ca "Problema e ceva mai complicata":
1. Cu chestia aia cu proiectia forumistica, sunt total de acord. Ce-ar fi de contrazis aici? Numai ca, daca amestecam lucrurile in acest sens, adica proiectia = persoana, a se citi: prea multa sinceritate ar fi ceva de contrazis...
2. Oricare dintre noi am putea fi si Catalin si alfa nu este o contrazicere, eu cred ca este o parere personala, dar daca... ... doar credem ca asta ar fi posibil? Cam riscant, nu crezi?!
Nu e suficienta cererea la politie... intotdeauna! De exemplu, daca te bantuie gandul sa-ti schimbi sexul, la propriu, nu, nu e suficienta. Mai trebuie si...si...si: o evaluare corecta psihiatrica, la care sa te supui sincer, in propriul interes, ca o astfel de schimbare ar fi ireversibila... Dar, chiar si asa: "si Catalin si alfa"!!... asta se cheama hermafroditism. Si ce om sanatos la cap si care tine sa ramana asa si-ar dori asa ceva? Bine... orice regula are si exceptii, dar alea doar o confirma.

@axel: N-am nici-un motiv prea-evident ca sa te contrazic. Pe tine, Catalin te-a contrazis. Pe bune, dar... so far, culmea e ca nu l-as putea contrazice de loc. Si iata de ce:
Recunosc, sunt emotionata rau. Inca, dar nu e cazul sa iti faci griji, ma tratez! Doar de-asta am venit la HAN!
Cu toate astea, contrazicandu-te, a contrazis ceva anterior... si ce daca, aici suntem destinsi si practicam "Arta conversatiei".
Sau poate nu (chiar toti)... Dar putem spera...
Recunosc, sunt emotionata bine, dar deja in interesul meu, nu cum ar putea parea altora...care cred ca le stiu ei pe toate...ce Dumnezeu, n-am zis-o eu: "dubito, ergo cogito, cogito ergo sum". Aia carora li se pare asa, ca ei nu "DUBITO", aia fie nu "COGITO", fie nu "SUM". Parerea mea... Iar eu nu contest intelepciunea ajunsa la noi peste veacuri. Consider ca NU E SANATOS!".
In final, recunosc, sunt emotionata rau, da' bine! La modul strict RELATIV!
Q.E.D. smile.gif

Oricum, merci pentru interventie. flowers.gif

@ Catalin: asa sa faci, te prinde chestia asta, sper ca ai mai invatat si tu ceva intre timp. Sau poate nu...!? Ca eu stiu ca avem, pana la sfarsit, mereu, cate ceva nou de invatat. Imi doresc, iti doresc... sa nu ne astepte invataminte mult-prea greu-de-indurat. De fapt asta, le-o urez TUTUROR!
Dar cum asta e "topicul tau", ca sa poti contrazice lumea linistit-liber, e timpul ca eu sa plec.
Nu vreau sa transform spiritul topicului in altceva, cu interventiile mele. 5.gif

Ma duc in topicul meu, unde sunt numai eu singura, sau cel putin asa-vreau-sa-fiu, adica: sorry.gif si wink.gif si biggrin.gif etc...
Si ar fi culmea sa mai stric si sensul propriului meu topic! Daca simt ceva in sensul asta, promit sa-l inchid imediat.
Ca, nu-i asa, dragii mei, totul ne este decat energie in continua transformare.

Cu bine, tuturor, idem est:... cloud9.gif
Catalin
Vezi, axel, ti-am zis ca e emotionata BINE! ohyeah.gif
Nicoleta
nu va contrazic! dar afara tot ploua chiar daca inside e soare tongue.gif
Catalin
Acum a stat, am iesit eu si am verificat!
alfa
Catalin

QUOTE
Iar aceeasi confuzie. Una e persoana, alta e proiectia forumistica, nick-ul etc. Tu nu esti alfa! Esti doar o persoana care se semneaza asa.


Banuiam ca asta vei spune. D-aia ti-am dat patru propozitii doua negative, la alea nu mai aveai cum sa raspunzi, daca era doar un nume sau nick mergeau negatiile. Oricum sensul era clar. smile.gif

QUOTE
Oricare dintre noi am putea fi si Catalin si alfa. Trebuie doar sa faci o cerere la politie. Corect era sa spui "eu nu sunt tu si nici tu nu esti eu". Sau ceva de genul asta, oricum.


M-am referit la ce nu SUNT sau ce nu ESTI nu la ce nu am PUTEA fi. wink.gif

Dar accept contrazicerea, te las in pace, vad ca ai multe pe cap. biggrin.gif .
Vornicum
Buey... ma doare capul, fratele meu!
Catalin
Imposibil, patriciene... ala e un organ mult prea simplu ca sa te doara pe tine.
colectionara
In general, adevarul e mai usor de tinut minte decat minciuna.
Catalin
Nu si daca te autoconvingi ca o anumita chestie e adevarata desi ea e o minciuna de fapt.

De fapt, corect ar fi sa spui "ceea ce oamenii cred ca e adevarat e mai usor pentru ei sa tina minte decat ceea ce cred ca e minciuna".
colectionara
Dupa o serie de incercari nereusite, reusita e mai placuta (decat daca s-ar fi intamplat din prima).
Catalin
Mie mi se pare ca, din contra, daca se intampla de la inceput ce ti-ai dorit te simti la fel de bine ca si daca se intampla a 10a oara. Dar in plus scapi de acele frustrari care se acumuleaza de-a lungul a 9 incercari nereusite.
colectionara
Atat barbatii cat si femeile prefera sa aiba incredere in barbati decat in femei.
Catalin
Depinde foarte mult de problema. Sunt unele chestii care se discuta doar "intre femei" precum si chestii pe care un barbat le spune doar unei femei.
Fitzcarraldo

إمعانا في إجراءاتها القمعية والتعسفية رفضت إدارة سجن النقب الصحراوي استقبال الأسير المجاهد الشيخ خضر عدنان الناطق الإعلامي السابق بلسان حركة الجهاد الإسلامي في الضفة الغربية أمس الأول الأربعاء 30/11/2005. وكان الشيخ عدنان المعتقل منذ 4/8/2005 قد نقل بناءا على رغبة إدارة سجن مجدو الى سجن النقب أمس الأول. يجدر بالذكر أن الشيخ عدنان والبالغ من العمر 28 عاما كان قد أفرج عنه بتاريخ 11/4/2005 بعد اعتقال دام عام تنقل خلاله بين السجون 13 مرة !. وتذرعت إدارة سجن النقب لرفض


Contrazice si asta, tot pe limba lor. wink.gif
colectionara
[Greseala lui]
Vornicum
dOM'LE... aici se dau sarmale?
Catalin
Dom'le, nu se dau sarmale aici. Decat daca ti-aduci de-acasa.

@Fitz: aici e locul unde Catalin va contrazice, nu unde Catalin contrazice ce copiati voi de pe site-ul Al Jazeera.
Cucu Mucu
Tu ma contrazici, deci existi! laugh.gif
Catalin
Nu de-asta exist. Exist pur si simplu. Faptul ca te contrazic nu are legatura, existam si daca eram de acord cu tine.
Cucu Mucu
Daca nu ma contrazici, poate ca stiu ca existi, poate nu. Contrazicandu-ma, imi creezi certitudinea ca existi, de aici si concluzia.
DeeDee
ia sa vedem daca pe mine ma poti contazice: te-am vazut ieri tongue.gif
alfa
Esti frumos si destept.
Prietena ta e frumoasa si desteapta.

P.S. : Daca si p-astea le contrazici nu esti destept. smile.gif
valeria
Imi pare rau ca ma bag, dar... wink.gif
Te-ai gandit ca-ti poate raspunde maine ca nu erau nici el, nici prietena lui destepti, adica DORMEAU? biggrin.gif
Cu frumusetea lor, n-am de un' sa stiu. O sa te contrazica, oare? smile.gif
alfa
M-am referit la cum sunt in general nu intr-un moment anume. Paleologu parca spunea ca inteligenta nu e o stare continua, ca oamenii destepti nu sunt tot timpul destepti si nu era vorba doar despre somn. biggrin.gif
Catalin
QUOTE

Daca nu ma contrazici, poate ca stiu ca existi, poate nu. Contrazicandu-ma, imi creezi certitudinea ca existi, de aici si concluzia.


E, na... si daca sunt de acord cu tine la fel iti creez certitudinea ca exist. Asa ca e lipsit de sens sa spui ca deduci existenta din contrazicere.

@alfa:
Oameni buni, voi chiar nu aveti nimic nou? pe-asta cu "esti frumos si destept" cred ca am contrazis-o de 2 ori pana acum pe thread! Oricum frumusetea e ceva subiectiv, sunt convins ca nu toti ar fi de acord cu tine...

@DeeDee: te contrazic maine! devil.gif
Nicoleta
Sa traiesc! biggrin.gif
alfa
QUOTE
Oameni buni, voi chiar nu aveti nimic nou? pe-asta cu "esti frumos si destept" cred ca am contrazis-o de 2 ori pana acum pe thread! Oricum frumusetea e ceva subiectiv, sunt convins ca nu toti ar fi de acord cu tine...


N-am vazut! Oricum aveam si un P.S. sa te incurc... smile.gif

Bine uite ceva nou:

Aceasta e o afirmatie noua pe acest topic.
Catalin
QUOTE (Nicoleta @ 6 Dec 2005, 11:18 AM)
Sa traiesc! biggrin.gif

Ba sa traiesti BINE!
...dupa cum spunea Excelenta Sa, Traian Basescu.
Catalin
QUOTE

Aceasta e o afirmatie noua pe acest topic.


Nu este, din pacate... face parte din aceeasi gama de afirmatie auto-referente de care pari tu indragostit, gen "aceasta afirmatie este falsa" si altele pe care le-ai postat pe-aici.
alfa
Ea e noua, nu conteaza gama. Nici nu ma pot indragosti de o afirmatie.
colectionara
Autobuzul nu e copac.
alfa
O sa te contrazica. Trebuia sa mai spui ca nici copacul nu e autobuz. biggrin.gif Face parte din gama de propozitii pe care le-a mai contrazis pana acum. smile.gif
Si nici n-ar fi frumos sa-si contrazica prietenii sau prietenele mai ales cand au dreptate.
Catalin
QUOTE (alfa @ 6 Dec 2005, 11:58 AM)
Ea e noua, nu conteaza gama. Nici nu ma pot indragosti de o afirmatie.

Ba conteaza gama foarte mult. Faptul ca ai ales niste cuvinte noi pentru a spune, de fapt, aceleasi lucruri nu se cheama ca ai spus ceva nou.

colectionara:
Esti prea inchistata in modele de gandire riguroasa! Gandeste-te ca prin autobuz circula benzina, aia e seva copacului, il face "viu" pe autobuz si ii da energia necesara. Autobuzul are ferestre grupate pe laturi iar copacul are frunze grupate pe ramuri. De ce? pentru a capta lumina soarelui!

E, mai poti sa spui ca sunt diferite? smile.gif
alfa
Catalin

QUOTE
colectionara:
Esti prea inchistata in modele de gandire riguroasa! Gandeste-te ca prin autobuz circula benzina, aia e seva copacului, il face "viu" pe autobuz si ii da energia necesara. Autobuzul are ferestre grupate pe laturi iar copacul are frunze grupate pe ramuri. De ce? pentru a capta lumina soarelui!

E, mai poti sa spui ca sunt diferite?


Nu mai poti spune ca sunt diferite. Este exact unul si acelasi lucru. Vezi eu nu sunt inchistat , cum e colectionara smile.gif, in modele de gandire riguroasa.

QUOTE
Ba conteaza gama foarte mult. Faptul ca ai ales niste cuvinte noi pentru a spune, de fapt, aceleasi lucruri nu se cheama ca ai spus ceva nou.


Am spus ceva nou. Depinde ce intelegi prin gama. Si calitatea propozitiilor poate fi o `gama`, de a fi afirmative sau negative, dar semnificatia difera de la continut la continut. Eu sunt alfa si tu esti Catalin sunt asemanatoare in mai multe `game`: au acelasi numar de termeni, sunt ambele afirmative, au structuri gramaticale identice etc dar continutul, intelesul lor e diferit.

P.S. Gata ma predau deocamdata sa nu stresez prea mult. smile.gif
Catalin
QUOTE

Am spus ceva nou. Depinde ce intelegi prin gama. Si calitatea propozitiilor poate fi o `gama`, de a fi afirmative sau negative, dar semnificatia difera de la continut la continut. Eu sunt alfa si tu esti Catalin sunt asemanatoare in mai multe `game`: au acelasi numar de termeni, sunt ambele afirmative, au structuri gramaticale identice etc dar continutul, intelesul lor e diferit.


Daca ai avea o gama foarte larga cum este gama propozitiilor negative, atunci da, ai putea oferi acest argument. Dar gama propozitiilor tale a fost destul de ingusta pe acest topic, asa ca nu pot fi de acord cu tine ca ai spus cu adevarat altceva.
Vornicum
Ma doare o masea
alfa
Maseaua nu are cum sa te doara. E doar o senzatie pe care o transmite la cortex un nerv. smile.gif
Catalin
Mersi, alfa, sa stii ca ma descurc...
alfa
Te-am prins...NU M-AI CONTRAZIS!!Gata ai pierdut trebuia sa ma contrazici, bine, rau, oricum ar fi fost, nu sa-mi multumesti! tongue.gif
Dea
1+1=2
Fitzcarraldo
QUOTE (Catalin @ 5 Dec 2005, 04:48 PM)
copiati voi de pe site-ul Al Jazeera.

بنية الجهاد الإسلامي?????????? dry.gif



Catalin
QUOTE (alfa @ 6 Dec 2005, 03:58 PM)
Te-am prins...NU M-AI CONTRAZIS!!Gata ai pierdut trebuia sa ma contrazici, bine, rau, oricum ar fi fost, nu sa-mi multumesti! tongue.gif

Ba te-am contrazis de multe ori. Repet a mia oara... nu mi-am propus sa contrazic fiecare afirmatie a fiecaruia ci doar sa contrazic pe fiecare pur si simplu.
Catalin
QUOTE (Dea @ 6 Dec 2005, 04:47 PM)
1+1=2

A mai fost...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.