Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
Cla
Ce bine ca-s mos aici pe han rofl.gif
Catalin
QUOTE (Mihai @ 22 Nov 2004, 11:11 AM)
QUOTE
Altfel spus nu esti in stare sa spui de ce respectiva expresie e un pleonasm si atunci te refugiezi apeland la o pseudo-evidenta a chestiei pe care trebuie sa o argumentezi.

Am dubii ca un intelectual (ohyeah.gif) ce nu a fost in stare sa sesizeze un pleonasm de acest gen poate intelege o explicatie referitoare la statulul de pleonasm al respectivei expresii.

QUOTE
nu este un topic pentru cei ce nu suporta sa fie contrazisi!

Atunci... tu ce cauti aici? rolleyes.gif Daca nici macar pentru o afirmatie simpla, precum "mai repet este pleonasm" nu esti capabil sa te abtii de la a contrazice?
Desigur, exista o limita intre ideea de a contrazice (ce, pana la un punct, poate fi chiar o arta) si kitsch-ul pe care il manifesti in cadrul acestui topic. Un kitsch de... intelectual. rolleyes.gif

Mihai, in primul rand felicitari pentru ca te-ai contrazis singur (ai afirmat ca nu mai postezi pe-aici laugh.gif ).

In al doilea rand, tot nu ai spus de ce e pleonasm.

In sfarsit, ce este kitsch si ce nu e este o discutie pentru un alt topic.
Catalin
QUOTE (Vornicum @ 22 Nov 2004, 12:54 PM)
user posted image

ASTA-I O KITARA CLASICA! Sa ma contrazica cineva

Nu este o chitara clasica, ci una electroacustica! Poti vedea dupa f-uri si dupa butoanele de volum si ton.

Editat: ca sa nu mai vorbim de doze!
Catalin
QUOTE (actionmedia @ 22 Nov 2004, 01:08 PM)
QUOTE (actionmedia @ 19 Nov 2004, 12:09 PM)
QUOTE (Catalin @ 18 Nov 2004, 01:17 PM)
QUOTE (actionmedia @ 18 Nov 2004, 01:08 PM)
Ce topic plictisitor yawn.gif

In mod evident, topicul nu este plictisitor. In doar 24 de ore s-au strans aproape 150 de posturi de la 23 de forumisti diferiti. Asemenea statistica nu cred ca vezi la absolut nici un alt thread de pe Han.

Tocmai pentru ca are foarte multe raspunsuri pe ora este un topic plictisitor, dupa primele 3 pagini m-a apucat plictiseala si nu am citit restul postarilor. Stii cum zice proverbul "ce e prea mult strica"

Nici mie nu mi-a mai raspuns la acest mesaj sad.gif . Observati cand a fost postat. Ori nu l-a observat, ori se face ca nu-l observa pentru ca nu are replica devil.gif

Action, ti-as fi raspuns cu placere dar am crezut ca nu mai urmaresti topicul, din moment ce e plictisitor. Daca il urmaresti, atunci te contrazic spunandu-ti ca il urmaresti, deci nu ti se pare plictisitor! jamie.gif
Catalin
QUOTE (Cla @ 22 Nov 2004, 01:16 PM)
Ce bine ca-s mos aici pe han rofl.gif

Cla, din poze pari in puterea varstei, nu vad de ce sa fii mos!
colectionara
Esti om.
Catalin
Si ce-ai vrea sa fiu? femeie?

rofl.gif
Dark Angel
" Unicornul roz invizibil...un mister si un domn, simultan..."
as adauga atat: fara cuvinte



http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...15&#entry237319

edit: sau cum ar zice un prieten" unicornul roz invizibil...a cam sarit calutul"

Acest mesaj a fost editat de flower pe 22 Nov 2004, 04:26 PM

te rog sa ma contrazici
Catalin
Flower, tu stiai ca a posta acelasi mesaj in doua locuri e interzis de regulament? tongue.gif
colectionara
Nu as vrea sa fii femeie.
Catalin
De ce? jamie.gif
Dark Angel
QUOTE
@catalin  Flower, tu stiai ca a posta acelasi mesaj in doua locuri e interzis de regulament?


nu, dar am aflat acum. ar fi chiar culmea sa-mi iau ban pt. asta...
si tie ti-au ramas o multime de lucruri necunoscute...cum ar fi bunul simt...te rog sa ma contrazici, din nou.
Catalin
In limba romana incepem propozitiile cu litere mari si lasam spatii dupa semnele de punctuatie!
Dark Angel
Ai dreptate, te rog insistent sa ma contrazici ohmy.gif bop.gif
Catalin
Cum sa te contrazic cand zici ca am dreptate? hh.gif
Dark Angel
Eu de obicei scriu cum trebuie...dar m-ai enervat rau azi...

Si tu ai spus ca ai sa ne contrazici, indiferent de ceea ce afirmam... ohmy.gif laugh.gif rolleyes.gif
No, acum sa inteleg ca te-am dat gata pt. ca ti-am dat dreptate?!?
gypsyhart
Cataliiiiiiiin, mai traiesti?
Catalin
Pai te-am si contrazis! Ce iti mai doresti? rolleyes.gif

Editat: iar daca te-am enervat, vezi ca exista topic separat pentru nervosi! nu e nevoie sa defulezi aici! ohyeah.gif
actionmedia
QUOTE (Catalin @ 22 Nov 2004, 04:15 PM)
Action, ti-as fi raspuns cu placere dar am crezut ca nu mai urmaresti topicul, din moment ce e plictisitor. Daca il urmaresti, atunci te contrazic spunandu-ti ca il urmaresti, deci nu ti se pare plictisitor!  jamie.gif

rofl.gif
Pai tu chiar crezi ca urmaresc intreg topicul. Tocmai pentru ca mi s-a parut plictisitor sa vad cum ii contrazici pe altii am zis sa actionez in sensul asta si sa ma las si eu contrazis. Evident ca in acest caz trebuie sa urmaresc raspunsurile la postarile mele. spoton.gif Nu este insa obligatoriu sa urmaresc celelalte rspunsuri care mi se par plictisitoare tongue.gif
Catalin
Ah, dar vezi, iar te contrazici? in realitate ar fi trebuit sa spui ca ti se par postarile plictisitoare, nu topicul!

Gandeste-te asa: daca o bicicleta e formata din parti care sunt toate usoare, nu inseamna ca si bicicleta e usoara! In mod analog, daca ti s-a parut plictisitor cum ii contrazic pe altii, nu inseamna ca topicul in sine este plictisitor! Am dreptate? rolleyes.gif
actionmedia
QUOTE (Catalin @ 22 Nov 2004, 06:12 PM)
Am dreptate? rolleyes.gif

Eh uite ca nu ai dreptate pentru ca:

Daca exista si biciclete care sunt formate din parti mai grele dar au structura identica cu cea formata din parti usoare rezulta ca bicicleta formata din parti usoare (cel putin 90% parti usoare spoton.gif ) atunci putem spune ca in comparatie cu bicicle tele formate din parti grele (cel putin 90% parti grele), bicicleta formata din parti usoare este usoara.

Revenind la topic. Topicul este format din postari. Daca majoritatea postarilor dintr-un topic sunt plictisitoare si exista topice in care majoritatea postarilor sunt interesante atunci inseamna prin comparatie, topicul cu postari plictisitoare este plictisitor.
Traim intr-o lume relativa my friend. ohyeah.gif

gypsyhart
QUOTE (Catalin @ 22 Nov 2004, 06:05 PM)
Pai te-am si contrazis! Ce iti mai doresti? rolleyes.gif

Editat: iar daca te-am enervat, vezi ca exista topic separat pentru nervosi! nu e nevoie sa defulezi aici! ohyeah.gif

Catalin, in mesajul de mai sus nu ma contrazici in nici un fel. (asta daca nu cumva pentru tine "a contrazice" inseamna doar sa spui "te contrazic" hh.gif )
Dark Angel
gypsy...vorbea cu mine...dar acum nu mai vorbeste, l-am enervat rau...mi-a zis ca-l stresez ohmy.gif huh.gif
Vornicum
Vreau sa va anunt ( cu durere in suflet ) ca domnul Catalin nu poate sa va raspunda la mesaje, fiind suspendat cry.gif
Va rog sa reveniti mai tarziu. spoton.gif
Dark Angel
stim...de-aia scriem pe-aici...nu ne mai poate contrazice...desi el zice ca poate wink.gif rolleyes.gif
gypsyhart
..asa deci.....atunci, vorba unui personaj...."ai ueit"
simonsays
scumpe vornice, toti ne dam seama de durerea ta ... inclusiv de ipocrizia pe care o afisezi ostentativ; pe langa toate astea, mai esti si josnic (sa nu spun kknar), facandu-ti de cap si aratandu-ti bucuria pe "locul de joaca" al celui banat (deci in neputinta de a-ti raspunde). esti plin de calitati, scumpete mica... spoton.gif tot asa, si o sa-l descoperim pe adevaratul vornicel, cel din fata monitorului ... si din spatele tastaturii...
Vornicum
QUOTE (simonsays @ 23 Nov 2004, 10:28 AM)
pe langa toate astea, mai esti si josnic (sa nu spun kknar),

I-am anuntat pe cei care inca nu stiu sa nu se astepte la replici din partea lui. Atat.
Multumesc ca ma jignesti cum iti vine la guritza. Te rog sa continui. Eu ascult...
simonsays
pai.. nu te jignesc... doar sintetizez ceea ce spui tu innocent.gif
E.B.E.
Acest mesaj este un mesaj de protest. Nu impotriva actiunilor unuia sau ale altcuiva, impotriva unei stari generale de pe acest forum.

De ce aici? Fiindca forumistul care a avut de suferit cel mai recent de pe urma acestei stari este Catalin. Si topicul acesta este reprezentativ pentru el. Sper, oricum, sa nu fiu offtopic - sunt totusi in Poiana lu' Iocan...

Tin sa subliniez ca nu solidarizez cu modul in care a procedat Catalin anterior (si ulterior) suspendarii sale. Dar pot sa acord circumstante atenuante.

Protestul este impotriva starii de superficialitate instalate in ultima vreme pe han, si asupra mesajelor postate mai mult pentru aflarea in treaba decat intr-un scop util. Impotriva cresterii sensibile si continue a ratei de posturi inutile (sau cu valoare negativa) raportate la numarul total de posturi. Impotriva actiunilor si atmosferei care l-au determinat, de exemplu, pe Hampu the Great sa plece. Si pe Sorin. Si, mai nou si temporar, fortat pe Catalin. Si pe multi altii, cu care era o placere sa discuti sau pur si simplu sa ii citesti, si de care nu am mai auzit de luni de zile... La rata anterior mentionata de posturi fara valoare, plecarea fiecaruia dintre ei este o pierdere grea. Care scade atractivitatea forumului pentru mine (si schimba in rau felul cum ma simt pe acest forum) cu procente importante. Pentru fiecare dintre ei.

Ce voi face? Simplu. Oricum nu am vreme sa postez eu prea mult, macar acum sa aiba un rost. Nu voi mai posta decat dupa primul mesaj postat de Catalin. Adica pentru cel putin inca 7 zile. Si imi voi schimba si semnatura - asta definitiv, si nu temporar.

Nu sper prea mult ca lucrul pe care il fac eu acum sa ajute cu ceva. Slabe sanse... Dar stiu ca am facut macar atat...

Signing off, E.B.E.
Vornicum
1. Catalin a fost suspendat fiindca a injurat (vezi Reclamatii si Anunturi).
Nu l-a fortat nimeni sa vorbeasca vulgar. Oricine in locul lui ar fi patit la fel.
2 . Poiana e locul in care forumisti care se trezesc de la ora 6 dimineata intra ,saluta se asteapta sa fie salutati si sa glumeasca unii cu altii.
Nu vrem discutii filosofice.
3 . Tu esti baiat bun, carele ai fost dezinformat
axel
QUOTE (Vornicum @ 23 Nov 2004, 12:50 PM)
Oricine in locul lui ar fi patit la fel.

Eee... nu chiar oricine... vezi Y din flotarea logica
calfa
Revenind eu dupa o (cam) lunga absenta si vazand ce lucruri se petrec pe aici, nu am de adaugat decat ca se simte nevoia, la Hanu Ancutei, de un loc special "de dat cu capul", de genul locurilor speciale "pentru fumat". biggrin.gif Un "sac de box", ceva ...

Ar trebui organizate poate niste K1 virtuale. laugh.gif

Multe meandre ale concretului mai are si ... arta asta ... de a conversa. spoton.gif

Pace voua ! biggrin.gif
colectionara
Mie mi s-ar parea foarte estetic sa castige Catalin turneul de sah din care a fost la un moment dat eliminat. In felul asta chiar ar reusi sa ne contrazica si pe flu si pe mine smile.gif.
Vornicum
Se face tarziu si trebuie sa plec si eu acasa .... sper ca au plecat neamurile mele.
Familie mare, remuneratie dupa bucet rofl.gif
Vornicum
Tocmai am fost informat ca se vor intoarce maine dimineata.
GODZZILA is coming back!
yronick
Un lucru e identic cu el insusi.
Sau 1=1
Catalin
"Un lucru" nu poate fi identic cu "el insusi". Este adevarat ca ambele formulari au 2 cuvinte dintre care primul este de 2 litere dar aici se opresc asemanarile. In nici un caz nu putem spune ca avem o identitate. De asemenea, cu atit mai putin putem spune ca "Un lucru" este identic cu "1=1" cum sugereaza ironic yronick. Nu mai insist pentru ca e evident!
colectionara
Nu exista Mos Craciun hh.gif.
mutulica
Exista Mos Craciun
Catalin
QUOTE (colectionara @ 16 Jan 2005, 02:06 PM)
Nu exista Mos Craciun hh.gif.

Exista Mos, exista Craciun! Nimeni nu poate nega aceste lucruri evidente.

Rezulta ca exista Mos Craciun.
Catalin
QUOTE (mutulica @ 16 Jan 2005, 03:56 PM)
Exista Mos Craciun

Mutulica, cati ani ai tu? parca ziceai ceva de 30... la varsta asta mai crezi in Mos Craciun? yikes.gif santa2.gif
colectionara
QUOTE (Catalin @ 16 Jan 2005, 04:59 PM)
Exista Mos, exista Craciun! Nimeni nu poate nega aceste lucruri evidente.

Eu o sa iti arat ca pot:
Nu exista Mos, nu exista Craciun!
Catalin
QUOTE (colectionara @ 16 Jan 2005, 04:06 PM)
QUOTE (Catalin @ 16 Jan 2005, 04:59 PM)
Exista Mos, exista Craciun! Nimeni nu poate nega aceste lucruri evidente.

Eu o sa iti arat ca pot:
Nu exista Mos, nu exista Craciun!

Esti nerezonabila...
mutulica
Catalin, ma asteptam sa ma contrazici si nu sa te legi de ceea ce cred eu chiar si la o virsta inaintata tongue.gif

si apoi mai te sa ma impaci si cu colectionara smile.gif
Catalin
QUOTE

Catalin, ma asteptam sa ma contrazici si nu sa te legi de ceea ce cred eu chiar si la o virsta inaintata


Te contrazic, nu te asteptai sa te contrazic!
mutulica
nu prea seamana cu definitia mea despre contrazicere, dar nu mai conteaza, fiecare cu definitia lui...
Vornicum
Spui matale pe undeva:Din moment ce, din cate observ, forumul de Filosofie este nemoderat la ora actuala, o sa depun aici o plangere.

Sper ca nu poti sa ma contrazici: Nu mai esti moderator la Filosofie

Wishful thinking


Later edit: Am verificat la echipa de moderatori si SURPRIZA! Nu apari pe acolo... yikes.gif
Dar ce ma enerveaza cel mai mult e ca EU nu apar in tabel. Mai sa fie, boemule, suntem in aceeasi caruta, cea care mere' invers rofl.gif

Damn, i'm good! Kitara cui a facut-o de situatie incoerenta! hh.gif
Catalin
QUOTE

Spui matale pe undeva:Din moment ce, din cate observ, forumul de Filosofie este nemoderat la ora actuala, o sa depun aici o plangere.

Sper ca nu poti sa ma contrazici: Nu mai esti moderator la Filosofie


Pot sa te contrazic: in spirit, voi ramane mereu moderator la Filosofie! biggrin.gif
axel
QUOTE (Vornicum @ 16 Jan 2005, 07:50 PM)
Dar ce ma enerveaza cel mai mult e ca EU nu apar in tabel.

Asta s-a vazut.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.