Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
Endgegner
Vornicelu' a fost banat
Catalin
Sa-i fie tacerea usoara!
Rehael
Cataline, ma dezamagesti!... Ce ai patit de dai dreptate unui lucru cu totul fals? unsure.gif

Contul Vornicelu' nici macar nu a existat ca sa poata fi banat.
Erwin
Cătălin nu a contrazis postarea lui Endgegner. smile.gif
Catalin
QUOTE(merlina)
Cataline, ma dezamagesti!... Ce ai patit de dai dreptate unui lucru cu totul fals?

Contul Vornicelu' nici macar nu a existat ca sa poata fi banat.


A existat persoana!

QUOTE(Endgegner)
Cătălin nu a contrazis postarea lui Endgegner.


Eu contrazic persoane, nu postari!

P.S. Ati ajuns niste animale de prada... ati stricat tot momentul comemorativ!

P.P.S
QUOTE(merlina)
Ce ai patit de dai dreptate unui lucru cu totul fals?


Te contrazic! Nu i-am dat dreptate!
Rehael
QUOTE
A existat persoana!


Dovada!

QUOTE
Ati ajuns niste animale de prada... ati stricat tot momentul comemorativ!


Sufereai asa de tare, ca ne-am temut sa nu-ti fie rau...

QUOTE
Te contrazic!


Uite, vezi? alta viata!
Catalin
QUOTE
Dovada!


Hmm... cred ca ai gresit topicul! Aici e locul unde Catalin va contrazice, nu locul in care va demonstreaza ca are si dreptate!

QUOTE
Sufereai asa de tare, ca ne-am temut sa nu-ti fie rau...


Te contrazic, nu te-ai temut deloc, doar te-ai distrat! biggrin.gif

QUOTE
Uite, vezi? alta viata!


De fapt, nu... este aceeasi viata!
tikky
s-a cam asternut praful pe aici.
Catalin
QUOTE
s-a cam asternut praful pe aici.


Nuuu, nicidecum. Pur si simplu ne-am odihnit putin ca sa putem reveni cu forte proaspete. biggrin.gif
Rovaniemi
pe acest topic a existat un interval intre 2 postari succesive care a fost mai mare de 10 luni
Catalin
Nicidecum, intervalul dintre doua postari succesive este zero (ca doar de-aia sunt succesive!). De fapt, intervalul de 10 luni este intre momentul primei postari si momentul postarii ulterioare. tongue.gif
yronick
Iar ati starnit .......?
tikky
pai ne cam plictiseam tongue.gif
Catalin
Mai, dar voua chiar va place sa va contraziceti! tongue.gif
yronick
off topic:

Catalin, am incercat sa te intreb ce vreau sa te intreb acuma, pe messenger, dar m-ai ignorat, asa ca te intreb aici.
M-am contrazis cu cineva pe urmatoarea tema: care din urmatoarele categorii de numere sunt mai numeroase, numerele naturale, sau numerele pare? El zicea ca numerele naturale.
Poti sa-mi dai te rog un raspuns argumentat?
axel
Si cum vrei sa te contrazica la intrebarea ta?
yronick
citeste mai sus, ca scrie off topic
EDIT:

Te-am intrebat pe tine pentru ca ai terminat matematica.
abis
QUOTE(axel @ 29 Jul 2008, 01:34 PM) *
Si cum vrei sa te contrazica la intrebarea ta?

"Nu ai incercat sa ma intrebi. Chiar m-ai intrebat"
"Nu te-am ignorat (la trecut). Te ignor in continuare (la prezent)" rofl.gif
Catalin
QUOTE(yronick @ 29 Jul 2008, 01:29 PM) *
Catalin, am incercat sa te intreb ce vreau sa te intreb acuma, pe messenger, dar m-ai ignorat, asa ca te intreb aici.
M-am contrazis cu cineva pe urmatoarea tema: care din urmatoarele categorii de numere sunt mai numeroase, numerele naturale, sau numerele pare? El zicea ca numerele naturale.
Poti sa-mi dai te rog un raspuns argumentat?


Uite cum il poti contrazice: putem stabili o bijectie intre numerele pare si numerele naturale (functia bijectiva este f:pare -> N, f(n) = n/2). Din moment ce am putut stabili o corespondenta 1 la 1, rezulta ca sunt la fel de multe.

QUOTE
off topic:


Te contrazic, nu este deloc offtopic, dupa cum ai observat! devil.gif
tikky
Ce inseamna bijectie?
yronick
QUOTE(abis @ 29 Jul 2008, 01:39 PM) *
"Nu ai incercat sa ma intrebi. Chiar m-ai intrebat"
"Nu te-am ignorat (la trecut). Te ignor in continuare (la prezent)" rofl.gif


Nu l-am intrebat asta pe messenger, sau poate tu stii mai bine.
Ma ignori, dar totusi imi raspunzi. unsure.gif

Catalin, multumesc!
Si eu i-am explicat faptul ca ambele multimi de numere sunt infinite, da' cica infinitul numerelor naturale este mai mare decat cel al numerelor pare. roflmao.gif
Catalin
QUOTE
infinitul numerelor naturale este mai mare decat cel al numerelor pare


Nu este. Ii poti oferi prietenului tau analogia hotelului lui Hilbert care e destul de sugestiv in ceea ce priveste infinitul numerelor naturale:

Avem un hotel cu o infinitate de camere. El are camerele numerotate 1,2,3,... (altfel spus, are "infinitul numerelor naturale" camere)

Hotelul e plin. smile.gif Toate camerele sunt ocupate. Dar mai vine o persoana. Ce facem? Pai nicio problema. Ii mutam pe toti cu o camera mai sus. In felul asta se elibereaza camera 1.

Bun, acum nu vine o singura persoana ci inca un intreg hotel. Ce facem? ii punem pe toti sa se mute de la camera x la camera 2*x (aici se observa ca infinitul numerelor pare e acelasi cu al numerelor naturale) si pe nou-veniti ii punem in camerele impare.

Acum vine nu singur hotel ci un hotel de hoteluri. Ce facem? avem solutie! Ii punem pe toti sa stea in camerele p, p^2, p^3, ... unde p e un numar prim. Exista o infinitate de numere prime deci avem loc pentru toata lumea smile.gif.

yronick
Iti recomand sa deschizi un topic intitulat: "Locul unde Catalin va raspunde la orice intrebare"
laugh.gif
Gordin
Asta ca sa puna Justitiarul intrebarea: Cine se uda mai tare, un om care merge prin ploaie sau unul care alearga prin ploaie? mellow.gif
Catalin
QUOTE(Justitiarul)
Iti recomand sa deschizi un topic intitulat: "Locul unde Catalin va raspunde la orice intrebare"


Nu este o idee buna. Nu stiu sa raspund la orice intrebare. smile.gif

QUOTE
Asta ca sa puna Justitiarul intrebarea: Cine se uda mai tare, un om care merge prin ploaie sau unul care alearga prin ploaie?


Disputele personale le lasam pentru alte locuri, da? Aici va contrazic eu! biggrin.gif

(hmm, presupun ca depinde si de cum bate vantul! daca te bate tare din spate, de exemplu, sigur daca alergi te uzi mai putin)
Blakut
Are 61 de pagini thread-ul asta. Nimeni nu a fost de necontrazis? Nici cu paradoxuri de genul "Aceasta propozitie este falsa."?
Catalin
QUOTE(Blakut)
Are 61 de pagini thread-ul asta.


Te contrazic, pentru mine are 54. Depinde de cate posturi pe pagina ti-ai setat. smile.gif

QUOTE
Nimeni nu a fost de necontrazis? Nici cu paradoxuri de genul "Aceasta propozitie este falsa."?


Toti au fost contrazisi dar nu cum si unde voiau ei ci cum si unde am vrut eu. biggrin.gif
Rehael
Asa-i, si pe mine m-ai contrazis.
tikky
pe mine nu m-a contrazis devil.gif
Justitiarul
QUOTE(Catalin @ 22 Aug 2008, 11:06 AM) *
Nu este o idee buna. Nu stiu sa raspund la orice intrebare. smile.gif


Pacat, ar fi fost un topic interesant. sad.gif
Catalin
QUOTE(tikky @ 23 Aug 2008, 11:24 PM) *
pe mine nu m-a contrazis devil.gif


Ba da, te-am contrazis! devil.gif

QUOTE(Justitiarul)
Pacat, ar fi fost un topic interesant.


Nu cred. Dar poti sa-l faci tu si eu vin si raspund daca vrei! laugh.gif
tikky
QUOTE(Catalin @ 24 Aug 2008, 11:43 AM) *
Ba da, te-am contrazis! devil.gif



Ba nu m-ai contrazis. ohyeah.gif
Catalin
Ba da, de mai multe ori! laugh.gif
tikky
Dar nu tot timpul! cool.gif
Catalin
Topicul se cheama "Locul unde Catalin va contrazice" nu "Locul unde Catalin va contrazice tot timpul". jamie.gif
tikky
nu-i frumos sa schimbi vorba ! rolleyes.gif
Catalin
Nu am schimbat vorba. rolleyes.gif
Justitiarul
Femeile nu sunt materialiste, superficiale, naive.
Catalin
@Justitiarul: bag de seama ca nu esti familiarizat cu siteul http://pitzipoanca.org/
Justitiarul
Si eu care ma asteptam sa ma contrazici artistic...Sa faca femeile spume. devil.gif

thumb_yello.gif
Catalin
Ti-am zis ca eu contrazic cand si cum vreau eu nu cand si cum vreti voi! tongue.gif
tikky
QUOTE(Justitiarul @ 25 Aug 2008, 01:27 PM) *
Si eu care ma asteptam sa ma contrazici artistic...Sa faca femeile spume. devil.gif



uita-te tu mai bine pe site, mai artistic de-atat chiar ca nu se poate !! rofl.gif
Catalin
Mai, voi chiar nu stiati de site? rolleyes.gif
simonsays
Ba da, stiam de site. Ne surprinde ca un gentleman adevarat ca tine te uiti la asa ceva... spoton.gif
Catalin
Eu, gentleman adevarat? chiar ca ai fi surprins! ohyeah.gif
simonsays
Coane, chiar ca m-ai contrazis exact asa cum ma asteptam rofl.gif Da' asta rezulta din cunoasterea uomului care a cunoscut uomu, nu de la altceva... spoton.gif
Cucu Mucu
Bre, io nu stiam de saitul ala! Tz, tz, tz, ce casto, haliv-as portofelele! rofl.gif
Aramis
offtopic - cine e justitiarul? iertati ignoranta...
Cucu Mucu
yronick, dupa stil
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.