Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Temptation: Another Cup Of Coffee
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58
Nefertiti
laugh.gif mwah1.gif Spor la ciudateniile alea si tie. Si nu exagera, te anunt eu sa vii la o pauza de gin. ohyeah.gif
Nefertiti
Impreuna cu Marian M am facut o plimbare la Buzias. Locul e dragut, pacat ca nu e ingrijit, e aceeasi delasare ce se regaseste in toate statiunile de la noi.
Dar m-am imprietenit cu doi catelusi. wub.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
jude
wub.gif Ce frumos se uita la tine!!
milimetru
Cum sa nu te imprietenesti cu jucariile alea? wub.gif

Eu in "ocazii" de astea uit si unde ma aflu, de ce am venit acolo, pen'ce etc. I love them!!
Nefertiti
QUOTE (caa @ 2 Jul 2007, 09:59 AM)

Eu in "ocazii" de astea uit si unde ma aflu, de ce am venit acolo, pen'ce etc. I love them!!

Asa fac si eu! laugh.gif

In sfarsit, mi-am luat leandru! woot_jump.gif

user posted image
user posted image
Nefertiti
Inca o trupa pentru colectia de "frumosi nebuni":

Les Blerots de R.A.V.E.L
jude
Uite o muzica draguta, care-mi place mie de vreo 2 zile (desi aici nu se aude f bine).

pese: imi plac peretii! laugh.gif Se vede ca ai avut mesteri. tongue.gif
Nefertiti
Multam de muzica, nu e chiar genul meu, dar merge.

Azi sunt cam sucita, nu sunt in apele mele. unsure.gif
Nefertiti
5 iulie. Intamplator am revazut. Sau poate ca nu e intamplator.
Dimineata a plouat si s-a racorit. Ploaie de toamna la inceput de iulie.
Nefertiti
N-am putut sa trec pe langa ele. wub.gif

user posted image
milimetru
5.gif Am un puseu nostalgic si... nu mai gasesc topicul cu "Tema zilei" sad.gif Ma poti ajuta cu un link/sfat/directionare ceva?
Nefertiti
tema zilei ... da, ma batea gandul acum nu mult timp sa incerc sa o reiau, dar nu stiu daca e interesata lumea...

Uf, tre' sa merg pana in Praktiker, sper ca de data asta ma intorc intreaga. hh.gif
milimetru
Ups, ce raspuns prompt! Mersi...

Nu cred ca te intorci cum ai plecat. Banuiesc ca ai sa vii cu niste bani lipsa inapoi si cu cine stie ce chestie in sacosa/brate! wink.gif
Nefertiti
Da, pana la urma m-am intors cu un covor care s-a dovedit a fi ceva prea mic, dar... o sa ramana pentru alta camera. biggrin.gif
milimetru
Daca e rosu poti sa-l pastrezi pe cind 'oi veni in vizita la tine! laugh.gif Flori am vazut ca sint, muzica... tre'sa fie pe un'eva... Catel aduc io... blink.gif

Nu mai lipseste nic'! tongue.gif
jude
Gin. devil.gif tongue.gif
milimetru
Ginul il aduci tu, jude. Esti in stare (aka "te poti abtine") sa ajungi cu stecla nedesfacuta? ohyeah.gif

ps: iote si cateluuu' jamie.gif
jude
Am fata de alcoolica? laugh.gif
Cum sa nu, nedesfacuta ajunge sticla. Daca as desface-o, nu cred ca as mai ajunge. smile.gif tongue.gif
Nefertiti
QUOTE (caa @ 7 Jul 2007, 08:59 AM)
Daca e rosu poti sa-l pastrezi pe cind 'oi veni in vizita la tine!  laugh.gif Flori am vazut ca sint, muzica... tre'sa fie pe un'eva... Catel aduc io... blink.gif

Well... nu e chiar rosu, dar merge laugh.gif , flori sunt mereu, de muzica nu mai vorbesc, stocul de gin il refac laugh.gif ... Aduci catel??? Din ala mic-mic?? wub.gif

Hai, zi ca vii, zi ca vii! rolleyes.gif
Pe Jude am convins-o deja, sper ca se tine de cuvant. devil.gif

p.s. Ce viteza aveti! Eu inca nu m-am trezit cum trebuie!
jude
Eu eram convinsa inainte sa imi propui.... tongue.gif
Nefertiti
laugh.gif ohyeah.gif

p.s. Caa cred ca s-a speriat de noi sau s-o fi dus sa caute un catel! tongue.gif
jude
Poate l-am speriat eu cu ginul. hmm.gif Ii explici tu ca-s fata cuminte? tongue.gif
Nefertiti
Esti cea mai cuminte dintre cumintii cumintilor. rolleyes.gif
Si eu la fel!!! innocent.gif
milimetru
QUOTE
Hai, zi ca vii, zi ca vii!


Mey, de zis poci zice ca nu ma doare gura (si nici tastatura); da' cind ma uit pe harta de une tre' sa plec, une' tre sa ajung si iarasi une tre' sa ma-ntorc (ma mai intorc? biggrin.gif ) imi vine a trage o dushka din sticla lui jude ca sa ma pot scarpina mai cu spor pe dupa cap!... sad.gif

Altminteri n-ar fi problema: la milioanele mele de euroi cred c-as gasi niste maruntis pt drum iar timp liber, hm, timp liber...hm hmm.gif ... oare se pot face imprumuturi la banci pt asa ceva? unsure.gif )

Ok, apropo de viteza, ia sa-mi iau viteza pina nu apune soarele...

Si nu ne pierdem speranta, 'shai?

O zi buna! smile.gif
Nefertiti
laugh.gif Misto ideea cu creditul sub forma de timp liber.

Speranta? Eu nu prea o cunosc, da' incerc. smile.gif

Eh, las' ca poate ajunge Mahomed (eu laugh.gif ) in dulcele targ al Iesilor intr-o buna zi, ca tot imi doresc sa il vad. smile.gif

Plimbare placuta!

Eu sunt sechestrata aici, sa astept frigiderul. hh.gif
milimetru
Da' sechestrata rau de tot! sad.gif
Nefertiti
rolleyes.gif Eh, frigiderul a venit ieri dupa-amiaza, pe cand imi pierdusem rabdarea.

Acu' nu-mi gasesc locul... sa lucrez ceva nu am chef, la teve nu e nimic de vazut, de citit nu am nimic care sa ma "prinda", am baut doua cafele, am dormit vreo ora... Cica e "California dreamin'" la un cinema din TM si ma tot imboldesc sa ies sa il vad, da' mi-e leneeeee! unsure.gif

Caa, vii la film? tongue.gif laugh.gif
Nefertiti
Am luat orez cu lapte din frigider si nu am rabdare sa se incalzeasca un pic si o sa ma doara gatul si o sa ma plang si o sa iau pastile din alea verzi si o sa mi se inverzeasca limba de la ele si... si... da' poate imi trece lenea si ma indur sa ies la o plimbare, ca e frumos afara! ohyeah.gif
milimetru
Yeap, acu am ajuns de abia la tine in jurnal. Filmul trebuie sa fi inceput deja. Dar nu as putea sa ma-nfund intr-o sala de cinema acum nici cu politia (ba, cu politia da, ca au pistoale si bastoane in dotare) poa' sa fie ultra-super-mega visarea aia californiana. Deocamdata stau ca sechestrat (he,he, asta ar fi intr-adevar cuvintul...) de arsita (da, da, a revenit cu forte proaspete! cry.gif ) si de... anumite probleme (uau, ce misto imi sta secretos, nu? tongue.gif ). Dar cum da sa se insereze, promit, ca haiducii pe vremuri am sa ies pe la poale de codru des... biggrin.gif

laugh.gif Distractiv scenariul pe care l-ai facut: adica de abia ai gustat laptele rece de la frigider si gata, te gindesti la pastile, limba verde, pompieri, salvare. Da' iesi soro din prapastie, ce-ti veni?

Si da, iesi afara si zimbeste la soare si soarele va ride cu tine! (ca in "Amintiri din copilarie", iti aduci aminte pasajul?) smile.gif
Nefertiti
Pana la urma, nu m-am dus la film...

Am luat o carte zilele trecute si nu imi place. A doua oara ma atrage desenul de pe coperta si... sper sa nu mai fie o a treia oara. In plus, nu toti sud-americanii scriu bine.
Incep sa se linisteasca apele santierului si odata cu asta revin intrebarile. Si nu e bine... Orice alegere are ecou. Un ecou care te urmareste mult timp. La fel cum orice alegere implica renuntarea la ceva/cineva.
Totusi, sunt si momente cand nu vrei sa apartii, cum zicea aplauze. Cand tu iti esti suficient. O fi si asta o forma de egoism...
A revenit caldura... Mi-e dor de septembrie. Da, aceeasi poveste in fiecare an. Dar, daca septembrie ar veni mai repede, ar insemna ca se apropie iarna. Si asta nu imi place. Si atunci?
Cafeaua fierbinte nu merge vara...
milimetru
Nu prea. Poate o cafea cu gheata? unsure.gif
Nefertiti
Mmhhmmm, arata interesant si bine chestia aia. Esti sigur ca e cafea? unsure.gif

Am luat niste prune si mi se face gura punga de la ele! Chhhhhhhhhhhhh!
denise
biggrin.gif E prea tarziu pentru cafea...

user posted image

hmm.gif Activa...caa prin preajma...revenire la vechea..personalitate ... - la prima vedere le iau ca un semn bun. Trec maine la 'puricat' jurnalul sa vad cum o mai duci, de fapt. mwah1.gif

Noapte buna! flowers.gif

user posted image :
Nefertiti
Bine ai revenit, mi-era dor de tine! hug.gif

Frumoasa imagine! wub.gif

Dau maine o cafea.
aplauze
Frumoos acolo!... rolleyes.gif

Nefeeeeeee!!!!! cloud9.gif Ce bine ca esti!

Am ajuns acasa [nu spun la cine jamie.gif ] si scriu intr-un final.
E frumoasa noaptea asta. Si ma duce iar cu gandul la faimoasa ''manipulare''. Incepe sa ma fascineze.

Vreau la mare, mergi la mare? Sau la munte...
Sau la deal, campie, desert .. ca practic e la fel de frumos. Nu am citit ce ai mai scris. Ma ocup acum de asta - e in procesare biggrin.gif

Pupici, noapte buna, acolo!
Nefertiti
Vreau la mare! Si la munte vreau! La campie nu, ca nu imi place... hh.gif

Care manipulare?

Cine se trezeste sa pofteasca la cafele:

user posted image.

Eh, frumos ar fi acolo, hm?

Azi sunt matinala, desi n-am motive sa fiu chiar ATAT de matinala. wacko.gif
milimetru
Mersi. A mai ramas ceva sau s-a baut tot? A ramas, ca nu vad pe nime' pe punte...Pe punte? ohmy.gif Damn, cum se bea cafeau in timp ce se leagana podeaua? Una si cu una fac... mai multe: eu ma duc pe mal ca sa pot sorbi in tihna. tongue.gif

ohmy.gif Umbla noaptea fantome (cu numele "Denise") pe aici prin jurnal sau mi se pare mie? unsure.gif

ps: la mare cica bintuie vaduva neagra; la munte cica-i cod galben, vin vijelii. Aaauzi la aplauze idee: vacanta in desert! No, in fond de ce nu, asta inca n-am incercat-o...
Nefertiti
A mai ramas, a mai ramas, desi acum e cam cald pentru cafea, da' acolo pe mal, la umbra, cum zisesi tu... suna tentant... tongue.gif Desi n-o fi nu stiu ce tangaj pe puntea aia!

Daaa, fantoma lui Denise wub.gif a fost pe aici aseara. Poate si azi dimineata a trecut, a luat din cafea si a plecat tiptil-tiptil... nu trebuie sa o certam pentru absenta, ca are multa treaba, asa mi-a soptit un pitic (ca sa nu zic un motan laugh.gif harhar.gif ). Da' las' ca mai vine ea, nu ne uita. smile.gif

Iar la vacanta in desert io nu suPscriu. nonono.gif nonono.gif

Eh, am fost matinala, dar cu oarece rezultate.
Si mi-e gata balconul, se poate bea cafeaua pe el sau se poate savura o inghetata sau... ce vrea fiecare. rolleyes.gif
milimetru
Nuuu? Sigur nu subscrii la vacanta in desert? Nici macar aici? rolleyes.gif
Nefertiti
Aaaaa.... mmmmmhhhmmmm... aaaa laugh.gif , eeeeei, da, daca stii cum sa ma tentezi, mai stam de vorba. sorry.gif rolleyes.gif
milimetru
nonono.gif Mda, a cam uitat Nefertiti de unde a plecat... biggrin.gif biggrin.gif
Nefertiti
ohmy.gif Caa!!! Unde e magazinul ala? drool.gif
milimetru
Habar n-am

ps: parol!
Nefertiti
Eh, greu de ajuns la "habar n-am" ala! smile.gif
Oricum, multumesc. mwah1.gif

Uf, ar trebui sa ma apuc de lucru si n-am chef...
Zed
Trebuia sa le postez in jurnalul meu dar m-am razgandit .
Stiu ca -ti plac si tie , asa ca , le ofer cu drag . smile.gif
Nefertiti
ohmy.gif Superbe! wub.gif wub.gif

Multumesc. mwah1.gif
Nefertiti
Ploua mocaneste. Inca o zi de toamna ratacita in iulie. Si as mai avea de umblat azi...
Am luat asta. Nu stiu sigur daca o sa imi placa, dar am ratacit prin doua librarii pret de vreo ora si a fost singura care m-a atras. Nu prea mai reusesc sa gasesc ceva care sa imi placa suficient, librariile sunt pline, dar... Sa vedem. Stilul pare cam sec, insa, cine stie?! M-a tentat faptul ca e oarecum contemporana, ca e scrisa de un barbat ce nu pare nici prea tehnicizat, nici prea sensibil, mai degraba la limita dintre ele. Asta e prima impresie, dupa alea cateva minute de rasfoire... Si m-a nedumerit "atractia" pentru ortodoxie. Mda, vad eu daca a meritat sau nu.
Ploaia asta merge cu "Somethin'bout You", pare singurul song potrivit.
Hanul seamana tot mai mult cu un oras de provincie pe timp de vara, cand toata lumea isi face bagajele si pleaca in concediu...
milimetru
Da sad.gif
Nefertiti
Ce-i de facut?

As bea un gin...
Nefertiti
Coffee time.

Mi-e somn si nu stiu de ce naiba nu ma culc. As mai avea cate ceva de facut, e drept... dar mi-e cam lehamite. Am inceput cartea aia si, pana la urma, stilul aluia nu e atat de placut cum am crezut. Potential are, dar... Stiu, vorbesc de parca as fi expertul lu' peste. Dar asa imi pare, na! Nu stiu, niciun scriitor roman nu pare sa reuseasca sa se desprinda de stilul ala scarbos de deprimant ce caracterizeaza anii dinainte de '90. Vor neaparat sa para mai profunzi decat sunt, mai afectati, mai... Le lipseste esentialul: naturaletea.
Azi iar urasc orasul asta prin senzatia de pustiu pe care mi-o da, prin singuratate, prin raceala pe care o impune. Da, au inceput sa ma cunoasca si sa ma salute tipul de la chioscul cu ziare, tanti de la taraba cu fructe, unul de la magazinul cu termopane, altul de la celalalt magazin... si ce daca, tot nu e suficient ca sa te simti "acasa".
Deasupra gaureste cineva ceva. Ma enerveaza si ii compatimesc, eu am scapat! Iar in apartamentul vecin si-au reluat aia cu trupa lalaiala, convinsi ca ei chiar fac muzica. L-am vazut de cateva ori pe unul dintre ei, acordeonistul, cred, si "tatal lor", din cate am inteles. Are mereu un aer de superioritate grea, ma mir ca o poate duce. Plus ochelarii de soare pe nas indiferent de vreme, ca doar e de bon ton. Se uita in jur de parca ar spune tuturor "Eu si trupa mea imitam Queen, cea mai grozava muzica!" Yeah, right, dude!
Mda, sunt carcotasa azi.
Bine ca s-au inventat castile.
Si vara asta o sa treaca fara sa imi dau seama...
Vorba lui aplauze, ar cam fi momentul sa se intample ceva. Ceva care sa ma scoata din starea asta.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.