Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Eterna Si Fascinanta Romanie?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
gigip
QUOTE(Marduk @ 13 Feb 2011, 03:10 PM) *
Eterna si fascinanta, Romania.


Bravo amice,incet,incet,devii recuperabil de portocalita cronica!
gigip
Marduk
QUOTE(gigip @ 13 Feb 2011, 05:59 PM) *
portocalita cronica!

nu sufar de aceasta afectiune
March
QUOTE(gigip @ 13 Feb 2011, 07:59 PM) *
Bravo amice,incet,incet,devii recuperabil de portocalita cronica!
gigip

Se pregateste de.... Alba ca Zapada ! laugh.gif
turbo trabant
investitie de 2 miliarde de euro si uite ce face rrromanu' , fura ca la oltcituri

http://economie.hotnews.ro/stiri-auto-8301...din-fabrica.htm

si se mai mira unii de ce nu mai vin strainii sa investeasca in romania. se mira din gura si dau cu mana prin fabrica in acelasi timp.

dap, nu ne vindem tara.
Marduk
Am trait sa o vaz si p-asta, vrajitoria nu poate fi pedepsita, cu alte cuvinte daca esti prost si cotizezi la vrajitoare, care nu e inscrise nici macar ca persoane fizice, degaba ai platit meleoane si nu ti se indeplineste descantul ca nu-ti ia nimeni apararea. Acu stau si ma gandesc, sa fi ramas deputatii cu oarece fobii din vremea flacarii violet? sa le fie frica bravilor nostri reprezentanti de balaoachesele cu ghioc, de descantecele acestora? Sau nimanui nu-i pasa de prostul care arunca banii pe descantece si vraji? Fie, asta o mai inteleg, dar nu inteleg de ce nu le percep magraoancelor impozit, daca acestea exploateaza prostia de ce sa nu aiba si statul impozit pe prostie?
Cla
QUOTE(Marduk @ 1 Mar 2011, 05:04 PM) *
la vrajitoare, care nu e inscrise

Ce slang e asta?
Marduk
e pe rromaneste gagiule
Cla
Si anume, trebuie sa va īnsusiti ce zic tnichigeii, clopotarii?
Sau cizmarii, ca mai am avut unul "ilustru" biggrin.gif
March
Doua stiri zguduie Rrromanica la nivel national acoperind toata politichia , chiar si pe Elodia :

Irinel si Pepe divorteaza ! tongue.gif
Cucu Mucu
Pepe si ciumpalaca erau casatoriti?
ilie
Da, se pare ca s-au casatorit in secret, la birt.
Cred ca el s-a scarbit de hidoseniile de silicoane sub forma de lipii ce ii ajungeau de la clavicula pana la buric (scuze, dar asa se vedea la tv), de parca erau doua pizza domino ca aspect, culoare si consistenta.
turbo trabant
QUOTE(March @ 10 Mar 2011, 05:11 PM) *
Irinel si Pepe divorteaza ! tongue.gif

mare pacat, erau o pereche atat de reusita rofl.gif
Marduk
Domnilor, privesc la tembeliziuni, Zavoranca e pe Antena, Pepe e la PROTV, nu ma intereseaza oricum acest subiect, dar m-am gandit de ce acum, de ce azi, de ce cand cel mai rasunator divort al anului cel dintre Irinel si Monica tine toata media pe jar s-au gasit si ceilalti doi martafoi sa divorteze. Sa fie doar o stratagema a Cheridei care fiind ofticata de atentia acordata faamiliei de la Izvorani s-a decis sa-i propuna lui Pepe un divort mediatic menit sa mai scada din ratingul televiziunilor care au mizat pe Columbeni. devil.gif
Felina
prietene Marduk, tu ai prea mult timp liber! smile.gif
turbo trabant
ma felino, nu si-a luat inca al doilea televizor. marduk are prea multa nevasta smile.gif
Marduk
am 3 televizoare in casa plus calculatorul, nu am timp mai mult decat au altii, dar gandesc mai profund, cat despre nevasta, e o doamna.
March
ODA PROSTILOR

De-ar fi sa-i luam pe toti la rand,
Si actualii, dar si fostii,
Cei mai destepti de pe Pamant
Au fost intotdeauna... PROSTII.

Nu te ruga la ursitoare
Sa-ti faca-n viata ta vreun rost,
Mai bine urla-n gura mare:
"Iubite Doamne, fa-ma... PROST!"

De ce sa tragi ca la galera,
Sa-nveti atatea fara rost,
De vrei sa faci o cariera,
Ajunge numai sa fii... PROST.

In lumea asta cu de toate,
Unde se-nvata contra cost,
Pacat ca nici o facultate
Nu da si diploma de... PROST.

Avem impozite cu carul,
Dar inotam in saracie,
Si ce buget ar avea statul
Dintr-un impozit pe... PROSTIE.

Ei sunt ca iarba, cu duiumul,
Sa nu-i jignesti, sa nu-i improsti!
O, Doamne, de ne-ar creste grāul
Cum cresc recoltele de... PROSTI.

Si-n lumea asta rasturnata,
Unde cei strambi sunt cei mai drepti,
Savantii nostri mor de foame
Si numai PROSTII sunt destepti.
March
Se distribuie panaceul pentru Romānia: GARCEA! rofl.gif

L-am vazut pe musiu Mihaiescu , presedintele recent ales al Verzilor, la RTv in ziua motiunii. Un infantilism politic de prima clasa. Pai baiatul acela, nu retin acum il cheama, e "academician" in ale politicii fata de Mihaiescu asta !
March
Sigur ca a fost sau e fascinanta !



Faimoasa Insula Ada-Kaleh .

Se găsea la circa 3 km īn aval de Orşova şi avea o dimensiune de circa 1,7km lungime şi circa 500m lăţime. Era populată de circa 600 de turci.

Insula Ada Kaleh era pentru locuitorii din regiune un punct turistic īndrăgit datorită preţurilor (fiind scutită de impozit) mai scăzute, pentru cumpărarea delicateselor turceşti, bijuterii şi tutun. Insula a fost renumită şi pentru creşterea trandafirilor, şi producerea uleiului şi a parfumului din acestea.

sad.gif Acoperită īn 1970 de apele lacului de acumulare al hidrocentralei Porţile de Fier I.

Imensul covor din geamia insulei se afla acum la Geamia Carol I din Constanta.
De asemenea insulei i-a fost dedicat un cantec , " Ada Cale " , interpretat de Gigi Marga
March
Din ciclul : " Frunza lui Leana ot Pleskoi vrea cat mai multi turisti straini in tara ",

(...) La graniţă, atunci cīnd turistul īşi pregăteşte actul de identitate pentru control (dar şi cei şase euro pentru taxa de pod bombardat de la Ruse-Giurgiu), i-aş spune să fie foarte atentă. Să fie mai exact atenta la:

1. indicatorul care te anunţă că vei intra īn Romānia, indicator desenat de unii cu vopsea verde;
2. lipsa oricăror marcaje rutiere īn zona de graniţă;
3. haosul administrativ de la punctul de control (nu ştii exact pe ce culoar trebuie să-ţi aşezi maşina, unde trebuie să araţi actele, unde să plăteşti taxa de pod; unde ai putea schimba nişte lei īn euro sau leva, unde ai putea merge la toaletă, etc.)
4. mizeria de nedescris din vamă;
5. numărul de cratere de pe drumul de la vamă pīnă īn Giurgiu (pe o porţiune de circa 10 m nu se poate circula decīt pe un singur sens din cauza gropilor mult prea mari);
6. lipsa oricărui indicator care să-ţi ureze bun venit īn Romānia;
7. sticlele şi pungile aruncate pe pămīntul fără iarbă de pe marginea primilor 2-3 km din Romānia;
8. arhitectura afgano-somaleză a primelor case din Romānia şi lipsa trotuarelor de la intrarea īn Giurgiu.

Este incredibil cītă nesimţire se poate aduna īn locul care turistul străin īşi face o primă impresie despre ţara ta (...)

Marduk
Tu crezi ca toata vina o poarta "Frunza lui Leana ot Pleskoi"? Pe la ministerul turismului s-au perindat o multime de ministirii din diverse partide, a facut vreunul ceva? Problemele nu le rezolva ministrii oricat de buni ar fi, ci talpa tarii, de la vames la sef de restaurant sau hotel. Poate ca ministerul are o strategie buna, poate, dar ea trebuie aplicata cu cine sa o aplici? cu cei care vor sa devina milionari peste noapte dintr-o friptura o sticla de vin si-un taraf de tigani? Sa fim seriosi si sa ne analizam mai mult pe noi astia de suntem mici, ce facem noi ca tara asta sa mearga in aceiasi directie? ce reprezinta echipa sau liderul pentru romani? NIMIC, or acest "nimic" pune in miscare tari care au mai putine resurse decat Romania.
Cla
Cred ca ma repet, dar m-a enervat cumplit.
Stau si astept un autocar din RO.
Lānga mine doi romāni, beau bere la cutie.
Īn spatele lor, o pancarta cu io stiu ce lozinci.
La stānga, un chiosc cu de toate, plus un cos de gunoi. Pe strada.
Ghici unde au aruncat cutiile... exact dupa pancarta.
Am fost asa de liber si i-am luat la rost :"Baieti, aici nu-i Romānia, ia vedeti, la doi pasi e cosul de gunoi, nu va e rusine?"

Mi-e scārba de asa ceva... sad.gif
Marduk
QUOTE(Cla @ 10 Apr 2011, 06:05 PM) *
Īn spatele lor, o pancarta cu io stiu ce lozinci.

Nu sti sa citesti romaneste? poate pancarta era ceva de genul "cum sa colectezi selectiv gunoiul", asa se explica de ce romanii aruncau cutiile de bere in spatele acesteia. rofl.gif
March
QUOTE(Cla @ 10 Apr 2011, 06:05 PM) *
Cred ca ma repet, dar m-a enervat cumplit.
Stau si astept un autocar din RO.
Lānga mine doi romāni, beau bere la cutie.
Īn spatele lor, o pancarta cu io stiu ce lozinci.
La stānga, un chiosc cu de toate, plus un cos de gunoi. Pe strada.
Ghici unde au aruncat cutiile... exact dupa pancarta.
Am fost asa de liber si i-am luat la rost :"Baieti, aici nu-i Romānia, ia vedeti, la doi pasi e cosul de gunoi, nu va e rusine?"

Mi-e scārba de asa ceva... sad.gif


Ai scapat ieftin . Puteai sa te alegi cu capul spart chiar acolo in Germania !
turbo trabant
QUOTE(Cla @ 10 Apr 2011, 05:05 PM) *
Am fost asa de liber si i-am luat la rost :"Baieti, aici nu-i Romānia, ia vedeti, la doi pasi e cosul de gunoi, nu va e rusine?"

romanu a luptat 2000 de ani cu turcii sa ajunga in ue si sa fie liber sa arunce unde vrea gunoiul si tu il bagi la loc in dictatura. sa iti fie rusine! biggrin.gif
Cla
QUOTE(March @ 11 Apr 2011, 11:08 AM) *
Ai scapat ieftin . Puteai sa te alegi cu capul spart chiar acolo in Germania !

Nu, nu au fost golani ci oameni de vārsta mea. Pe cuvānt, eu nu s-au gāndit, apoi le-a fost rusine.
turbo trabant
astia de la ani nu stiu cat se ia la o nunta da top la care canta eroul national?

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-84951...00-000-euro.htm
March
O telemaimuţa pedelista care-şi scutura electrocutată māinile şi picioarele pe ritmurile lui Michael Jackson a fost mai importantă decāt gimnastele şi decāt inventatorii care au revenit in tara plini de medalii de aur !
turbo trabant
pai se putea sa nu?

http://www.b1.ro/stiri/eveniment/cum-profi...ritic-3142.html
March
Probabil cel mai stupid moment din istoria "mascaţilor": Un bărbat din trupele speciale īncearcă să spargă o uşă DESCUIATĂ rofl.gif
March
Rusinea Europei : hh.gif

(...) din cinci romāni, doi se spală īn butoi – dacă se spal㠖 şi īşi fac nevoile īn curte, īntr-o groapă săpată īn pāmānt.

Vestea bună e că pānă acum cāţiva ani procentul se apropia de 50%. Vestea proastă e că Romānia ocupa cu māndrie primul loc īn UE īn acest clasament. La mare distanţă de bulgari sau baltici, care nu ajung nici la jumătate din procente, şi la enormă distanţă de media europeană 3,1%. Atenţie, media de 3,1% include influenţa Romāniei. Fără această influenţă, media UE ar fi fost la jumătate.
turbo trabant
dupa lupte seculare care au durat 2 ani, rrrromania incepe sa aiba prima autostrada: M43 Szeged-Mako.

la terminarea acestei autostrazi, turistii straini vor aprecia mai bine trecerea in spatiul warp mioritic prin iesirea de pe modelul de viata occidental si intoarcerea in timp cu 100 de ani la contactul cu spatiul carpato-danubiano-pontic, acolo unde totul e pe ritm de manele si autostrazile nu sunt forte motrice ale economiei ci doar eterne santiere de stat.

Cla
QUOTE(turbo trabant @ 21 Apr 2011, 02:36 PM) *
dupa lupte seculare care au durat 2 ani, rrrromania incepe sa aiba prima autostrada: M43 Szeged-Mako.

roflmao.gif
March
Coincidenta sau facatura: cum a ajuns marele premiu la Loto in curtea lui Falca de la Arad?

A dracu’ coincidenta, premiul cel mare la Loto a fost castigat de un tovaras de nebunii politico-financiare de-al lui Falca, finul prezidential.

Nu ca as vrea sa acuz Loteria de manareli, da’ parca pute ceva, mai rau ca-n Danemarca. O data ca premiile mari se castiga musai -musai de sarbatori (fapt dovedit statistic) si a doua oara ca numerele castigatoare de duminica au iesit la o TRAGERE SUPLIMENTARA!!!

Adica duminica seara Loteria a facut o prima tragere, la care, culmea, acelasi Blidaru a castigat un premiu, dar la categoria a 2-a, si a facut apoi si o tragere suplimentara la care au iesit fix fix numerele jucate de Blidaru.

Bun, acum, cine e Vasile Blidaru? Proprietar al Astra Vagoane Călători, al Marmura Bucuresti SA, al Tristar Bucuresti, se afla pe locul 39 īn Top “Forbes 500 miliardari”, cu o avere estimată la aproximativ 150 de milioane de euro.

Mai mult decat atat, este bun prieten cu Ghita Falca, care l-a salvat in 2009 de la faliment, comandandu-i, pe timp de mare criza bugetara, 10 bucati tramvaie facute la Astra, cu 1,5 milioane de euro bucata. Acelasi Blidaru a fost cooptat de Ghita Falca si in consiliul de conducere al municipiului Arad, si a primit tot de la el, titlul de cetatean de onoare.

De aia zic: a dracu’ coincidenta!
gigip
QUOTE(March @ 26 Apr 2011, 01:20 PM) *
Coincidenta sau facatura: cum a ajuns marele premiu la Loto in curtea lui Falca de la Arad?

A dracu’ coincidenta, premiul cel mare la Loto a fost castigat de un tovaras de nebunii politico-financiare de-al lui Falca, finul prezidential.

Nu ca as vrea sa acuz Loteria de manareli, da’ parca pute ceva, mai rau ca-n Danemarca. O data ca premiile mari se castiga musai -musai de sarbatori (fapt dovedit statistic) si a doua oara ca numerele castigatoare de duminica au iesit la o TRAGERE SUPLIMENTARA!!!

Adica duminica seara Loteria a facut o prima tragere, la care, culmea, acelasi Blidaru a castigat un premiu, dar la categoria a 2-a, si a facut apoi si o tragere suplimentara la care au iesit fix fix numerele jucate de Blidaru.

Bun, acum, cine e Vasile Blidaru? Proprietar al Astra Vagoane Călători, al Marmura Bucuresti SA, al Tristar Bucuresti, se afla pe locul 39 īn Top “Forbes 500 miliardari”, cu o avere estimată la aproximativ 150 de milioane de euro.

Mai mult decat atat, este bun prieten cu Ghita Falca, care l-a salvat in 2009 de la faliment, comandandu-i, pe timp de mare criza bugetara, 10 bucati tramvaie facute la Astra, cu 1,5 milioane de euro bucata. Acelasi Blidaru a fost cooptat de Ghita Falca si in consiliul de conducere al municipiului Arad, si a primit tot de la el, titlul de cetatean de onoare.

De aia zic: a dracu’ coincidenta!

Tetio,am zis si repet!Din 1996-1998 de cand s-a introdus suflanta,in locul ruletei manuale,loteria romana a devenit mafia politico-financiara!Sponsorizeaza partidul de guvernamant,PDL acum,Psd ori Pnl,in trecut.Ogica a fost primul care a aflat cum se "confecto
ioneaza "biletul castigator ',cu dedicatie,pentru cine trebuie,dar a fost invins de sistemul mafiot .Pana atunci se castiga categoria I aproape saptamanal si ieseau ,pe bune,cate 6-15 castigatori! Eu am prins in 1996,de doua ori 6 numere.Acum escrocii aduna prin furt banii saracilor romani si cand se aduna o suma mare ,fac un bilet fals pentru un client al lor si impart banii intre ei.Cand am vazut ca biletul e la o agentie din Arad,am pariat ca este pentru clanul mafioto=politic Falca.
gigip
Marduk
QUOTE(March @ 26 Apr 2011, 01:20 PM) *
A dracu’ coincidenta, premiul cel mare la Loto a fost castigat de un tovaras de nebunii politico-financiare de-al lui Falca, finul prezidential.

Daca ai ceva probleme cu ANAF-ul cea mai eleganta cale este sa castigi la LOTO, sau sa cumperi un bilet castigator, or sa ti-l "doneze" un prieten sau om de bine. Concluzia, poate fi intamplator, coincidenta, dar poate fi si cu dedicatie.
abis
Ioan Tarnu, seful SRI Alba Iulia, si Liviu Schiau, subcomisar de politie la Brigada de Combatere a Criminalitatii Organizate Alba-Iulia, au fost retinuti azi de procurorii DIICOT pentru sprijinirea unui grup infractional ce se ocupa cu furturi de utilaje din UE.

Acum depinde cum o luam: e ceva putred in tara asta daca tocmai oamenii din SRI si din Brigada de Combatere a Crimei Organizate sunt prinsi la furat. Sau, nici macar astia nu sunt intangibili, deci ceva se misca bine in tara asta...
turbo trabant
QUOTE(abis @ 2 May 2011, 12:04 PM) *
Ioan Tarnu, seful SRI Alba Iulia, si Liviu Schiau, subcomisar de politie la Brigada de Combatere a Criminalitatii Organizate Alba-Iulia, au fost retinuti azi de procurorii DIICOT pentru sprijinirea unui grup infractional ce se ocupa cu furturi de utilaje din UE.

Acum depinde cum o luam: e ceva putred in tara asta daca tocmai oamenii din SRI si din Brigada de Combatere a Crimei Organizate sunt prinsi la furat. Sau, nici macar astia nu sunt intangibili, deci ceva se misca bine in tara asta...

sper ca realizezi ca nu genialii birocrati romani i-au prins pe james bonzi la furat ci tocmai politaii vestici. si mai realizezi ca bandele de hoti care actioneaza in vest au acoperire la politai, judecatori si alti factori decizionali rrromani.

March
In atentia FUFELOR din inalta politica damboviteana !

Catherine de Cambridge a purtat o rochie fabricată īn Romānia la īntālnirea cu Barack şi Michelle Obama

Rochia cu care Kate Middleton, soţia prinţului William, a făcut vālvă la o īntālnire oficială cu prima doamnă a SUA, Michelle Obama, a fost fabricată pe bani foarte puţini īntr-un atelier din Romānia.

Rochia, comercializată de compania britanică Reiss - un brand preferat de ducesă -, a costat 175 de lire sterline (aproximativ 835 de lei, n.r.) şi a fost aleasă de Kate pentru īntālnirea oficială cu Michelle Obama, potrivit dailymail.co.uk.

Potrivit Daily Mail, rochia a fost confectionata īntr-un atelier din sectorul 5 al Bucureştiului, de către croitorese care sunt plătite cu doar 99 de pence pe oră. Produsul a fost realizat la preţul de fabrică de mai puţin de 15 lire sterline (71 de lei), de croitorese care cāştigă semnificativ mai puţin decāt salariul mediu oferit muncitorilor din industria textilă din Romānia.

Potrivit publicaţiei britanice, o croitoreasă cāştigă īn acest atelier 168 de lire sterline pe lună (aproximativ 800 de lei), mai puţin cu 22 de lire sterline decāt salariul mediu oferit īn industria textilă īn Romānia.

Multe dintre muncitoare abia ştiu cine este soţia prinţului William al Marii Britanii. Cānd i s-a arătat o fotografie a lui Kate alături de Michelle Obama, la palatul Buckingham din Londra, Haita a spus: "Este cu adevărat frumos că un lucru mic pe care īl realizez aici ajunge īntr-o sală de bal undeva īn lume".

Publicaţia britanică mai scrie că nu există dovezi că aceste condiţii de muncă de la Rimcor Ex sunt sub standardele practicate īn Romānia.

Experţii citaţi de Daily Mail spun că marile companii textile se īndreaptă mai nou spre Europa de Est, după ani īn care au folosit atelierele din Bangladesh şi India.

După ce a fost purtat de ducesa de Cambridge, cererile pentru acest model de rochie au crescut, stocul epuizāndu-se īn 24 de ore. Rochia se vinde cu 600 de lire sterline pe eBay, iar o copie de 30 de lire sterline este īn pregătire la lanţul de magazine Tesco.
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 29 May 2011, 06:33 AM) *
Experţii citaţi de Daily Mail spun că marile companii textile se īndreaptă mai nou spre Europa de Est, după ani īn care au folosit atelierele din Bangladesh şi India.


Expertii aia vorbesc prostii, marile companii textile se indreapta catre China, vezi H&M, Inditex (cei care au si Zara). Spre Europa de est se indreapta companiile din UK care lucrau in Tunisia si Egipt, pe cand marile companii franceze oscileaza intre Maroc/Tunisia si Europa de est. In general, spre Europa de Est se indreapta companiile care lucreaza pt piata premium si lux, care au serii scurte si timpi de livrare "stransi".

Iar salariul este unul normal pt Bucuresti, salariile mai mari sunt in zona Buzau-Vrancea, unde exista forta de munca profesionista si trebuie sa tii salariul sus daca vrei sa lucrezi calitate.

abis
Culmea mediului la Timişoara: "Pădure" īn jurul aparatului de măsurat aerul ca să scape de amenda UE
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 3 Jun 2011, 05:03 PM) *
Culmea mediului la Timişoara: "Pădure" īn jurul aparatului de măsurat aerul ca să scape de amenda UE


Tat Banatu-i fruncea! roflmao.gif Bai ai dreacu romani, nu stiu ce sa mai scorneasca! Mai au sa ii scoata pe toti aia cu meleuri si chiusapteuri si maibahuri in fata alora de la fmi cand vin pe la noi, sa zica aia ca am scapat de criza! roflmao.gif

Sau au zis deja asta? ohyeah.gif
Cla
Ok, am rās si eu,, au fost inventivi baietii.
Dar Timisoara, īn Banat, oras de ses nu va scapa niciodata de praf, ca de ex. Brasovul unde nu-i praf jur-īmprejur.
De-aia oamenii din Timisoara au purici si nu le pasa, pe cānd cei din Brasov se-mbolnavesc de la ei biggrin.gif
Cum a fost aia cu culmea mizeriei? Ai purici plini de paduchi laugh.gif
March
Din ciclul : " Romanica reformata a lu' Basea "

Culmea Poliţiei: să fugi după hoţi cu tramvaiul. Reportaj īn secţia īn care cel mai elegant loc e arestul

@ cla , pe unde umbli ? Uite sa-ti dau una de cartea recordurilor si a ciudateniilor mondiale ! biggrin.gif

Boagiu plimba jurnalistii cu un automotor fara frane, reparat cu o creanga, sarma si scotch roflmao.gif

Cla
Culmea morbidului din Guantanamo: Sa-ti tragi un cap īn gura si sa bei apa sa nu te īneci. laugh.gif
Cla
QUOTE(March @ 6 Jun 2011, 03:06 PM) *
@ cla , pe unde umbli ? Uite sa-ti dau una de cartea recordurilor si a ciudateniilor mondiale ! biggrin.gif

Cu placere, prietene, scrie-mi pe mail smile.gif
March
QUOTE(Cla @ 6 Jun 2011, 04:22 PM) *
Culmea morbidului din Guantanamo: Sa-ti tragi un cap īn gura si sa bei apa sa nu te īneci. laugh.gif

Lasa astea. Vezi mai sus ! creanga... sarma... scotch... rofl.gif
Cla
Danke March !! hahhahahahhaa laugh.gif "jurnalistii au aflat ca au mers o buna bucata de drum cu un tren care nu avea frane."
Dur de tot.... asta-i ca din filmul cu prosti... rofl.gif ohyeah.gif
turbo trabant
Noua tara autostrazilor pi unde turistul strain va plati la ghiseu taxa de autostrada asteptandu-se chiar sa mearga pe macar o autostrada smile.gif

http://www.jurnalul.ro/bani-afaceri/econom...ada-580890.html

abis
QUOTE(Cla @ 6 Jun 2011, 05:24 PM) *
"jurnalistii au aflat ca au mers o buna bucata de drum cu un tren care nu avea frane."

De fapt avea frane, doar ca i se stricase un senzor. Daca nu avea frane, cum s-ar fi oprit? smile.gif

Ia uite ce zice omul asta
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.