Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Temptation: Another Cup Of Coffee
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58
Nefertiti
Ei, da, cu aia eşti de acord, dar cu ce spun eu că am de gīnd să demonstrez nu ştiu dacă o să fii. Rămīne de văzut. smile.gif

Te aşteaptă o adevărată vacanţă, deci.

Am văzut azi că oamenii au intrat deja īn starea aia tipică pentru a doua jumătate a lui decembrie. Cumpără globuri, se zgīiesc mai mult la vitrine, la jucării, zīmbesc mai des, unii sīnt doar mai grăbiţi, alţii se gīndesc doar la mīncare, unii sīnt mai generoşi cu cerşetorii, se aud colindele. E o fericire zgomotoasă, oarecum. A mea e mai silenţioasă, trece neobservată. Eu zīmbesc cu ochii, fericirea mea derivă din a lor.
Nefertiti
Mhhmm, ce matinală sīnt azi! laugh.gif
Totuşi, de ce naiba m-am trezit la ora asta, că nu aveam motiv?! Asta e, gata şi cafeaua... ce tentantă e!
Citeam mai devreme ceva (īn altă parte), nişte replici īntre cīţiva bărbaţi şi... rofl.gif , oare bărbaţii la ce vīrstă se maturizează? laugh.gif Unii sīnt simpatici aşa, dar unii par chiar imbecili. Mda, mă rog... laugh.gif


Nefertiti
Să nu uit:
- īncărcător de mobil
- carte
- player mp3
- cafea

Mīine dimineaţă īmi beau cafeaua acasă. yeah.gif
Nefertiti
"...mirajul fumului, felul īn care el ocupă şi modifică aerul, cāt de imprevizibil e īn a-şi schimba forma. Wong Kar-wai a asociat magistral fumul de ţigară iubirii, mai exact felului vag şi imprecis īn care aceasta ia naştere şi, din păcate, uneori se şi destramă. Fumul de ţigară este notaţia precisă a efemerităţii gestului mărunt, dar decisiv."
Nefertiti
wong kar-wai
Nefertiti
Cred că o să īncerc să fac rost de un contract pe un vas din ăla de croazieră, pentru vecinii mei cīntăreţi. Aşa o să fie plecaţi suficient de mult timp şi suficient de departe de mine.
Nefertiti
Bună ziua!
adică... Bună seara!
sau... mai bine... Buna dimineaţa! biggrin.gif

Să mă duc la culcare? Că sīnt frīntă! Aş bea o cafea...
jude
user posted image
'neata!

Cum a fost?
Nefertiti
Cafea, cafeaaaa! Mulţumesc. smile.gif

Obositor a fost. Īn rest... ok, a trecut repede. Īncă mi-e lene să povestesc. cool.gif
Nefertiti
Prima cafea cu adevărat īn linişte pe ziua de azi, fără să mă bată nimeni la cap, fără să fie nevoie să fac conversaţie, fără să fiu pe fugă.

A fost o zi nebună, nebună, nebună... Frīnturi din ea: ploaie, tramvai, gară, iar tramvai, ploaie, agenţie cfr, cumpărături, prīnz īn grabă, "chestii" administrative, taxi, gară, tren - luat rămas bun, pupături, alea-alea -, tramvai, cumpărături, telefoane - [aici intervine pauza din clipa asta, bucata mea de linişte] - şi voi īncheia apoteotic la aeroport, după care īnapoi acasă.
Nefertiti
Pauza asta de cīteva zile departe de "lumea dezlănţuită" a fost un foarte bun prilej să īmi aduc aminte (o dată īn plus) că nu sīnt persoana care să cerşească atenţie şi nici să depindă de egoismul altcuiva. Că īn jurul meu e o īntreagă LUME, acea lume de care sīnt cu adevărat dependentă şi de care nu mă pot lipsi. O lume formată din oameni, de toate felurile, fiecare fascinant prin altceva. Nu aş putea trăi departe de oameni...

Cīt priveşte mirajul iubirii... este exact ce am spus, doar un miraj. Un nor de fum, cea mai efemeră dintre stări. Am ajuns la concluzia asta pe cont propriu, īn timp, după ce am fost poate omul cel mai convins că iubirea există sub forma a ceva "palpabil" şi de durată. Şi cred că nimeni vreodată nu va mai reuşi să mă facă să cred mai mult.

Boon, trecīnd peste lucrurile serioase, tre' să spun că m-am pricopsit cu nişte zgīrieturi de la mīţa de acasă. laugh.gif
Nefertiti
Cea mai bună metodă de evaluare a caracterului unui om este să īi spui "verde-n faţă" ce crezi despre el, despre anumite situaţii, lucruri şamd şi să vezi cum reacţionează. E cu adevărat distractiv. laugh.gif
Nefertiti
Am primit cd-ul cu Pink Martini. wub.gif
Nefertiti
laugh.gif

Nefertiti
smile.gif smile.gif

Nefertiti
laugh.gif

Nefertiti
Vreau să vină vara!!!!
Olaf
Pai nici nu s-a terminat bine! laugh.gif
Nefertiti
Ba s-a cam terminat! sad.gif

L-am cunoscut pe vecinul-artist care cīntă la acordeon. Am fost şi le-am bătut la uşă, să le spun să-şi mute chefurile sau să le rărească.
Nefertiti
Am visat că dimineaţa cīnd m-am trezit şi m-am uitat pe geam era zăpadă...
Nefertiti
user posted image
Serenity
Super pozele! laugh.gif Mi creizi abaut matze wub.gif

De fapt, vroiam sa te intreb daca ti-ai mai luat tricou/fular/sapca cu Poli biggrin.gif Si daca mergi la meciuri....
Nefertiti
Nu, nu mi-am mai luat, că tricourile sīnt foarte mari şi fularele sīnt urīte... laugh.gif Am cipilică şi cană. Iar la meciuri... am fost doar la unul, nu mai ştiu la care. Am mai vrut să merg la ăla cu Clujul, dar nu eram īn TM. Īn rest, le-am văzut acasă la teve sau prin Unirii, īn vară. laugh.gif
De fapt, mi s-a cam acrit de fotbal, după ce īn vară m-am uitat īn prostie la Mondiale. hh.gif
Nefertiti
Coffee time. smile.gif

user posted image
Nefertiti
Colocasia mea are o frunză nouă! yeah.gif
passenger
user posted image
Yvonne
Un Craciun Fericit sa ai alaturi de cei dragi, sa primesti colindatori cu mere si nuci si o cana de vin fiert.
jude
user posted image

biggrin.gif
Nefertiti
laugh.gif Mulţumesc.

Gata prima tură de colindat laugh.gif , mă duc să "descīnt" sarmalele.

edit: Passenger şi DQ mwah1.gif .
Aragorn
Mulţumesc pentru urare şi pentru poznă. smile.gif

user posted image

Crăciun fericit! wink.gif
Fantasee
user posted image

smile.gif
Serenity
Sarbatori Fericite! (multumesc pentru bradutul roz, e superb! wub.gif )

user posted image
dascalita
Pentru maestra cafelei pe han, una citita azi intr-un ziar:
"De ce nu doarme dracul niciodata?
Pentru ca bea cafea!" tongue.gif

Fara nici o aluzie, citind-o m-am gandit la tine... mwah1.gif
Sa ai sarbatori frumoase , cafea buna si muzica ce-ti place!
Numai bine!
tikky
user posted image

mulţumesc mult pentru urare, un Crăciun frumos şi pentru tine, Adina!!


Nefertiti
Mulţumesc Sere, dascalita şi tikky hug.gif .
Fanta, o cafea chiar de la Moş! wub.gif
Hashaspire
user posted image
Nefertiti
smile.gif Mulţumesc, Hash!

Acum mă joc cu imaginaţia şi īmi īnchipui ce e īn ele. laugh.gif
Hashaspire
Numai de bine! smile.gif
Nefertiti
smile.gif

Gata şi prima cafea de azi, pentru cine doreşte.

user posted image

Hash, te-ai lăsat de cafea, cumva? Ai zis ceva parcă, la un moment dat... unsure.gif
Nefertiti
Totuşi, mi-ar fi plăcut să ningă. Nici nu mai ţin minte de cīnd nu a mai fost un Crăciun atīt de... uscat.
Aragorn
QUOTE (Adina @ 25 Dec 2006, 10:12 AM)
Mulţumesc Sere, dascalita şi tikky  hug.gif .
Fanta, o cafea chiar de la Moş!  wub.gif

Hm... da' mie nu? nonono.gif

QUOTE (Adina @ 25 Dec 2006, 11:17 AM)
Totuşi, mi-ar fi plăcut să ningă. Nici nu mai ţin minte de cīnd nu a mai fost un Crăciun atīt de... uscat.


Da, aşa cum am mai spus, mi-ar fi plăcut şi mie să ningă, sa am zăpadă...
Asta e acum, noi să fim sănătoşi. smile.gif
Nefertiti
QUOTE (Aragorn @ 25 Dec 2006, 11:56 AM)

Hm... da' mie nu? nonono.gif


laugh.gif hug.gif


Am adus zăpadă.

user posted image
Nefertiti
user posted image


... nu ştiu dacă merge cu ciocolată, dar asta e combinaţia cu care mă delectez acum: juma' de pahar de vin alb şi suchardine laugh.gif .

Aş asculta muzică...
jude
Ba merge la fix! drool.gif
Nefertiti
Atunci ia loc īn fotoliul ăla, că eu īţi aduc

user posted image.

Am mai pregătit unul, īn caz că mai e vreun amator.

Chiar ninge la voi???
Serenity
QUOTE
Am mai pregătit unul, īn caz că mai e vreun amator.


hiya.gif

Chiar ma intreb cum o fi pe la altii de Craciun... eu pana acum am tras la masea vreo jumatate de sticla de vin rosu. Vinul asta alb (sec?) merge, cum spunea jude, la fix... biggrin.gif
jude
user posted image

Chiar viscoleste! biggrin.gif Daca nu eram comoda, ma plimbam mai mult prin frig si vant si fulgi-intrand-in-ochi. tongue.gif
Presupun ca te uiti cu satisfactie spre calorifer tongue.gif si multumesti cerului ca acolo nu ninge si esti putin mai aproape de vara. tongue.gif Care vine ea candva! biggrin.gif
Nefertiti
Sere, al tău să fie al treilea pahar! laugh.gif

La mine e primul şi cred că va fi ultimul, că altfel nu o să scap de migrena care mă chinuie. De un strop mi-era poftă...

Cred că a fost cel mai liniştit Crăciun din ultimii... nu ştiu cīţi ani. Am simţit lipsa unor "chestii", dar... viaţa nu e mereu perfectă, nu? smile.gif

edit: Daaa, e bine cu caloriferul cald, dar zăpadă tot era frumos să fie.
Serenity
Da, las ca vine dupa sarbatori cand nici nu mai e frumoasa si nu face altceva decat sa te incurce! cry.gif

user posted image

Merge? biggrin.gif
Nefertiti
drool.gif drool.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.