Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
Kyklos
Acuma in loc sa apara in fata...sta pitit intr-un cort furat (din tabara noastra ), canta din kitara clasica la VAMA VECHE
E adevarat ,daca da sa ma contrazica ca nu a vrut sa-mi fure cortul ?
Tyra
Am zis eu asta?

Colimator, asa ne-a fost vorba? Pai ce-am zis eu de cartea aia?
Vornicum
Asa e , a atentat la cortul colegului de club... asta e nefiresc rofl.gif
Ce are el cu cortul nostru ( are copyright de Miticenia ) ?
Kyklos
QUOTE (Tyra @ 15 Feb 2007, 04:29 PM)
Am zis eu asta?

Colimator, asa ne-a fost vorba? Pai ce-am zis eu de cartea aia?

Te rog frumos,daca vrei sa aperi un FILOSOF POEM te rog sa stai pe metereze jamie.gif
Vornicum
QUOTE (Tyra @ 15 Feb 2007, 04:29 PM)
Am zis eu asta?

Nu stiu daca ai zis exact asta, dar stiu ca toti avem dreptul si OBLIGATIA conferita de Calin poemul roker, sa contrazicem cat timp ne exprimam elevat.

Ne-a facut minti luminate ( pe mine si colegul ) , asa o jignire nu se iarta rofl.gif
Kyklos
Proba la dosar...atac la persoana...se pedepseste cu 30 de zile in subsolul hanului
Vornicum
Pentru "minti luminate" se da de la 5 la 10 ani privare de Stuf Stok.
Zed
Minti odihnite , nu luminate . De ce nu continuati mizeria asta pe topicele deschise de voi ?!
Kyklos
Sa se arate dreptatea !!!
Zed
Mai bine va luati de manuta si stingeti becu' la plecare .
Mara
Kyk... a fost banat pentru vreo 999 de zile, asa ca ramane sa stinga Vornicelul becul...asta daca mai apuca, il vad pe Mihai pus pe fapte serioase. laugh.gif
Catalin
QUOTE (Kyklos @ 15 Feb 2007, 04:46 PM)
Sa se arate dreptatea !!!

Si s-a aratat... rolleyes.gif
Catalin
QUOTE (vornicel)

AUTOSUSPENDAT in semn de protest pentru decizia aberanta prin care colegul Kyklos a fost privat de libertate in mod inutil si exagerat.


Din pacate, te vei intoarce...
cipdecip
QUOTE
Raspunde la Locul Unde Catalin Va Contrazice


Azi este 8 martie, unica zi a femeilor devil.gif


Edit: restul zilelor sunt a barbatilor laugh.gif
Catalin
QUOTE

Azi este 8 martie, unica zi a femeilor


Ba femeile au mai multe zile. Fiecare are si ziua ei respectiva de nastere. tongue.gif

Greena
Catalin, daca esti sincer atunci vei recunoaste ca nu cunosti adevarul absolut.

sori daca s-a m-ai pus intrebarea da nu am avut rabdarea sa citesc 57 de pagini!
Greena
Catalin nu a citit nici o opera scrisa de Socrate.
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 15 Feb 2007, 06:28 PM)
Din pacate, te vei intoarce...

Si m-am intors din fericire...
axel
Si cum e vornice acolo, in fericire?
Catalin
QUOTE (Greena @ 8 Mar 2007, 10:11 PM)
Catalin, daca esti sincer atunci vei recunoaste ca nu cunosti adevarul absolut.

sori daca s-a m-ai pus intrebarea da nu am avut rabdarea sa citesc 57 de pagini!

Sorry, nu pot sa recunosc asta pentru ca as transforma-o intr-un adevar absolut. hh.gif
Catalin
QUOTE (Greena @ 8 Mar 2007, 10:20 PM)
Catalin nu a citit nici o opera scrisa de Socrate.

Catalin a citit toate operele scrise de Socrate! ohyeah.gif
Catalin
QUOTE (Vornicum @ 9 Mar 2007, 11:50 AM)
QUOTE (Catalin @ 15 Feb 2007, 06:28 PM)
Din pacate, te vei intoarce...

Si m-am intors din fericire...

Ba te-ai intors din autosuspendare.
Greena
Catalin nu poate face o stiinta care ar viza ceea ce nu exista! Na!
Catalin
Cum sa nu! Stiinta vizeaza si ce exista si ce nu exista. Si nici nu e nevoie de ceva special, stiinta obisnuita este suficienta. De exemplu, fizica ne spune ca eterul universal nu exista. Intr-un anumit sens, fizica vizeaza inexistenta eterului.
Greena
hm, cred ca m-am exprimat deficitar! asa e mai bine: Catalin nu poate face o stiinta a inexistentului.

Si inca una: Catalin nu poate cunoaste ceea ce nu poate fi cunoscut!
Catalin
QUOTE

Catalin nu poate face o stiinta a inexistentului


Eu zic ca se poate face o stiinta a inexistentului. Afirmatiile despre inexistent sunt falsifiabile. E suficient sa gasim un... existent... Deci se poate face si stiinta, care e problema?

QUOTE

Catalin nu poate cunoaste ceea ce nu poate fi cunoscut!


Exista cunoastere si cunoastere. Chiar si ceea ce nu poate fi cunoscut poate fi modelat pana la un punct. Si acel model poate fi considerat un mod de a cunoaste.
Greena
Nu am competenta ce mi-ar permite sa comentez mesajele tale. Dar sunt curios. Te-as intreba cum ar arata o stiinta a inexistentului si dupa ce legi s-ar ghida. Ai spus ca afirmatiile despre inexistent sunt falsifiabile. Ca e suficient sa gasim un existent. Dar cum putem sa infirmam ceea ce deja nu exista?

Cat despre al doilea mesaj, hai sa luam un exemplu din Kant. El zice ca un lucrul in sine nu poate fi cunoscut. Exista moduri de cunoastere a unui lucru, astfel incat lucrul in sine ne-ar scapa, nu putem cunoaste un lucru in "nuditatea" sa. Deci mai intreb o data: cum poti sa cunosti ceea ce nu poate fi cunoscut?
Greena
Scuze ca depasesc tema topicului. Promit ca nu se mai intampla smile.gif
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 10 Mar 2007, 01:02 AM)
Ba te-ai intors din autosuspendare.

Ba m-am autosuspendat din intoarcere blink.gif

Si inca una : Catalin este frumos. rofl.gif
Catalin
@Greena: o asemenea discutie isi are locul la Filosofie, nu in poiana unde vine vornicelul peste noi si ne gratuleaza cu diverse... fa un topic acolo si o sa iti raspund.

@Vornicum:
S-a fumat aia cu "Catalin este frumos"! Mai uita-te inapoi pe topic!
Vornicum
Lasa vrajeala ... spune, te crezi frumos sau nu ? Nu incerca sa ne aburesti ...

DA sau nu.
Catalin
DA si nu.
Vornicum
Aha, deci esti frumos ... si nu, esti hidos ca palaria mea... aha, nu am inteles nimic.

Deci, cum e poemule, esti normal, si da si nu.
Greena
nu ma poti contrazice atunci cand spun : unele propozitii sunt false!
Catalin
Ba te-as putea contrazice foarte usor doar ca n-as avea dreptate! (gotcha devil.gif)
Vornicum
Mdea blink.gif

"Hai sa te contrazic cu nimic ca sa realizez nimic"
Catalin
QUOTE

Acest mesaj a fost editat de Vornicum pe 13 Mar 2007, 05:27 AM


Cineva nu si-a facut somnul de frumusete... nu e de mirare ca esti asa morocanos!
Vornicum
Poemule, matale esti idolul meu in viata .... celalalt idol trecut in nefiinta este Frankestein. Bravo, te bucuri de onarea de a te afla in grupul select al idolilor mei.
Catalin
Vornicele, muta-ti basculanta, te rog, ca blochezi intrarea!
Vornicum
Imi place sa dau cu ea peste Unicornu' matale cel invizibil ... mwhuuuuahahaha! GeZas, this is fun! biggrin.gif

Eu mi-s poemul cel cantaret
La toti fac un sonet maret

Mwhuahahaha! rofl.gif
Catalin
QUOTE

Eu mi-s poemul cel cantaret
La toti fac un sonet maret


N-ai ritm, bre, cred ca te-a surzit basculanta aia! Era mai bine "Eu mi-s poem si cantaret / La toti fac un sonet maret".
Vornicum
Bine, bai Gica poemica ... "Tu esti poem si cantaret / Pe toti cu prostii ii plictisesti" ... mnoah, are si ritm si e si adevarat , doo in unu. biggrin.gif

GOD, I miss Kyklos, I love you man, come back into my life wub.gif

STuffstok!
Catalin
QUOTE

GOD, I miss Kyklos, I love you man, come back into my life


E ok, poti sa-mi spui Catalin, nu e nevoie sa ne formalizam.
Vornicum
Dar eu iti zic "Poemul kitarist" ... formalizarea nu iegzista, bre miticule.

Daca vrei, iti zic si "bai asta", ca asta e respectul pe care-l meriti ... sau "bre asta". ohyeah.gif
Vornicum
Bai asta, nu mai contrazici ? Ti s-au terminat argumentele ?

Sau eu is pur si simplu prea tare pentru tine si te bag sub radical cu afirmatiile mele ? Recunoaste ca imi esti inferior si te iau mai incet , ca-s baiat simtit. wink.gif
Catalin
Contrazic cand vreau EU, nu cand vrei tu, vraciule!

QUOTE

Sau eu is pur si simplu prea tare pentru tine si te bag sub radical cu afirmatiile mele ?


Nu radacina ti-e patrata, ci celalalt capat. ohyeah.gif

QUOTE

Recunoaste si te iau mai incet , ca-s baiat simtit.


Nu, de fapt tu vrei sa ma provoci sa-ti mai zic ceva rau ca sa ai dup-aia de ce sa deschizi 11 subiecte pe la Reclamatii. smile.gif
Vornicum
QUOTE
Nu, de fapt tu vrei sa ma provoci sa-ti mai zic ceva rau ca sa ai dup-aia de ce sa deschizi 11 subiecte pe la Reclamatii.

Da-mi voie sa rad putin : HAHAHAHA .. HA! Bai asta, tu esti mai comic decat palaria mea cand o imbat cu apa de toaleta HAHAHA..HA, auzi la el, ca deschid 11 subecte despre el , hahahaha..ha. Poi bre asta, tu esti complet lipsit de importanta pentru economia acestui thread. Esti mai mic decat multimea vida.

Pai eu aici fac misto de tine, poemule, de ce sa mai deschid alte 11 topicuri in care sa te fac sa-ti musti kitara elektrica de o coarda sensibila? Threadul asta e Raiul pentru mine, aici rad si cu , pardon dosul... HAHAHAHA..HA!

PS: Tu ceva iti amintesti totusi, eu te-am scos din functia de mod ( ce gluma buna tu moderator ) in urma unei sesizari d'ale mele, Mihai pur si simplu te-a scos in suturi din functie pentru ca ai injurat. Acum vrei sa te scot si de pe HA? HAHAHAHA... HA!
Catalin
Lasa ca te-am marcat, eu. Stiu cum gandesti! smile.gif
Vornicum
Ba nu stii. Nu stii nimic , bre.
Catalin
Socrate spunea "stiu ca nu stiu nimic".
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.