Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Eterna Si Fascinanta Romanie?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 3 Mar 2006, 11:48 AM)
Poate n-ai observat, dar nu vorbeam cu tine.

Nu conteaza, e un forum. Sunt si eu curios, care sunt acei "oameni ai lui Basescu" si ce prostii au facut. Poate ar trebui anchetati Belu si Bitang ca tot i-a facut Base consilieri. Sa vedem si noi cum or fi reusit ei sa ajunga consilieri din antrenori de gimnastica. Sigur au dat spaga.
Achernar
QUOTE (actionmedia @ 2 Mar 2006, 05:35 PM)

Nu sunt retorisme. Intreb pe acuzatori cine sunt vinovatii. A spune sec guvernantii nu este o solutie. Ce ar fi sa treaca acuzatorii la guvernare, poate ei se descurca mai bine.

Hmmm ... dupa cum stii informatiile referitoare la chiflele administratiei nu-s chiar la indemana oricui. Si tocmai de-aia orice sustinator al puterii poate lejer sa-si demonstreze loialitatea luindu-i la suturi pe aia care comenteaza.
actionmedia
QUOTE (Achernar @ 3 Mar 2006, 12:25 PM)
Hmmm ... dupa cum stii informatiile referitoare la chiflele administratiei nu-s chiar la indemana oricui.

Eu sunt de principiu ca daca nu stii mai bine nu aduci acuzatii. Orice baba de la coltul strazii stie sa injure puterea, indiferent cine este ei. Speram ca cei care posteaza aici pe forumul de politica sunt cu un nivel peste baba din coltul strazii si aduce si argumente si mai si nominalizeaza.

Daca spui "guvernatii" e de vina sau "oamenii lui Basescu" fara a da nume si fara a relata fapte nu faci decat o propaganda ieftina antidemocratie si proanarhie. Nu faci decat sa spui toti guvernanti e incompetenti, e inculti, e corupti, jos cu toti, la groapa la gunoi si nu mai punem pe nimeni in loc ca e mai bine asa, fiecare pentru el, ca in tara lu' Papura Voda.

Repet a nu stiu cata oara. Nu tin partea la nimeni dar ma astept ca atunci cand cineva face o acuzatie sa o fac a obiectiv.
nefertiti-old
QUOTE (actionmedia @ 3 Mar 2006, 12:32 PM)


Repet a nu stiu cata oara. Nu tin partea la nimeni dar ma astept ca atunci cand cineva face o acuzatie sa o fac a obiectiv.

rofl.gif

Miticismul ala cu e imi place mie mult in Bucuresti. spoton.gif

Si am spus ca vreau sa vad pe oricine din anturajul marinerului ca e anchetat, tocmai ca dovada a obiectivitatii justitiei. Bine, o sa apucam si chestia asta, cand n-o mai fi el la putere, ca asta e sistemul romanesc, ce sa-i faci?!
Achernar
Mde, daca gasesti pe cineva care 'stie', poate proba cu martori si documente si e dispus sa devina vedeta in serialul 'Dezvaluirea' poate-l aduci pe-aici pe forum. Ca de cand eram pustan visez sa cunosc un kamikadze.
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 3 Mar 2006, 12:41 PM)
Si am spus ca vreau sa vad pe oricine din anturajul marinerului ca e anchetat, tocmai ca dovada a obiectivitatii justitiei.

Pai da si tu niste nume. Pe cine banuiesti tu ca ar putea fi anchetat si de ce?
Daca nu e anchetat nimeni din "anturajul lui Base" inseamna ca justitia nu e obiectiva?
Achernar
Si daca nimeni nu poate dovedi ca anturajul a facut vreo vraja inseamna ca - implicit - anturajul e compus din ingerasi ?

p.s : ce stiai despre sotia aluia cu tigarile inainte ca prezidentul sa-i faca vant ?
nefertiti-old
Pai e opinia mea, da. Si nu dau nume, o sa apara in curand diverse stiri/anchete pe tema asta. Rabdare si tutun, ca sa zic asa.
Sau daca nu am aceeasi pozitie de plecaciune pe care o ai tu la adresa lor, e vreo problema? Sorry, da' io n-am fost 'yes-man' niciodata. Cand cineva face un lucru bun, il apreciez, dar cand calca pe bec, nu tac si inghit. E un principiu foarte simplu. Si sa stii ca nu doare.
actionmedia
QUOTE (Achernar @ 3 Mar 2006, 12:52 PM)
Si daca nimeni nu poate dovedi ca anturajul a facut vreo vraja inseamna ca - implicit - anturajul e compus din ingerasi ?

Nu. Dar eu nu am spus sa dovedesti ci sa spui pe cine banuiesti. Iar cand va veni ancheta sa pot sa spunm da domle uite Achernar sau Nefertiti au avut dreptate. Astia a fost niste escroci ordinari si cat a fost Base la putere nu au fost anchetati. Altfel vorbim discutii si nu facem decat sa promovam in continuare starea de miserupism in randul populatiei. O atitudine de genul "toti guvernatii e niste porci" nu face decat sa provoace lehamite populatiei, sa nu mearga la vot si sa nu incerce sa faca nimic pentru schimbare. Continuam sa traim in morcirla si ne multumim sa aratam cu degetul desi nu stim pe cine aratam si nici nu stim ce vrem. E usor sa acuzi, mai greu este sa faci ceva constructiv.

QUOTE
ce stiai despre sotia aluia cu tigarile inainte ca prezidentul sa-i faca vant ?


Nimic. Dar care e ideea?

nefertiti
QUOTE
Pai e opinia mea, da. Si nu dau nume, o sa apara in curand diverse stiri/anchete pe tema asta.


Am inteles ca e opinia ta, este evident. Am inteles ca nu dai nume, dar nu dai nume pentru ca nu stii sau pentru ca nu vrei. Este un aspect foarte important.

QUOTE
Sau daca nu am aceeasi pozitie de plecaciune pe care o ai tu la adresa lor, e vreo problema?


Eu nu am o pozitie de plecaciune. TE ROG SA RETII ASTA!!

QUOTE
Cand cineva face un lucru bun, il apreciez


rofl.gif
Chiar o sa caut pe forum sa vad daca ti-ai exprimat macar o singura data aprecierea. Sau poate o faci in gand.

QUOTE
dar cand calca pe bec, nu tac si inghit.

Aaa, pai nici eu nu tac. De aceea sunt curios, cine a mai calcat pe bec. Daca stii ceva de ce nu spui la toata lumea?
Achernar
In concluzie. Propun inchiderea majoritatii topicurilor din sectiunea politica interna a forumului. Motivul : daca n-ai nume si dovezi concrete (si cine are asa ceva ?) atunci ciocu' mic.

Extraordinar, dom'le ! Je personal stimulez miserupismul populatiei ! Uite de-aia nu face nimic populatia pentru schimbare, ca ma 'citeste' pe mine si li se face lehamite ...
Apropo, ce schimbare ?

p.s : aha. Si daca nu stiai nimic presupun ca stimata doamna era ... hmmm ... de necriticat ?


coconut
Şi... punga mare!... laugh.gif
actionmedia
QUOTE (Achernar @ 3 Mar 2006, 01:11 PM)
In concluzie. Propun inchiderea majoritatii topicurilor din sectiunea politica interna a forumului. Motivul : daca n-ai nume si dovezi concrete (si cine are asa ceva ?) atunci ciocu' mic.

Eu nu am cerut dovezi concrete. Ci doar nominalizari. Si pe cazuri particulare. Puteti sa va continuati discutiile gen Poiana Lui Iocan aici la politica, pentru ca eu nu va mai deranjez.
Felina
actionmedia, suntem pe aceeasi lungime de unda. smile.gif
Cand acuzi, fii cat mai explicit.
Achernar
Adica taci, mai pe romaneste ...
rofl.gif rofl.gif

Epoca 'mucles' !
actionmedia
QUOTE (Felina @ 3 Mar 2006, 01:19 PM)
actionmedia, suntem pe aceeasi lungime de unda. smile.gif
Cand acuzi, fii cat mai explicit.

Multumesc Felina.

Dragilor, cand va mai racoriti si vreti sa dialogam rational, obiectiv si fara idei preconcepute, va stau la dispozitie, pana atunci, bascalie placuta.
Felina
Hai mai, ce-i asa de greu de inteles...?

Zici ca vrei sa vezi la judecata unul din anturajul lui Base.
Pai io inteleg ideea de baza, dar stii'cunosti/ai auzit de cineva din anturajul lui care sa fi facut magarii? Nu zice nimeni ca n-ar fi, dar acum ce facem, acuzam tot anturajul ca ar face magarii, ii banuim pe toti?
Achernar
OK. Daca aflu ceva vin acilea si acuz. Imi asiguri asistenta juridica in caz ca ma pricopsesc cu vreun proces de calomnie ?

p.s : nici niste muschi suplimentari nu m-ar deranja. Intelegi tu, hora unirii : 'Unde-s doi puterea creste ...'
actionmedia
QUOTE (Achernar @ 3 Mar 2006, 01:33 PM)
OK. Daca aflu ceva vin acilea si acuz. Imi asiguri asistenta juridica in caz ca ma pricopsesc cu vreun proces de calomnie ?

Eu nu am auzit de proces de calomnie pentru ceva postat pe forum. Sa fim seriosi.
Inteleg ca pana acum nu ai nici o banuiala, nu ai pe cine sa acuzi. Interesant.
Achernar
Asta pentru ca pana acum era suficient sa te informezi din mass media si sa vii cu o parere. Erau permise si extrapolarile. Dar vad ca sistemul asta nu mai e valabil. Acum se cer nume, date si-alte alea, ce mai, dosar complet. Ancheta TV erau mici copii. Dar in cazuri de-astea nu se stie daca impricinatii vor mai avea simtul umorului. Cum ziceai tu insuti ? Influentam poporul, nu ?

Hehe, niciodata n-am acuzat pe nimeni si nici acum n-am s-o fac. Ca mi-am expus o parere sau alta, asta-i altceva. E o diferenta, nu ?
actionmedia
QUOTE (Achernar @ 3 Mar 2006, 01:50 PM)
Asta pentru ca pana acum era suficient sa te informezi din mass media si sa vii cu o parere.

Pai da si banuiesc ca in massmedia spune ca X a facut si a dres, nu ca "printre aia din anturajul lui Base trebuie sa fie si unu doi care trebuie anchetati. Simt eu asta in urina, nu se poate sa fie toti curati". Eu nu am vazut asa ceva in massmedia. Acolo se dau nume. Se spune "Xulescu a facut afaceri cu Hasescu si cu Zeteanu care afaceri nu le-a castigat prin licitatie...." Se dau nume si se prezinta fapte. Daca te informezi din massmedia, nu vad care este problema sa reproduci aici ce ai citit. Eventual sa vii si cu o parere personala.

Daca te uiti mai sus in acest topic, tot ce am spus eu a plecat de la stiruca aia de 5-6 randuri cu privire la o dezbatere din parlament. Si daca judeci la rece si obiectiv ceea ce am spus vei vedea ca ceea ce am spus eu acolo nu a fost in apararea vreunui parlamentar si cu atat mai putin in apararea puterii, am incercat doar sa arat ca discutia nu era cretina si nici inoportuna. Era o discutie normala din Parlamentul Romaniei.

QUOTE
Acum se cer nume, date si-alte alea, ce mai, dosar complet. Ancheta TV erau mici copii. Dar in cazuri de-astea nu se stie daca impricinatii vor mai avea simtul umorului.


Cred ca exagerezi. Pai tu ce ai vrea sa discutam? Sa formam doua tabere si unii sa spuna "aia de la putere e niste dobitoci", iar tabara cealalta sa spuna "ba nu aia din opozitie e niste dobitoci" s.a.m.d., ca niste copii de gradinita.
Nu multumesc. Eu la asa discutii nu ma bag. Discutati voi daca vreti. Eu vreau sa discut pe concret, obiectiv si daca se poate, constructiv.

QUOTE
Hehe, niciodata n-am acuzat pe nimeni si nici acum n-am s-o fac. Ca mi-am expus o parere sau alta, asta-i altceva. E o diferenta, nu ?


Daca iti exprimi de 1000 de ori pe acest forum aceeasi parere si anume ca "toti aia de la putere e niste dobitoci" crezi ca discuti politica?
Achernar
Nu are importanta ce cred. Important este doar faptul ca in tara asta te lovesti la tot pasul de probleme. Si problemele astea nu pot fi explicate doar prin tembelismul populatiei, stupiditatea functionarilor si greaua mostenire. Nu ti se pare ca exista niste aspecte care tin si de un nivel mai inalt ?



actionmedia
QUOTE (Achernar @ 3 Mar 2006, 05:06 PM)
Nu ti se pare ca exista niste aspecte care tin si de un nivel mai inalt ?

Probabil ca sunt. De ce nu dai un exemplu. Ca sa discutam concret.
MIA
QUOTE (Felina @ 3 Mar 2006, 01:32 PM)
Pai io inteleg ideea de baza, dar stii'cunosti/ai auzit de cineva din anturajul lui care sa fi facut magarii? Nu zice nimeni ca n-ar fi, dar acum ce facem, acuzam tot anturajul ca ar face magarii, ii banuim pe toti?

Frunzaverde ce mai face ? Mai traieste ? A ajuns ceva smecher acuma si el odata cu revenirea la putere ? unsure.gif
Felina
QUOTE (MIA @ 3 Mar 2006, 05:52 PM)
QUOTE (Felina @ 3 Mar 2006, 01:32 PM)
Pai io inteleg ideea de baza, dar stii'cunosti/ai auzit de cineva din anturajul lui care sa fi facut magarii? Nu zice nimeni ca n-ar fi, dar acum ce facem, acuzam tot anturajul ca ar face magarii, ii banuim pe toti?

Frunzaverde ce mai face ? Mai traieste ? A ajuns ceva smecher acuma si el odata cu revenirea la putere ? unsure.gif

Cine-i frunza asta verde?
MIA
Unul din ( foştii ? unsure.gif ) "apropiaţi şi fideli" ai lui Băsescu de care se pomenea mai sus. wink.gif
nefertiti-old
Un aer rece, cunoscut, dar neasteptat, a dat buzna in republica. De o saptamana incoace, presa ofera zilnic fragmente scurse din proiectele secrete ale legilor securitatii nationale.

In principal, serviciile secrete vor o libertate care parca depaseste chiar situatia dinainte de 1989, atata vreme cat subordonarea lor urmeaza sa se limiteze la legatura cu presedintele si cu CSAT, de unde premierul (executivul) este, practic, exmatriculat.

Ideea ca ofiterii serviciilor secrete vor putea sa redevina anchetatori penali, intr-un fel sau altul, ne transpune cu viteza in anii ‘80 ai secolului trecut. Si mai alarmante sunt intentiile SRI. In noul proiect de lege, deconspirat
Cucu Mucu
He, he, si p-asta chel tot cu "escu" il cheama. Care e problema?! Mai facem o revolutie! Acum serios vorbind, pe mine ma cam incomodeaza manevrele astea de concentrare a puterii catre un singur pol - Fesulica.
nefertiti-old
Io ma intreb pana cand o sa vada prostimea in el un fel de bun samaritean?
Cucu Mucu
Nesimtitii aia din parlament au votat IMPOTRIVA perchezitiei averii lui Bombo. 23.gif 23.gif
Endgegner
au votat impotriva ca altfel ar fi un caz precedent si ar fi si la ei la usa. Mortii mamii lor de hoti! (smiley care scuipa pe jos)
Cucu Mucu
Ase m-am saturat de hoti si prosti. Acum au descoperit ca prostii aia care au semnat acordul cu americanii (si au facut mare parada cu Rice pe aici) au permis (prin lipsa unei clauze de interzicere) trupelor americane sa angajeze atacuri de pe teritoriul Romaniei fara acordul romanilor. Brava. Idioti de juristi mai mari nu am vazut. Si mai ii platim si cu un purcoi de parale. Fooooarte tare, frate!
Endgegner
Io zic sa angajam un snaiperist (stiu io unu de pe vremea armatei, l-am cunoscut la Sarajevo) care pentru cateva mii e dispus sa faca niscaiva curatenie pe ici pe colo. ohyeah.gif
Cucu Mucu
Traditionala curatenie de primavara. laugh.gif
nefertiti-old
QUOTE (mariusc2 @ 7 Mar 2006, 11:38 PM)
Ase m-am saturat de hoti si prosti. Acum au descoperit ca prostii aia care au semnat acordul cu americanii (si au facut mare parada cu Rice pe aici) au permis (prin lipsa unei clauze de interzicere) trupelor americane sa angajeze atacuri de pe teritoriul Romaniei fara acordul romanilor. Brava. Idioti de juristi mai mari nu am vazut. Si mai ii platim si cu un purcoi de parale. Fooooarte tare, frate!

Chiar crezi ca nu stiau ce semneaza? Sa fim seriosi!
John B
Conform site-ului propsort.ro, Prunea intentioneaza sa paraseasca FRF, dupa ce seful sau "Nasul" si Mitica de la Liga fac presiuni puternice pentru a reveni asupra deciziei de anulare a licentei de impresar a lui Giovani Becali!
Asta in timp ce scandalul Bratu a intrat in atentia politiei romane si interpolului.
Cucu Mucu
QUOTE (nefertiti @ 8 Mar 2006, 07:50 AM)
Chiar crezi ca nu stiau ce semneaza? Sa fim seriosi!

Hmm, nu miroase bine deloc. Americanii, la cat sunt de idioti, pot ataca, la un moment dat, Rusia de pe teritoriul tarii noastre. Si ne trezim ca prostii intr-un razboi stupid. Sau in cazul in care ar ataca Uniunea europeana, noi de la cine o luam? De la uisti sau de la merigani? Sau ne ridicam poalele in fata si unora si altora, conform traditiei?
Endgegner
Bre, astam stiut la aderare NATO. Acum estem prea tarziu. Ameriganii ataca si romanii incaseaza bombili. Halal democratie estem. rolleyes.gif
Cucu Mucu
Asa-i . Unii f** si noi platim. Ne-am invatat. Unde este snaiparul ala? laugh.gif laugh.gif
Endgegner
OffTopic

Damir? Cred ca e undeva prin Croatia...zicea ca a facut destui bani in rezbel si-si deschide o cafana (cafenea). ma duc pe la vara in zona sa re-vad neshte chestii. paote aflu mai multe.
nefertiti-old
initiative legislative in parlamentul nostru drag si scump:

- modernizarea trotuarelor în mediul rural
- plantarea de pomi fructiferi, pe marginea drumurilor naţionale şi comunale
- facilitati acordate elevilor si studentilor pentru vizitarea muzeelor


din fericire, au fost respinse de comisii
da' io stau si cuget oare cum au reusit sa le dezgroape, ca astea-s de pe vremea lu' ceasca, fratilor?! mai tre' sa dea peste vreo chestie cu rationalizarea alimentelor si apoi pot raporta misiune indeplinita

p.s. o sa-l vedeti la stiri pe Mitrea cum radea cu lacrimi cand le-a citit laugh.gif spoton.gif
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 9 Mar 2006, 03:31 PM)
din fericire, au fost respinse de comisii

Daca au fost respinse la comisii este bine, pentru ca nu erau niste proiecte prioritare. Poate doar aia cu elevii si studentii ar fi de discutat in parlament.
Treaba cu plantatul pomilor stiu ca s-a tot dezbatut. Iar modernizarea trotuarelor din comune, nu ar trebui sa fie oare o problema a autoritatilor locale?

Ceea ce ma nedumereste pe mine este, de ce ne pierdem noi vremea cu nimicuri? Cand zic noi, ma refer la opinia publica sau la presa. Omul de rand oricum nu intelege si mai important nu il intereseaza mecanismele de adoptare a legilor in parlament. Daca ii dai pastile de-astea singura lui reactie este ceva de genul hh.gif sau rofl.gif sau cry.gif , in orice caz isi pierde increderea in institutiile statului, nu se mai duce la vot, devine o simpla victima resemnata a sistemului.

Incep sa cred ca este un virus asta. Cineva care se viruseaza cu lehamitea de sistemul politic din Romania se apuca dupa aceea sa ii viruseze si pe altii. Cine nu are sistemul imunitat destul de tare se viruseaza imediat. Si uite asa avem o populatie bolnava.
nefertiti-old
QUOTE (actionmedia @ 9 Mar 2006, 04:04 PM)


Ceea ce ma nedumereste pe mine este, de ce ne pierdem noi vremea cu nimicuri? Cand zic noi, ma refer la opinia publica sau la presa. Omul de rand oricum nu intelege si mai important nu il intereseaza mecanismele de adoptare a legilor in parlament. Daca ii dai pastile de-astea singura lui reactie este ceva de genul hh.gif sau rofl.gif sau cry.gif , in orice caz isi pierde increderea in institutiile statului, nu se mai duce la vot, devine o simpla victima resemnata a sistemului.

Incep sa cred ca este un virus asta. Cineva care se viruseaza cu lehamitea de sistemul politic din Romania se apuca dupa aceea sa ii viruseze si pe altii. Cine nu are sistemul imunitat destul de tare se viruseaza imediat. Si uite asa avem o populatie bolnava.

Auzi, bre, deja ma scoti din sarite. Astea-s tampenii si trebuie spuse. Cum adica sa le ignoram si de ce? Ce vrei tu e ciocu mic! Noa, ia scuteste-ma! N-ai decat sa traiesti tu ca pe vremea lu' Ceasca. Pana una-alta avem macar libertatea de a critica prostia!

In primul rand alea sunt prostii ramase de pe vreamea impuscatului. In al doilea, e treaba autoritatilor locale pt unele din ele. In al treilea, nu e treaba Parlamentului sa duca elevii cu japca la muzeu. Si ma opresc aci, ca m-ai enervat.
dead-cat
asta-i centralismu in floare.
treburile astea sunt de competenta locala de locala de locala.

la ce le trebe trotuare bre? ca tat circula pe mijlocu ulitei, asa cum era la Humulesti pe vremea lampii de petrol.

si cine o sa pazeasca dom'le pomii aia fructiferi pina la recolta`? ca o sa fie vinduta de tigani in Obor. devil.gif

fratele meu, prima data Bosquito si amu asta hh.gif
daca s-o incalzi la vara imi iau teren in Dolj si m-apuc de plantat banane. mad.gif
Endgegner
Iti ofer eu 20 de hectare in Mehedinti si casa de locuit. Daca nu banane macar smochine rolleyes.gif
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 9 Mar 2006, 08:08 PM)
Auzi, bre, deja ma scoti din sarite. Astea-s tampenii si trebuie spuse. Cum adica sa le ignoram si de ce? Ce vrei tu e ciocu mic! Noa, ia scuteste-ma! N-ai decat sa traiesti tu ca pe vremea lu' Ceasca. Pana una-alta avem macar libertatea de a critica prostia!

In primul rand alea sunt prostii ramase de pe vreamea impuscatului. In al doilea, e treaba autoritatilor locale pt unele din ele. In al treilea, nu e treaba Parlamentului sa duca elevii cu japca la muzeu. Si ma opresc aci, ca m-ai enervat.

Te-ai enervat si nu vezi dincolo de ideile tale fixe. Si eu am spus ca sunt legi tampite. Nu am le-am luat apararea, in ceea ce priveste pe elevi, nu era vorba de a-i duce cu japca ci de a avea o reducere. Ce mare branza.

Nu zic sa nu se vorbeasca despre ele. Am vazut si eu la stiri ca se vorbeste despre ele, problema pe care o vad eu este ca se da prea mare importanta acestor nimicuri si mai putina importanta unor lucruri cu adevarat importante. Asta critic eu la presa. Nene daca e libertatea presei, ori spui tot, ori mai bine nu spui nimic. Eu asa vad lucrurile. Daca libertatea presei inseamna ca prin stiri de genul celei de mai sus sa creem o stare generala de lehamite, si sa creem premisele pentru Gigi si Vadim sa urce in preferintele electoratului, nu multumesc. Mai bine cenzura.

Daca tot au fost respinse la ce bun sa mai vorbesti despre ele? Si daca vorbesti despre ele, de ce sa nu vorbesti si despre altele, cu adevarat utile si importante. Au fost "vazute" din cate am inteles vreo cateva sute de initiative legislative in acea sedinta. Despre alea de ce nu se vorbeste?

Asta este problema mea.
nefertiti-old
Pentru ca postez aici opinii personale, nu pe care mi le dictezi tu, intelegi? Sau e prea mult pt tine?
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 10 Mar 2006, 11:33 AM)
Pentru ca postez aici opinii personale, nu pe care mi le dictezi tu, intelegi? Sau e prea mult pt tine?

Crede-ma ca stiu sa fac diferenta dintre o opinie personala si o stire primita pe un canal media.
Nu inteleg de ce iei toate astea personal. Eu ma refer la presa in general, nu la tine.
Abia astept sa vad si eu o opinie personala marca nefertiti.
nefertiti-old
Pai ce am spus sub forma de comentariu la unele stiri sunt opinii personale. Capisci?
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 10 Mar 2006, 11:40 AM)
Pai ce am spus sub forma de comentariu la unele stiri sunt opinii personale.

Cum spuneam, stiu sa fac diferenta.

Iar eu mi-am exprimat parerea mea personala despre cum presa isi face treaba.
mutulica
nu va mai certati, bateti-va

pe mine ma fascineaza gripa aviara, cum se raspindeste ea din sat in sat...
spunea un tip de la tara, ca ce bine daca ar veni focaru si la ei in sat, sa ii omoare statul gainile si sa i le plateasca, ca lui ii e ffrica sa le mai manince
fascinanta chestie nu?
sa fie asta un motiv al raspindirii gripei?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.