Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
Vornicum
Pai, mai kitaristule care esti, t-i s-a adresat destul de politicos, eu o faceam mai brutal, bre, cu matale. Bagam si poezia cu kitara clasica wink.gif

Dar, fiecare cu stilul lui...
Catalin
QUOTE

t-i s-a adresat destul de politicos


Vornicele, e "ti" fara cratima, fir-ar ea sa fie de limba chineza...
Vornicum
BRAVO! E prima oara in acest topic cand m-ai surclasat cu ceva, ca pana acum erai doar in corzi...

Deh... incepi sa inveti cum stau treburile in ceea ce priveste arta dialogului wink.gif
Catalin
rofl.gif
Asa se vede de la tine? laugh.gif
Vornicum
Pai sa-ti explic, ca vad ca traiesti in ceata ,asa cum traia Udrea in cabinetul presedintelui. Barometrul dupa care trebuie sa te ghidezi , atunci cand nu canti la kitara ta aia clasica melodii filosofice boeme, este acela al "avocatilor" din oficiu. Cu cat intra mai multi bagatori de seama in acest topic sa te apere , cu atat eu te surclasez mai mult, 'tzelegi? Sa explic mai multe, boehmianule?
Catalin
QUOTE

Pai sa-ti explic, ca vad ca traiesti in ceata ,asa cum traia Udrea in cabinetul presedintelui.


Ah, o comparatie cu lumea politica. Ne apropiem de Goodwin's Law? spoton.gif

QUOTE

Barometrul dupa care trebuie sa te ghidezi , atunci cand nu canti la kitara ta aia clasica melodii filosofice boeme, este acela al "avocatilor" din oficiu. Cu cat intra mai multi bagatori de seama in acest topic sa te apere , cu atat eu te surclasez mai mult, 'tzelegi?


Bre, voinicule, pe mine nu ma apara nimeni aici! Aici eu ii contrazic pe toti! Asa ca toata teoria ta psihoilogica se prabuseste...
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 26 Oct 2005, 08:44 AM)
Bre, voinicule, pe mine nu ma apara nimeni aici! Aici eu ii contrazic pe toti! Asa ca toata teoria ta psihoilogica se prabuseste...

Sa ii contrazici tu pe toti.... bine ca nu vrei sa ii inveti pe toti sa cante la kitara laugh.gif sau bine ca nu ti-ai pus in cap sa ii faci pe toti discipolii lu' matale si sa faci o reuniune , organizatie ( or smth) unde sa discutati pe teme boemice filfizofice.

QUOTE (adminul forumului @ Mihai)
Catalin e doar o sursa de amuzament pentru forumisti...


rofl.gif
Catalin
Vornicianule, dupa cum il citezi pe administrator urmat invariabil de ":rofl:" as putea spune ca el nu constituie decat o sursa de amuzament pentru tine...
Vornicum
Iarasi nu ai inteles, dar nu ma mai mir, rar prinzi esenta a ceea ce se discuta. Dar o sa te ajut si de data aceasta ...

DECI, ce a zis Mihai in urma cu ceva timp nu e o simpla afirmatie, reprezinta mai mult decat as zice eu in o mie de cuvinte. E o axioma, este concentrarea intr-o singura propozitie a ceea ce faci matale pe aici, in special pe acest topic. L-am citat si o sa-l citez pana cand o nu o sa mai pot sa postez aici. Cu aceasta propozitie, Mihai a intrat pentru totdeauna in sufletul meu spoton.gif
Mihai
PatricianuS, ceea ce faci e periculos de aproape de trolling.
Si prin asta, esti periculous de aproape de o suspendare. ohyeah.gif
Vornicum
Gata nene, eu nu mai postez pe topicul boemului, ma intorc pe softpedia.
Oricum topicul asta va muri, fie-i tarana usoara...

Tocmai cand imi exprimam si eu admiratia fata de matale...
Mihai
Si apropos, in general reclama la alte forumuri nu este conforma cu regulamentul.
Sau vrei sa te ajut sa te intorci mai repede pe forumul de care vorbeai? jamie.gif
Vornicum
Gata, domnule, nu mai pronunt numele altor forumuri de acum incolo
Mi-ai zis , am inteles spoton.gif
gypsyhart
Ia sa vedem ce se mai aude despre...CatalinA unsure.gif

"Ea-l asculta pe copilas
Uimita si distrasa,
Si rusinos si dragalas,
Mai nu vrea, mai se lasa,



Si-i zise-ncet: – Înca de mic
Te cunosteam pe tine,
Si guraliv si de nimic,
Te-ai potrivi cu mine...



Dar un luceafar, rasarit
Din linistea uitarii,
Da orizon nemarginit
Singuratatii marii;



Si tainic genele le plec,
Caci mi le împle plânsul,
Când ale apei valuri trec
Calatorind spre dânsul;



Luceste cu-n amor nespus
Durerea sa-mi alunge,
Dar se înalta tot mai sus,
Ca sa nu-l pot ajunge.



Patrunde trist cu raze reci
Din lumea ce-l desparte...
În veci îl voi iubi si-n veci
Va ramânea departe...

De-aceea zilele îmi sunt
Pustii ca niste stepe,
Dar noptile-s de-un farmec sfânt
Ce nu-l mai pot pricepe."

Catalin
Nu e cam mult pt un singur post?
gypsyhart
E mult daca te astepti la putin wink.gif
Aramis
Catalin, de amorul artei, contrazice, te rog, urmatoarea propozitie:
"Catalin este frumos si inteligent"
Catalin
Iar????

Please, oameni buni, mai cititi si dinainte ca sa nu va repetati!

Am contrazis chestia asta demult cu "Ba Catalin este inteligent si frumos!".
Aramis
Catalin... tu inainte ai contrazis propozitia "Catalin este inteligent si frumos", afirmand ca esti "frumos si inteligent", acum contrazici faptul ca esti "frumos si inteligent" spunand ca esti "inteligent si frumos" smile.gif (cauta in prima pagina a topicului daca nu m'am exprimat prea bine)
Oricum, tu contrazici topica acestei propozitii si nu afirmatia in sine smile.gif
Catalin
Contrazic afirmatia in sine prin topica ei. Cele doua sunt interdependente. Si, oricum, "get a new line!". tongue.gif
Nicoleta
Eu sunt inteligent/a si frumoas/a wink.gif iar afirmatiile voastre despre "adevar" nu-l schimba cu nimic. sac!!!! sac!!! wink.gif
Catalin
QUOTE

Eu sunt inteligent/a si frumoas/a


In nici un caz, poate inteligenta si frumoasa! Dar, oricum, fara sa te cunosc nu ma pot pronunta...

QUOTE

iar afirmatiile voastre despre "adevar" nu-l schimba cu nimic.


Ba da, gandeste-te logic! Noi facem anumite afirmatii. Daca acele afirmatii sunt adevarate, Adevarul tocmai a fost schimbat in sensul ca i s-au adaugat noi propozitii in el.

QUOTE

sac!!!! sac!!!


Succes data viitoare! spoton.gif
Nicoleta
Ba da te poti pronunta, cum frumusetea este relativa, la fel si adevarul si multe altele profit pt a sacai pe cineva intr-un loc unde se face asta in mod oficial.
hai sa nu-ti stric distractia, trec la treburi serioase. Ei bine adevarul tau e valabil pana te contrazice cineva (logica ta).
dupa logica mea aman2 avem dreptate, mai putin tu thumb_yello.gif
Catalin
QUOTE

Ba da te poti pronunta, cum frumusetea este relativa, la fel si adevarul si multe altele


Adevarul nu este relativ. Frumusetea poate. Si, chiar relativa fiind, nu e normal sa ne dam cu parerea asupra ei inainte de a cunoaste persoana asupra careia ne pronuntam.

QUOTE

profit pt a sacai pe cineva intr-un loc unde se face asta in mod oficial


Protestez! Asta nu e loc de sacait ci de contrazis!

QUOTE

Ei bine adevarul tau e valabil pana te contrazice cineva (logica ta).
dupa logica mea aman2 avem dreptate, mai putin tu


hmm.gif

Incearca sa fii un pic mai coerenta!
Nicoleta
QUOTE (Catalin @ 5 Nov 2005, 08:10 AM)


Ufaa... musti! Ei, bine, adevarul este relativ si cand ai sa intelegi asta ai sa fii surprins de multimea posibilitatilor si a coincidentelor intentionate ori puterii gandului.

De ce-o fi oare atat de important sa te pronunti in privinta frumusetii mele,uite! te lamuresc eu! De fapt sunt urata cu draci hh.gif

Ori ca zici loc de contrazis, ori sacait pt mine e tot una, cat despre coerenta, incearca sa nu iei cuvintele intotdeauna asa cum iti sunt servite..

thumb_yello.gif
Catalin
QUOTE

Ufaa... musti!


Pluralul corect este "muste", nu "musti".

QUOTE

Ei, bine, adevarul este relativ


Eu zic sa vorbesti doar din punctul tau de vedere!

QUOTE

De ce-o fi oare atat de important sa te pronunti in privinta frumusetii mele,uite!


Pai nu e important doar ca tu despre asta ai vrut sa discuti intr-o prima instanta...

QUOTE

Ori ca zici loc de contrazis, ori sacait pt mine e tot una, cat despre coerenta, incearca sa nu iei cuvintele intotdeauna asa cum iti sunt servite


E foarte simplu... pe unii ii deranjeaza/sacaie si atunci nu posteaza aici. Altora le face placere sa fie provocati - te suspectez ca faci parte din aceasta categorie si tu.
Vornicum
OnTheRun l-a facut knockout pe Catalin. thumb_yello.gif thumb_yello.gif
jamie.gif
Nicoleta
QUOTE
Pluralul corect este "muste", nu "musti".

pluralul corect este "muscate" nu le poti spune florilor "musti" cool.gif
QUOTE
Eu zic sa vorbesti doar din punctul tau de vedere!

Eu vorbesc din toate punctele de vedere deodata. de-aia ti-e asa greu sa ma contrazici.

QUOTE
Pai nu e important doar ca tu despre asta ai vrut sa discuti intr-o prima instanta...

Ti-am intins o momeala.. ai muscat ( o muscata, 2 muscati) biggrin.gif

QUOTE
Altora le face placere sa fie provocati - te suspectez ca faci parte din aceasta categorie si tu.

Mie imi place sa provoc thumb_yello.gif

Ps. PatricianuS , de acord jamie.gif
Catalin
QUOTE (PatricianuS @ 7 Nov 2005, 08:48 AM)
OnTheRun l-a facut knockout pe Catalin. thumb_yello.gif thumb_yello.gif
jamie.gif

Vorniciene, o minima logica ar trebui sa te indemne sa astepti ca OnTheRun sa fie ultima care sa fi postat pentru ca sa proclami knock-out...
Catalin
QUOTE

pluralul corect este "muscate" nu le poti spune florilor "musti"


Ba poti daca sunt carnivore!

QUOTE

Eu vorbesc din toate punctele de vedere deodata.


Pai atunci nu ar trebui sa spui ca adevarul e relativ! Daca e relativ nu poti vorbi decat dintr-un numar relativ mic de puncte de vedere.

QUOTE

de-aia ti-e asa greu sa ma contrazici.


Err.... nu mi-e greu deloc!

QUOTE

Ti-am intins o momeala.. ai muscat ( o muscata, 2 muscati)


N-am muscat nimic, TU ai muscat prin faptul ca ai postat. jamie.gif

QUOTE

Mie imi place sa provoc


Pai fa-ti topicul tau atunci, ce cauti pe asta? tongue.gif
Nicoleta
QUOTE
Ba poti daca sunt carnivore!

nu sunt!
QUOTE
Pai atunci nu ar trebui sa spui ca adevarul e relativ! Daca e relativ nu poti vorbi decat dintr-un numar relativ mic de puncte de vedere.

tocmai de-aia este relativ pentru ca poti pune foarte multe puncte de vederee... doooh!

QUOTE
Err.... nu mi-e greu deloc!

ba ti-e greu incepi sa devii incoerent!

QUOTE
N-am muscat nimic, TU ai muscat prin faptul ca ai postat.

vezi ce-am scris in paranteza, era vorba despre amandoi! daca vrei sa nu musti... nu ma mai contrazi si scapi biggrin.gif eu inca intind provocari.

QUOTE

Pai fa-ti topicul tau atunci, ce cauti pe asta?

caut sa te sacai biggrin.gif si reusesc, ceeeee... iti stau in coasta? ohyeah.gif
Nicoleta
QUOTE (Catalin @ 8 Nov 2005, 12:02 AM)
QUOTE (PatricianuS @ 7 Nov 2005, 08:48 AM)
OnTheRun l-a facut knockout pe Catalin.  thumb_yello.gif  thumb_yello.gif
jamie.gif

Vorniciene, o minima logica ar trebui sa te indemne sa astepti ca OnTheRun sa fie ultima care sa fi postat pentru ca sa proclami knock-out...

A observat postul tau evaziv, era o eschiva si de-aia si-a permis, nu te-ai mai ridicat !
Intotdeauna da-ti vina pe arbitrii in loc sa va recunoasteti greselile, of, of.. rofl.gif
Catalin
QUOTE

nu sunt!


Exista unele!

QUOTE

tocmai de-aia este relativ pentru ca poti pune foarte multe puncte de vederee... doooh!


Important e ca nu poti vorbi din toate in acelasi timp. Adica ai putea dar nu ai fi coerenta!

QUOTE

ba ti-e greu incepi sa devii incoerent!


Heh, eu?! tu esti cea cu pretentia ca vorbeste din toate punctele de vedere!

QUOTE

vezi ce-am scris in paranteza, era vorba despre amandoi! daca vrei sa nu musti... nu ma mai contrazi si scapi  eu inca intind provocari.


In primul rand sa invatam gramatica: se spune "nu ma mai contrazice!" tongue.gif

Acum, din paranteza nu rezulta ca te-ai referi la discutia noastra. In plus eu nu musc atunci cand contrazic, dupa cum iti ziceam, altii vin si musca atunci cand posteaza si asteapta sa fie contrazisi. Tu, insa, vad ca musti in continuare! biggrin.gif

QUOTE

caut sa te sacai


Get a life!

QUOTE

si reusesc, ceeeee... iti stau in coasta?


Ca Eva lui Adam... ohyeah.gif
Nicoleta
QUOTE
Exista unele!
muscate? hahaha ...
QUOTE
Important e ca nu poti vorbi din toate in acelasi timp. Adica ai putea dar nu ai fi coerenta!
nu poti, dar ele exista, nu le poti neglija.. de aia este relativ. azi faci o alegere maine aceeasi problema necesita alta rezolvare.. asta e viata, voinicule!
QUOTE
Heh, eu?! tu esti cea cu pretentia ca vorbeste din toate punctele de vedere!
nu am asa ceva.. unde ai vazut tu?
QUOTE
Acum, din paranteza nu rezulta ca te-ai referi la discutia noastra. In plus eu nu musc atunci cand contrazic, dupa cum iti ziceam, altii vin si musca atunci cand posteaza si asteapta sa fie contrazisi. Tu, insa, vad ca musti in continuare!

eu NU astept nimic.poti inceta cand vrei ( app:Scuzele acuzaaa... !!)
QUOTE
Get a life

vad ca topicul asta insemana muuuuult pt tine blink.gif

Unii oameni joaca cinstit altii, care nu se descurca incep lovituri sub centura smile.gif tu esti suspect ca faci parte din a doua categorie.. incearca sa nu te mai consumi
thumb_yello.gif
Catalin
QUOTE

muscate? hahaha ...


Carnivore! Greu cu coerenta, nu?

QUOTE

nu poti, dar ele exista, nu le poti neglija.. de aia este relativ. azi faci o alegere maine aceeasi problema necesita alta rezolvare.. asta e viata, voinicule!


Voinic e PatricianuS. Eu sunt boem.

QUOTE

nu am asa ceva.. unde ai vazut tu?
QUOTE

eu NU astept nimic.poti inceta cand vrei


De ce as inceta eu?! Tu ai inceput!

QUOTE

vad ca topicul asta insemana muuuuult pt tine


Neah, daca insemna mult il faceam la locul de jurnale, nu in Poiana...

QUOTE

Unii oameni joaca cinstit altii, care nu se descurca incep lovituri sub centura  tu esti suspect ca faci parte din a doua categorie.. incearca sa nu te mai consumi


Normal ca folosesc lovituri sub centura! Tu ce iti inchipuiai? n-ai citit topicul de la inceput, bag de seama... hmm.gif
Nicoleta
QUOTE
Carnivore! Greu cu coerenta, nu?

pai coerenta sa fie frate, era vorba de muscate... muscatele nu sunt, nu au fost nu vor fi carnivore.
QUOTE
Voinic e PatricianuS. Eu sunt boem.

asa zici tu. dupa mine... esti voinic cu ghilimele, daca am eu chef, dar ma abtin ca deja incepi sa ma simpatizezi.. wink.gif
QUOTE

De ce as inceta eu?! Tu ai inceput!

Stiam ca nu-mi poti rezista provocarilor, asta am zis de la inceput, acum imi dai dreptate.. cry.gif cry.gif mititelul de tine cred ca suferi ohyeah.gif

QUOTE
Neah, daca insemna mult il faceam la locul de jurnale, nu in Poiana...

te afecteaza. si nu gresesc!!
QUOTE
Normal ca folosesc lovituri sub centura! Tu ce iti inchipuiai? n-ai citit topicul de la inceput, bag de seama...

Nici nu o sa-l citesc. (vad ca-mi dai dreptate IAR(!).. deci nu nu te pricepi decat la joc murdar..ca tine, multi... )Ma descurc mai bine la loviturile sub centura decat tine la provocarile pe care ti le dau... rezisti, pe bucatele...
cry.gif cry.gif daca doare zi ca dau mai incet jamie.gif
Catalin
QUOTE

pai coerenta sa fie frate, era vorba de muscate... muscatele nu sunt, nu au fost nu vor fi carnivore.


Ba era vorba de flori, nu de muscate!

QUOTE

asa zici tu. dupa mine... esti voinic cu ghilimele, daca am eu chef, dar ma abtin ca deja incepi sa ma simpatizezi


Asa usor crezi ca se cucereste simpatia mea? facandu-ma voinic?!

QUOTE

Stiam ca nu-mi poti rezista provocarilor, asta am zis de la inceput, acum imi dai dreptate..   mititelul de tine cred ca suferi


Deja te repeti! Am zis ca nu contrazic de zece ori acelasi lucru. Vino cu ceva nou!

QUOTE

te afecteaza. si nu gresesc!!


laugh.gif

Si daca spui ca nu gresesti devine adevarat prin magie sau cum?

QUOTE

Nici nu o sa-l citesc. (vad ca-mi dai dreptate IAR(!).. deci nu nu te pricepi decat la joc murdar..ca tine, multi... )


N-am zis ca nu ma pricep decat la joc murdar. Doar ca ma pricep si la ala daca e nevoie...

QUOTE

Ma descurc mai bine la loviturile sub centura decat tine la provocarile pe care ti le dau... rezisti, pe bucatele...


Bla, bla... am inteles, dai provocari... altceva mai ai?

QUOTE

daca doare zi ca dau mai incet


Nu, da tare sa se excite Patricianul...
alfa
Asa e!
Nicoleta
era vorba de muscate, thumb_yello.gif , o muscata 2 muscate... unsure.gif
QUOTE
Asa usor crezi ca se cucereste simpatia mea? facandu-ma voinic?!

da!! jamie.gif
QUOTE
Si daca spui ca nu gresesti devine adevarat prin magie sau cum?

daa!!!!!!! laugh.gif te prinzi rapid! si sa stii ca oricum am intuitie buna. nu vrei sa intram in detalii in ce priveste pe catalin si topicul asta "al tau" biggrin.gif
QUOTE
Deja te repeti! Am zis ca nu contrazic de zece ori acelasi lucru. Vino cu ceva nou!
1.uita-te atent... si 2. ma repet cat am chef hh.gif
QUOTE
N-am zis ca nu ma pricep decat la joc murdar. Doar ca ma pricep si la ala daca e nevoie...
ba da ai zis... hehe, ai grija unde lasi loc interpretarilor. iti prinzi urechile in cuvintele tale. Si de ce sa se excite patricianus? nu esti in stare de-un preludiu? cry.gif ce trist!!
alfa
Asa e!
Catalin
QUOTE

era vorba de muscate,  , o muscata 2 muscate...


Le intorci ca la Ploiesti...

QUOTE

da!!


Haide, poti mai bine de-atit!

QUOTE

daa!!!!!!! laugh.gif


Si sunt convins ca poti chiar mai bine si de-atit!

QUOTE

te prinzi rapid! si sa stii ca oricum am intuitie buna. nu vrei sa intram in detalii in ce priveste pe catalin si topicul asta "al tau"


Vai de mine, cum sa nu vreau. Chiar te rog, hai sa intram in detalii!

QUOTE

1.uita-te atent... si 2. ma repet cat am chef


Daca tu crezi ca forumul e un loc unde faci ce ai tu chef... o sa tina pana cand intri in disputa cu administratia! ohyeah.gif

QUOTE

ba da ai zis... hehe, ai grija unde lasi loc interpretarilor. iti prinzi urechile in cuvintele tale.


E, lasa, o sa supravietuiesc... chiar si cu urechile mai rosii un pic.

QUOTE

Si de ce sa se excite patricianus?


Il excita loviturile forumistice. Unde e o cearta mai interesanta, acolo apare si el sa puna paie pe foc.

QUOTE

nu esti in stare de-un preludiu? cry.gif ce trist!!


hmm.gif
Ba da, dar asta n-are legatura cu discutia!
Catalin
QUOTE (alfa @ 8 Nov 2005, 01:28 AM)
Asa e!

Ba nu!
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 8 Nov 2005, 12:34 AM)

Voinic e PatricianuS. Eu sunt boem.


QUOTE (Catalin)
Nu, da tare sa se excite Patricianul...

Buey, nene, tu sa nu ma pomenesti pe mine , ca daca o sa incep iar cu tine nu te scapa nici Mihaitza, ai inteles bre Voinicul lu' Peshte? Eu incerc sa raman impartial si sa raman doar sa observ cum te faci de ras contrazicand aiurea si nu o sa intervin atat timp cat nu ma pomenesti, altfel schimb placa!
Si pentru chestia cu excitatul meriti (inca) un ban de sa-l cari in spinare, nu numai sa-ti ia Mihai dreptul de moderare wink.gif

In plus OnTheRun te surclaseaza in stil mare fara ajutorul nimanui wink.gif
Catalin
De ce, voinicule? e o jignire sa spun ca te exciti? imi cer scuze... retractez! PatricianuS nu se excita!
Vornicum
Pai clar ca nu ma excit pe forum, voinicule , asta o fac eu acasa in intimitate cu nevasta.... daca tu obisnuiesti sa o faci in fata monitorului, treaba matale wink.gif
Nicoleta
E clar ca pentru cineva topicul asta inseamna prea mult. Parerea mea despre un forum, e foarte clara! Nu eram offtopic. Nu am jignit pe nimeni. De ce dispreri asa? Scuze daca am fost prea dura, daca iei totul personal, nu mai vorbesc cu tine. harhar.gif
alfa
P-aia de la 1:20 n-ai contrazis-o!
Catalin
Ba da, cel mult ai putea spune ca n-am citat-o.
Catalin
QUOTE (OnTheRun @ 8 Nov 2005, 09:36 AM)
E clar ca pentru cineva topicul asta inseamna prea mult. Parerea mea despre un forum, e foarte clara! Nu eram offtopic. Nu am jignit pe nimeni. De ce dispreri asa? Scuze daca am fost prea dura, daca iei totul personal, nu mai vorbesc cu tine. harhar.gif

Cine a zis ca esti offtopic? cine a zis ca ai jignit pe cineva?! blink.gif

Am zis doar ca bucata aia cu preludiul nu avea legatura cu restul discutiei, nu ca era offtopic relativ la tematica threadului.
Nicoleta
ai zis de excitatie... ?? ti se pare ca nu se leaga? Mai bine zis recunoaste ca nu ti-a convenit smile.gif Si ramane valabil, daca pui la suflet si disperi, ma opresc. thumb_yello.gif
Sa fii iubit!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.