Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Temptation: Another Cup Of Coffee
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58
ilie
regula in jocuri (vezi billiard, snooker, etc) e sa alegi prima data calea cea mai usora. daca nu merge, alegi altceva.
care-i problema daca aplici si in viata acelasi lucru?

eu asa fac.
Nefertiti
Multumesc, anushca. smile.gif

Freeman, la mine nu prea s-a nimerit ca drumul usor sa coincida cu ce imi doresc cu adevarat, asa ca...
Nefertiti
Deja ma plictisesc ingrozitor pseudo-dezbaterile politice si mitingurile penibile unde s-a mutat pretinsa competitie.
Tre' sa imi pun la punct engleza.
Si sa fac alta cafea, ca asta a iesit slaba.
Un motto pentru azi: nu privi in urma!
Song of the day: Vem Vet.
jude
Lasa cafeaua si hai cu mine la o :

user posted image

sa scap de fierastraul din gat. rolleyes.gif
Mmmm?
Nefertiti
Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drool.gif drool.gif drool.gif


Cand si unde zici ca savuram chestia aia?
Da' cafeaua tot am facut-o. biggrin.gif
jude
Chestia se va savura in urmatoarele 24 de ore. In continuu (ce vrei, ma doare tare gatul... tongue.gif )!
Cat despre "unde", cum in Galapagos tongue.gif n-am gasit un loc decent si lipsit de animale ( rolleyes.gif ), zic sa ne amestecam prin multime intr-un centru aglomerat si sa ne asezam la prima masa care ne face cu ochiul. Merge?
Daca nu, poate aici:user posted image
Nefertiti
Prefer "aici"! drool.gif
jude
Stiam eu... tongue.gif
aplauze
QUOTE (freeman @ 10 May 2007, 01:54 PM)
regula in jocuri (vezi billiard, snooker, etc) e sa alegi prima data calea cea mai usora. daca nu merge, alegi altceva.
care-i problema daca aplici si in viata acelasi lucru?

eu asa fac.

Nu nu nu.

Ceva e suspect in ce e mai usor. smile.gif
ilie
daca vrei sa iesi dintr-o casa, cel mai bine ar fi sa folosesti usa prima oara, e cel mai simplu. doar darca se ivesc probleme poti incerca altceva...tu cum faci in cazul asta?
Nefertiti
Mi-a inflorit iar gardenia! yeah.gif
Nefertiti
smile.gif

user posted image

user posted image
Nefertiti
saudade
Nefertiti
flowers in december
Nefertiti
Am mai primit un raspuns la o aplicatie de pe ejobs, pentru o colaborare. Plata fixa (suma mica), la un anumit numar de materiale. Bon, inainte sa merg mai departe, arunc un ochi pe site-ul lor. Dupa care le-am scris si i-am intrebat daca imi dau un bonus pentru ca, spre deosebire de unii de acolo, eu scriu fara greseli de ortografie.
Mare-i gradina!
Nefertiti
Just like Philadelphia
Freedom means a lot to me...
Nefertiti
Cerul din seara asta.

user posted image
jude
user posted image

Ma bucur ca ai revenit la vechiul nick. "Iti sta bine". biggrin.gif
Nefertiti
Ia uite ce cafea zambareata!

Cum e la tine? Aici, vremea vrea sa se razbune pe caldura de ieri printr-o ploaie. Cel putin asa imi pare, ca incearca.
jude
Aici e foaaaaarte cald. Numai la plaja imi sta gandul. rolleyes.gif
aplauze
QUOTE (freeman @ 12 May 2007, 07:16 AM)
daca vrei sa iesi dintr-o casa, cel mai bine ar fi sa folosesti usa prima oara, e cel mai simplu. doar darca se ivesc probleme poti incerca altceva...tu cum faci in cazul asta?

se intampla de multe ori sa alergi vijelios spre usa si, cand sa apesi pe clanta nu nimeresti.. si uite-asa apare primul cucui!.. eu as incerca intai sa deschid usa cu puterea mintii... :-D daca nu merge, ma gandesc eu la o strategie de iesit din casa..
Era insa vorba aici de viata. Care mai e farmecul daca alegi calea mai usoara?
a, vreau si eu seminte de flori!!
Nefertiti
Plaja zici? drool.gif
Vrei o salsa in franceza? biggrin.gif


Am gasit in cutia postala o brosura cu reclama la niste cosmetice, pe care le si poti comanda. Desigur. Si primesti un cadou la o comanda minima de nu stiu cat. Tot desigur. Si ma intreb daca alora chiar li se merita sa faca brosura aia, care e pe hartie de calitate, arata dragut... adica implica niste efort si niste costuri. Oare pe cati fraieresc pana sa isi recupereze investitia? In fine...
In rest, facturi. Facturi peste facturi.
Am luat capsuni din Kaufland, ca mi-a fost lene sa merg in piata. Sux.
Niste telefoane din ultimele zile mi-au mai adus moralul pe linia de plutire. Doar ca o sa fie dificil sa sincronizez niste lucruri. Dar e semn bun.
Citesc "Ratacirile fetei nesabuite", a lui Llosa si imi place. Ma gandeam sa nu fie o aiureala pe care am cumparat-o atrasa doar de coperta (cred ca e prima data cand iau o carte dupa criteriul asta). La inceput nu prea m-a captivat, dar mai apoi da. Constat ca Llosa poate sa scrie si mai putin alambicat decat stiam, ba chiar am impresia ca scrisul din cartea asta e oarecum fluid. Curge, realmente curge. As vrea sa incetinesc ritmul, pentru ca o sa o termin prea repede si o sa imi para rau... Desi sunt curioasa cum e finalul. E o poveste de dragoste inedita. Si posibila, zic eu. Trebuie doar sa stii sa crezi in dragostea de genul asta. Sa nu fii blazat.
Ma chinuie o migrena...
Cam multe planuri pentru anul asta, spun iar, si nu stiu de unde o sa am energie pentru toate. Tocmai eu, care nu sunt un om al planurilor. Poate reusesc sa invat si asta...
Pana la urma n-a plouat azi, a chiar e senin.
Clipesc lenes la o amintire.
Asta e ora la care, de obicei, las linistea sa isi faca damblaua. Nu o sparg nici cu muzica, nici cu zgomotul de fundal al televizorului. E o liniste fireasca. Momentul cand ziua incepe sa capituleze.
Am vrut sa mai spun ceva si am uitat ce... Da, era ceva despre sufletele pereche. Poate mai incolo. Sau in alta zi.
Nefertiti
Aplauze, seminte de flori? Ce fel de seminte de flori?

Hmmm, adevaru-i ca uneori e mult mai palpitant sa iesi pe geam! Nu glumesc!
Afrodita
Da, asa e, dar e mai aiurea cand geamul e in al noualea cer rolleyes.gif harhar.gif
Nefertiti
laugh.gif Da, asa e. Dar eu ma gandeam la geamul unei case. Fara etaj. laugh.gif
aplauze
De aceea nu am zis nimic de geam, e interpretabil.

Acum, depinde cine esti, ca sa alegi calea cea mai usoara de a iesi din casa .. Ca daca esti Mos Craciun nici nu-ti pui problema.

Ma gandeam la seminte din orice flori.. ar fi cool margarete. Nu stiu exact cum arata, dar suna bine. Si toporasi ar fi draguti - un ghiveci cu multi multi multi muuulti toporasi.. ohyeah.gif
jude
QUOTE (nefertiti @ 16 May 2007, 06:19 PM)
Plaja zici? drool.gif
Vrei o salsa in franceza? biggrin.gif



Ia ghici! ohyeah.gif
Nefertiti
Daaa, margaretele sunt foarte dragute. Simple si dragute. Si cand te gandesti ca din samanta aia mica-mica se fac frumusetile alea de flori...


Mi-e somn, dar azi a trebuit sa ma trezesc devreme.
Mi-e slaba cafeaua.
Mi-e lene sa fac alta.
Mi-e placuta racoarea de dimineata.
Mi-e dor.
Mi-e pofta de munte.
Mi-e lehamite de stirile politice.
Mi-e greu sa tin ochii deschisi.
Mi-e... buna dimineata, lume!
aplauze
Pai... get a dog.. or a cat! rolleyes.gif
Nefertiti
QUOTE
Pai... get a dog.. or a cat!



De ce?
aplauze
Ce e mai frumos dimineata decat.. asta! wub.gif
Nefertiti
Ce e mai frumos dimineata? O CAFEA! laugh.gif

M-am saturat de santier!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E abia prima zi si deja imi vine sa ma impusc!
Zed
Daaa . O cafea , tigare si muzica . laugh.gif
Ce santier ai tu acolo ?!
Nefertiti
O trupa de meseriasi care renoveaza apartamentul! Pe ziua de azi tocmai au plecat, maine dimineata se intorc si o sa stea pana seara! cry.gif cry.gif Ma doare capuuuul! Ma duc sa caut ceva cald de mancare, ca pana termina bucataria nu mai am aragaz. mad.gif
Zed
mellow.gif Aua . Nu-i placut sa te trezesti de dimineata si sa nu gasesti un loc unde sa-ti bei cafeaua in liniste .

Pentru maine dimineata . Te gadesti ca esti aici . flowers.gif
Nefertiti
Heheee, frumos ar fi! Multumesc. mwah1.gif
Erwin
la mine a durat mai mult de 2 luni tongue.gif iti trebuie rabdare, răbdare și iar răbdare... iți țin pumnii! și... atentie la mesteri, sa nu șomeze! spoton.gif
Nefertiti
Da, rabdarea nu e capitolul meu forte...
Nefertiti
Dupa nebunia de peste zi m-am retras in cartea lui Llosa. Si am terminat-o... E o poveste frumoasa. Nu pot sa spun mai multe acum, imediat. Iti lasa o senzatie stranie.
E un cer banal in seara asta. Vroiam sa il inchid intr-o imagine, dar e prea searbad. Nu-mi plac lucrurile liniare. Am mai spus-o? Nu stiu. Si nici nu conteaza daca ma repet sau nu.
Sunt obosita...
Song of the day: another cup of coffee.
Nefertiti
goodbye philadelphia

Cafea.
Muzica.
Cer noros.
(Inca) liniste.
Buna dimineata.
aplauze
Morning.

Lord, cat de devreme te trezesti... smile.gif

Eu doar am auzit lucruri despre cum era odata pe Han. Am auzit si despre diverse intalniri ale forumistilor jamie.gif .. cute.. imi pot imagina.

Hey.. i'm goin' to get my MORNING coffee ohyeah.gif
Nefertiti
Your morning coffee? Now?? laugh.gif

La mine e a doua deja.
Ma trezesc devreme zici? Mmm, da, zilele astea trebuie. Desi... ma trezesc eu prea devreme de obicei, drept e.

Da, mai demult, la Han era mai multa agitatie. Acum e un pic altfel, cei care ne stim de multa vreme suntem mai retrasi, facem parte din decor, oarecum. laugh.gif
De o intalnire parca mi-e dor si mie. Poate prin iunie reusim sa ne adunam, o sa fiu si eu prin Bucuresti. Vii? jamie.gif
Ultima data m-am intalnit doar cu Mara, intr-un loc unde aveau cafele atat de mari ca le serveau in niste chestii ce semanau cu bolurile de supa. laugh.gif Dar n-am luat, ca era cam tarziu. Am topit doar cate un muffin. licklips.gif

Aici e vreme bosumflata, mohorata chiar. Cu vant si nori ce stau sa se goleasca de ploaie.
aplauze
Mi-ar face placere sa vin .. rolleyes.gif That would be nice.
Eu cea mai mare parte a timpului mi-o petrec in Bucuresti.

Care e locul ala cu cafele mari in boluri de supaaa??? 38.gif I want to, I want to!!

Mie imi plac suficient de mult 2 locuri in Bucuresti. O ceainarie si.. un dormitor, sa-i spun asa [ barulet cu perne pe jos in loc de scaune] sweatingbullets.gif La ce te-ai gandit?!

Poate oamenii nu mai sunt asa activi tocmai pentru ca si-au petrecut prea mult timp impreuna. Stii cum e cand stai cu anumiti oameni in aceeasi casa, te plictisesti la un moment dat si iti cauti implinirea in.. alta parte. Cauti alternative. smile.gif

innocent.gif innocent.gif innocent.gif Relax. innocent.gif innocent.gif
Nefertiti
Cafeneaua aia cu boluri e la Romana, langa ASE, vizavi de Pizza Hut. biggrin.gif Parca se cheama Cafe Costa...

Si dormitorul ala unde e? drool.gif

Mda, adevarata ideea cu plictisul si alternativele. Putini au curajul sa o recunoasca.
Nefertiti
it had to be you
aplauze
smile.gif Dormitorul este Cool Cat-ul de pe Lipscani, vizavi de Fire..
E un loc in care m-as duce.

Ceainaria, desi n-ai intrebat, e Vasiliada - intre Universitate si Unirea pe partea dreapta. Jos e librarie, sus e ceainarie. Si iti poti lua si o carte de jos ca sa o citesti sus cat bei un Jasmin tea sau orice altceva doresti. E un loc... bine izolat fonic si cu un pic de lumina, cat sa vezi ce citesti. smile.gif intim

Mi-as dori o cafea.. cam devreme astazi, stiu. biggrin.gif

Good night
aplauze
O doamne wub.gif .. Lisa Ekdahl canta superb.. Si pianul suna genial.. Si cred ca se mai aude un contrabas...

Minunat...

It had to be you
It had to be you
I wandered around and finally found
somebody who
could make me be true,
could make me be blue,
and even be glad just to be sad thinkin’ of you.

Sounds foolish enough for me jamie.gif That's me... sorry.gif
Nefertiti
Mi-ai facut pofta de dormitorul ala si de ceainaria aia! Da' las' ca ajung eu in Bucuresti! ohyeah.gif

Ciudat... you remind me of somebody... smile.gif Ciudat pentru ca e un "he".
Poate ca, totusi, uneori pierdem bucati de suflet si apoi ratacim sa le cautam. Si le gasim o parte aici, alta acolo... smile.gif
aplauze
Da... si incercam sa ne refacem sufletul din bucati... Problema e ca ele nu mai stau lipite ca inainte, exista mult mai des riscul sa se desprinda vreuna.
Si asa vine teama.. si asa devenim noi fragili din cei odata puternici smile.gif

But Good Morning Vietnam, e iar soare si dimineaata!!

Stiu, tu probabil ti-ai baut deja cafeaua. Sunt curioasa ce visam eu la ora aia.

PS Mi-am gasit prietenii din oras pana la urma thumb_yello.gif

Nefertiti
Da, dimineata a fost, soare nu prea.
Cafea a fost, desigur.

Am luat ieri "Anglia, Anglia", sa vedem daca imi place.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.