Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
colectionara
((rq = intrebare retorica) => (rq = afirmatie)) este un rationament gresit (dpdv logic smile.gif).
axel
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 03:58 PM)
Acum, eu sunt de acord cu afirmatia ta, dar te contrazic in privinta rationamentului prin care ai ajuns la ea. Nu poti simplifica pur si simplu cate o cifra din cele doua numere.

Daca rezultatele ar fi corecte in toate situatiile sau macar in majoritatea lor, metoda s-ar numi euristica biggrin.gif
gypsyhart
Catalin, de ce nu s'ar schimba NIMIC ESENTIAL?
Catalin
QUOTE (colectionara @ 18 Nov 2004, 03:18 PM)
((rq = intrebare retorica) => (rq = afirmatie)) este un rationament gresit (dpdv logic smile.gif).

Dar nu si ((rq = intrebare retorica) => (rq contine o afirmatie)).
Catalin
QUOTE (gypsyhart @ 18 Nov 2004, 03:26 PM)
Catalin, de ce nu s'ar schimba NIMIC ESENTIAL?

Nu ti-a ajuns cat te-am contrazis? mai vrei? unsure.gif
Catalin
QUOTE (axel @ 18 Nov 2004, 03:22 PM)
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 03:58 PM)
Acum, eu sunt de acord cu afirmatia ta, dar te contrazic in privinta rationamentului prin care ai ajuns la ea. Nu poti simplifica pur si simplu cate o cifra din cele doua numere.

Daca rezultatele ar fi corecte in toate situatiile sau macar in majoritatea lor, metoda s-ar numi euristica biggrin.gif

Te contrazic. O euristica ar fi si fara sa fie corecta in majoritatea cazurilor. Doar ca ar fi o euristica de proasta calitate. biggrin.gif
mutulica
1+1=2
Vornicum
1+1=4 tongue.gif
Vornicum
Acum observ ca Catalin (scuzati cacafonia ) trebuie sa te contrazica.
Mda...
Eclectic
Exista posibilitatea ca, dupa lansarea acestui topic, Catalin sa nu mai contrazica pe nimeni in alta parte, deoarece isi va satisface aici pofta de a contrazice. rofl.gif
Catalin
QUOTE (mutulica @ 18 Nov 2004, 07:28 PM)
1+1=2

N-ai scris bine. Trebuia "1 + 1 = 2".
Catalin
QUOTE (Barrie @ 18 Nov 2004, 07:50 PM)
Exista posibilitatea ca, dupa lansarea acestui topic, Catalin sa nu mai contrazica pe nimeni in alta parte, deoarece isi va satisface aici pofta de a contrazice. rofl.gif

Barrie, nici macar tu nu crezi ce spui! ohyeah.gif
Vornicum
Cataline, cu toata stima si fara sa decid sa te contrazic aiurea chestia cu spatiile intre litere si semne mi se pare aiurea.
Da ce stiu eu, ce kitara mea.... rofl.gif
Eclectic
Ba da, Catalin. Fie ca acea posibilitate e egala cu zero, ea tot exista. tongue.gif
Catalin
QUOTE (Vornicum @ 18 Nov 2004, 07:54 PM)
Cataline, cu toata stima si fara sa decid sa te contrazic aiurea chestia cu spatiile intre litere si semne mi se pare aiurea.
Da ce stiu eu, ce kitara mea.... rofl.gif

Mie mi se pare mai aiurea ca cineva sa posteze "1+1=2", dar presupun ca e chestie de gust! jamie.gif
Vornicum
Daca scria "2 = 1 + 1" cu spatiile aferente mai era corect?

PS : Ce fularul si manusiile mele de matematica!
Eclectic
QUOTE
e chestie de gust!


Asta a zis si gaina dupa ce s-a jucat pe la fundul cainelui. ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif
Vornicum
Poetule nocturn, esti cam antiseptic la faza asta. Mie nu-mi pute bine.
Pacat de talentul irosit anapoda.
colectionara
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 05:30 PM)
QUOTE (colectionara @ 18 Nov 2004, 03:18 PM)
((rq = intrebare retorica) => (rq = afirmatie)) este un rationament gresit (dpdv logic smile.gif).

Dar nu si ((rq = intrebare retorica) => (rq contine o afirmatie)).

Ba da. Nu este obligatoriu ca o intrebare retorica sa contina o afirmatie.
exemplu: "De ce?".
Catalin
"De ce?" nu este o intrebare retorica.
KodiaK
De ce? tongue.gif
Catalin
Deveniti circulari si nu dati bine la aspectul general al threadului! daca ma intrebati "de ce?" chem moderatoarea fara mila (eu, nu moderatoarea)! tongue.gif
Mrs. Rogers
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 08:52 AM)
La ce si la cine te referi ar trebui sa fie mai clar. Daca ar fi mai clar m-ar ajuta pentru ca te-as putea contrazice mai bine. Si daca m-ar ajuta, asta nu inseamna ca ti-as spune dar ti-ai da seama si singurica din faptul ca te-as contrazice mai cu ardoare. E mai clar acum? biggrin.gif

Si daca ai fi de acord cu mine tot m-ai contrazice? rolleyes.gif
icarus
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 10:05 PM)
"De ce?" nu este o intrebare retorica.

Parafrazand un personaj cunoscut de noi toti: Hehehe, mai Catalin, tu chiar crezi ca ai dreptate? rolleyes.gif
Ii las colectionarei placerea de a continua. smile.gif
mutulica
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 08:56 PM)
QUOTE (Vornicum @ 18 Nov 2004, 07:54 PM)
Cataline, cu toata stima si fara sa decid sa te contrazic aiurea chestia cu spatiile intre litere si semne mi se pare aiurea.
Da ce stiu eu, ce kitara mea.... rofl.gif

Mie mi se pare mai aiurea ca cineva sa posteze "1+1=2", dar presupun ca e chestie de gust! jamie.gif

pentru cine a auzit de sinergie, se poate si 1+1=3

dat fiind ca ma cheama Catalin, mai bine ma contrazic singur.
evident e o chestie de gust ohyeah.gif


gypsyhart
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 05:32 PM)
QUOTE (gypsyhart @ 18 Nov 2004, 03:26 PM)
Catalin, de ce nu s'ar schimba NIMIC ESENTIAL?

Nu ti-a ajuns cat te-am contrazis? mai vrei? unsure.gif

Catalin, te rog sa ma contrazici si de acum inainte...

DE CE nu s'ar schimba NIMIC ESENTIAL?
Catalin
QUOTE (toxic @ 19 Nov 2004, 03:52 AM)
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 08:52 AM)
La ce si la cine te referi ar trebui sa fie mai clar. Daca ar fi mai clar m-ar ajuta pentru ca te-as putea contrazice mai bine. Si daca m-ar ajuta, asta nu inseamna ca ti-as spune dar ti-ai da seama si singurica din faptul ca te-as contrazice mai cu ardoare. E mai clar acum? biggrin.gif

Si daca ai fi de acord cu mine tot m-ai contrazice? rolleyes.gif

Nu se pune problema pentru ca nu sunt de acord cu tine! jamie.gif
Catalin
QUOTE (icarus @ 19 Nov 2004, 07:34 AM)
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 10:05 PM)
"De ce?" nu este o intrebare retorica.

Parafrazand un personaj cunoscut de noi toti: Hehehe, mai Catalin, tu chiar crezi ca ai dreptate? rolleyes.gif
Ii las colectionarei placerea de a continua. smile.gif

Da, chiar cred ca am dreptate. "De ce?" nu este si nici nu poate fi vreodata o intrebare retorica!
Catalin
QUOTE (mutulica @ 19 Nov 2004, 08:38 AM)
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 08:56 PM)
QUOTE (Vornicum @ 18 Nov 2004, 07:54 PM)
Cataline, cu toata stima si fara sa decid sa te contrazic aiurea chestia cu spatiile intre litere si semne mi se pare aiurea.
Da ce stiu eu, ce kitara mea.... rofl.gif

Mie mi se pare mai aiurea ca cineva sa posteze "1+1=2", dar presupun ca e chestie de gust! jamie.gif

pentru cine a auzit de sinergie, se poate si 1+1=3

dat fiind ca ma cheama Catalin, mai bine ma contrazic singur.
evident e o chestie de gust ohyeah.gif

Poate te cheama Catalin in viata reala. Dar pe Hanu Ancutei, Catalin sunt doar eu! devil.gif
Catalin
QUOTE (gypsyhart @ 19 Nov 2004, 09:49 AM)
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 05:32 PM)
QUOTE (gypsyhart @ 18 Nov 2004, 03:26 PM)
Catalin, de ce nu s'ar schimba NIMIC ESENTIAL?

Nu ti-a ajuns cat te-am contrazis? mai vrei? unsure.gif

Catalin, te rog sa ma contrazici si de acum inainte...

DE CE nu s'ar schimba NIMIC ESENTIAL?

Nu ma rogi, ma provoci. Si stim cu totii ca eu nu raspund la provocari! ohyeah.gif
carrad
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 10:51 PM)
daca ma intrebati "de ce?" chem moderatoarea fara mila (eu, nu moderatoarea)! tongue.gif

catalin, vrei sa fii putin atent?

daca ma intrebati "de ce" , chem moderatoarea fara mila

virgula aia e obligatorie!
cum virgula lipseste, aceasta fraza ar avea nevoie de o completare: daca ma intrebati de ce chem moderatoarea fara mila, va voi raspunde....
cred ca ai inteles ideea! thumb_yello.gif

(eu, nu moderatoarea)

asta ma nedumereste foarte.... pentru ca, desi din punct de vedere gramatical constructia este corecta (sintagma "fara mila" ai folosit-o cu valoare adverbiala), logica imi scapa: pentru ca nu inteleg cum ai putea asocia aceasta sintagma cu verbul "a chema" ohmy.gif

te rog explica-mi logica! vorbesc serios!!!
multumesc
Dark Angel
carrad...te iubesc, mama, tocmai m-ai detronat din scaunul lui Pruteanu mwah1.gif

cred a vrut sa spuna: ...chem moderatoarea nemiloasa(ea, moderatoarea fiind nemiloasa, nu el) devil.gif

on topic:
flower e urata si rea
Catalin, te rog sa ma contrazici. rofl.gif
gypsyhart
Catalin, te PROVOC sa ma contrazici!

DE CE nu s'ar schimba nimic NIMIC ESENTIAL?

PE ce te bazezi cand spui "stim cu totii ca nu raspund la provocari?"
Catalin
QUOTE (carrad @ 19 Nov 2004, 10:17 AM)
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 10:51 PM)
daca ma intrebati "de ce?" chem moderatoarea fara mila (eu, nu moderatoarea)! tongue.gif

catalin, vrei sa fii putin atent?

daca ma intrebati "de ce" , chem moderatoarea fara mila

virgula aia e obligatorie!
cum virgula lipseste, aceasta fraza ar avea nevoie de o completare: daca ma intrebati de ce chem moderatoarea fara mila, va voi raspunde....
cred ca ai inteles ideea! thumb_yello.gif

(eu, nu moderatoarea)

asta ma nedumereste foarte.... pentru ca, desi din punct de vedere gramatical constructia este corecta (sintagma "fara mila" ai folosit-o cu valoare adverbiala), logica imi scapa: pentru ca nu inteleg cum ai putea asocia aceasta sintagma cu verbul "a chema" ohmy.gif

te rog explica-mi logica! vorbesc serios!!!
multumesc

Virgula este obligatorie dar eu nu am pus-o special ca sa vad daca va prindeti! ohyeah.gif

Cat despre "a chema fara mila" mi se pare o exprimare perfect valabila pentru ca as putea avea mila de postarile lor si sa nu le raportez moderatoarei. Nu e nici o problema aici!
Catalin
QUOTE (flower @ 19 Nov 2004, 10:21 AM)
carrad...te iubesc, mama, tocmai m-ai detronat din scaunul lui Pruteanu mwah1.gif

cred a vrut sa spuna: ...chem moderatoarea nemiloasa(ea, moderatoarea fiind nemiloasa, nu el) devil.gif

on topic:
flower e urata si rea
Catalin, te rog sa ma contrazici. rofl.gif

Nu, am vrut sa spun ca eu chem nemilos, am si precizat!

On topic: flower este foarte urita si rea! mad.gif

rofl.gif
Catalin
QUOTE

Catalin, te PROVOC sa ma contrazici!


Ba sa nu ma provoci ca n-ai succes!

QUOTE

PE ce te bazezi cand spui "stim cu totii ca nu raspund la provocari?"


Pe activitatea mea generala de pe acest forum. Sunt, precum stiti, extrem de dispus la compromisuri, niciodata nu tin sa impun cuiva punctul de vedere etc. ohyeah.gif

Comenteaza careva? 23.gif
carrad
hmm, cataline, stiu si eu? e un epitet neasteptat in context acest "fara mila"...poate ai dreptate. totusi, nu m-ai convins inca!

QUOTE
Virgula este obligatorie dar eu nu am pus-o special ca sa vad daca va prindeti! 


acum ce faci? lasi intentionat toate virgulele deoparte? blink.gif
ca sa le punem noi? spoton.gif devil.gif
Dark Angel
Catalin, draga, te contrazic...that's a new one...
Din context rezulta ca ai vrut sa spui altceva(prin paranteza pe care ai deschis-o)...si anume
QUOTE
fara mila (eu, nu moderatoarea)!

m-a dus cu gandul ca acel...fara mila era o caracteristica a moderatoarei, si nu a ta...nicidecum o actiune pe care intentionai s-o intreprinzi...

tongue.gif

da, ma, sunt foarte urata...da' sunt buna rau...vrei sa ma contrazici?
gypsyhart
QUOTE
Ba sa nu ma provoci ca n-ai succes!


Catalin, nu pot sa cred, recunosti ca NU MA POTI CONTRAZICE?


Catalin
QUOTE (carrad @ 19 Nov 2004, 10:53 AM)
hmm, cataline, stiu si eu? e un epitet neasteptat in context acest "fara mila"...poate ai dreptate. totusi, nu m-ai convins inca!

QUOTE
Virgula este obligatorie dar eu nu am pus-o special ca sa vad daca va prindeti! 


acum ce faci? lasi intentionat toate virgulele deoparte? blink.gif
ca sa le punem noi? spoton.gif devil.gif

Nu le las pe toate. It's only funny once! tongue.gif
Catalin
QUOTE (gypsyhart @ 19 Nov 2004, 11:01 AM)
QUOTE
Ba sa nu ma provoci ca n-ai succes!


Catalin, nu pot sa cred, recunosti ca NU MA POTI CONTRAZICE?

Nicidecum. Nu vreau, nu ca nu pot. Te-am contrazis suficient!
Catalin
QUOTE (flower @ 19 Nov 2004, 10:58 AM)
Catalin, draga, te contrazic...that's a new one...
Din context rezulta ca ai vrut sa spui altceva(prin paranteza pe care ai deschis-o)...si anume
QUOTE
fara mila (eu, nu moderatoarea)!

m-a dus cu gandul ca acel...fara mila era o caracteristica a moderatoarei, si nu a ta...nicidecum o actiune pe care intentionai s-o intreprinzi...

tongue.gif

da, ma, sunt foarte urata...da' sunt buna rau...vrei sa ma contrazici?

Contextul e clar si nu iti da dreptate! Iar buna rau nu pot sa zic ca esti pentru ca nu ne-am cunoscut!
Dark Angel
te-a luat valul , Catalin, eu am afirmat ca-s buna rau...tu doar trebuia sa ma contrazici, remember? laugh.gif roflmao.gif
no, acum te iert, ai fost un domn...exact ca in semnatura ta.
gypsyhart
Catalin, nu este de ajuns sa afirmi ca poti....

Sa admitem ca ai avea dreptate....(ca nu vrei de fapt, nicidecum ca nu poti)
De ce nu vrei sa ma contrazici?

actionmedia
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 01:17 PM)
QUOTE (actionmedia @ 18 Nov 2004, 01:08 PM)
Ce topic plictisitor yawn.gif

In mod evident, topicul nu este plictisitor. In doar 24 de ore s-au strans aproape 150 de posturi de la 23 de forumisti diferiti. Asemenea statistica nu cred ca vezi la absolut nici un alt thread de pe Han.

Tocmai pentru ca are foarte multe raspunsuri pe ora este un topic plictisitor, dupa primele 3 pagini m-a apucat plictiseala si nu am citit restul postarilor. Stii cum zice proverbul "ce e prea mult strica"
Catalin
QUOTE (flower @ 19 Nov 2004, 11:34 AM)
te-a luat valul , Catalin, eu am afirmat ca-s buna rau...tu doar trebuia sa ma contrazici, remember? laugh.gif roflmao.gif
no, acum te iert, ai fost un domn...exact ca in semnatura ta.

Semnatura mea nu afirma ca sunt un domn. Doar e citata o persoana care spune ca sunt domn. E o diferenta!
Catalin
QUOTE (gypsyhart @ 19 Nov 2004, 11:41 AM)
Catalin, nu este de ajuns sa afirmi ca poti....

Sa admitem ca ai avea dreptate....(ca nu vrei de fapt, nicidecum ca nu poti)
De ce nu vrei sa ma contrazici?

Te-am contrazis deja. Tu vrei doar sa ma provoci, nu esti sincer in cautarea contrazicerii! ohyeah.gif
Dark Angel
QUOTE
Semnatura mea nu afirma ca sunt un domn. Doar e citata o persoana care spune ca sunt domn. E o diferenta!


probabil te-a magulit afirmatia respectiva din moment ce ai ales-o ca si semnatura
wink.gif rolleyes.gif
mutulica
QUOTE (Catalin @ 19 Nov 2004, 11:52 AM)
Pe activitatea mea generala de pe acest forum. Sunt, precum stiti, extrem de dispus la compromisuri, niciodata nu tin sa impun cuiva punctul de vedere etc. ohyeah.gif

Comenteaza careva? 23.gif

eu comentez...

si adaug si probele
QUOTE
Poate te cheama Catalin in viata reala. Dar pe Hanu Ancutei, Catalin sunt doar eu! 


aici nu e vorba de un compromis ci de o impunere

si poti sa nu imi raspunzi ca nu mai intru pe topicul asta

cactus
ce bine ca nu va cheama pe nici unu dintre voi nici aici nici in viata reala - Cactus roflmao.gif roflmao.gif
Ce ne-am mai contrazice... yay.gif drunk.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.