Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
Vornicum
Tu nu esti Socrate, tu nu merti sa te consideri nici macar o copie amarata a sosiei lui Socrate. Mai degraba esti o imitatie ieftina de congolez cu kitara elektrica sub brat.
Catalin
Socrate e apreciat pentru ideile sale, nu pentru persoana, sosia sau copiile sale.
Vornicum
Si de ce ai amintit de Socrate daca esti paralel cu ceea ce gandeste el si daca stii sigur ca nu era kitarist ?

Iti place sa te torturezi singur? Iti place sa vezi ca esti un om mediocru si inutil ?

...bre asta.

BTW, de ce te-a parasit colectionara? Te imbatai, erai curvar ? ohyeah.gif
Catalin
QUOTE (Vornicum @ 20 Mar 2007, 02:06 PM)
Si de ce ai amintit de Socrate daca esti paralel cu ceea ce gandeste el si daca stii sigur ca nu era kitarist ?

Iti place sa te torturezi singur? Iti place sa vezi ca esti un om mediocru si inutil ?

...bre asta.

BTW, de ce te-a parasit colectionara? Te imbatai, erai curvar ?  ohyeah.gif

Anti - edit!
Vornicum
Anti-ce? biggrin.gif
Catalin
Nu, anti-edit biggrin.gif
Olaf
Un anti-edit poate fi falsificat:

QUOTE (Catalin @ 3 Apr 2007, 05:25 AM)
Nu-i adevarat, un anti-edit nu poate fi falsificat.
Catalin
Pai nu ai falsificat anti-editul. smile.gif

Ai falsificat doar postarea in care eu organizam anti-edit-ul. smile.gif
Invincible
Cataline, vreau sa mai rad....

Catalin n-a facut sex cu bdl!
Catalin
QUOTE

Catalin n-a facut sex cu bdl!


Te contrazic, se poate spune ca am avut simultan orgasm (intelectual) cand colaboram spre ironizarea anumitor elemente indezirabile pe forum, din punctul nostru de vedere.

Acum sigur, ramane problema "a fost si pentru el la fel de bine ca pentru mine?" rofl.gif
Vornicum
Catalin are "fata de etiopian cu papion la gat" ( @ Base vs. Tari ) rofl.gif
Catalin
Etiopian? sunt caucazian, nu african.
Invincible
Catalin nu-mi poate spune nimic interesant despre acest user laugh.gif
Catalin
Ba da, tocmai si-a schimbat nickul! Asta e interesant, nu? O chema Adina.
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 13 Apr 2007, 01:36 PM)
Etiopian? sunt caucazian, nu african.

Nu stiu ce esti, dar asa arati thumb_yello.gif
Catalin
Aparentele insala, vornicele. Tu ar trebui sa stii asta cel mai bine deoarece pari destept la prima vedere.
Vornicum
Boemule, nu e vorba despre aparente aici, aspectele aduse in discutie nu tin de structurile cognitive sau psihologice , ci au o natura pur fizica. Un om este urat sau frumos. Punct. Nu incape logica psihologica aici.

Asa si in cazul nostru : vizual, etiopianul e etiopian. Si tu nu faci exceptie din acest punct de vedere. wink.gif

Daca nu ti-e clar , pot sa ti-o zic mai direct , ca sa intelegi si tu, vad ca rationezi si constiientizezi extrem de lent ....
Catalin
"Beauty is in the eye of the beholder" zice un proverb, voinicule. Si are mare dreptate.
Vornicum
Deci, tot nu intelegi... nu ma mir, mereu ai pierdut esentialul din toate propozitiile sau ai inteles exact pe dos.

Chinezul arata ca un chinez.
Europeanul arata ca un european.
Etiopianul arata ca un etiopian.

Tu arati ca un etiopian. Nu am zis ca esti urat. Am zis ca arati ca un etiopian. Ca etiopianul e urat si asta e adevarat biggrin.gif
yronick
Acest topic e interesant si amuzant.
Vornicum
QUOTE (yronick @ 16 Apr 2007, 09:30 AM)
Acest topic e interesant si amuzant.

Gresit. Doar autorul lui e amuzant ... fara voia lui rofl.gif
Catalin
QUOTE (yronick @ 16 Apr 2007, 09:30 AM)
Acest topic e interesant si amuzant.

Postarile din acest topic, nu topicul, sunt interesante si amuzante. Si nici macar toate postarile nu sunt asa... uita-te la ce posteaza Vornicum, de exemplu.
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 16 Apr 2007, 11:01 AM)
... uita-te la ce posteaza Vornicum, de exemplu.

Exact, uita-te fiindca ai la ce. Ca boemul , aici de fata , posteaza impiedicat 100% din cazuri , ca nu se intelege om cu persoana de la posturile lui.

Bre poemule, ai zis ca vrei sa te faci astronaut ca Neil Armstrong ... fata de etiopian ai, masca pe ea ca si astronautii iti mai trebuie. ohyeah.gif
Catalin
QUOTE

Exact, uita-te fiindca ai la ce.


Ai la ce, sunt multe posturi.

In acelasi timp... nu prea ai la ce.

QUOTE

Bre poemule, ai zis ca vrei sa te faci astronaut ca Neil Armstrong ...


Nu, am zis ca voiam asta pe vremea cand eram la fel de matur ca tine, pe la 5 ani.
Vornicum
Ai o perceptie gresita a realitatii ( dar nu ma mir, ca te cunosc si stiu ca mai mult nu trebe sa-ti cer , ca nu am de la cine ).
Eu am 28 ani si spre deosebire de tine, eu nu arat a etiopian, pe mine nu ma parasesc femeile ca pe un cersator wink.gif

Deci, sa-mi zici "saru'mana" cand vorbesti cu mine, da ??

Threadul asta e un viol intelectual. ohyeah.gif
Catalin
QUOTE

Threadul asta e un viol intelectual.


Si, ca la orice alt viol la care ai participat, tu nu stii decat sa deschizi gura. rolleyes.gif
Vornicum
Si tu sa stai. wink.gif

Tu imi amintesti de un banc.
Merge Bula la o casa de toleranta si intreaba:
- Aici aveti sex ?
- De dat sau de luat ?

Asa si tu ... doar ca tu numai"de luat" pe threadul asta de viol intelectual biggrin.gif
Catalin
Vezi ca m-ai confundat cu bunul tau prieten Kyklos. biggrin.gif
Vornicum
Nu, bre , poemistule ... eu si Kyklos ti-am dat impreuna... de aceea iti amintesti de Kyklos wink.gif
Catalin
Ce mi-ati dat?
Vornicum
QUOTE (Boemistul poem)
Ce mi-ati dat?

Dreptul de a te face de ras singur pe propriu-ti thread de viol intelectual thumb_yello.gif
Carmi
Sorry ca ma bag asa in threadul tau Cataline da in afara de voi doi mai citeste cineva mizeriile astea?? (in afara neavizatilor ca mine care mai sunt curiosi ce se mai intampla pe han? )
Catalin
Da, mai citeste lumea. Daca te uiti la views/posts e un raport destul de consistent. Iar mizeriile... ce sa zic... sunt de natura umana, nu au treaba cu threadul.
Carmi
Ma refeream la ultimele discutii .... cateodata sa ignori esti mai castigat wink.gif
Catalin
Dar si mai ignorant! biggrin.gif
Vornicum
N-ar trebui sa mire pe nimeni daca intrand intr-un magazin de rahat ( produs dulce de pus in diverse produse de patiserie ), o sa vada ca se vinde, exact ati ghicit, rahat (produs dulce de pus in diverse produse de patiserie). Nu e o surpriza. Daca nu se vrea ca oamenii sa vada cum se vinde rahat in preajma lor , in mod absolut logic trebuie sa forteze inchiderea magazinului.
Faptul ca vanzatorul este inconstiient in propria-si incoerenta psihica, nu are decat vagi legaturi cu magazinul. wink.gif
Numai bine, inchideti vagauna.
axel
Vornice, vad ca esti expert in rahat (si mancat rahat) rofl.gif
Vornicum
N-ai inteles metaforele mele, bre, dar nici nu ma mir, stiam ca IQ-ul userului axel e la limitele inghetului.

Am zis ca threadul asta e un thread de viol intelectual la care ne invita acest poem boemistic cu nume de personaj tragic din poeziile lucefarului poeziei romanesti. Prin intermediului acest thread, boemul implora la pumni virtuali in figura de natura forumistica. Pur si simplu implora. El implora, noi dam.

Mai invatati despre metafore, mai, mai treceti si pe la cursuri wink.gif
axel
Daca acest topic este magazin de vandut rahat, vazand cat de fidel client esti tu aici, ce sa inteleg? Inteleg ca esti mare pofticios la mancat rahat rofl.gif
Vornicum
Eu, bre axele, sunt un militatant pentru inchiderea pravaliei moi si maro, de asta ma vezi pe aici.











.... si mai stau pe aici ca boemul vrea sa fie facut de tot rasul... implora asta ... eu nu pot sa refuz un om care implora , mi se face mila.
Carmi
QUOTE (Catalin @ 17 Apr 2007, 06:29 PM)
Dar si mai ignorant! biggrin.gif

Si merita?
Catalin
QUOTE (Vornicum @ 18 Apr 2007, 04:29 AM)
N-ar trebui sa mire pe nimeni daca intrand intr-un magazin de rahat ( produs dulce de pus in diverse produse de patiserie ), o sa vada ca se vinde, exact ati ghicit, rahat (produs dulce de pus in diverse produse de patiserie). Nu e o surpriza. Daca nu se vrea ca oamenii sa vada cum se vinde rahat in preajma lor , in mod absolut logic trebuie sa forteze inchiderea magazinului.
Faptul ca vanzatorul este inconstiient in propria-si incoerenta psihica, nu are decat vagi legaturi cu magazinul. wink.gif
Numai bine, inchideti vagauna.

Spuse vornicelul si lua o pauza de 90 de zile de la postat! spoton.gif
yronick
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Invincible
Daca te inregistrezi aici, poti trimite SMS gratuite. tongue.gif
Catalin
M-am inregistrat si nu pot trimite. Cica nu e Happy Hour!
Invincible
Eu tocmai am trimis. Un mesaj are 441 caractere. ohyeah.gif
Catalin
"un mesaj" are fix 7 caractere, 8 daca consideri spatiul.
Invincible
Mai sus, n-am pus cele 8 caractere ( la care faci referire), in ghilimele.
Catalin
Irelevant, important e ca nu le-ai pus intre ghilimele!
yronick
Cel mai destept cedeaza.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.