Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Locul Unde Catalin Va Contrazice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
gypsyhart
"El tremură ca alte dăţi
In codrii şi pe dealuri,
Călăuzind singurătăţi
Pe mişcătoare valuri;

Dar nu mai cade ca-n trecut
In mări din tot īnaltul:
«Ce-ţi pasă ţie, chip de lut,
«dacă-oi fi eu sau altul !

«Trăind īn cercul vostru strimt,
«Norocul vă petrece-
«Ci eu īn lumea mea mă simt
«nemuritor şi rece.» "

















Shhhhhhhhhhhh.....................
gio19ro
Contrazisul asta e boala grea.
Catalin
Nu este o boala.
gio19ro
QUOTE (Catalin @ 17 Feb 2006, 10:57 PM)
Nu este o boala.

Dar ce este?

Catalin
Nici ce nu este.
axel
Tu vei posta in continuare pe acest topic.
Catalin
Nu voi posta in continuare, ci separat pe acest topic.
Titus Herbert
Sunt plictisita.
Catalin
Nu se poate sa fii plictisita cand ai dat peste un topic minunat ca acesta! biggrin.gif
Titus Herbert
ai dreptate
Endgegner
Esti inscris in PRM si esti nepotul lu WC Tudor
Catalin
blink.gif

Cineva a fumat cam multa iarba!?
Titus Herbert
unicornul roz e prea feminin pentru un barbat
Catalin
Unicornul roz nu se aplica nici femeilor, nici barbatilor asa ca propozitia ta este lipsita de sens.
Titus Herbert
mai da o ninsoare pana in aprilie
Catalin
Nu mai dau. Nu insista ca n-are rost!
Titus Herbert
Daca stiam ca te tine atat de putin nici nu mai incercam. Cu scuzele de rigoare.
Endgegner
ti se mareste chelia...asta fara ganja
Catalin
QUOTE (Endgegner @ 22 Feb 2006, 06:33 PM)
ti se mareste chelia...asta fara ganja

Nu mi se mareste. Am doar parul mai rar. biggrin.gif
axel
QUOTE (Catalin @ 22 Feb 2006, 03:37 PM)
Nu voi posta in continuare, ci separat pe acest topic.

Slabut, slabut...




Tu vei raspunde acestui mesaj.
Catalin
Eu raspund doar oamenilor, nu mesajelor! Credeam ca asta e clar pana acum. Doar am si zis ca nu contrazic mesaje ci oameni.
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 23 Feb 2006, 07:28 AM)
Eu raspund doar oamenilor, nu mesajelor! Credeam ca asta e clar pana acum. Doar am si zis ca nu contrazic mesaje ci oameni.

Vesnicul boem... toooata ziua se contrazice.

Boemule, ti-a fost dor de vornicel? ( la faza asta nu trebuie sa ma contrazici )
Catalin
QUOTE

Vesnicul boem... toooata ziua se contrazice.


Nu, ii contrazice pe altii.

QUOTE

Boemule, ti-a fost dor de vornicel?


Nu.
Vornicum
QUOTE (Catalin @ 23 Feb 2006, 02:10 PM)
QUOTE

Boemule, ti-a fost dor de vornicel?

Nu.

La asta nu ma asteptam, dom'le! rofl.gif
tikky
Toate-s vechi si noua toate:
Vreme trece, vreme vine.
Catalin
Niciodata n-am inteles de ce a pus ":" acolo. Adica e ca si cum ar vrea sa explice primul vers cu al doilea (de fapt penultimul cu ultimul). Dar e un non-sens, vremea care trece si vine nu are legatura cu mitul eternei reintoarceri neaparat. Poti sa spui la fel de bine "noua-s toate: vreme trece, vreme vine" si e chiar mai logic asa...
nefertiti-old
azi m-a socat un gest...
Catalin
Mai degraba te-a socat semnificatia gestului, nu gestul in sine!
nefertiti-old
m-au socat ambele!
Catalin
Hai, mai, exagerezi. Un gest nu inseamna nimic in lipsa semnificatiei sale. Gandeste-te cum ar fi fost sa nu stii ce inseamna gestul ala. E clar ca nu te mai soca! (btw, despre ce gest e vorba?!)
nefertiti-old
(un tip care lucra la noi ca fotoreporter a izbit-o cu capul de usa pe o colega si apoi a dat in ea... brusc, cu biroul plin... parea un om normal sad.gif )

ajunge... tongue.gif
tikky
hh.gif
Catalin
QUOTE (nefertiti @ 27 Mar 2006, 08:19 PM)
(un tip care lucra la noi ca fotoreporter a izbit-o cu capul de usa pe o colega si apoi a dat in ea... brusc, cu biroul plin... parea un om normal sad.gif )

ajunge... tongue.gif

O sa iti demonstrez ca totul depinde de semnificatia acestui gest, nu de gest in sine. Sa zicem ca tu ai sti ca tipa il ameninta cu un pistol si omul riposteaza. Atunci ti s-ar mai parea asa de socant? nu cred!
nefertiti-old
sa zicem ca esti off topic. eu am spus ceva concret, real, tu ai venit cu o situatie ipotetica. tongue.gif
Catalin
E ipotetica pentru a-ti arata ca tot socul tau survine din interpretarea semnificatiilor gestului. Ti-am aratat ca socul poate sa dispara chiar si cand actul ramane acelasi. Deci din asta rezulta ca socul nu depinde de actul in sine.
tikky
QUOTE (Catalin @ 28 Mar 2006, 05:38 PM)
Sa zicem ca tu ai sti ca tipa il ameninta cu un pistol si omul riposteaza. Atunci ti s-ar mai parea asa de socant? nu cred!

mie mi s-ar parea si mai socant, pe langa lovitura la cap mai trebuie sa vad si amenintarea cu pistolul... hh.gif hh.gif
Catalin
Pai asta e alt soc, nu divaga!
nefertiti-old
QUOTE (Catalin @ 28 Mar 2006, 05:56 PM)
Ti-am aratat ca socul poate sa dispara chiar si cand actul ramane acelasi.

Nu mi-ai aratat nimic, ai facut doar o afirmatie.
Catalin
Era un rationament, nu o simpla afirmatie...
nefertiti-old
asta nu inseamna ca m-ai contrazis...
gio19ro
QUOTE (DeeDee @ 6 Dec 2005, 01:11 AM)
ia sa vedem daca pe mine ma poti contazice: te-am vazut ieri tongue.gif

Eu in ziua aia v-am vazut pe amandoi, tu erai pe scari iar el la toaleta rofl.gif
Kyklos
Filosof boem tu esti ateu , agnostic , sofist sau singura ta religie e ratiunea salubra ...
Catalin
QUOTE (gio19ro @ 16 Apr 2006, 12:22 AM)
QUOTE (DeeDee @ 6 Dec 2005, 01:11 AM)
ia sa vedem daca pe mine ma poti contazice: te-am vazut ieri tongue.gif

Eu in ziua aia v-am vazut pe amandoi, tu erai pe scari iar el la toaleta rofl.gif

Nu cred ca era chiar in ziua aia. unsure.gif
Catalin
QUOTE (Plutarh @ 16 Apr 2006, 02:38 PM)
Filosof boem tu esti ateu , agnostic , sofist sau singura ta religie e ratiunea salubra ...

Plutarh, ca de obicei esti cam incoerent. Ratiunea, fie ea si salubra, nu constituie o religie. Cel mult poate substitui una, dar fara prea mare succes. Iar eu mi-am declarat pozitia fata de credinta pe undeva pe forum. M-am autointitulat agnostic fideist.
Kyklos
Scuze de greseala comisa , dar nu a fost cu intentie . Am o intrebare pentru tine smile.gif Cum reuseste un brutar cincizeci de painii la fel ....de aceas forma unsure.gif
gio19ro
QUOTE (Catalin @ 16 Apr 2006, 04:12 PM)
QUOTE (gio19ro @ 16 Apr 2006, 12:22 AM)
QUOTE (DeeDee @ 6 Dec 2005, 01:11 AM)
ia sa vedem daca pe mine ma poti contazice: te-am vazut ieri tongue.gif

Eu in ziua aia v-am vazut pe amandoi, tu erai pe scari iar el la toaleta rofl.gif

Nu cred ca era chiar in ziua aia. unsure.gif

Da, dar ea nu stie asta laugh.gif
Catalin
E, acum stie! devil.gif
Catalin
QUOTE (Plutarh @ 16 Apr 2006, 04:45 PM)
Scuze de greseala comisa , dar nu a fost cu intentie . Am o intrebare pentru tine smile.gif Cum reuseste un brutar cincizeci de painii la fel ....de aceas forma unsure.gif

Aici e locul in care Catalin va contrazice, nu locul in care va raspunde la intrebari! (mai ales la intrebari ca asta...)
gio19ro
QUOTE (Catalin @ 17 Apr 2006, 12:42 AM)
E, acum stie! devil.gif

Te contrazic, nu stie! tongue.gif
Catalin
Ii zic eu! tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.