Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
Catalin
Intrebarea corecta este "nu s-au saturat ceilalti forumisti?".
Fantasee
Mie imi place ideea de Unicorn Roz...ma inspira sa-ti scriu o poveste despte el, Catalin ohyeah.gif . Nu vreau sa ma contrazic cu tine, nu-mi place sa ma contrazic - replica mea preferata e "whatever..." mwah1.gif .
Catalin
QUOTE

Mie imi place ideea de Unicorn Roz...ma inspira sa-ti scriu o poveste despte el, Catalin


Cat timp nu e si Invizibil nu ma intereseaza. biggrin.gif

QUOTE

Nu vreau sa ma contrazic cu tine


Err... ba vrei! Tu te-ai uitat cum se cheama topicul? hh.gif

QUOTE

replica mea preferata e "whatever..."


Eu ma gandeam ca e "Viseaza!" ca in povestea cu Fantasia.
gypsyhart
QUOTE (Catalin @ 20 Dec 2005, 02:09 PM)
Nu ma insel. Si oricum, asta n-ar fi motiv de inchis topicul.

Ce intreb eu, si ce raspunzi tu....
Michelle
Tu si colectionara v-ati despartit!
Catalin
Nu, ea s-a despartit.
tikky
Craciun fericit, Catalin!!! santa.gif
Catalin
Ba Craciun fericit tikky! smile.gif
Eclectic
Ba ai uitat de virgula vocativului... O fi de la spiritul sarbatorilor. roflmao.gif
exergy33
Pentru economie de spatiu la Han propun sa se deschida un singur topic cu titlul LOCUL UNDE CATALIN SI BARRIE SE CONTRAZIC !

La multi ani ! tuturor celor care se contrazic tongue.gif
Catalin
QUOTE (Barrie @ 24 Dec 2005, 06:52 PM)
Ba ai uitat de virgula vocativului... O fi de la spiritul sarbatorilor. roflmao.gif

N-am uitat deloc. Intentionat n-am pus-o, facea parte din contrazicere!
Catalin
QUOTE

Pentru economie de spatiu la Han propun sa se deschida un singur topic cu titlul LOCUL UNDE CATALIN SI BARRIE SE CONTRAZIC !


N-are rost sa fim asa exclusivisti. Poate mai vor si altii. In plus, ar fi pacat... oricum ar fi locul in care Catalin contrazice si Barrie plagiaza! devil.gif
colectionara
Te bucuri ca exista Internet.
Catalin
Ma bucur ca am acces la Internet! Daca ar exista doar undeva departe ce motiv as avea?
diabolein
A venit si randul meu sa fiu contrazis. Contrazice-ma!
Catalin
De unde sa mai vina si randul tau?! a fost dintotdeauna aici! biggrin.gif
oblivionesse
catalin....sa imi contrazici semnatura...shi tu
Catalin
QUOTE

dar nimeni nu ucide pentru inselaciune la un joc de zaruri fara miza


Nu prea te uiti la stirile de la ora 5, am dreptate? ia sa vezi acolo si ucideri pentru motive mai mici!
oblivionesse
intr-adevar nu ma uit la stirile de la ora 5....trist...ft trist
shi totushi..ce motiv poate fi mai mic decat un zar?insignifiant da....insa mic....mmmm...
Catalin
Un motiv absurd pentru tine e un motiv rational pentru altul... de exemplu, un cuvant nepotrivit este un motiv mai mare sau mai mic decat a pierde la zaruri? dupa mine e mai mic dar admit ca amandoua sunt insignifiante si nu pot fi comparate foarte usor. Si, totusi, unii oameni dau imediat frau liber violentei atunci cand le este adresat un cuvant.
Tzadde
QUOTE
unii oameni dau imediat frau liber violentei atunci cand le este adresat un cuvant.


Depinde de cuvant. wink.gif
Catalin
Ba depinde de om.
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 4 Jan 2006, 09:16 AM)
QUOTE

dar nimeni nu ucide pentru inselaciune la un joc de zaruri fara miza


Nu prea te uiti la stirile de la ora 5, am dreptate? ia sa vezi acolo si ucideri pentru motive mai mici!

asta suna ca dreq, bohemule... ai contrazis o constructie filosofica printr-o afirmatie puerila... BRAVO... doar de atat esti in stare?
Catalin
O constructie filosofica e de multe ori o afirmatie puerila deghizata in cuvinte care nu se afla in fondul de baza al limbii. Gradul de puerilitate real este dat de semantica, nu de invelisul de cuvinte.
oblivionesse
semantica?..te incurci capitane!!!
ori eshti filosof boem...ori doar contrazicator pragmatic...
deci,daca eshti filosof,shi o constructzie filosofica este o afirmatzie puerila deghizata sub un ambalaj de neologisme, inseamna ca orice-sau ma rog majoritatea lucruilor pe care le zici tu sunt afirmatzii puerile!!!
te contrazici!!!
Catalin
Err... cam greu cu logica, dar eu sunt un om rabdator.

Eu am zis ca de multe ori o constructie filosofica este de fapt o afirmatie puerila. N-am zis ca de fiecare data, n-am zis nici macar ca in majoritatea situatiilor. Deci este gresit sa deduci din ce am zis eu ca majoritatea afirmatiilor mele ar fi puerile.

In plus, chiar daca ar fi adevarat, tot nu m-as fi contrazis pentru ca eu n-am afirmat ca majoritatea afirmatiilor mele ar fi nepuerile.
colectionara
E placut sa fii boem.
Catalin
Nu se pune problema sa fie placut sau nu. E vorba de un mod de viata, o declaratie de credinta, daca vrei. Un om este asa sau nu este asa, indiferent daca ii place sau nu asta. Cel mult s-ar putea spune ca mie personal imi place, dar nu la modul general.
tikky
E placut sa fii filosof. smile.gif
Vornicum
Poezia nu e proza.

PS1: Buey, asta tine de lojica... nu poate fi contrazisa
PS2: Catalin e in greva or smth?... azi nu a servit Hanul... buey, l-ati banat !? rofl.gif
Catalin
QUOTE (tikky @ 10 Jan 2006, 11:33 AM)
E placut sa fii filosof. smile.gif

Nu e deloc placut. Uite ce i s-a-ntamplat lui Socrate, de exemplu!
Catalin
QUOTE (MariusTR @ 10 Jan 2006, 01:20 PM)
Poezia nu e proza.

PS1: Buey, asta tine de lojica... nu poate fi contrazisa
PS2: Catalin e in greva or smth?... azi nu a servit Hanul... buey, l-ati banat !? rofl.gif

Ba da, poti avea o poezie numita "Proza" si o nuvela sau ceva numita "Poezia".

Chestie de logica, de altfel... rolleyes.gif
Eclectic
Proza

Poet sau prozator...
Ramane doar un joc de cuvinte
Ori de idei transate-n abator.
Zile si nopti printre morminte
Aduse de departe prea usor.
tikky
QUOTE (Catalin @ 10 Jan 2006, 01:53 PM)
Nu e deloc placut. Uite ce i s-a-ntamplat lui Socrate, de exemplu!

Si cum imi dovedesti ca lui Socrate nu i-a placut?
Catalin
Asa la bunul simt. Tie ti-ar placea sa bei cucuta? cum dovedesti?
exergy33
Catalin

Nu ai dovedit ca lui Socrate nu i-a placut sa bea cucuta wub.gif , ar fi putut evita moartea - insa nu a facut-o devil.gif .

QUOTE

Socrate a stat înlănţuit 30 de zile, dar în fiecare zi primea vizita prietenilor şi se întreţinea cu aceştia. Ei n-au stat degeaba şi-au pregătit un plan de evadare pe care Socrate îl refuza. La data executării sentinţei, toţi prietenii lui Socrate erau de faţă cu excepţia lui Aristippos, a lui Xenofon, aflat în Asia şi a lui Platon, bolnav.
îşi dedică ultimile clipe conversaţiei cu prietenii săi pe tema nemurii sufletului, iar cuvintele-i ne-au fost păstrate de Platon în Phaidon. Socrate se îmbăiază pentru ultima oară şi refuză să aştepte ca soarele să fi dispărut cu totul la orizont înainte de a bea otravă. Apucând cu o mână sigură vasul cu cucută, el sorbi fără ezitare sau repulsie băutura mortală. Criton, îi sunt dator lui Asclepios un cocoş, vă rog să nu uitaţi să i-l daţi, acestea au fost ultimile sale cuvinte.


exergy33
Catalin
N-a evitat moartea pentru ca a considerat corect sa n-o evite! Asta nu inseamna ca i-a placut. Nu confunda placutul cu datoria!
tikky
QUOTE (Catalin @ 10 Jan 2006, 04:02 PM)
Asa la bunul simt. Tie ti-ar placea sa bei cucuta? cum dovedesti?

ma asteptam la un raspuns mai elaborat sad.gif
Catalin
Asa intrebare, asa raspuns...
Vornicum
Catalin contrazice din plictiseala...la job nu-l solicita nimeni asa ca se da in tobogan pe aici. rofl.gif
Catalin
Neah, Catalin contrazice din placere!

QUOTE

la job nu-l solicita nimeni asa ca se da in tobogan pe aici

QUOTE

PS2: Catalin e in greva or smth?... azi nu a servit Hanul...

rolleyes.gif
Vornicum
Asa Cataline, m-ai prins... la cat te-am combatut eu din toate puterile de aproximativ 2 ani... ba te-am stresat cu Kitara aia clasica si eftina, ba te-am bagat in opere in "Omul cu kitara"... am ajuns de te simpatizez, bre. BRAVO.
Dar tot nu scapi de mine kitaristule... cum zice si zicala " Unde-s 2 puterea creste" si boemul nu sporeste ... sau ceva de genul.
Catalin
Unde-s 2 puterea creste?! ma faci sa rad. Pe acest topic au fost contrazisi peste 60 de oameni si n-am observat vreo putere deosebita.
Antont
Cataline, sincer te compatimesc, da' se pare ca vornicianus s-a indragostit de tine yikes.gif
Vornicum
Si nu e trendy kestia asta? .... Sir Elton tocmai s-a casatorit, George Michael e pe fir ... deja e o moda asta cu dragostea pe invers... Ghostule, tu nu esti tentat?... te scot la un suc...
Antont
QUOTE (MariusTR @ 11 Jan 2006, 03:36 PM)
Ghostule, tu nu esti tentat?... te scot la un suc...

Mai bine ies cu Mihaela, iti povesteste ea cum a fost...la suc rofl.gif
tikky
QUOTE (Catalin @ 11 Jan 2006, 12:18 AM)
Asa intrebare, asa raspuns...

nu-i prea elaborat, dar macar e elegant (raspunsul, bineinteles) smile.gif
Vornicum
Elegant pe palaria mea...
Corect era " La asa o intrebare, asa un raspuns"
Catalin
QUOTE (Ghost @ 11 Jan 2006, 02:28 PM)
Cataline, sincer te compatimesc, da' se pare ca vornicianus s-a indragostit de tine yikes.gif

Nu, doar ca nu-si mai primeste doza zilnica din alta parte...
Catalin
QUOTE (MariusTR @ 11 Jan 2006, 02:36 PM)
Si nu e trendy kestia asta? .... Sir Elton tocmai s-a casatorit, George Michael e pe fir ... deja e o moda asta cu dragostea pe invers... Ghostule, tu nu esti tentat?... te scot la un suc...

Alo!! Dragoste si Sex e alt subforum, da?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.