Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Eterna Si Fascinanta Romanie?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
March
Roberta... Geoana... faceti Parlamentul, Romanica de rahat !

Turişti străini s-au plans că toaletele din Palatul Parlamentului au fost închise

Marduk
"Astăzi am avut un grup de 136 de turişti străini, care au vizitat Palatul Parlamentului. Cele două toalete pentru public erau închise, iar reprezentanţii clădirii le-au spus ghizilor că le-au închis pentru că nu mai făceau faţă solicitărilor"
Niste cretini, din cauza unora ca astia traim asa cum traim in tara asta. Asta este mentalitatea care trebuie schimbata in tara asta, pai probabildin biletele alea vandute turistilor isi mai acopera si megamagoaia aia de constructie, asta daca nu intra in buzunarele vreunui parlamentar care cine stie ce firma de turism are si pentru un procent bun, le-a oferit turistilor bilet de vizitare inclus in pretul excursiei.
March
I-a uite de unde vin ceva bani pentru patronii de pe litoral.

Litoralul românesc întâmpină cu mici un comando israelian fugit de la turci rofl.gif

Ce mai, titlul e inspirat ! biggrin.gif
Marduk
Turcu plateste. tongue.gif
turbo trabant
unul din cei trei mari romani din parlamentul ioropean nu se dezminte, branduind democratia romana.

http://www.realitatea.net/lui-vadim-tudor-...pul_718745.html


data viitoare ar fi bine sa votam o echipa de lautari cel putin parlamentarii ii vor recunoaste usor dupa restul echipei care canta in fata parlamentului.
Marduk
asa-i trebuie daca se leaga de mafie, acolo mafia este altceva decat in Romania.
turbo trabant
data viitoare sa ii puna un buton la microfon legat la un 220v. ii regleaza un pic neuronii inainte sa vorbesca ca in mahalaua numita parlamentul romaniei.
turbo trabant
primarii nostri (laici) si drept cuvinciosi iata cum alearga pentru binele giudetului:

http://www.zf.ro/politica/primarul-globetr...i-pe-zi-6428538

nu, nu ciordeste motorina ca un camionagiu care este, se plimba in fiecare zi in toate comunele din giudetul pastorit.

si dintre ong-urile mele favorite, sindicatele , iata de unde se va ridica economia romanicii. tot sa lupti pentru membri.

http://cancan.ro/actualitate/intern/ce-via...cat-109659.html
turbo trabant
ceasca redivivus si chiar varianta upgraded.

http://www.money.ro/politica-administratie...re-copilul.html
Cred că statul ar trebui să dea, prin lege, o garsonieră pentru fiecare nou născut. Să vezi atunci ce se pun pe făcut copii românii
si nu numai romanii biggrin.gif

Garsoniera acordată gratuit nou-născutului ar urma să treacă din nou în proprietatea statului dacă copilul ar avea neşansa să moară. “Ţi-a murit copilul ţi-a murit şi norocul”, este concluzia lui Prigoană

este tulburator sotul duamnei bahmuteanu. tulburator si cu o carca de terenuri goale gata de a servi ca baza pentru ctitoria "garsoniera gratis".
CharonOfNyx
Daca iese legea, ma bag si eu. rofl.gif
turbo trabant
zau daca stiu de unde le vin ideile astea crete, o fi de la cladirea parlamentului, se impun ceva sedinte de spiritism pe acolo. wacko.gif
Marduk
nu-i nevoie de nici un spiritism e vorba doar de prostie, batjocura si mandria prosteasca din capul parlamentarilor care propun legi pentru amuzamentul propriu, cand de fapt proiectul respectiv nu este realizabil, dar o face la misto sa vada ce zic ceilalti, asa sa-l bage in seama presa, sa stie lumea ca exista parlamentarul x care a propus si el ceva.
Marduk
Cadourile si donatiile in bani sunt legale in spitalele din Romania

"Primirea de donaţii sau ca douri de la pacient, ulterior finalizării acordării asistenţei medicale, ca recunoştinţă pentru serviciile prestate este perfect legală, cuantumul acestor cadouri trebuie să fie însă în concordanţă cu posibilităţile materiale ale pacientului şi cu rezultatul acordării asistenţei me dicale. Este interzisă condiţionarea acordării asistenţei medicale" rofl.gif
Nefertiti
Ministerul Economiei va infiinta un portal de 3 milioane de lei, o agentie guvernamentala de 4 milioane de lei si va face o campanie de promovare a Romaniei in valoare de 17 milioane de lei. (...) Care este scopul acestui nou portal? Raspunsul l-a oferit Radu Munteanu, seful echipei care s-a ocupat de elaborarea strategiei: "Va culege informatiile care exista deja pe alte portaluri!".

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Viva la copy/paste. Unul cam scump, totuşi...

de aici
March
Ce idiotenii mai fac primarii din Romanica :

Piramida cu closet la subsol , catedrala cu buncar antiatomic , si altele aici
March
Un candidat in varsta de 70 de ani a fost scutit de plata taxei de admitere la facultate pentru ca este orfan... rofl.gif

Sarmana Romanica ! As plange da' nu pot de ras ! Vorba lu' Bula.
Marduk
Putea sa aiba si 100 de ani, daca a fost orfan la 2 ani, orfan este si la 70 de ani, iar daca legea permite ca orfanii indiferent de varsta sa nu plateasca taxe asta este, omul e orfan conform legii.
March
Tu prin asemenea judecati contribui la capitolul " eterna " sau la " fascinanta" Romanica ?
mutulica
QUOTE(turbo trabant @ 30 Apr 2010, 08:24 PM) *
in rest, o singura greseala : alsacia si lorena sunt franceze iar daca esti neamt pe acolo ai pus-o.


pe ce te bazezi?

intreb pentru ca prea multe localitati au sufixul 'heim, iar pe tipi ii cheama clockner, lang si alte de astea...
iar daca vorbesti cu localnicii, vei afla ca pana prin anii '50 vorbeau mai degraba germana decat franceza
Marduk
QUOTE(March @ 22 Jul 2010, 06:59 PM) *
Tu prin asemenea judecati contribui la capitolul " eterna " sau la " fascinanta" Romanica ?

Exact, foarte multi se intreaba de ce am ajuns in aceasta situatie azi in Romania, din cauza acestor legi tampite votate de un parlament format doar din politicieni interesati de propriile afaceri.
turbo trabant
QUOTE(mutulica @ 23 Jul 2010, 07:26 AM) *
intreb pentru ca prea multe localitati au sufixul 'heim, iar pe tipi ii cheama clockner, lang si alte de astea...
iar daca vorbesti cu localnicii, vei afla ca pana prin anii '50 vorbeau mai degraba germana decat franceza

normal, pana in anii '50 acolo a fost harcov. dupa care, traiasca nea gaulica ohyeah.gif ,i-au expulzat si au ramas numai aia cu nume gresit dar supusi orasului luminilor.

http://schneider-family.110mb.com/lorraine.html

After World War II

When Alsace-Lorraine was returned to France after the war, the fact that many young men from the area had served in the German Army and even the Waffen SS resulted in tensions between Alsace-Lorraine and other parts of France.

The French government pursued a strong "anti-German" policy. The German language as well as the German dialect were strictly banned from public use such as Street and City names, official Administrations, educational systems, etc. Largely due to this policy, today Alsace-Lorraine is very French in language and culture.

The original "Elsässisch" is close to extinct there, yet the closely related "Alemannisch" is alive on the east bank of the Rhine, in Baden, Germany. In recent times however, official and private initiatives have been trying to reverse this process, thus accepting the bi-lingual and bi-cultural heritage of the regions.
March
Un mort, numit director la Ministerul Agriculturii

rofl.gif jamie.gif sad.gif
Marduk
Niste idioti platiti din banii nostri.

O alta intamplare demna de Romania este stirea despre hotii care furau placi de cupru de pe mausoleul eroului necunoscut din parcul Carol, chiar de sub nasul militarilor care faceau de garda.
March
Mortul de la pescuit se-ntoarce.
Dintr-o eroare a Poliţiei
hh.gif

Totu-i bine cand se termina cu bine. Bine ca n-a murit de inima saraca mama-sa !

March
Peste 40% dintre români cred că Soarele se învârte în jurul Pământului ohmy.gif hh.gif

Traiasca maneaua si semintele !
Cla
QUOTE(March @ 30 Jul 2010, 04:01 PM) *
Peste 40% dintre români cred că Soarele se învârte în jurul Pământului ohmy.gif hh.gif

Traiasca maneaua si semintele !


WRONG !! Soarele se-nvârte în jurul horoscopului !! spoton.gif
March
Brandul de tara al madamei Udrea : Explore the Carpathian gardens hh.gif




Marduk
Crezi ca daca la turism era alta madama sau domn tovaras Romania arata altfel?
March
QUOTE(Marduk @ 31 Jul 2010, 03:50 PM) *
Crezi ca daca la turism era alta madama sau domn tovaras Romania arata altfel?


Nu. Da' cred ca altul/alta s-ar fi gandit de doua ori inainte de a lansa logo-ul ala cu atata tam-tam si care a produs atata scandal !
Marduk
Cu logo-ul e alta poveste.
Cla
QUOTE(Marduk @ 31 Jul 2010, 02:50 PM) *
Crezi ca daca la turism era alta madama sau domn tovaras Romania arata altfel?

EXACT: Atât timp cât oamenii nu-si dau seama de jeg, nu se va întâmpla nimic.
Dar Doamne fereste sa fie vreun praf pe motorul Cayenne sau altui SUV...

Edit: Si mai rau: Praf pe celular ohno.gif "Da-mi un beep" - "Ce?" - "da-mi un brpff" rofl.gif
Blakut
Nici nu ar trebui sa existe ministerul turismului. Pe bune. Ar trebui sa fie privatizat tot, si fiecare sa-si faca hotelul si afacerea cum vrea. Numai sa pastreze curat. In rest...treaba fiecaruia.
turbo trabant
QUOTE(Blakut @ 2 Aug 2010, 12:36 AM) *
Ar trebui sa fie privatizat tot, si fiecare sa-si faca hotelul si afacerea cum vrea.

pai nu este deja? nu a mai ramas mai nimic in afara de ceva la raaps.

celalalt logo al romaniei : http://www.google.lu/imgres?imgurl=http://...440&bih=747
Cla
QUOTE(turbo trabant @ 2 Aug 2010, 10:04 AM) *
pai nu este deja? nu a mai ramas mai nimic in afara de ceva la raaps.

NU NE VINDEM TARA !! rofl.gif
turbo trabant
nu, o furam noi temeinic ! smile.gif

in alta ordine de idei , mitul barbatului roman puternic si destept e spulberat la iasi:

http://www.bzi.ro/alo-983-m-a-batut-nevasta-181709

cat de prost sa fii , incat dupa ce iti iei o cratita de la nevasta in cap, sa suni la protectia copilului ? biggrin.gif
Cla
QUOTE(turbo trabant @ 3 Aug 2010, 11:39 AM) *
nu, o furam noi temeinic ! smile.gif

in alta ordine de idei , mitul barbatului roman puternic si destept e spulberat la iasi:

http://www.bzi.ro/alo-983-m-a-batut-nevasta-181709

cat de prost sa fii , incat dupa ce iti iei o cratita de la nevasta in cap, sa suni la protectia copilului ? biggrin.gif


Pai ce crezi, tocmai ala a venit noaptea la unu acasa.
Tiptil a deschis usa si s-a descultat...
Nevasta dupa usa cu facaletul :
"La gong e ora unu !! " BANG !!
El: "Uff... ce bine ca n-am venit deja la doispe..." ohno.gif

Dupa câteva zile si-a luat o cratita in cap laugh.gif
Mai ramân câteva, îsi ia o tigaie sau niste lopeti la scafârlie rofl.gif
March
Cetateni rromani facand reclama brand-ului "Romanica" la Venetia ! ( primul oras italian care a interzis cersetoria inca de acum 2 ani )

Cla
QUOTE(March @ 4 Aug 2010, 09:52 AM) *
( primul oras italian care a interzis cersetoria inca de acum 2 ani )

Unde sa cersesti acolo, cu barca? "Da-mi si mie un gondolier, mâncatzas" laugh.gif
turbo trabant
QUOTE(Cla @ 4 Aug 2010, 12:45 PM) *
Unde sa cersesti acolo, cu barca? "Da-mi si mie un gondolier, mâncatzas" laugh.gif

nu cla, textul e altul " io sunt fiul printului de venezia. ajutati-ma si pa mine ca statul italian mi-a luat orasul si uitati ce ruina a ajuns, e inundat tot"

March
In timp ce "frunza" cucoanei Udrea ba e bagata, ba e scoasa... in/din reclama desigur, prestigioasa revista "Time" ne face o reclama de nesperat : dedica un pictorial automobilului "Dacia" ! thumb_yello.gif Dacia, Dacia si nu Loganului si altor frantuzisme altoite pe Dacia !
turbo trabant
s-a facut dreptate, a avut incredere in justitia rrromana

http://www.realitatea.net/primarul-din-cog...ate_735315.html
mutulica
asta e primarele cu eolienele, nu?
saracul... adica sa nu poata el sa faca o mica revolutie la el in sat?
turbo trabant
QUOTE(mutulica @ 25 Aug 2010, 12:03 PM) *
adica sa nu poata el sa faca o mica revolutie la el in sat?

pai nu pentru asta s-a murit la revolutie? la aia din 1907, bineinteles.
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 25 Aug 2010, 11:08 AM) *
s-a facut dreptate, a avut incredere in justitia rrromana

dreptate pur romaneasca, cred ca o sa ma apuc de afaceri, am sa imbuteliez PROSTIA, dar nu orice fel de prostie ci una originala, pura, romaneasca. Cred ca este de cea mai buna calitate si s-ar putea sa existe clienti interesati sa cumpere asa ceva.
mutulica
dca o sa gasesti unde sa vinzi... am si eu niste costume, mi-au ramas de la sfarsitul lumii... le dam la pachet
Marduk
de ce? in costumele alea e ceva prostie sau vrei doar sa scapi de ele?
mutulica
sunt costume care sa te salveze cand vine sfarsitul lumii... aia de la poarta scapa...
Marduk
spoton.gif
Marduk
In Bucuresti o trecere de pietoni accesorizata, panouri solare, semnalizare, etc. costa 5 milioane de euro pentru 64 de treceri de acest gen, adica 78.125 euro pe trecere semnalizata, in Brasov acelasi sistem costa 1400 euro. Ce se intampla in aceasta tara? unde locuiesc romanii cei buni, inteligenti si unde locuiesc romanii hoti si prosti? exista aceste regiuni in Romania?
turbo trabant
QUOTE(mutulica @ 25 Aug 2010, 12:03 PM) *
saracul... adica sa nu poata el sa faca o mica revolutie la el in sat?

frratilor am invins, investitoru strain va pleca si vom ramane cu mult fier vechi.

http://www.zf.ro/companii/cez-a-suspendat-...ogealac-7125148

eternul si fascinantul reuters relateaza despre eterna si fascinanta romanie in care un kil de tzuica gratis per cap de bou cu buletin face praf o investities strategica si nationala.

http://af.reuters.com/article/energyOilNew...E6850M020100906

The two-stage 600 megawatt wind park in the southern Romanian villages of Fantanele and Cogealac is one of the largest ongoing investments in recession-hit Romania.


baetii de la cogeleac ar trebui sa fie decorati pentru patriotism cu ordinul " Pruna de merit clasa I-IV".
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.