Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
Titus Herbert
QUOTE (Data'q @ 26 Oct 2006, 08:10 PM)

Titus Herbert....Inchide ochii si intinde mainile... Ce-ai vrea sa atingi? Primul lucru care-ti vine-n minte... tongue.gif

Eu...am avut niste carti, le-am citit pe toate, le-am ascuns. Imi mai iau cu mine cand plec, sa nu fiu singur. Da stii care e treaba? Nu sunt asa bune. Ca te fac sa visezi, ce rost are sa visezi cand in fata ta nu e nimic? Dar e frumos. Sa imi inchipui ca e. Am inchis ochii. Na. Daca se uita lumea la mine? Uite-l si p-asta a luat-o razna. Inca unul. Pai ce stiti voi ba? Habar n-aveti. Am atins ... Na ca am deschis ochii prea devreme. Am uitat.
alysoft2003
QUOTE (foto @ 31 Oct 2006, 12:37 PM)
Bai, esti nebun, tu fusesi si la nevasta-mea...ca aseara imi zise ca o doare capu' si sa dorm in paie, daca vreau...
Stai ca te alerg eu imediat...
roflmao.gif

Apai Ionele, daca a ta e casa ceea din fundatura ulitei, cu gardul vopsit verde si peretii gri, iar de nevasta-ta are chilotei gospodaresti si o alunita mica si neagra la subtioara piciorului stang , apai sa stii ca eu nici nu o cunosc. rofl.gif
Sunt mai curat ca un crin rofl.gif
mdA!

Jur Ionele, Aliutza e un angel. curat ca un crin si el si izmenele lui, pe care le-am carpit io saptamana trecuta, ca le agatase in ciulini cand furam la cosit.
foto
QUOTE (alysoft2003 @ 31 Oct 2006, 05:38 PM)
QUOTE (foto @ 31 Oct 2006, 12:37 PM)
Bai, esti nebun, tu fusesi si la nevasta-mea...ca aseara imi zise ca o doare capu' si sa dorm in paie, daca vreau...
Stai ca te alerg eu imediat...
roflmao.gif

Apai Ionele, daca a ta e casa ceea din fundatura ulitei, cu gardul vopsit verde si peretii gri, iar de nevasta-ta are chilotei gospodaresti si o alunita mica si neagra la subtioara piciorului stang , apai sa stii ca eu nici nu o cunosc. rofl.gif
Sunt mai curat ca un crin rofl.gif

unsure.gif Mai, ce emotii mi-ai dat...
Noroc ca io stau in centru... In fundatura sta var-miu Pamfile, sa vezi ce negru se face... aia cu subtioara piciorului stang e adevarata...
Oops blink.gif
Hai la birt sa iti fac o cinste. drunk.gif
foto
QUOTE (mdA! @ 31 Oct 2006, 05:42 PM)
Jur Ionele, Aliutza e un angel. curat ca un crin si el si izmenele lui, pe care le-am carpit io saptamana trecuta, ca le agatase in ciulini cand furam la cosit.

Las' ca stiu eu ce crin este... curat-murdar, nene.... era sa ne lase cu onoarea nereperata...
laugh.gif

Matale mai bine treci ca te asteapta popa, asa mi-a transmis, la o spovedanie tainica, de seara...
Titus Herbert
plec doua zile si uite ce gasesc wacko.gif
foto
Pfuiii, facuram petrecere in cinstea domnului Data
(din public se sopteste: "Data'q")
Facuram paranghelie pentru domnul Data'chiu, care ne-a pus intrebari interesante despre viata noastra de zi cu zi...
yay.gif
Ali, zi-i baiatului sa-ti aduca un Ciucas si ... un Expreso pentru mine, dezalcoolizat, Hai noroc! drunk.gif
alysoft2003
Mai bade Foto, apai la birt eu viu, numa ca trebeste sa termin in mare graba, ca ma asteapta o alunita mica si jucausa, ca cica-i moltaul de barat'su' plecat la sapa la sora-sa in Moldova, si tare se simte singurita si neconsolata. Apai no-i vrea sa faca rac la pantece saraca fata...de dor ... Numai sa-ti tii bine gura, mai Ionele, ca daca ma afla mdA! nu mai imi carpeste pardalnica izmenele si o sa raman de rasu' mandrelor laugh.gif

Ospatar, ada un Ciucas pt baiatu, pt nea Foto un espreso d'alde d'ala bunu' wink.gif stii tu de care. Si pt mine un gin tonic fara alcool. Dar nu uita sa pui apa tonica si lamaie tura asta.
Mai, dar fomeile astea pe unde or fi de nu le vazuram pana acum?? tongue.gif
mdA!
nu vazusi? nu vazusi? vezi tu pe dracu, cand te-oi prinde-n prispa, cu ochii lacrimati si jelindu-te ca numa' io, ca ai fost prost cand ti-a zis tact'o s-o iei pe crucisa aia, c-are casa mare si ograda plina..
vii tu aliutza si nu ti-oi pune io strachina de fasui fiert direct in izmenele tale ca crinu, ca Gogu meu, cum o fi el, da nu umba dupa alitili prin targuri pe un' s-o duce. si cand vine acasa, striga din poarta, nu vine ca tataru-n sopron, sa vaza unde-i muierea..

auziti, da' noi vorbim acia numa-ntre noi? era niste curiosi de vroiau sa le zicem noi una si alta, unde-s, ca le zic io acu vreo doua, ca io vreau sa te intrebe pe tine, unde fusasi tu decuseara, ca la mine n-ajunsasi...
Kitty
Pana raspunde tikky iata si intrebarile mele:

mdA! -> Cum iti place cafeau?

Alysoft2003 -> ce faci de obicei intre orele 16-18?

tikky -> ti-ai pus vreodata parul pe bigudiuri?

Dea -> cine-i Ionel si Marin?

foto -> Cand ai dat ultima oara la sapa?

Titus Herbert -> care-i ultima carte citita??
mdA!
QUOTE
mdA! -> Cum iti place cafeau?

hmm.gif

multa.

si fierbinte, sa inmoi stiu io ce izmene intr-insa.

ti-as mai zice, da ma duc, ca zise neica ca vine.
alysoft2003
QUOTE (Kitty @ 31 Oct 2006, 08:31 PM)
Alysoft2003 -> ce faci de obicei intre orele 16-18?




Apai...domnita, dificila intrebare imi pusesi si matale. Azi, intre 16 si 18 parca eram in vizita de curtoazie la lelita aia din centru, aia de barba'su e var cu Pamfile de sta in fundatura devil.gif . Ieri ma gaseam la Marioara lu' Vasile a lu' Dulgheana. Naroada imi zisese ca-i barba'su plecat cu caruta sa cumpere lemne in satu' vecin, numa' ca nataraul cred ca se prinsese care era miscarea cu soata lui si se intorsese mai devreme acasa. Adusese cu el si o ghioaga de toata frumusetea, lunga si groasa, iara la un capat o ghintuise cu niste cuie groase ca pe dest', ce mai , vroia sa-mi curme zilele. Norocul lui ca am fugit, ca nu stiu ce ii faceam daca punem mana pe el. tongue.gif Maine cred ca o sa-mi oblojesc ranile, arsurile ce-o sa mi le faca mandra mea mdA!, ca vazui ca m-a amenintat ca imi tipa fasole in izmene. Izmenele mele cele noi, albe si curate ca un crin. Izmene primite in dar de ziua mea de la Florica a Ioanitoaiei, aia de sta in deal, langa cimitir. Iar cand o sa trebuiasca sa ii dau iexplicatii...sa te tii. De la fasole pot sa ii spun ca ma cacai pe mine, dar daca ma afuriseste patimasa aia de mdA! cu cafea? Pe unde mai scot eu camesa? Hai ca va las, ma duc sa-mi spal obielele si sa rânesc o târa in cocineata porcului.
foto
QUOTE (Kitty @ 31 Oct 2006, 08:31 PM)


foto -> Cand ai dat ultima oara la sapa?

Titus Herbert -> care-i ultima carte citita??

Bre, io-s mai intelectual de felul meu, il cunosc si pe Vadim, ca fuse in vizita pe la noi, am citit impreuna alea 10.000 de carti pe care zice dansul ca le-a citit, pe cuvant de onoare, sa ma trazneasca daca nu-i asa, ne-am tocit coatele amandoi... asa ca preferam sa fac schimb de intrebare cu TH...
Nu se poate?
Frusino, adu gazeta aia sa citim aicisale in curte, la lumina lunii, despre cand am dat eu la sapa ultima oara...
Da la pagina... "Aflam de la Politie, rubrica de sergent Tuzgureanu":
"Aseara, mai pe la chindie, numitul Ilie Ionel, aflat sub influenta bauturilor alcoolice consumate continuu in ultimile 48 de ore cu ajutorul palniei proprii din dotare, se intorcea spre domiciliul propriu si indivizibil, cantand cat il tineau rarunchii:
"Singur, mereu
Ai curajul sa crezi in tine
Poate de lumina se ascunde
Singur, stingher
Totul pare absurd si la fel"
(Nota mea, sergent: sunem in curs de identificare a autorului acestor versuri insipide)
Cum traiectoria susnumitului era oscilocosinusiodala, adica din santul din dreapta in santul din stanga cu perioada pi/4, l-am interpelat cu urmatoarele cuvinte:
-Cetatene, care-s primele zece zecimale ale numarului pi si cum se justifica folosirea lor in teoria curbei Cauchy? (incercand astfel sa identific gradul de alcoolemie al subiectului)
Cetateanu Ilie, ignorandu-mi intrebarea cu nesimtire, purcese sa o ia la goana spre mine cu velocitate variabila datorata faptului ca se impiedica de bracinari, murmurand cuvinte precum "pe ei, pe ei, pe mama lor", "Hai Real Madrid", "Jos Varujan Vosganian" si alte susuri si josuri, ca nu le-am putut retine pe toate, din cauza emotiei si a caldurii subite pe care o simteam in pantaloni.
Am remarcat insa ca posibilul infractor era inarmat cu o sapa pe care o rotea amenintator deasupra capului, rezultand astfel o combinatie pe care am considerat-o periculoasa (alaturarea intre lozincile pro Gigi si arma din dotare), asa ca am procedat la arestarea individului pentru 24 de ore sub acuzatia de sapa ruginita, ofensa adusa mediului inconjurator si conspiratie in favoarea incalzirii globale.
Incheiat proces verbal, azi, orele 10:35 trecute fix."


PS. Edit: Si sa nu uit, la ora 16 tre' sa fiu in sura, cred ca o sa folosesc din nou sapa aia pe cocoasa lui Aliuta, tot din curtoazie... jamie.gif
Data'q
Încă aşteptăm răspunsuri... dry.gif
Titus Herbert
QUOTE (kitty)
foto -> Cand ai dat ultima oara la sapa? <-> Titus Herbert -> care-i ultima carte citita??



Pe mine sa ma scuzati ca am fost ocupata cu valul. Mama mi-a zis ca nu trebuie sa dau la sapa ca ma dor manusitele. Dar mai am putin si termin. O sa fie cel mai frumos val din cate au vazut ochii lumii. Pe mijloc am pus fir lucitor, atat de frumos ca nu iti vine sa te mai uiti la altceva. Am citit deunazi, gazeta. Nu stiu toate cuvintele bine, da’ nea’ foto mi-a zis ca in curand o sa citesc din carti adevarate, serios ca asa a zis. Puteti sa-l intrebati. Mie nu-mi place sa dau la sapa ca pe camp tare arde soarele si mi se inrosesc manusitele si gatul. Valul e asa frumos...Mai mult imi place sa stau colea pe trepte si sa cant...
“Ce-i pasa raului ca trece
Si duce singur apa rece
Luna picura in noapte
Ale iubitului meu soapte....”
tikky
QUOTE (Data'q @ 26 Oct 2006, 10:10 PM)


tikky:..............Ia o pensula si deseneazati cartieul... Cum ar arata?

amu', eu si desenu' cam greu. dar ce-mi amintesc cand mergeam la scoala si tovarasa invatatoare ne dadea pensule sa desenam ce ne trecea prin cap. ce vremuri domle, ce vremuri, frumoase vremuri wub.gif . pe vremea ceea nu stiam noi ce-i ala cartieru, campia iera cartieru nostru. Amu', azi, cu trei linii si cateva pete verzi, rosii si mai ales gri gata ai creat cartieru asta pe care imi ceri matale sa-l desenez.
tikky
QUOTE (Kitty @ 31 Oct 2006, 10:31 PM)
tikky -> ti-ai pus vreodata parul pe bigudiuri?


Donsora Kitty, ma faceti sa rosesc sorry.gif Exercitiul functiunii imi interzice asemenea fapte, nu se poate. Ce-ar zice domn primar? nu, nu, nu sunt de acord. sleep.gif
Data'q
Până ce răspunde şi Dea la întrebarea a doua:

Alysoft2003......Ce dată avea ultima gazetă din care ai citit?
Dea.................Câte picioare are scaunul tău preferat?
foto.................Ce ai cântat ultima dată?
mdA!...............La ce oră te trezeşti dimineaţa?
tikky...............Care-s munţii cei mai apropiaţi de tine?
Titus Herbert....Zi-ne ceva despre părinţii tăi...
alysoft2003
QUOTE (Data'q @ 6 Nov 2006, 09:13 PM)
Alysoft2003......Ce dată avea ultima gazetă din care ai citit?

Pai matale ma intrebi pe mine de gazete? Pai de gazete imi arde mie cand e satu' plin de mandre care mai de care mai pardalnice si mai neostoite? Care cu barbatu' plecat la targ, care cu barbatu' de-i citeste gazeta, care cu barbatu neputincios. Dupa ce ostenesc asa toata ziulica, apai sa te tii, nici izmenele nu mai stau bine pe mine.
Auzi bre, cica ce data avea gazeta. Pai pot sa-ti spun ca am fost la Gherghina a lu' Ghita nu odata ci de sapte ori. Si tot mai vrea nebunateca. Da cand m-oi duce iara la ea, o pun sa-mi spele izmenele, ca sugubata de mdA! s-o tinut de promisiune si mi-a aruncat strachina cu fasui pe mine. Oleuuuu, sa ma fi vazut cum alergam cu bracinarii in vine, si zvac, direct in troaca porcului m-am aruncat cu ...sa ma iertati dumneavoastra...curul, ca sa sting parjolul care imi mistuia podoabele. Daca ramaneam fara? Ar fi jelit cu vorbe jumatate din mandrele satului. Si ce mai faceam eu in timpul liber. Aoleeooo, bine ca imi amintii, ca tebuie sa ma duc in graba la Frusina, ca mai are 5 zile si se marita si sa mai apuc sa o mai iubesc odata. Dar trebuie sa ma duc tiptil, tiptil, ca furii si sa-i deschid portita cu iarba fiarelor, nu de alta, dar ne stiu deja babele si caraie proastele la poarta mai ceva ca clocile lu' tata mare pe cuibar. mwah1.gif


PS : make love, not war rofl.gif laugh.gif tongue.gif
Dea
Dragilor, imi pare rau dar din motive neprevazute sunt nevoita sa ma retrag in mijlocul acestei runde.. Sper ca nu v-am incurcat foarte tare sad.gif


spor la joc in continuare smile.gif
Titus Herbert
QUOTE (Data'q @ 6 Nov 2006, 09:13 PM)

Titus Herbert....Zi-ne ceva despre părinţii tăi...

smile.gif Craciunul asta o sa fie alfel. N-o sa mai miroasa a cozonac, porc afumat, sarmalute, veselie. Pe strada ghetoasa cete de copii galagiosi or sa treaca chiuind si cantand sa uite de frig. Ceva tot va zic...mi drag de ei. Si lor de mine, bag seama.
Cla
QUOTE (Titus Herbert @ 8 Nov 2006, 02:53 PM)
QUOTE (Data'q @ 6 Nov 2006, 09:13 PM)

Titus Herbert....Zi-ne ceva despre părinţii tăi...

smile.gif Craciunul asta o sa fie alfel. N-o sa mai miroasa a cozonac, porc afumat, sarmalute, veselie. Pe strada ghetoasa cete de copii galagiosi or sa treaca chiuind si cantand sa uite de frig. Ceva tot va zic...mi drag de ei. Si lor de mine, bag seama.

Titus, ai ceva pt copii hug.gif
Titus Herbert
Cla hug.gif flowers.gif
Cla
Scuze, fail
Cla
si mie mi-i drag de ei.
Azi am scos-o pe fiica prietenei mele de pe fereastra, de picioare.
Era sa cada afara, pe fereastra... hh.gif
Va dati seama, 3 metri... da, e doar etajul unu, der e destul sa-ti rupi gâtul...
Titus Herbert
Sa-ti traiasca! smile.gif


QUOTE
Azi am scos-o pe fiica prietenei mele de pe fereastra, de picioare.
ohmy.gif Trebuie sa pui un afis cu "acces restrictionat" tongue.gif
Cla
Fain: o sa o restrictionez pe Miri pe unde pot rofl.gif
Cla
QUOTE (Titus Herbert @ 8 Nov 2006, 02:53 PM)
QUOTE (Data'q @ 6 Nov 2006, 09:13 PM)

Titus Herbert....Zi-ne ceva despre părinţii tăi...

smile.gif Craciunul asta o sa fie alfel. N-o sa mai miroasa a cozonac, porc afumat, sarmalute, veselie. Pe strada ghetoasa cete de copii galagiosi or sa treaca chiuind si cantand sa uite de frig. Ceva tot va zic...mi drag de ei. Si lor de mine, bag seama.

Titus, ai ceva pt copii hug.gif
foto
QUOTE (Data'q @ 6 Nov 2006, 09:13 PM)
foto.................Ce ai cântat ultima dată?

"Hainita sta in cui
Afara soare nu-i
Nimic nu-i bun de cand
Ma gandesc la Ghita
Dar Ghita nu-i in sat
Eu m-am interesat
Imi pare ca-i plecat
Dupa granita...
Greu, tare mi-i de greu,
Vreau, da nu stiu ce vreau;
Stiu ca si tu ma placi
Spune, Ghita, ce tu taci?
Ori vina ori ti du
Ori spune da ori nu
Eu te rog nu ma-nerva
Ghita ce-i cu viata ta?"
mdA!
QUOTE (Data'q @ 6 Nov 2006, 09:13 PM)
mdA!...............La ce oră te trezeşti dimineaţa?

zeat dipends. daca-i Ghita.. ma trezesc la matineu, ca pe-ala nu-l tine, ie ca iepurele. Daca-i Sandu al Ioanei din deal, al cu casa de caramida rosie, ma trezesc, imi vine, mai spre amiaz, ca ala sade sa-mi numere stelele intai si dupe-aia.
daca-i Aliutza,manca-i-as ochisorii lui, mai bine nu ma mai culc, ca oricum, pan' se duce se face amiaza, de nu stie tuta un' sa-l cate, si el zice c-a fost de dimineata-n targ.
deci, da. hmm.gif ce ma intrebasi?
tikky
QUOTE (Data'q @ 6 Nov 2006, 11:13 PM)

tikky...............Care-s munţii cei mai apropiaţi de tine?

Carpaţii.... da.... faini munţi... Carpaţii iştia!!!!
Titus Herbert
dry.gif yawn.gif yawn.gif
Kitty
mdA! -> Sti sa mulgi vaca?

Alysoft2003 -> Ce scriitor roman iti place sa citesti?

tikky -> Esti ardeleanca?

foto -> Esti oltean?

Titus Herbert -> Cum se face sapunul de casa?
foto
QUOTE (Kitty @ 15 Nov 2006, 11:57 AM)

foto -> Esti oltean?


Io mi-s o tzara de oltean c-am trecut odata Oltul exact prin comuna Olteni, dar mai curand as zice ca-s calarasean amestecat cu basarabean, ascendent in moldovean.
Dar baci ungurean stiu sigur ca nu-s.
Apoi dumneavoastra, ca aveti mai multa scoala, puteti sa imi spuneti si mie cum vina asta: mama e din pe garla lui Iftimoaie, tata e al treilea fiu al lui Zmarandescu, bunicu' i-a strans mana odata lui Marin Preda, iar bunica s-ar putea sa il fi strans si mai tare pe acelasi scriitor.
Amu' ce importanta mai are, vrei sa bagam gaze sau canalizare mai intai?
Titus Herbert
QUOTE (Kitty @ 15 Nov 2006, 11:57 AM)
Titus Herbert -> Cum se face sapunul de casa?

beeeei asta e conspiratie!!! las' ca am aflat eu cum e cu Uie, hotilor! mellow.gif Vreti sa ne furati secretele din mosi-stramosi, ha! auzi, tocmai eu sa dau reteta SAPUNULUI DE CASA.....
Asta nu se poate! nu, nu, nu, am vazut si la cutie ca zice asa si pe dincolo, ca nu, ca tre sa citim, ca sa sunam, pai ce am eu bani sa dau pe telefoane?, dar e ceva putred si...bai parca am scos soarecele ala...ma rog, ziceam ca de la MINE nu scoti nicio reteta, acum...
secret.gif fie vorba intre noi, hai mai asa...deoparte sa-ti zic ceva, cat dai? hm??
foto
Alio, inceputara insamantarile, sau ce?
Ma uitai in calendar si pana la Targurile Dragaicei mai e ceva...
Vreti sa bat toba mare si sa imi pun esarfa aia tricolora, ca sa raspundeti?
Acus vine Oana Zavoranu pe sa vaza care-i imaginea noastra si voi stati pe dupa uluci?
tongue.gif
tikky
QUOTE (Kitty @ 15 Nov 2006, 01:57 PM)

tikky -> Esti ardeleanca?


nooo.... eu de pe-aicea sunt din mosi stramosi tongue.gif
alysoft2003
QUOTE (Kitty @ 15 Nov 2006, 11:57 AM)
Alysoft2003 -> Ce scriitor roman iti place sa citesti?


Pai imi place cum scrie domnul Eliade, conasul Marin Preda, Standhal, Balzac e cam greoi as aca mai bine iau Playbou-ul sau Hustler-ul. Poate mai vad ceva "pozitii" noi sa le invat pe mandrele mele in timp ce filosofam laugh.gif
foto
Eu saptamana viitoare plec la bai, la Sovata. 44.gif
Sa nu ziceti ca nu va zisei.
Ma asteptam sa mearga mai repejor conventia asta, dar vad ca ne-a apucat zapada.

Titus Herbert
a zburat cam repede entuziasmul de la inceput unsure.gif
tikky
QUOTE (Titus Herbert @ 23 Nov 2006, 04:20 PM)
a zburat cam repede entuziasmul de la inceput unsure.gif

da de undee harhar.gif
Titus Herbert
esti contagioasa? laugh.gif daca da, am sperante tongue.gif
alysoft2003
Alooooo, tovarasi, nu se mai misca nimica-nimicuta???
mdA!
QUOTE (Kitty @ 15 Nov 2006, 11:57 AM)
mdA! -> Sti sa mulgi vaca?

aiii, ai, ai, ce ti-as mai spune io tie cucoana, ca sa iti treaca de intrebari d-astea. pai nu stiu io ca pusesi ochii pe Aliutza, si de-aia ma cauti de stiu una, de stiu alta.
stiu cucoana.
da, acuma, sa spui drept, ca nu mi-e frica, fiindca tot la mine, vine, dragul de el, care is draga si daca stiu si daca nu stiu, si daca fac mamaliga buna, si mai ales cand intind albiturile la soare, de vine si ma cuprinde, ca uit, drace, ptiu, ce ziceam ca mai fac.
ahhh... wub.gif
mdA!
nu ne mai jucaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam?
Titus Herbert
... ... ... ... ...user posted image

user posted image ... user posted image

user posted image. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . user posted image (peste 10 ani)

user posted image - - - - > - - - - > - - - - > user posted image - - - - - - - - - - > - - - - - - - - - - - > - - - - - - - - - - - >user posted image


user posted image
ceva intrebari ? yeahrite.gif
Data'q
Scuzaţi-ne somnolenţa... yawn.gif And the next questions are:

Alysoft2003....În apa cărui râu îţi speli faţa în fiecare dimineaţă?
foto...............Ce faci când te doare măseaua?
mdA!.............Câte pene sunt nevoie pentru a face o pernă?
tikky..............Ştii să fluieri?
Titus Herbert..Cât mai costă pâinea la brutărie zilele astea?

alysoft2003
QUOTE (Data'q @ 5 Dec 2006, 12:57 PM)
Alysoft2003....În apa cărui râu îţi speli faţa în fiecare dimineaţă?

In apa in care isi reflecta chipul mandra mea, sarutai-as gurita ei aia rosie ca o fraga. Si apoi, ce o mai iesi, sa fie bun iesit smile.gif
Titus Herbert
QUOTE (Data'q @ 5 Dec 2006, 12:57 PM)
Titus Herbert..Cât mai costă pâinea la brutărie zilele astea?

Asculta aci la mine, Painea de la brutarie costa bani! rofl.gif D-aia prefer sa o fac pe vatra rofl.gif sigur...
Se ia aluatu' de undeva, cred ca din lighean laugh.gif se framanta in continuare asa:-
-infipt mainile pan'la cot
-ridicat
-pleosc pe masa
-jbuaf-jbuaf
-intins de 3-4 ori pe blat
se repeta procedeul (secret de fabricatie mellow.gif )

buuuuuuuuuuuuuuuuun acum se taie bucatele-bucatele de marimi potrivite si se aseaza pe lopata. Sa nu uitam forma care e de lipie, subtirica asa, la mijloc hh.gif

Se introduce in cuptor dupa gust si se serveste cu sare si faina.
Cred ca şase mii juma e. rofl.gif
foto
QUOTE (Data'q @ 5 Dec 2006, 12:57 PM)

foto...............Ce faci când te doare măseaua?

Cand ma doare maseaua, beau de sting sa-mi fac curaj, pe urma ma duc la doftor, il bat de-l sting si pe-ala, pe urma zic ca nu ma mai doare nimic, plec, ma duc acasa, ma-nvart pana la cantatul cocosilor, apoi ma apuc iar de baut sa imi fac curaj.... ma duc la dintar... ala stie ce-l asteapta, fug dupa el doua-trei ture prin batatura...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.