Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
Catalin
QUOTE

Ma enerveaza Vornicu.


Te contrazic, este vorba despre PatricianuS! Nu-l mai cheama Vornicu (oricum, niciodata nu l-a chemat asa, avea mereu un "m" pe coada)!
Catalin
QUOTE

Stiu ca nu sunt pe placul doamnelor din Poiana care sunt casatorite sau ceva de genul. In fond am 26 ani si jumate. Dar nu vreau sa ma cert din cauza asta. Nu le plac, asta e....


Hai, nu exagera! Sunt sigur ca sunt si niste doamne foarte dragute care te plac! Si spre norocul tau nici nu mai trebuie sa te protejezi pentru ca probabil sunt la menopauza deja.
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 16 Aug 2005, 03:12 PM)
QUOTE

Ma enerveaza Vornicu.


Te contrazic, este vorba despre PatricianuS! Nu-l mai cheama Vornicu (oricum, niciodata nu l-a chemat asa, avea mereu un "m" pe coada)!

Asta e o faza foarte tare. thumb_yello.gif spoton.gif
Nici eu nu aveam inspiratia sa o contrazic asa de reusit.

BTW, acum am un "anus" in coada. Pot pentru ca sa zic ca e mai rau acum.
Noi sa fim sanatosi. cool.gif

NOTA + 10 PENTRU FAZA DE AZI. smile.gif
Catalin
QUOTE

BTW, acum am un "anus" in coada. Pot pentru ca sa zic ca e mai rau acum.


Nu, ai un "anuS" pe coada. Si mai naspa!
Vornicum
10+
Catalin
Nu exista 10+! 10 e nota maxima.
Vornicum
In acest moment Traian Basescu este presedintele Romaniei. smile.gif


PS : Sper ca nu o sa zica ca de fapt cea care conduce Romania este sotia lui... ca o sa ma sinucid wink.gif
Catalin
In acest moment, Traian Basescu este in concediu la mare, in caz ca n-ai aflat. Tara o conduc altii!
Vornicum
Basescu nu mai are shuvitza!
Catalin
Ba mai are multe! Doar ca si-a taiat-o pe cea mai mare!
carrad
mda, nu mai are suvitza aia rebela....in schimb ar putea sa scoata o freza de ghetto din suvitele ramase.... rofl.gif va dati seama cum ar arata!
Catalin
Ba nu ne dam seama! devil.gif
carrad
pacat! si mai mare pacat e ca nu ma pricep sa fac o poza de genul asta: aia care se chinuiau prin decembrie-ianuarie sa-i ofere alta imagine prezidentului nostru n-au incercat-o si pe asta! laugh.gif

asta a fost piua! dar daca vrei sa ma contrazici, be my guest....ca doar e thread-ul tau! thumb_yello.gif
Vornicum
QUOTE (carrad @ 17 Aug 2005, 02:58 PM)
mda, nu mai are suvitza aia rebela....in schimb ar putea sa scoata o freza de ghetto din suvitele ramase.... rofl.gif va dati seama cum ar arata!

DA, eu imi dau seama. Here comes da hostepper. rofl.gif
user posted image
Vornicum
Steaua bate asta seara cu 2-0
Catalin
rofl.gif

Sa zica mersi daca se califica!
Vornicum
Boemule, daca se califica ( batand azi cu 2 -0 ), te astept cu lada de bere la usa biroului meu.

PS: La postul asta te sfatuiesc sa faci pauza la contrazis, fiindca nu ai ce sa contrazici, e chestiune de comunicare interumana ( or smth. )
Catalin
Voinicule, aici nu exista chestiuni de comunicare interumana! Aici e locul unde Catalin va contrazice! devil.gif
carrad
cataline, cand contrazici se cheama ca se realizeaza o comunicare.....verbala/scrisa tongue.gif
Catalin
Nu asta era sensul cu care a spus PatricianuS "e chestiune de comunicare interumana ( or smth. )"...
Vornicum
Te contrazic. 'Or smth ' nu se referea la comunicare, ci la lada de bere

PS: Poate sa fie si de vin sau tuica, care este, nu ma supar. OLE OLE OLE!
Catalin
Auzi, stii ceva? du-te si bea cu colegii tai de echipa... aici se bea doar apa (plata)!
Vornicum
Te contrazic. Am parasit clubul.
Vad ca esti zgarcit, nu-mi mai trebe nika de la tine, Zgarcila, care esti!
carrad
oricare ar fi fost sensul pe care l-a uzitat patricianus, e tot comunicare....fie univoca, fie biunivoca
cineva comunica ceva oricum.....
Catalin
Eu contraziceam sensul, nu o chestie absolut generala!
carrad
chestia aia absolut generala se manifesta prin situatii cat se poate de particulare si specifice
Catalin
Nu sunt de acord. Se puteau gasi si situatii mai particulare si mai specifice.
carrad
argumente!
Catalin
Simplu, deocamdata nu s-a evidentiat nici o situatie specifica sau particulara!
carrad
pai si cum e aia in care patricianus spunea ca aparitia ta cu o lada de bere ar fi chestie de comunicare interumana?
nu o fi specifica? blink.gif
Vornicum
HA HA HA HA ... MA SCUZATI, m-am pierdut in specifica particulara si cominicativa univalenta.

rofl.gif

PS: Beton topicul, imi place ideea de contrazicere contrapusa si contraceptiva. spoton.gif
Catalin
QUOTE (carrad @ 23 Aug 2005, 11:32 AM)
pai si cum e aia in care patricianus spunea ca aparitia ta cu o lada de bere ar fi chestie de comunicare interumana?
nu o fi specifica? blink.gif

Nu, pentru ca nu e o chestie de comunicare umana! e o chestie de comunicare umana (or something)! mare diferenta!
carrad
eu nu pot sti ce a inteles patricianus prin "or something", da' am o vaga banuiala ca vroia sa spuna: chestie de comunicare umana sau ceva de genul asta.....de unde eu am dedus ca se refera tot la comunicare....sau o fi altceva?
Catalin
Sigur ca e altceva! daca ar fi acelasi lucru nu ar fi nevoie sa spuna "sau ceva de genul asta". Nu e logic?!
carrad
nu e logic....cand spui "or something" sau, pe romaneste, "ceva de genul asta"....nu faci decat sa introduci o expresie parazit...ca sa nu se termine prea brusc fraza!
sau e posibil sa te referi la ceva asemanator, lasand astfel loc celulilalt sa propuna altceva....
Vornicum
Poi sa lamuresc, clarificand abuziva incongruenta de la nivel comunicativ relational ( or smth. )

Comunicarea interumana sau relatia comunicativa dintre 2 fiinte inteligente ( eu sigur, Catalin fiind sigur un geniu pustiu si boem or smth.) reprezinta o tangenta intre 2 persoane constiente. OR SMTH. comunica auditoriului o stare de fapt , de simtamant fenomenala.

SA FITZ IUBITZ ( or smth. )
Vornicum
Buey, ma scuzati ca o sa continui to eu ( totusi ati facut referire la o expresie folosita de mine , carrad se referea ca la o expresie parazit ).

Expresia poate fi folosita ( in cazul meu sigur ) si ca sa exprime o stare joviala.
P.E : Buey, te bat de te sting ... or something.
Catalin este filosof boem ... or smth. ( ati prins ideea spoton.gif )
Ma doare-n cot or smth.

Par egzample

Pentru alte nelamuriri sunati la 666 89 89 89 VORNIC PATRICIAN 01 int.666
Catalin
Patriciene, cate beri ziceai ca dai? rofl.gif
Vornicum
Daca in ultimele 15 min mai marcau inca o data nu cred ca faceai acum pe istetul wink.gif
Vezi, mey boemule, daca te inscriai in tiparele normale ale individului si faceai pariul cu patricianul , ai fi castigat bere moca. Dar nu, trebuia sa ma contrazici si la faza aceea, ca asa esti matale obisnuit, esti boem ( or smth. )
Vornicum
In seara aceasta , Dinamo si Rapid se vor califica in turul urmator al Cupei UEFA. Pariez pe o lada de bere.
gypsyhart
Ia sa vedem ce mai zice.... Catalin..... biggrin.gif

"- "Daca nu stii, ti-as arata
Din bob īn bob amorul,
Ci numai nu te minia,
Ci stai cu binisorul.

Cum vinatoru-ntinde-n cring
La pasarele latul,
Cānd ti-oi intinde bratul sting
Să mă cuprinzi cu bratul;

Si ochii tai nemiscatori
Sub ochii mei ramiie...
De te inalt de subtiori
Te-nalta din calciie;

Cānd fata mea se pleaca-n jos,
In sus ramii cu fata,
Să ne privim nesatios
Si dulce toata viata;

Si ca să-ti fie pe deplin
Iubirea cunoscuta,
Cānd sarutindu-te mă-nclin,
Tu iarasi mă saruta."

Vornicum
rofl.gif Iarasi Luceafarul?
Buey, da' ne leeeeeaşi?

[Later edit] Stai ca am facut conexiunea ulterior. Catalin e dat "banned" pe Universul Credintei, gypsiheart este moderator acolo. 'Tzelegi cum de vine treaba wink.gif HARTUIRE pe fatza! Parerea mea.
Catalin
Gypsi e moderator la Dincolo de Ratiune, nu la UC.
Vornicum
Ba nu e!
rofl.gif
Eclectic
Cel putin unul dintre cei care posteaza pe acest forum e prost.
Vornicum
Ba nu e !
rofl.gif
Eclectic
E imbucurator de prost...
Vornicum
Ba nu e !
E prost de imbucurator!
rofl.gif
Catalin
QUOTE (Barrie @ 7 Sep 2005, 12:37 PM)
Cel putin unul dintre cei care posteaza pe acest forum e prost.

La cine te referi? rolleyes.gif
Vornicum
Mdea... se confirma.

Pardon, ba nu... asa este rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.