Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
Hashaspire
woot_jump.gif
Dea
Hashaspire welcome.gif


echipa 1: n'ai-b'ai; foto
echipa 2: Hashaspire, Dea
n'ai-b'ai
oh nu ... Dea si Hashaspire in aceeasi echipa ... ce sanse mai avem? sweatingbullets.gif

laugh.gif o sa fie o runda superba wub.gif


edit: ca tot incurc mutzunachii astia ...
Data'q
echipa 1: n'ai-b'ai, foto, Data'q, ...
echipa 2: Hashaspire, Dea
Fantasee
Si eu vreau inapoi in echipa 1, nu de alta, dar inca mai am multe povesti pentru Dea hug.gif. Hashaspire hiya.gif bun venit!
N'ai-b'ai mwah1.gif .
Dea
chiar asa, Fantasee.. daca am ghicit, acum avem dreptul la o poveste nuuuu? biggrin.gif hug.gif cloud9.gif
Fantasee
Sigur ca da hug.gif voi scrie chiar astazi una.
n'ai-b'ai
Fantasee, poate fi o poveste cu un delfin sau cu un calut de mare? imi plac asa de mult ... wub.gif
Dea
echipa 1: n'ai-b'ai, foto, Data'q, Fantasee, Alexa
echipa 2: Hashaspire, Dea

edit: avand in vedere ca alexa e indragostita wub.gif , am trecut-o eu in echipa 1, poate uita sa se inscrie laugh.gif


am eu o presimtire: sigur vrea sa se joace biggrin.gif
Fantasee
QUOTE (n'ai-b'ai @ 29 Jun 2006, 05:09 PM)
Fantasee, poate fi o poveste cu un delfin sau cu un calut de mare? imi plac asa de mult ... wub.gif

Tocmai ce am scris povestea, insa cu mare drag voi pune inca una, asa cum spui ca iti place. hug.gif
n'ai-b'ai
multumesc mult, cand ai timp si inspiratie wub.gif
Fantasee
Gata povestea, n'ai-b'ai hug.gif.

Si acum, sa ne jucam ... woot_jump.gif
Titus Herbert
si eu, si eu, se poate? rolleyes.gif
alysoft2003
Asteptati-ma si pe mine. Eu AAAALLLEEEEGGG sa fiu tot in echipa 1, poate tura asta reusim wink.gif
So: Echipa 1- n'ai-b'ai, foto, Data'q, Fantasee, Alexa, Alysoft2003
Echipa 2 - Dea si Hashu'.
Sa desfacem o portocala (caci o sticla de sampanie nu prea se recomanda pe caldurile astea) si sa ciocnim o piersica wink.gif

Titus Herbert, din care echipa doresti sa faci parte?? ( sugestie : echipa no. 1 laugh.gif )
Hashaspire
Abia acum am ajuns din nou la han. Multumesc ca m-ati primit. Sa-nteleg ca pun primele intrebari?
alysoft2003
Take it easy, Hash-ule, stai sa stabilim si noi conventia inainte laugh.gif
Cred ca va dura 1-2 zile de acum inainte wink.gif
Hashaspire
Aha. Stam la panda, atunci.
alysoft2003
Geana pe noi laugh.gif
Dea
nuuuuuu Hashaspire... stai asa sa ne sfatuim..

pasul 1: asteptam sa stabileasca echipa 1 regula
pasul 2: stabilim strategia si intrebarile

apoi atacam wink.gif si.. bineinteles, castigam biggrin.gif


edit:
lista finala:
So Echipa 1- n'ai-b'ai, foto, Data'q, Fantasee, Alexa, Alysoft2003, Titus Herbert
Echipa 2 - Dea si Hashu'.
Titus Herbert
Asa, e bine, let's kick some asses! sorry.gif devil.gif (nu prea merg astia doi la un loc tongue.gif )
Dea
asteptam sa ne anuntati cand ati stabilit conventia, sa putem incepe jocul..
Titus Herbert
Colegi, tovarasi, prieteni, amici, ne apucam si noi de conventie? rolleyes.gif
foto
Conventia e simpla: propuneti (retragerea trupelor, de exemplu), se discuta in comitete si comitii, apare unul la Casa Alba (adica Hanul Ancutei) care zice "sa ne ziceti si noua ce facem, numaram de la stanga la dreapta sau vice-versa" si apoi sapam un tunel pe sub Turcia si Mediterana, scotand capul tocmai in ... cum se numeau insulele alea? Dodecanese? Cyclade?

Cine propune pe PM toate astea? drunk.gif
Mie-mi zice: "You may enter up to 1 names in the carbon copy box." nu pot sa trimit PM la toata lumea...
PS. O mai merge forumul ala parolat?
Titus Herbert
deci nu merge forumul parolat, nu dezvalui nimic!
Baga pemeuri la toata lumea sa ne ametim putin laugh.gif
foto
Nu prea merge sa trimitem PM-uri la toata lumea, cel putin pentru mine tb sa trimit cate unul la fiecare si n-am mai termina niciodata.
Ar trebui sa mearga formul parolat daca trimite cineva mail lui Mihai... cine se stie mai bine cu el?
Dea
offf mai copii, mai
pana va hotarati voi, hai ca-i trimit eu PM lui Mihai



[edit]: gata. am trimis.
foto
flowers.gif cand e ziua ta? girlchat.gif
Dea
cum, nu stii????

in fiecare zi rolleyes.gif laugh.gif
foto
Ce viata palpitanta... (faci reclama la vreun vodafon, ceva?)
n'ai-b'ai
hello echipa no.2, sintem multi in echipa 1 runda asta, vreti sa puneti mai multe intrebari sau va descurcati cu cele 30 rituale? biggrin.gif
foto
Poate mai asteptam nitel sa ne strangem 30... si sa puna o singura intrebare... jamie.gif

PS. Echipa 1, n'ai b'ai a avut o propunere excelenta de conventie, cititi si raspundeti la PM ohyeah.gif
Hashaspire
QUOTE (n'ai-b'ai @ 30 Jun 2006, 04:49 PM)
hello echipa no.2, sintem multi in echipa 1 runda asta, vreti sa puneti mai multe intrebari sau va descurcati cu cele 30 rituale? biggrin.gif

Ne descurcam. biggrin.gif
alysoft2003
Scumpi colegi de echipa. Sfatuindu-ma indelung cu Titus Herbert (iar in randurile urmatoare am fost autorizat sa exprim si parerea ei), si ajungand la concluzia ca suntem prea comozi pt a scrie cate un PM fiecarui membru, postam aici hotararea noastra : suntem de acord cu propunere primita. Spor la joc
Hashaspire
Deci pot?
Titus Herbert
Lumea din echipa cu mine (ca nu stiu care e tongue.gif , 1 sau 2) daca suntem toti de acord, ii dam bice? unsure.gif
foto? de la tine nu am auzit parca nimic.

l.e. Pt foto: acum vad de mai sus ca si tu agreezi propunerea. spoton.gif
Hashaspire
Deci sa-nceapa! dance.gif

n'ai-b'ai: Esti ardeleanca?

foto: Ce joc ai jucat prima data la han?

Data'q: Iti mai aduci aminte de poza asta:
user posted image
?

Fantasee: Cum poti defini cat mai scurt un epitet?

Alexa: Daca ar fi sa dai o nota de la 1 la 3 cunostintelor tale de franceza, care ar fi?
Offtopic: N-am vrut sa zic nimic rau prin "de la 1 la 3" smile.gif

Alysoft2003: Mai poti iubi? blink.gif

Titus Herbert: Cac ti biaz avut?
Semi-ontopic: Daca nu intelegi, imi cer scuze si pun alta intrebare.

Uf! E greu inceputul. Sper ca nu-s chiar caraghioase intrebarile.
Fantasee
QUOTE (Hashaspire @ 1 Jul 2006, 03:32 AM)
Fantasee: Cum poti defini cat mai scurt un epitet?


Epitetul este un detaliu - insa nu te astepta sa ramana doar atat laugh.gif fiindca, filtrat prin valurile sufletului, devine act de tandrete.
Sunt tare siropoasa de dimineata, ma ierti, dar azi imi vine sa pupacesc pe toata lumea. mwah1.gif
Data'q
QUOTE
Data'q: Iti mai aduci aminte de poza asta?


Sigur ca-mi aduc aminte poza, dar a fost de muuuuult...
Iar acum... Acum as lua o jumatate si i-as da-o cui stiu eu... Si dupa ce vad cum o mananca incet, ii dau si jumatatea mea... Ii dau totul...
Titus Herbert
QUOTE (Hashaspire @ 1 Jul 2006, 03:32 AM)
Titus Herbert: Cac ti biaz avut?


S-a oprit timpul intr-un colt
Tacut, iar vremurile se zbateau in el
schimonosinu-i trupul
dar nu si fata impietrita
cu ochii tulburi ma privea neincetat
si-am inteles, ma eliberase.
Dar eu stateam acolo
sub vraja a mii de clipe
ce staruiau in fata-mi suspendate
...
dar s-au retras cu toatele in el
lasand nimic in urma.
ganduri sopteau in gandul lor
in asteptare incordata
pentru ca timpu-avea sa spuna
Stop.

menia zavut T.H.
alysoft2003
QUOTE (Hashaspire @ 1 Jul 2006, 03:32 AM)
Alysoft2003: Mai poti iubi?

Pot, si inca ma mai tine laugh.gif Ce e mai frumos decat iubirea? Ma trezesc dimineata alaturi de partenera-mi draga, imi las privirea sa alunece peste pilelea ei perfecta, catifelata, ma las purtat in al noualea cer de parfumul ei ametitor; sa o trezesc cu un sarut pe ochi, zambetul pe care mi-l intoarce este cea mai mare satisfactie ce poate exista. wub.gif
Cam atat pentru inceput. Daca doriti clarificari ulterioare, intrebati tongue.gif laugh.gif
Hashaspire
Pana raspund n'ai b'ai, foto si Alexa vreau sa zic ca
Gizăs! Cāt īmi place hanul, de forumisti (adica "voi", dar suna caraghios) si jocul asta!

woot_jump.gif
n'ai-b'ai
QUOTE
n'ai-b'ai: Esti ardeleanca?


pai stiu eu ... as putea fi daca tii cu tot dinadinsul, dar n-ar suna mai frumos fluturas cu nasul carn, papadie cu ochelari sau mai gaza cicalitoare? cu una din variantele astea ma alinta mai demult ... cineva wub.gif

edit: am uitat sa citez intrebarea rolleyes.gif
editu' lui edit: unde fuge timpul? sad.gif
Hashaspire
Mult timp ti-a mai luat sa raspunzi laugh.gif
Ma duc sa-i caut pe alexa si foto.
n'ai-b'ai
ohyeah.gif

da unde te grabesti? rolleyes.gif
Hashaspire
Nu ma grabesc, dar sunt nerabdator.
Indragostitilor! smile.gif
foto
QUOTE (Hashaspire @ 1 Jul 2006, 03:32 AM)

foto: Ce joc ai jucat prima data la han?

drool.gif
Haha, as zice draga HHPire ca te cam grabesti nitel ca fata mare la maritat...

Definitely, Conventia a fost primul joc la care am participat.
Sau sa fi fost centrate-necentrate?

Cine le mai stie, eram tanar... cu pletele-n vant...
Fumam toti dintr-o tigara in acea noapte de mai, prieteni stateau in jur si scantei scaparau in aer.
M-as fi lasat pe spate sa privesc cerul instelat si stiu ca as fi putut chiar sa cad spre stele si sa nu ma mai opresc niciodata din curgerea-mi moale prin eternitate...
Dea
cred ca indragostita noastra va lipsi aceasta runda, asa ca voi continua cu urmatorul set de intrebari fara a mai astepta raspunsul smile.gif


n'ai-b'ai: Care sunt culorile curcubeului, in ordine?
foto: Care sunt culorile curcubeului, in ordine?
Data'q: Care sunt culorile curcubeului, in ordine?

Fantasee: Care este primul cuvant de trei litere care-ti vine acum in minte? smile.gif
Alysoft2003: Din cati metri ajungi in piscina? laugh.gif
Titus Herbert: Unde se afla turnul din Pisa? tongue.gif

Fantasee
QUOTE (Dea @ 3 Jul 2006, 07:56 PM)
Fantasee: Care este primul cuvant de trei litere care-ti vine acum in minte? smile.gif

Dor. Fiindca, in nemarginirea lui, el cunoaste toate tainele povestilor, toate spiralele sufletului brodat cu tandrete. mwah1.gif
alysoft2003
QUOTE (Dea @ 3 Jul 2006, 07:56 PM)
Alysoft2003: Din cati metri ajungi in piscina?  laugh.gif

Din cati metri ajung la piscina? Apoi sa iti povestesc (cu aprox) . Ma ridic din pat, privind pe fereastra ziua minunata care ma asteapta.Ma duc pana in bucatarie (5m) imi fac o cafea, ma intorc in dormitor (5m) sug cafeaua.Sifonierul ma intampina cu toti cei 4/3 metri ai sai. Ma imbrac. Ies pe usa, cobor pana in parcare , ma sui in masina (masinuta mea mica si draguta, pupa tata rotitele ei, si parbrizul ei si volanasul ei de frumusete unica ce e laugh.gif) asta inseamna inca alti 20 de metri. De aici pana la piscina nu ar fi decat vreo 4-5 kilometri.
In schimb, daca fac referinta la piscina lu' vecinu', chiar acum ma uit cu patima in privire la ea. Albastrul ce ii poleieste interiorul, se reflecta prin apa cristalina si rece, facand-o de-a dreptul irezistibila. Bordurica alba, imbietoare, imi starneste fantezii ce ma uluiesc insumi pe mine. Da. Este ea, piscina lui vecinu' si se afla la numai 8 metri de mine, ne desparte un gard, dar nu se va termina asa. Nu. NUUUUU. Destinele noastre se vor uni intru eternitate. Nimeni nu trebuie sa se interpuna intre mine si iubita mea...piscina. Nu piscina, ci PISCINA. Al tau pe veci, mon amour, vreau sa ma las imbratisat de apele tare unduitoare, sa iti simt raceala nefiintei, iar tu sa imi potolesti fierbinteala ce ma cuprinde, numai tu esti unica ce ai putea ostoi pardalniciile ce ma mistuie.

rofl.gif va rog sa nu chemati inca salvarea laugh.gif
Dea
wow rofl.gif am atins un punct sensibil cu intrebarea, pare-se biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.