Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
doice
QUOTE
cataline, si marmota... ce facea ? 


si cum ar putea sa te contrazica? huh.gif
I-ai pus o intrebare asa ca .... unsure.gif

ps
intelegem umorul din postarea ta dar... sincer cat de off-topic poti sa fii?
simonsays
TOTAL !!! rofl.gif

sintem la poiana, da ? laugh.gif

mai, scuze, dar asta e singuru raspuns care mi-a venit in minte cand am citit toata polologhia asta ... e, asa sint eu, mai sarac cu duhul ... rofl.gif
colectionara
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 03:34 PM)
QUOTE (colectionara @ 16 Nov 2004, 01:14 PM)
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 02:08 PM)
V-ati gasit nasul!  devil.gif

Te contrazic. Ce argumente ai jamie.gif?

Ba nu ma contrazici ci ma intrebi ce argumente am!

Multumita secventialitatii, una nu o exclude pe cealalta. Intai te-am contrazis in ceea ce priveste afirmatia "v-ati gasit nasul", apoi te-am intrebat ce argumente ai (intelegand prin asta "ce argumente ai in sprijinul acestei afirmatii").
Catalin
QUOTE (yronick @ 16 Nov 2004, 02:31 PM)
"Locul unde Catalin va contrazice"

Eu as zice asadupa ce am citit toate posturile: Locul unde Catalin este lins in ......
Gata, dupa ce va fi citit mesajul ma pot muta biggrin.gif.

Daca nu spui unde nu te pot contrazice! devil.gif
Catalin
QUOTE (doice @ 16 Nov 2004, 02:52 PM)
Tot ce se naste din pisica soareci mananca. rolleyes.gif

Dupa cum ne invata teoria evolutionista, pisicile nu au fost mereu pisici si probabil nici nu vor fi pentru totdeauna. De aceea o ipoteza mult mai rezonabila este ca mai demult stramosul pisicii nu manca soareci. In mod analog, nici un urmas indepartat al ei nu va manca soareci, probabil.
Catalin
QUOTE (Barrie @ 16 Nov 2004, 02:57 PM)
Catalin, te rog sa-mi contrazici urmatoarea afirmatie: "ma vei contrazice".

Barrie, eu nu am zis ca iti contrazic vreo afirmatie anume. Am zis ca te voi contrazice ca persoana. Deci nu e normal sa imi cer sa iti contrazic acea afirmatie si nici un e normal pentru mine sa iti satisfac aceasta pofta paradoxala. rolleyes.gif

As putea spune ca ti-am contrazis, insa, pretentia cum ca ar trebui sa iti contrazic acea propozitie.
Mihai
Acest topic va fi inchis... ohyeah.gif

hmm.gif In curand. spoton.gif
Catalin
QUOTE (carrad @ 16 Nov 2004, 03:03 PM)
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 02:43 PM)
Draga carrad, te contrazic. Este evident ca nu fac nici un studiu de piata. Un studiu ar presupune esantioane bine alese, controale, multa matematica si ar trebui facut de o institutie specializata, nu de mine. Deci, nu ai dreptate.

Si nici nu ai cazut in capcana inca! tongue.gif

draga catalin, te contrazic: era o gluma, dupa cum ti-ai dat seama (sensul era exact pe dos)....tacerea ar fi fost un raspuns mai nimerit in spiritul acestui thread

PS daca raspunsul anterior este capcana, atunci am dreptate in ceea ce priveste maieutica.
te rog sa ma contrazici acum devil.gif spoton.gif

Draga carrad, sigur, o poti da la intors cu glumele si cu toate cele... dar noi stim mai bine ca de fapt ai vrut sa ma contrazici si ti-a reusit! spoton.gif

Iar o maieutica a contrazicerii este, in sine, un concept paradoxal pentru presupune un final non-contradictoriu! Te-am dat gata au ba? jamie.gif
gonen
dar pana la urma, cine pe cine contrazice biggrin.gif
nefertiti-old
QUOTE (Mihai @ 16 Nov 2004, 06:19 PM)
Acest topic va fi inchis... ohyeah.gif

hmm.gif In curand. spoton.gif

Si el a fost deja contrazis. rofl.gif
Catalin
QUOTE (E.B.E. @ 16 Nov 2004, 03:04 PM)
"The natural logarithm of two is a transcendental number. Moreover, the logarithm of any integer to any integral base is a transcendental number, except where the integer is equal to or a power of that base."

;;)

No, the natural logarithm of 2 is a transcendental number. The natural logarithm of two is not defined because log is a unary operator!

Moreover, the logarithm of any integer to any integral base is a transcendental number, except where the integer is a algaebric power of that base!

Better luck next time! spoton.gif
doice
QUOTE

QUOTE (doice @ 16 Nov 2004, 02:52 PM)
Tot ce se naste din pisica soareci mananca. 


Dupa cum ne invata teoria evolutionista, pisicile nu au fost mereu pisici si probabil nici nu vor fi pentru totdeauna. De aceea o ipoteza mult mai rezonabila este ca mai demult stramosul pisicii nu manca soareci. In mod analog, nici un urmas indepartat al ei nu va manca soareci, probabil.


Dar daca ne referim la prezent? sau mai exact la urmatoarle 2 sau 3 generatii?
Este normal ca orice se naste dintr-un pradator sa fie la randul sau pradator ceea ce inseamna ca va invata tehnicile de vanatoare de la mama sa.
Aceasta il va invata sa vaneze sisa manace soareci deci puiul va ajunge in ipostaza de a manca ca randul sau soareci.

qed
Catalin
QUOTE (Mihai @ 16 Nov 2004, 05:19 PM)
Acest topic va fi inchis... ohyeah.gif

hmm.gif In curand. spoton.gif

Te contrazic. Nu incalca regulamentul si nici in viitor nu cred ca il va incalca asa ca nu vad de ce ar trebui inchis. rolleyes.gif
Mihai
QUOTE
Si el a fost deja contrazis

Esti sigura? ohyeah.gif
Mihai
QUOTE
Te contrazic. Nu incalca regulamentul si nici in viitor nu cred ca il va incalca asa ca nu vad de ce ar trebui inchis.


Raspunsul il vei gasi in semnatura ta... ohyeah.gif
nefertiti-old
Deocamdata, da. laugh.gif tongue.gif

Turnul Babel e mic copil pe langa topicul asta. rofl.gif

P.S. Si ESTE in concordanta cu aceasta comunitate. laugh.gif
Catalin
QUOTE (Vornicum @ 16 Nov 2004, 03:18 PM)
Eu de mic stiam ca o sa ma fac mare

Incorect! De mic credeai ca vei fi mare!
Mihai
QUOTE
Deocamdata, da.

Nope, am spus 'in curand'. Iar faptul ca nu a fost inchis acest topic dupa 5 minute nu inseamna ca am fost contrazis. wink.gif
nefertiti-old
Pai am zis deocamdata.
Catalin
QUOTE (flower @ 16 Nov 2004, 03:33 PM)
Catalin
QUOTE
Evident, exagerezi asa ca te contrazic.


N-ar fi fost mai bine:
Evident exagerezi, asa ca te contrazic? huh.gif wink.gif

sa nu ma contrazici, ca fac urat! laugh.gif

Nu, nu ar fi fost mai bine. Sensul era "exagerezi, este evident, si, in consecinta, te voi contrazice!"
Catalin
QUOTE (simonsays @ 16 Nov 2004, 03:53 PM)
cataline, si marmota... ce facea ? laugh.gif

Asculta-ma pentru ca nu voi spune decit o singura data: marmota NU invelea ciocolata in staniol. Daca cineva crede ca marmotele au astfel de obiceiuri il voi contrazice fara mila!
Mihai
QUOTE
Pai am zis deocamdata.

Si ai zis degeaba. tongue.gif Pentru ca nu am fost contrazis, din moment ce 'in curand' nu reprezinta o coordonata bine definita.

Faptul ca topicul este inca deschis contrazice afirmatia 'acest topic va fi inchis in curand'? rolleyes.gif
nefertiti-old
Pai si deocamdata e un termen nedefinit.

Ai intrat in joc. rofl.gif
Catalin
QUOTE (Mihai @ 16 Nov 2004, 05:27 PM)
QUOTE
Te contrazic. Nu incalca regulamentul si nici in viitor nu cred ca il va incalca asa ca nu vad de ce ar trebui inchis.


Raspunsul il vei gasi in semnatura ta... ohyeah.gif

Dupa cum observi, toata lumea se simte bine pe acest topic si nu cred ca poate sustine cineva in mod serios ca este contrar comunitatii in vreun fel. Doar posteaza aici doar cine vrea sa fie contrazis de mine, nu? nu oblig pe nimeni! rolleyes.gif
Mihai
Exact, e termen definit, deci nu am fost contrazis. wink.gif

Cred ca acest topic va deveni 'Locul unde ne contrzicem unii cu altii'. Astept sa fiu contrazis. laugh.gif
Catalin
Aici e locul unde contrazic eu! Daca cineva nu e de acord il contrazic!
Mihai
QUOTE
Dupa cum observi, toata lumea se simte bine pe acest topic

Toata lumea care posteaza pe acest topic. Insa poate alte o suta de persoane se simt lezate de acest topic. ohyeah.gif

QUOTE
si nu cred ca poate sustine cineva in mod serios ca este contrar comunitatii in vreun fel

Nu cred ca poate sustine cineva in mod serios ca este contrar comunitatii in vreun fel. Astept sa ma contrazici. laugh.gif

QUOTE
Doar posteaza aici doar cine vrea sa fie contrazis de mine, nu? nu oblig pe nimeni!

Ei, si? Crezi ca topicurile la Han sunt inchise pentru ca obligi lumea sa posteze in ele? rolleyes.gif
Catalin
QUOTE

Toata lumea care posteaza pe acest topic. Insa poate alte o suta de persoane se simt lezate de acest topic.


Ma indoiesc sincer. Ca sa fie lezate trebuie sa il citeasca mai intai. Dar cine ar citi un topic intitulat "aici va contrazice Catalin" daca nu ar fi amuzat de idee mai intai? rolleyes.gif

QUOTE

Nu cred ca poate sustine cineva in mod serios ca este contrar comunitatii in vreun fel. Astept sa ma contrazici.


Ba nu astepti! devil.gif

QUOTE

Ei, si? Crezi ca topicurile la Han sunt inchise pentru ca obligi lumea sa posteze in ele?


Nu, nu cred asta.
Catalin
QUOTE (doice @ 16 Nov 2004, 05:25 PM)
QUOTE

QUOTE (doice @ 16 Nov 2004, 02:52 PM)
Tot ce se naste din pisica soareci mananca.  


Dupa cum ne invata teoria evolutionista, pisicile nu au fost mereu pisici si probabil nici nu vor fi pentru totdeauna. De aceea o ipoteza mult mai rezonabila este ca mai demult stramosul pisicii nu manca soareci. In mod analog, nici un urmas indepartat al ei nu va manca soareci, probabil.


Dar daca ne referim la prezent? sau mai exact la urmatoarle 2 sau 3 generatii?
Este normal ca orice se naste dintr-un pradator sa fie la randul sau pradator ceea ce inseamna ca va invata tehnicile de vanatoare de la mama sa.
Aceasta il va invata sa vaneze sisa manace soareci deci puiul va ajunge in ipostaza de a manca ca randul sau soareci.

qed

In primul rand, nu te-ai referit la prezent, ci la modul general. Deci trebuia sa te contrazic. In al doilea rand, oricine poate vedea ca un pui de pisica pe care il omorim imediat dupa nastere nu mananca soareci deci afirmatia ta pica chiar de la o generatie la alta, excluzand efectele evolutiei.
Catalin
QUOTE (colectionara @ 16 Nov 2004, 04:58 PM)
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 03:34 PM)
QUOTE (colectionara @ 16 Nov 2004, 01:14 PM)
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 02:08 PM)
V-ati gasit nasul!  devil.gif

Te contrazic. Ce argumente ai jamie.gif?

Ba nu ma contrazici ci ma intrebi ce argumente am!

Multumita secventialitatii, una nu o exclude pe cealalta. Intai te-am contrazis in ceea ce priveste afirmatia "v-ati gasit nasul", apoi te-am intrebat ce argumente ai (intelegand prin asta "ce argumente ai in sprijinul acestei afirmatii").

Secventialitatea nu te justifica. Daca e asa cum spui atunci te pot intreba si eu "cu ce argumente ma contrazici?".
doice
Ce zici de un topic cu improvizatii ca la dezbateri?
Ai fi de acord?

ps nu e nevoie sa ma contrazici ci doar sa-ti zici parerea
Catalin
Daca te referi la topicul asta, deja e un topic cu improvizatii.
colectionara
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 06:57 PM)
QUOTE (colectionara @ 16 Nov 2004, 04:58 PM)
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 03:34 PM)
QUOTE (colectionara @ 16 Nov 2004, 01:14 PM)
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 02:08 PM)
V-ati gasit nasul!  devil.gif

Te contrazic. Ce argumente ai jamie.gif?

Ba nu ma contrazici ci ma intrebi ce argumente am!

Multumita secventialitatii, una nu o exclude pe cealalta. Intai te-am contrazis in ceea ce priveste afirmatia "v-ati gasit nasul", apoi te-am intrebat ce argumente ai (intelegand prin asta "ce argumente ai in sprijinul acestei afirmatii").

Secventialitatea nu te justifica. Daca e asa cum spui atunci te pot intreba si eu "cu ce argumente ma contrazici?".

Secventialitatea nu ma justifica pe mine, corect; insa desi aceasta afirmatie este corecta, ea nu contrazice in nici un fel spusele mele, intrucat eu nu am afirmat contrariul sau. Secventialitatea propozitiilor "Te contrazic." si "Ce argumente ai?" arata ca nu spun ca te contrazic cand intreb ce argumente ai, ci inainte. De aceea "ba nu ma contrazici ci ma intrebi" devine un argument gresit.

Cat despre "Daca e asa cum spui", este o redundanta. Ma poti intreba ce argumente am si daca nu e asa cum spun.

Eu sustin ca nu mi-am gasit nasul. Argumentul: faptele arata ca inca nu am fost contrazisa cu succes (intelegand prin asta ca cel care m-a contrazis a avut dreptate in contrazicerea sa, iar eu implicit m-am inselat).
Catalin
In primul rand, aici este topicul unde eu contrazic, nu unde eu contrazic cu succes. Deci este suficient sa nu fiu de acord cu tine si sa afirm acest fapt pentru a indeplini misiunea. Sigur, in anumite situatii pot sa justific si de ce nu sunt de acord cu tine.

Din modul in care ai pus problema la inceput, secvential, mai intai ai spus ca ma contrazici si apoi m-ai intrebat ce argumente am. Deci, practic, m-ai contrazis fara nici un argument. Si atunci eu ti-am subliniat acest fapt prin "Daca e asa cum spui". Adica daca, intr-adevar, cele doua sunt secventiale.

Acum sper ca e mai clar ca te-am contrazis cu adevarat! Daca nu, oricum n-ai dreptate! devil.gif
colectionara
Te-am vazut pe 12 noiembrie 2004.
yikes.gif
Catalin
Oare m-ai vazut cu adevarat pe mine sau ai vazut pe cineva care doar se comporta ca mine? si, in definitiv, de unde poti sti ca eram chiar eu? poate era cineva care se prefacea cu scopul de a te induce in eroare! Oricum, postularea aceasta este complet nejustificata. Ar fi trebuit sa spui "Cred ca te-am vazut pe 12 noiembrie 2004"
colectionara
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 07:14 PM)
In primul rand, aici este topicul unde eu contrazic, nu unde eu contrazic cu succes. Deci este suficient sa nu fiu de acord cu tine si sa afirm acest fapt pentru a indeplini misiunea.

Alta redundanta. Este suficient sa afirmi ca nu esti de acord cu mine. Poti sa ma contrazici chiar daca in sinea ta esti de acord cu mine!
Catalin
Eu nu pot, poate tu poti face asa ceva!
colectionara
Crezi ca existi.
Catalin
Nu ai de unde sa stii! Cel mult ai putea sa afirmi ca tu crezi ca eu cred ca exist.

Oricum, acaparezi topicul. Mai lasa-i si pe altii sa fie contrazisi!
colectionara
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 07:19 PM)
Eu nu pot, poate tu poti face asa ceva!

Ba poti, intrucat ai oricand abilitatea de a tasta "nu ai dreptate" - cuvinte care exprima o contrazicere. Faptul ca ai aceasta abilitate este o conditie suficienta ca sa poti. Aceasta abilitate nu iti dispare cand crezi ca am dreptate.
Catalin
Te contrazic! Nu am oricand abilitatea! Exista o limita de 30 de secunde dupa o postare in care nu pot face nimic! Deci, este evident ca nu ai dreptate!
colectionara
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 07:20 PM)
Nu ai de unde sa stii! Cel mult ai putea sa afirmi ca tu crezi ca eu cred ca exist.

Ba uite ca am putut sa afirm mai mult si anume "crezi ca existi".
In plus, e irelevant daca am de unde sa stiu sau nu. Faptul ca nu stiu nu ma contrazice.
Catalin
Faptul ca nu stii este suficient ca sa arunce indoiala asupra unor afirmatii categorice pe care le faci. Iar indoiala este un motiv suficient pentru a fi contrazisa!
colectionara
Limita de 30 de secunde nu te impiedica sa tastezi, ci sa postezi. In cele 30 de secunde dupa o postare poti sa astepti, ceea ce contrazice afirmatia ta conform careia in acele secunde nu poti face nimic.
Catalin
Tastatul e irelevant. Postarea e importanta!
colectionara
Am senzatia ca "uiti" (in mod convenabil - pentru tine) sa contrazici unele afirmatii de pe acest topic rolleyes.gif.
Catalin
Dupa cum am mai zis, nu contrazic toate afirmatiile, ci toate persoanele.
colectionara
Asta e descurajant, inseamna ca un om care a fost contrazis o data risca sa posteze degeaba in continuare.
yronick
QUOTE (Catalin @ 16 Nov 2004, 06:12 PM)
QUOTE (yronick @ 16 Nov 2004, 02:31 PM)
"Locul unde Catalin va contrazice"

Eu as zice asadupa ce am citit toate posturile: Locul unde Catalin este lins in ......
Gata, dupa ce va fi citit mesajul ma pot muta biggrin.gif.

Daca nu spui unde nu te pot contrazice! devil.gif

Daca voi zice unde, nu-l vei mai contrazice pe Mihai, sau in cel mai bun caz mi se va sterge mesajul.
Da' las' ca tu esti destept.ro devil.gif si intelegi prea bine unde.

DECI, NU M-AI CONTRAZIS ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.