Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
mdA!
Kitty, daca nu se inscrie nimeni.. tradez eu echipa 1 si ma alatur tie.
dar numai daca nu se inscrie nimeni altcineva.. mwah1.gif

deci.. deocamdata sunt secretoasa. daca nu vine altcineva langa kitty, ma fac curioasa pentru o runda.
Data'q
eu tot la 1 vreau....mai incolo o sa vreau si la 2.....dar mai incolo....nu acum....

se poate tot la 1?se supara careva?...unsure.gif
calfa
biggrin.gif Deci ... mai exista sau nu un loc liber la echipa 2 ?

Ca la echipa 1 nu as mai intra decat dupa ce trec pe la echipa 2.
mdA!
calfa - deal
treci tu la doi si eu raman la prima mea dragoste.
bun ashe?

data'q - mwah1.gif bun (re)venit. cum sa se supere? cine sa se supere?
n'ai-b'ai
'neata buna smile.gif
felicitari Dea si foto, n-a fost o runda tocmai comoda si totusi ati castigat, ba chiar ati stabilit un nou record

woot_jump.gif
eu vreau tot la echipa 1 deocamdata, mai sint locuri? smile.gif
Dea
oki.. pai dupa calculele mele lucrurile stau cam asa:

echipa 1: foto, dea, alexa, data'q, n'ai-b'ai
echipa 2: kitty si calfa


(hah.. era sa zic.. ce de amatori.. dar tac, sa nu se inteleaga gresit biggrin.gif)
mdA!
iar eu era sa zic ca iti dam o lectie runda asta .. da' dupa aia am vazut ca esti cu mine pe baricada. tongue.gif

Ce ziceti, mai lasam urnele deschise pan' diseara si maine ne-apucam de treaba?!

(desi, cred ca PM-urile pot sa curga... )
Dea
@alexa.. hahhaah biggrin.gif


eh.. deci PM-urile sunt baza smile.gif

oki. pai sa trecem la actiune.. iar maine poate trimitem si catre mihai rugamintea
Kitty
Eu si calfa asteptam...sa nu uitati sa dati semnalul cand terminati ce aveti de inceput tongue.gif
mdA!
aPsolut, pisicutza!
mdA!
Doamnelor si domnilor, sa inceapa jocul!

mwah1.gif
foto
Aaaa, echipa 2, receptie...

Voi ar trebui sa puneti intrebari si noi ar trebui sa nu raspundem... rofl.gif

Roger.
calfa
Pai, daca asta e un joc mai mult al jucatorilor decat al regulilor, iar reguli nu avem prea multe de respectat, sa ne concentram asupra jucatorilor. cool.gif

foto: cand si de ce ti-ai ales acest nick ? cool.gif
dea: joci mai mult pentru placerea jocului, sau ca sa castigi ? smile.gif
alexa: cum iti explici ca suntem tot la runda a doua ? unsure.gif
data'q: de ce joci jocul cu imagini ? biggrin.gif
n'ai-b'ai: de ce ai tratat asa definitia afisului ? laugh.gif

smile.gif
foto
QUOTE

foto: cand si de ce ti-ai ales acest nick ?


Cand am pus prima oara piciorul jos (nu m-am lamurit daca ala era un pas mare sau mic, istoria o sa ma judece), flori erau la picioarele mele, televiziunile toate se ingramadeau in jurul meu. Eram emotionat, ce mai, era prima oara...
Mi-am adus aminte ca acasa ma asteptau cu totii, infrigurati (deh, la minus 40 de miligrade e si greu sa te incalzesti altfel, poate doar alcoolul de mirodenie sa reuseasca ceva in acelasi sens), asa ca am spus sa surprind ceea ce ochii-mi impresionati nu reuseau sa cuprinda (deh, mama natura ar trebui sa ne inzestreze cu ceva back-upuri pentru toate frecventele, la infrarosu stau mai prost), asa ca prima chestie pe care am pus mana a fost aparatul foto.

Si foto mi-a ramas numele... (am si o poza in care sunt alaturi de presedintele USA, venit sa ma intampine, vrea cineva sa o vada? Nu?)
Ba un ziar romanesc m-a poreclit "fofo", dar nu vreau sa amintesc episodul asta... (chit ca toti redactorii de acolo acum au fost transformati in furnici...) 5.gif
Dea
QUOTE (calfa @ 24 Feb 2006, 11:21 AM)
dea: joci mai mult pentru placerea jocului, sau ca sa castigi ? smile.gif

Stiam ca ai sa ma intrebi asta.

Imi place (la nebunie) jocul. Si nu este doar un joc.. planul meu (diabolic) depaseste cadrul acestui joc, mergand atat de departe in viitor incat nici nu banuiti voi..
ah.. VOI.. voi sunteti doar pionii pe care-i folosesc pentru a-mi atinge scopul maret. Joc din placerea politicii si intotdeauna castig. Numeroase generatii mi s-au supus in decursul deceniilor, nu am pierdut nici un joc si nici acum nu o voi face. Nu-mi pot permite sa pierd tocmai acum, cand sunt atat de aproape de scopul final.. iar daca voi pierde, si aceasta va fi tot parte din planul meu.



Data'q
QUOTE
data'q: de ce joci jocul cu imagini ?


De ce? Simplu: cauza si efect...Scop: observarea naturii umane supusa la stimuli literali, vizuali...
Voi ati numi asa ceva curiozitate...Nu sunt capabil de sentimente, deci o numesc cercetare...Incerc intotdeauna sa dau cuvinte cat mai greu (pt voi...) de exprimat in imagini...Impresionant pana unde poate duce imaginatia unor creiere ce sunt folosite maxim 10%....Toate acestea fiind extrem de "captivante" pt mine...

Este si mai interesant ocazionalul dialog printre imagini...La fel: interesant cum pot oamenii sa iasa din tiparul regulilor unui joc deja atractiv ca sa-l faca si mai placut...Pt ei...

Alt scop: toate acele poze creaza o altfel de imaginii a acestei lumi...Si mai interesante cele facute alb-negru...mult mai "subtile"...Da...Cred ca asa le-ati descrie voi...
calfa
rofl.gif S-ar putea sa va intreb de pe ce planete veniti, fiecare dintre voi, dar las asta pe mai tarziu, deocamdata astept si restul raspunsurilor. De fapt, s-ar putea sa nu va intreb deloc asa ceva, doar nu vreau sa se termine si runda asta. laugh.gif
mdA!
QUOTE (calfa @ 24 Feb 2006, 11:21 AM)
alexa: cum iti explici ca suntem tot la runda a doua ? unsure.gif

pai mie mi se pare normal. este .. un fel de etapa a etapei. va veni si ziua in care vom depasi runda doi, ca sa mergem mai departe. sa evoluam. vorba aceea, al stadiu, atat al conventiei cat si al sapaturilor pe care voi le faceti pentru a ne afla secretul. bine pazit. bine ascuns in spatele unor raspunsuri pe cat de adevarate pe atat de stranii pentru voi. exista la voi o vorba, ca adevarul se spune in gluma sau la betie. o alta varianta ar fi ca se spune in joaca.
prea lung raspunsul. imi inchid palmele si ma las intr-o adormire profunda. ne revedem la urmatoarele voastre curiozitati.
n'ai-b'ai
QUOTE

n'ai-b'ai: de ce ai tratat asa definitia afisului ?


pai nu stiu cum e la alte rase de fiinte cuvantatoare, (vad ca mai nou e plina lumea de ele unsure.gif ) dar noua, oamenilor, universul ne-a rezervat o dimensiune speciala, zisa si poetica. si fiecare mai da cateodata o raita pe-acolo, sa-si calmeze nevrozele. smile.gif

p.s. acuma am raspuns scurt, sper sa apreciati efortul, ca nici nu stiti ce greu mi-a fost sa rezist tentatiei de a ma razbuna pe sutele de pagini pe care a trebuit sa le puric de n-spe ori etapele trecute, cand am fost in echipa 2. dar intrebati-ma numai data viitoare ce-am vrut sa spun in acele 17 silabe si-o sa vedeti ce poveste interesanta pot nascoci cale de 17 la puterea a doua pagini scrise marunt, si asta inca respectand si conventia rolleyes.gif

p.s.' na ca am si editat mesajul, da numai asa, sa va ppun4 pe ganduri tongue.gif
Kitty
foto: care este prima planeta de la soare?
data'q: care este a doua planeta de la soare?
n'ai b'ai: care este a patra planeta de la soare?
alexa: care este a sasea planeta de la soare?
dea: care este culoarea mea preferata?
Data'q
QUOTE
data'q: care este a doua planeta de la soare?


Venus.Planeta Venus este a doua de la Soare, ordinea incepand de la acesta.

Stiu ca va plac asemanarile: Venus are aproximativ aceasi masa, densitate si volum ca si Pamantul...In schimb temperatura la suprafata este de 460° C (900° F), ploua cu acud sufuric, iar suprafata planetei este plina de platouri vulcanice...Acesti vulcani sunt inca activi, majoritatea din ei. La fel ca si Mercur, Venus nu are sateliti......

Puteti sa-mi detaliati semnificatia "plictiselii" ? Nu asta am facut? Foarte interesanta traire, intalnita foarte des la fiintele umane...Fata de alte rase se pare ca oamenii se plictisesc cel mai repede...
foto
QUOTE (Kitty @ 25 Feb 2006, 02:03 PM)
foto: care este prima planeta de la soare?

Hm...
E foarte greu de raspuns la asa ceva...

In primul rand, soarele ar putea avea ceva paraziti. Caci "soarele si luna / i-au tinut cununa", de unde deduc eu ca soarele era nashul mare; prima planeta de la nashul mare ar putea fi paduchii pe care ii poarta, eu stiu, ca acarieni nu mai are sigur.
Revista Sana a scris un articol numit "Sarutata de soare". Deci, planeta cea mai apropiata de soare e logodnica soarelui. S-ar putea sa nu mai aibe sprancene.
Ieri, in troleibuz, unu' zicea ceva de "soarele masii". Mama soarelui crezi ca i-ar da voie vreunei planete sa fie prima, atunci?
Ce stiu sigur este ca nu e bine sa fii aproape de soare. Niscaiva prea mult soare imbatraneste pielea, strica tenul. Si, mai nou, prima planeta de la soare va fi o italianca. Asta pentru ca: "Suedezele ne lasa cu ochii in soare. Litoralul romanesc va fi evitat de turistii scandinavi in acest an din cauza problemelor privind virusul gripei aviare".
Dea
QUOTE (Kitty @ 25 Feb 2006, 02:03 PM)
dea: care este culoarea mea preferata?

n-as vrea sa-mi folosesc puterile pe care cu totii banuiti ca le am, doar pentru a raspunde la o intrebare atat de simpla.. nu-ti irosi intrebarile.. iti pot dezvalui taine mult mai adanci.. trebuie doar sa pui intrebarea corecta..
culoarea.. din punctul meu de vedere doar trei culori conteaza (daca intr-adevar acestea se pot numi culori): albastru, alb si negru. iti sugerez sa-ti placa albastrul. albastrul pur. aristocratic. otravitor. transparent. lasa-te inundata de albastru si-ti voi asterne lumea la picioare..

ps. sunt atatea planete pe care le numim "soare"..
n'ai-b'ai
QUOTE
n'ai b'ai: care este a patra planeta de la soare?


a patra e Marte, bineinteles smile.gif
voi stiati ca Nasa a trimis acum doi ani cateva rovere pe Marte ca sa exploreze planeta? sa vedeti ce chestie, ele functioneaza si astazi. pana acum masinariile astea au transmis pe pamant cateva sute de mii de fotografii pe care oamenii de stiinta le studiaza cu incapatanare incercand sa dea de urma apei. ca cica unde nu-i apa nu poate exista viata. de parca ce, daca pe pamant viata s-a putut dezvolta numai in prezenta apei musai sa fie la fel si pe alte planete? oricum, eu is convinsa ca extraterestrii exista, dar nu se arata pentru ca le e frica de noi. ca noi mancam tot ce misca. cred ca sintem singura rasa care n-a trecut inca la alimentatia cu energie pura.
hm, oare extraterestrii au oameni de stiinta? ca la noi e o regula prinsa in cuie inca din vremea in care ne igienizam cavitatea bucala cu manichiura de la picioare, ca unde-s minim doua persoane la un loc musai unul sa fie om de stiinta si celalalt macar presedinte de asociatie de locatari. sa dovedeasca cineva ca nu-i asa smile.gif

edit: apropo, stiu o poveste cu martieni, vreti sa v-o spun? e foarte frumoasa si n-are decat 2 pagini smile.gif
mdA!
QUOTE (Kitty @ 25 Feb 2006, 02:03 PM)
alexa: care este a sasea planeta de la soare?

Inca din stadiul incipient al formei noastre de vietuire stim - si stiu ca si voi ati aflat asta.. e adevarat, ceva mai tarziu - ca pentru a face orice apreciere cu privire la forma, marimea, culoarea, distanta, pozitia... etc, asa numitele caracteristici fizice ale unui obiect, trebuie sa luam intai si intai in considerare sistemul de referinta. SR-ul dragilor! SR-ul ne-comun este motivul celor mai multe dintre lacunele de comunicare dintre doua entitati.
in concluzie, care este a sasea planeta de la care soare?

PS imi cer scuze pentru raspunsul intarziat, chiar nu sta in caracteristicile mele, insa a trebuit sa imi folosesc toate energiile pentru a transmite o suma intreaga de mesaje diversilor colaboratori.
ne revedem. ma rog, eu va vad, voi doar ma cititi. spoton.gif
calfa
alexa: Cum iti explici arta ?
Dea: Unde ar putea fi iubirea ?
n'ai-b'ai: Cate povesti ai scris ?
Data'q: Ce ziare iti place sa citesti ?
foto: Care e mesajul sectiunii de aur ?
aburelius
calfa...
biggrin.gif
foto
QUOTE
foto: Care e mesajul sectiunii de aur ?

Da, asa a zis si Eufoniu cel Intelept (i se spunea asa pentru ca avea patru capete): ca matematica e de origine divina, aranjezi segmentele si, pac, la asta s-a gandit insusi creatorul vostru...
Pai creatorul era mic, negru si respira greu, iti spun eu adevarul.
Si se gandea ca e trist si singur si abandonat in curte sa se joace cu genele, sa le amestece, pana i-au iesit proportiile astea caraghioase cu capul deasupra pieptului si cu membrele balanganindu-se in toate directiile.
Nici lui nu ii placea, sa stii, caci taica-sau fusese mare, rosu si respira prin piele.
Da' pentru ca nu avea altceva la dispozitie decat apa, trasnete si nitica magma, a iesit ce a iesit...
Acum ii pare rau si e in iad, caci nu apartinea tuturor religiilor (n-avea cum, s-au gasit unii la voi care sa creada ca zeul suprem e Oscar si Sfantul spirit se numeste Spielberg)
innocent.gif
aburelius
sunt pe jos de rās...
vezi c-ai uitat sa citezi īntrebarea
foto
QUOTE (aburelius @ 1 Mar 2006, 06:20 PM)
sunt pe jos de rās...
vezi c-ai uitat sa citezi īntrebarea

thumb_yello.gif thank you, am si citat intrebarea
Data'q
QUOTE
Data'q: Ce ziare iti place sa citesti ?


Ce ziare imi plac? As vrea sa-mi placa...Dar ma tem ca nu pot sa simt nimic...Cel putin nu placere...De citit le citesc pe toate care le gasesc online, caci nu-mi ia mai mult de jumatate de ora....Atat de mult fiindca internetul seclului 21 se misca atat de incet...
Interesant cum pot sa existe in acelasi timp atatea publicatii care prezinta aceleasi subiecte de discutii...Si mai interesant cand aceste publicatii scriu lucruri contradictorii...Fascinant!...
n'ai-b'ai
QUOTE
n'ai-b'ai: Cate povesti ai scris ?


pai daca bine imi aduc eu aminte, vreo trei. una despre un pitic invizibil care faulteaza in mod repetat timpul impiedicandu-l ostentativ sa recupleze modal realul cu posibilul, alta despre o libelula stresata de exploziile solare si care din cauza asta nu mai poate zbura, devine obeza si sfarseste prin a dezvolta o pasiune nebuna pentru studiul raportului dintre durata in timp a evenimentelor la care e martora si distanta dintre ele si inca una cu niste lighioane, (arici, fluturi, tantari si etc). dar asta nu-i asa interesanta ca animalutele respective nu fac nimic toata ziua, numa' se dau mari.
da de ce intrebi? smile.gif
Dea
QUOTE (calfa @ 1 Mar 2006, 04:01 PM)
Dea: Unde ar putea fi iubirea ?

Iubirea? Iubirea este o forta straveche ce in timpuri indepartate si-a servit bine scopul, dar care in acest prezent nu isi mai are rostul.. acum suntem cu mult deasupra ei, caci acum putem controla si utiliza sentimentele in folosul nostru. Dragostea contamineaza abilitatea noastra de a ne ghida dupa pricipiile rationale, altereaza gandirea obiectiva si trezeste instinctele, impiedicand ratiunea sa se manifeste ca ARUP ATNESE.
Dragostea este cea mai periculoasa slabiciune.. este la fel de periculoasa ca frica sau ca ura si de aceea trebuie inabusita. Doar o clipa de iubire daca ne-am permite, am putea declansa DEZASTRUL.
Daca mai exista iubire, atunci cu siguranta iubirea este dincolo de mine.

Asadar..
exista un singur raspuns la intrebarea ta, iar acest raspuns este urmatorul:
atena l patsa eca ep aetso gard ecizret ni sa enim apud if ra acad.

user posted image
n'ai-b'ai
hello, echipa 2, cum stati, aveti vreo banuiala macar? smile.gif
calfa
Toate la timpul lor. smile.gif Acum, noi intrebam. cool.gif
foto
Intrebati-ma de ce sughit...
hiya.gif
foto
Mi-a trecut, cred ca era ceva in apa...

yikes.gif
mdA!
QUOTE (calfa @ 1 Mar 2006, 04:01 PM)
alexa: Cum iti explici arta ?

Calfa, ai evoluat. felicitari pentru intrebare. iata o abordare interesanta pe care multi o evita. poate tocmai de teama descoperirilor care zac in spatele raspunsului. tu, asadar, nu ma intrebi simplu - ce este? - ci mergi mai departe, pe firul diferentelor noastre si cauti sa vezi oglindirea civilizatiei tale in papiloanele mele.
Bun, Calfa. Arta este explicabila, ca si oricare alt limbaj, prin nevoia de comunicare a umanoidului. Este un fel foare aparte, foarte expresiv (se considera) de a transmite ceea ce limbajul articulat este incapabil sa sugereze. Poate tocmai pentru acest special este ales limbajul numit comun arta pentru a concretiza subiectul unei comunicari.

Astept sa iti vad urmatoarele curiozitati; am asteptari in ceea ce priveste capacitatea ta de a patrunde anume adevaruri.
Kitty
alexa: Crezi in spiritism?
Dea: E adevarat ca ai ochii albastrii?
Data'q: Ai sarit vreodata cu parasuta?
foto: Ai pozat vreodata un fluture in intuneric?
n'ai b'ai: Practici yoga?
calfa: Ii mai lasam sa fiarba? tongue.gif
Data'q
QUOTE
Data'q: Ai sarit vreodata cu parasuta?


Parasuta...Niciodata...Cred ca as vrea...Dar nu am avut nevoie niciodata...Membrana mea exterioara este de 30 de ori mai rezistenta ca pielea umana...Deci rezist si la puternice impacte...cu solul...Apoi cunosc numeroase metode pentru stabilirea echilibrului intr-o cadere libera...Pot cadea cu usurinta in picioare...Si astfel forta impactului ar fi moderata cu 83%...
Nu...Nu am avut nevoie niciodata de o parasuta...Da: ar fi o noua experienta...
foto
QUOTE (Kitty @ 4 Mar 2006, 10:03 PM)
foto: Ai pozat vreodata un fluture in intuneric?

Si eu care asteptam sa ma intrebi de ce sughitam...

Am pozat, bineinteles, faceam un calendar numit "Lepidoptera sexy a anului".
Un model n-a vrut, frate, sa pozeze, neam, chit ca agentia o recomandase ca fiind cea mai cea.
Era modelul lunii Andromedambrie... ar fi fost chiar pe pagina 112 a calendarului, deci pe la inceput.
A zis ca sa se lege fotograful la ochi, sa n-o vaza.
I-am raspuns ca am trecut de mult de stadiul de larva si ca mai vazusem antene ca ale ei in editia calendarului de anul trecut.
Pe urma a propus sa stingem lumina ca sa isi scoata sutienul.
In final, n-a mai aparut deloc. Era si greu sa apara o poza in care lepidoptera se bagase sub patura si citea cu lanterna aprinsa "Tehnici de infrumusetare intre orele 13 si 14. Cum sa ne pregatim pentru imbatranirea de la ora 18. Am intalnit si fluturi care au trait doua zile."

n'ai-b'ai
QUOTE
n'ai b'ai: Practici yoga?


yoga? nu, ca n-am rabdare sa intepenesc cate-o ora pe podea fara nici un gand in minte smile.gif
desi nu m-a prea pasionat subiectul (sau poate tocmai din cauza asta), imi inchipui yoga ca pe incercarea spiritului de a se elibera de incatusarea legaturilor trupesti, cam la fel cum un corp fizic incearca sa scape din atractia gravitationala a pamantului cautand sa atinga ceea ce se numeste viteza de evadare. da mie mi-e frica de ... gaurile negre, asa ca prefer sa las constiinta aia universala sau ce-o fi sa vina ea spre mine cand ma va simti pregatita. da nu-i graba ca doar nu plecam nici una din noi nicaieri rolleyes.gif

p.s. acum ca v-ati dat deja seama care-i conventia, pot sa va sugerez sa fiti atenti la meridian, formularea e totul wink.gif
Dea
QUOTE (Kitty @ 4 Mar 2006, 10:03 PM)
Dea: E adevarat ca ai ochii albastrii?

ochii? ohmy.gif ochii mei? a! da.. e adevarat.
in other words: 10 - red, 10 - green, 147 - blue. rolleyes.gif



foto
yawn.gif

Eu intru in hibernare cat de curand... Mai aveti intrebari?
mdA!
QUOTE (Kitty @ 4 Mar 2006, 10:03 PM)
alexa: Crezi in spiritism?

laugh.gif Kitty, esti tare simpatica. hai sa vedem.. deci, din punctul vostru de vedere, spiritismul este o forma de comunicare cu "spiritele" (pe Thaddeus, ce simpatic suna!) celor morti. pai kittishor draga, rofl.gif eu nu am cum sa cred in "spiritismul" asta al vostru, fiindca eu stiu ca aceasta asa-zisa comunicare nu este posibila. in nanosecunda in care un organism inceteaza sa functioneze complet, functiile sale vitale se opresc. apoi, mediul isi urmeaza cursul, consumand resturile organismului si sustinand vital un altul. e atat de simplu!
te superi daca povestesc despre intrebarea asta? o sa ne distram teribil la adunarea de la momentul 50. rofl.gif
calfa
alexa: Ce zici de incalzirea globala ?
Dea: Cat de des zambesti ?
n'ai-b'ai: Unde ai petrecut Revelionul ?
Data'q: Ce mananci de obicei dimineata ?
foto: Cum scapi de un sughit ?
Kitty: Cat timp ei raspund asa de frumos, merita sa ne oprim ? biggrin.gif
n'ai-b'ai
QUOTE
n'ai-b'ai: Unde ai petrecut Revelionul ?


anul acesta, de Revelion
am petrecut intr-un donjon
cantand duios la xilofon
de dragul lui Piramidon
micutul meu dragon nipon,
cel mai placut companion
am ras, cantat, jucat trombon
ne-am imbatat cu anason
si am valsat pe charleston

glumesc, Revelionul l-am petrecut acasa, cu prietenii nostrii si ne-am distrat ca toti oamenii, dupa obiceiul locului smile.gif
Data'q
QUOTE
Data'q: Ce mananci de obicei dimineata ?


Eu nu mananc...Eu nu dorm...blink.gif Bateria mea se reincarca prin miscarile mele locomotorii si astfel sunt activ intotdeauna...

Stiu ca voi oamenii aveti nevoie de macar 6 ore de somn din 24, de prefeat 8 pentru o mai buna functionare, deci in acele ore incerc sa ma misc in liniste...Iar daca as fi invitat la masa nu as refuza deoarece ar fi nepoliticos conform Codului bunelor maniere art. 137. aliniatul 1; as manca, as mesteca, de dragul gustului (cat de variat poate fi!...) si de dragul unei noi ocazii de a studia oamenii intr-un mediu atat de comun si necesar lor...

Stiti ca ar trebui sa mestecati de 40 de ori o inghititura ca sa nu aveti probleme stomacale?...Impresionant cat de repede pot manca unii din dumneavoastra, si cat de incet altii, chiar fara cele 40 de mestecaturi...
Kitty
QUOTE (alexa @ 8 Mar 2006, 02:29 PM)
eu nu am cum sa cred in "spiritismul" asta al vostru, fiindca eu stiu ca aceasta asa-zisa comunicare nu este posibila.

Ma gandeam ca ghost ar putea fi un exemplu ca si tu crezi wink.gif Iti dai seama cum arata o fantoma calare pe o albinutza? laugh.gif
foto
QUOTE (calfa @ 9 Mar 2006, 09:35 AM)

foto: Cum scapi de un sughit ?

In mod indiscutabil, schimband berea.
Cu oricealtceva si fara umbreluta.
Lichiorul de mrune, suc de viersici, hapa proaspata de Glaj.

Anul trecut am reusit sa scap de el (de sughit) doar cand s-a uitat urat la mine un hotz de credite, dar nu ii ai pe astia tot timpul la dispozitie, cand te apuca, nu?
Inutil sa mai mentionez ca toate creditele castigate de trei ani incoace hai-hui, i-au fost donate benevol, ca multumire, acelui scapator de sughite balaoaches si cu freza de la sprancene in sus...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.