Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Temptation: Another Cup Of Coffee
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58
Afrodita
Jude, sa faci poze mai draga, sa vedem si noi cum se vede lumea de la inaltimea aia biggrin.gif Nu de alta da' io am fost asa sus cand vreo unu din fostii mei prieteni era destul de bine dispus sa ma ia de mijloc si sa ma ridice la cer ca sa ma sperie biggrin.gif (am rau de inaltime biggrin.gif da' imi place sa merg cu avionu, mai ales cand plang si-s depresiva blink.gif am probleme cu capu, clar rofl.gif )

Nefe, interesanta discutia cu noptiera si cafea solida biggrin.gif Cred ca la cafea e ceva de genul cum e cu tigarile si patilele sau gumele care cic te ajuta sa te lasi de fumat: pai mie nu-mi arde de mancat pastile sau clefait gume, mie-mi place sa am tigarea in mana, in gura, sa savurez fiecare fum biggrin.gif exact cum ma bucur de gustul cafelei lichide biggrin.gif

Pai nu? mwah1.gif
Nefertiti
ohyeah.gif
Nefertiti
Oare cand o sa invat sa-mi tin gura?
aplauze
Niciodata. Va trebui sa ti-o lipesti cu scotch. ohyeah.gif
Imi era dor.
Si apropo, sa stii ca am ramas cu lucrurile de care mi-e dor la litera H

de Han, de Hairy Potter... ce mai e cu H? .... wub.gif
Nefertiti
H zici? H?! Litera hash??? smile.gif rolleyes.gif cry.gif sorry.gif smile.gif

Iar o sa imi zici ca-s matinala! Da' astept muncitorii si cu putin noroc diseara o sa am bucatarie. ohyeah.gif
Serenity
Neatza nefe! Hai sa ne bem impreuna cafeaua, daca tot ne-am trezit cu noaptea in cap amandoua...

user posted image

O zi frumoasa sa ai! biggrin.gif yawn.gif
Nefertiti
Aoleu! Ce faci asa matinala, SAMBATA, Sere??? laugh.gif

Mmmm, bine arata cafeaua aia, multam. drool.gif
Scarlett
hh.gif aha..v-am prins ....faceti opinie separata ..bag seama laugh.gif
Nefertiti
Cine, noi? innocent.gif
aplauze
user posted image
Nefertiti
De fapt, de ce ne intristam cand anumite persoane se indeparteaza de noi? Pe de o parte, pentru ca am visat prea departe. Pe de alta, pentru ca ne simtim sufletul dezgolit, ca un nud in fata unui geam fara perdea. Vulnerabili. Da, brusc, realizam ca am acceptat sa devenim vulnerabili.
As vrea o carte buna. Ceva care sa imi tina mintea ocupata...



--------------------------------------
Foarte simpatic Garfield al tau. smile.gif
aplauze
Da, si eu am nevoie de ceva care sa imi tina mintea ocupata.

Eu am alta problema: ca, in situatiile cand e nevoie, nu am suficienta rabdare. Ma arunc. Sar. Plonjez.

Stii visele alea in care cazi de la inaltime? Tu cum visezi cazatura?

Eu nu am mai visat asta de mult timp, dar era un sentiment... Lord... Imi era frica. Pe de alta parte, ma vedeam cazand si stiam ca nu pot face nimic in sensul asta. Asa ca incercam sa ma relaxez... Cand ajungeam jos, simteam ca sunt o foaie de hartie [era singurul mod in care creierul imi atenua cazatura] si totusi aparea un fel de ''durere'' la contactul cu solul. Si nu, nu cadeam din pat. Stand intinsa, Dl Creier mi-a spus ca ma doare o parte a corpului care nu are nici un motiv real sa doara.

Asa e si atunci cand o persoana se indeparteaza de tine. Doare ceva ce fizic nu are cum sa doara.

Nefer, suntem oameni. Ne place sa fim alesi. Daca nu suntem alesi... nu ne place.
Poate suna ciudat, dar noi suntem programati sa fim cei mai puternici dintre toti si lucrul asta nu se vede numai in raport cu alte specii, ci si la nivelul propriei specii, privind raportul dintre indivizi.

Vrem atat de mult sa fim noi cei alesi si nu ceilalti pentru ca simtim riscul de a fi eliminati fie si daca am pierdut o singura batalie.

Stai linistita. Uite, eu te-am ales.
Acum sa nu-mi ceri sa ma marit cu tine biggrin.gif Nu ne cunoastem suficient, asta e. ohyeah.gif ohyeah.gif
Nefertiti
QUOTE (aplauze @ 10 Jun 2007, 12:22 AM)

Stai linistita. Uite, eu te-am ales.
Acum sa nu-mi ceri sa ma marit cu tine biggrin.gif Nu ne cunoastem suficient, asta e. ohyeah.gif ohyeah.gif

rofl.gif rofl.gif mwah1.gif rolleyes.gif

Stii ca si eu fac la fel? Adica nu am suficienta rabdare, sar, plonjez si cum mai zici tu...

Uff, m-am trezit devreme, desi azi nu era nevoie. Obisnuinta.
aplauze
Nu stiu, de fapt. sorry.gif Exista oameni care nu plonjeaza, sar, se arunca... ? blink.gif blink.gif


Doamne, vreau sa nu am nimic de facut. M-am saturat de muncit.
Nefertiti
Tot la colectie:

user posted image.


Da, exista oameni din aia.
Afrodita
Dap, exista oameni din aia, am intalnit destui p-aci.

Din pacate nu-s una dintre ei nici io si incep sa cred ca mai fericita as fi fost daca eram ca ei...

Neatza fetele, o cafa ceva? biggrin.gif Sau o varzuca murata? rofl.gif

mwah1.gif
aplauze
Ma gandeam wub.gif cred ca am cunoscut un om care imi place mult.
Nu e prima data, ne-am mai cunoscut si anul trecut.

Stiti, domnisoarelor, care este rezultatul unei astfel de cunoasteri?
Asta: ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif

Sper ca peste patru ore cand trebuie sa ma trezesc sa fiu la fel de zambitoare.

Ouf... bine ca nu mai am de tradus.
Abia astept cafeaua maine dimineata?

Nu vreti sa mergem la munte?
Stii cum mi se pare Hanul? Un fel de cabana la munte unde tu dimineata cobori sa faci cafea? Eu evident o beau si imi dau cu parerea.. si sunt somnoroasa si am o patura pe spate.. si mai si fumez.
Avem si un caine in curte, sa stii.
Si mai sunt cateva personaje pe care le stiu prin han si care-mi par foarte ok. Dar desigur, toate la timpul lor.

Te pup. Pe maine dimineata mwah1.gif
Nefertiti
laugh.gif Adica eu sunt un fel de cabanier? Sa stii ca nu prea am talent organizatoric, sunt uituca si aiurita. ohyeah.gif

Mi-a inflorit trandafirul; adica asa cred ca se cheama, l-am cumparat de la o batranica, acum cateva zile. M-au trimis mesterii sa cumpar nu-stiu-ce pentru aerisirea de la bucatarie si eu m-am impiedicat de niste flori. laugh.gif

user posted image
user posted image
user posted image


Mmmm, ar fi bine cateva zile la munte, nu? Noi si altii de la Han, hm? Dar undeva unde e usor de ajuns pentru toti.
Nefertiti
Am uitat ce era mai important, cafeaua! laugh.gif

user posted image
Nefertiti
Pauza de cafea. Ma incearca o migrena, uf!
aplauze
nefe, ce e o migrena? sorry.gif
Nefertiti
Heei, te trezisi? hug.gif

E o durere de cap cu pretentii. laugh.gif
Nefertiti
are we in trouble now smile.gif
aplauze
Daca eram treaza? ohyeah.gif O da. ohyeah.gif Eram treaza de la sase si jumatate!
sorry.gif lucram. fumam. mancam. lucram. tanjeam. lucram. imi imaginam. conversam. lucram. A fost o zi usoara azi. blink.gif

Esti clumsy? Foarte bine. Ma cam saturasem de cabanieri dintr-astia buni la toate. sorry.gif

Iar e 22.11. Hum.. dar nu 22 a 11-a, caci asta ar fi insemnat ca e ziua mea.
Nefe, a fost ziua ta pe la pagina 69, 70 din jurnal? Ca parca imi amintesc ceva ceva.... sau sa fi citit eu in alta parte... wink.gif Hum. It's all blurry.

Eh, sa mai iau o gura de cafea ... sa o sorb. In liniste.
E cool hanul.. ca toti vorbesc in liniste. Cel putin tastatura mea e silentioasa, asa sorry.gif
Nefertiti
live wub.gif

Nefertiti
A trebuit sa se faca pranz ca sa ma trezesc si eu de-a binelea. Da, desi sunt in picioare de la 7, abia acum sunt treaza. Si la a doua cafea.
In pauzele de pana acum m-am tot uitat la clipul de mai devreme, ii iubesc pe oamenii aia. wub.gif Ce pot sa faca cu chitarile alea! Cu toate instrumentele, de fapt. Daca ma gandesc bine ( tongue.gif ), mereu i-am admirat pe cei care stiu sa faca BINE ceva, pe cei care se pricep cu adevarat la un anumit lucru, pe cei care sunt buni intr-un domeniu. Profesionistii, adica. smile.gif Indiferent de domeniu. De exemplu, imi place sa ii urmaresc cu privirea pe ospatarii "adevarati", care au prestanta, care te privesc doar un piiic de sus si au tinuta aia demna. smile.gif

Pana dupa-amiaza am liber. Si ma intreb ce sa fac. Pana acum ma plangeam ca sunt prea ocupata. Asa fac eu, cand sunt aglomerata vreau timp liber, iar cand am timp liber vreau de lucru. laugh.gif

As iesi sa cumpar niste fructe.
aplauze
Stii ce ma enerveaza cel mai mult pe lumea asta?

Ca trebuie sa fii pedepsit daca faci ceva ce iti place prea mult.
De exemplu daca bei cafea si manance caise in acelasi timp. ohyeah.gif


De ce nu se poate? cry.gif Stomac prostprostprost


Nefertiti
Da, stii vorba aia stupida: totul se plateste. Eh...

Vreau la plaja.
Vreau la munte.
Vreau afara.
Vreau cirese.
Vreau sa dorm. unsure.gif
Vreau?
Nefertiti
Un adevar trist, gasit pe marginea unei carti: linistea nu este totuna cu fericirea.
milimetru
Nu te mai intrista degeaba, dis de dimineata. Bineinteles ca linistea nu e totuna cu fericirea, nu stiai? Sint atitea combinatii posibile intre diferitele feluri de fericire si diferitele feluri de liniste incit numai de noi depinde daca situatia e trista 'au ba.

Ia, mai bine lasa adevarurile triste, capu' sus, ziua e lunga si promitatoare smile.gif BTW, ti-ai baut cafeaua?

later edit: oops, scrisesi aseara, abia acu vazui pm-ul de la ora; deh, trebuie corectate un pic detaliile dar "esenta" (zatzul! ) ramine valabila... tongue.gif
Nefertiti
Buhuhuu, buna dimineata, acum imi beau cafeaua. laugh.gif
Vreau si eu pahar din ala!!!! wub.gif

Da, nu stiu... m-a intristat un pic constatarea aia. Nu stiam ca e asa, dar chiar e!
Bine, cum zici tu, depinde si de combinatii, si de proportii, eh...
Chiar o fi promitatoare ziua de azi? Ca lunga stiu ca o sa fie.
Nefertiti
Am reusit sa rastorn cafeaua pe masa. ohyeah.gif
Si imi iesise buna. cry.gif
milimetru
Ai vazut? Ti-am spus io: semn bun! thumb_yello.gif wink.gif
Nefertiti
Am fost pana jos, sa cumpar ceva, iar la intoarcere am tot urcat pana la etajul cinci, desi eu stau la PATRU!!! De obicei urc pe scari, nu folosesc liftul. Si, cu capul in nori cum sunt, am tot urcat, lipa-lipa-lipa-lipa... pana ma trezesc si ma uit in jur: ceva nu e in regula! Da, nu era, ca urcasem un etaj mai sus si nu intelegeam unde e usa MEA! rofl.gif ohyeah.gif
Oare pana diseara ce mai fac? unsure.gif
Nefertiti
Am gasit clipul cu Suzette! yeah.gif
Serenity
Deci fu promitatoare ziua! Numai boacane facusi! laugh.gif hug.gif
aplauze
rofl.gif ha ha

Bravo nefe!
Ma gandeam ca ar fi si mai cool povestea daca blocul ar fi avut doar 4 etaje. rolleyes.gif
Sa stii ca eu dintotdeauna mi-am dorit sa urc un etaj mai sus dar nu mi-a iesit niciodata.

Vreau sa stau intr-o camera dintr-o vila. Sa am un balcon. Sa am pisica, sau caine, sau flori.
Sau un paianjen!! ohyeah.gif rolleyes.gif ohyeah.gif Dintr-ala pufos si dulce si iubaret.

Soricel mi-e frica sa am..... unsure.gif

jamie.gif Buna dimineata!!
Afrodita
Nefe, asta e semn bun mama jamie.gif Lasa ca mai bine te duci mai sus, decat mai jos sau fix la use biggrin.gif Pe langa miscare, te amuza si e semn bun biggrin.gif

'Neatza, ca bine zice aplauze biggrin.gif :hya:
milimetru
Neah, se poate si mai bine. A patit-o o cunostinta de-a mea, la ceas de seara, cu un vecin "ratacit', care dintre multele carari pe care mergea a ales-o pe cea gresita, care ducea la usa amicului meu. Aude el niste mormaituri ciudate, de nemultumire, pe hol si cu oarecare spaima intredeschide usa. Da peste o moaca hirsuta care racneste spre el: "BA! DA TU CE AIA ... ... CAUTI LA MINE-N CASA, HA?"

De atunci respectivul amic nu a mai uitat niciodata usa de la intrare deschisa...
Nefertiti
laugh.gif


Uite ce zicea cineva pe undeva:

"Vazind eu citi oameni sunt cu inimile distruse din cauza iubirii, m-am hotarit sa inventez un iubimetru. Ati vazut vreodata un termometru din acela care se pune pe frunte si se coloreaza, aratindu-ti temperatura? (se folosesc mai mult la copii, dar si la acvarii)
Ei, asa va fi si iubimetrul, femeia il va pune pe fruntea barbatului banuit si iubimetrul se va colora; deocamdata m-am gindit la 4 grade: gay(0), nesatisfacator(1), satisfacator(2), MAREA DRAGOSTE(10)."


rofl.gif Foarte simpatic.
milimetru
Nu vreau sa spun obscenitati dis de dimineata. De aceea nu spun ca barbatul are deja un iubimetru de la mama natura, intr-o zona destul de departata de frunte. Nu-nu, nu spun nimic.

Da' la femei nu e necesar un astfel de aparat? unsure.gif
Nefertiti
laugh.gif
Ba cred ca ar trebuie si la ele, ca tot vor egalitate cu masculii. Nu? laugh.gif
Afrodita
Nope caa, n-ai dreptate biggrin.gif Ca ala de care zici functioneaza numai ca sa arate diferenta dintre gay si ne-gay tongue.gif Alea cu nesatisfacator, satisfacator si marea dragoste nu le da ceea ce zici tu tongue.gif

Da da, vreau iubimetru biggrin.gif

Hmm... Da' daca-l pui pe fruntea barbatului arata cum va fi el pt tine sau ce vei simti tu in legatura cu el?

Adica nesatisfacator = el nesatisfacut sau femeia nesatisfacuta de el? biggrin.gif

Ma scuzati, acu' am crapat ochisorii sorry.gif
milimetru
De abia ai mijit ochii dar ai si zarit - din prima - aparatul despre care se facea vorbire mai sus! Eee-haa, nu-i mumos. Ia mataluta o cafea, open the window a little bit si asculta aici: da' tu (voi) credeti ca o sa va gasiti usor omul care sa stea toata ziulica cu chestia aia pe frunte, hm? Sau cind o sa vrei sa i-l pui pe frunte (iar el... stie ce stie) crezi ca vei reusi?

Eu cunosc o metoda mai simpla, fara investitii materiale deosebite: te uiti cu atentie in ochii dumnealui/dumneaei. Sigur o sa afli despre cite grade e vorba! tongue.gif
tikky
QUOTE
te uiti cu atentie in ochii dumnealui/dumneaei. Sigur o sa afli despre cite grade e vorba! 


trebuie sa fii un adevarat expert pentru a face asta tongue.gif ...altfel risti sa-ti dea eroare
Nefertiti
Ce de vizitatori am! Ia sedeti voi frumos la o cafea, cat vorbiti. smile.gif

user posted image


Mare dreptate ai, caa! mwah1.gif
milimetru
Saru-mina pt cafea, da' noi eram treji mai demult, ne-am trezit cu iubimetru' ala. Stai nitel sa-i esplic lui tikky cum sa devina experta, fara erori: deci, se ia una bucata exemplar masculin, se uita fix (da' fix sa fie, da?) in ochii 'mnealui, cam pina... uita si cum il cheama. Se mai asteapta un pic sa atinga punctul de fierbere, dupa care se consuma fara nici o grija. Marja de eroare? Minima! biggrin.gif
tikky
multumesc frumos, nefe hug.gif

o sa incerc reteta, caa laugh.gif laugh.gif (nu-i rau sa consumi ceva cald pe timp de ploaie laugh.gif )
Nefertiti
Cu iubimetru' v-ati trezit? laugh.gif

Uf, agitata zi! Acu' m-am asezat si eu la a doua cafea.
Afrodita
rofl.gif Caa, eu am aflat ca ochii mai si mint, iar reteta mai da si gresh biggrin.gif Si o sa am grija sa nu stie ce-i pun pe frunte rofl.gif

Sarumana de cafeluta mwah1.gif Sper ca o savurezi pe a ta biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.