Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
n'ai-b'ai
QUOTE
n'ai-b'ai: esti indragostita?



pai intotdeauna am zis: cand te plictisesti sau te simti singura cauta ceva de iubit
deci ... smile.gif
mdA!
QUOTE (Dea @ 3 Jun 2006, 11:15 PM)
alexa: esti indragostita?

as minti sa spun ca nu
exagerez sa spun ca da
oare ce simte inima mea?

wub.gif cry.gif
Dea
biggrin.gif
mdA!
Dea, sa inteleg ca pana acum te-am lamurit bustean la capitolul simtzaminte? laugh.gif
Data'q
alexa: Cat de comfortabil poate fi un scaun de stomatolog? unsure.gif
kitty: Cum arata fotoliul perfect pentru un pisic? rolleyes.gif
n'ai-b'ai: Cand ai stat pe cel mai mic scaun pe care ai stat vreodata? hmm.gif
Kitty
QUOTE (Dea @ 3 Jun 2006, 11:15 PM)
Kitty: esti indragostita?

Sunt mai mult decat indragostita. Sunt definitia, daca exista una, iubirii.

Cu toata dragostea mea,
Kitty
hug.gif
Kitty
QUOTE (Data'q @ 5 Jun 2006, 11:06 AM)
kitty: Cum arata fotoliul perfect pentru un pisic? rolleyes.gif

Stiti voi fotoliile acelea in forma de perna MARE si pufoasa care sunt asa moi si confortabile?
Daca as fi pisic as miorlai la stapan pana ar cumapra unul doar pentru mine. evil.gif
Cu drag,
Kitty
jamie.gif
n'ai-b'ai
QUOTE
n'ai-b'ai: Cand ai stat pe cel mai mic scaun pe care ai stat vreodata? 


chiar acum. smile.gif special pentru tine am desenat pe spatele unui dosar cel mai mic si dragalas scaunel posibil. si e ascuns sub perna scaunului de birou deci pot spune cu mana pe inima ca acum stau pe cel mai mic scaunel pe care am stat vreodata.
mdA!
QUOTE (Data'q @ 5 Jun 2006, 11:06 AM)
alexa: Cat de comfortabil poate fi un scaun de stomatolog? unsure.gif

Daca as fi auzit aceasta intrebare cu ceva vreme in urma as fi gandit cu siguranta ca cineva isi bate joc de mine. Douazeci si cinci de ani am trait cu imunitate la xilina.

Cand intaia data a prins anestezia,
Raspund: Exceptional.
thumb_yello.gif
Dea
avem intrebare pentru voi smile.gif .. ne-am tot gandit si...

conventia este cumva ca trebuie sa va incadrati raspunsurile intr-un anumit numar de litere?

Kitty
Ai stat sa le numeri? rofl.gif ar fi fost o idee, dar nu jamie.gif
Dea
daca nu litere.. atunci cuvinte? biggrin.gif

ps. daca e vorba de un numar.. se ocupa word count-ul pentru mine tongue.gif
Data'q
Conventiile de rezerva ale echipei 1:
* Fiecare raspuns incepe cu o propozitie, nu fraza...Sau fiecare raspuns are, in interiorul sau, cel putin o propozitie, nu fraza.
* Membrii echipei 2 nu raspund niciodata exact. Se invart putin "in jurul cozii" si apoi, poate, raspund la intrebarea respectiva...
n'ai-b'ai
caldut Dea, caldut, dar inca n-ati ghicit intreaga conventie smile.gif

Data'q, e adevarat si asta, dar totusi nimic din ce-ai spus pana acum n-are legatura cu conventia tongue.gif
Dea
Kitty: As dori sa-mi spui de ce intr-o dupa-amiaza fierbinte de vara - cand Alice se plictisea sezand impreuna cu sora sa la umbra unui copac si deodata vazuse trecand un iepuras alb (ce se oprise un moment ca apoi sa scoata un ceas din buzunar), si care atunci cand isi daduse seama (privind ceasul) ca se afla in maaare intarziere (motivele ne-au ramas necunoscute), sarise intr-o scorbura de la poalele unui copac (stejar, ca sa fiu mai exacta) - tu nu erai acolo? blink.gif

Alexa: visezi? wub.gif

n'ai-b'ai: Cum arata fotoliul perfect pentru un pisic? tongue.gif
n'ai-b'ai
dragilor, imi pare rau dar cum cele 30 de intrebari s-au epuizat deja, ultimele nu se mai iau in considerare, trebuie sa spuneti conventia smile.gif
Dea
hihihi.. ati incercat voi sa faceti o mica diversiune.. dar nu.. eu le-am numarat si mi-au dat 24 intrebari biggrin.gif

asa ca o sa va rog totusi sa ne raspundeti la ultimile 3 intrebari, apoi ne dam cu parerea tongue.gif

va multumim si.. asteptam cu interes raspunsurile biggrin.gif

semnat
echipa 2
n'ai-b'ai
eu totusi zic ca sint 30. intrebarile comune tuturor membrilor echipei 1 se vor numara de trei ori, din moment ce ati primit trei raspunsuri diferite smile.gif
Dea
ahhh.. ai drepate.. am mai numarat odata si au iesit 30 sad.gif

off.. si pierdem niste raspunsuri asa de interesante... laugh.gif



pai daca nu mai avem dreptul la intrebari, atunci sa va spunem care este conventia, nu? tongue.gif


conventia este: Raspunsurile trebuie sa aiba tot atea cuvinte cate litere are intrebarea
AM GHICIT?


va multumim pentru atentie,

semnat,
ECHIPA 2
mwah1.gif
n'ai-b'ai
pfiu ... am scapat de o intrebare criminala. daca ati stii cum numaram si iar numaram intrebarile cu sufletul la gura, murmurand in gand: da Doamne, fa Doamne sa fie 30... laugh.gif

Data'q
Pacat ca nu am stiut conventia inainte sa fi terminat cele 30 de intrebari...Pacat... devil.gif
n'ai-b'ai
lasa ca ne ramai dator smile.gif

felicitari echipei cu numarul 2, ati fost la inaltime, ca de obicei mwah1.gif
Dea
n'ai-b'ai.. da.. ce-ati scapat biggrin.gif offf..


multumim, multumim.. laugh.gif


ne mai jucam?


echipa1:
echipa2:
Kitty
doamne ce-am scapat eu frusty.gif va dati seama ca la intrebarea mea se facea munca in echipa??? si apoi pt raspuns iar, cred ca dura o luna doar sa fiu sigura ca povestea are exact numarul de cuvinte cate litere tongue.gif
Dea
hahhahah.. da... ai scapat.. de data asta biggrin.gif
Data'q
Deci...

echipa1:Data'q, ...
echipa2:...
Dea
echipa1:Data'q, ...
echipa2:Dea
n'ai-b'ai
echipa1:Data'q, ...
echipa2:Dea, n'ai-b'ai

am obosit tot scriind raspunsuri smile.gif
alysoft2003
echipa1:Data'q, Alysoft2003...
echipa2:Dea, n'ai-b'ai
Dea
flowers.gif

welcome to our club, alysoft biggrin.gif
alysoft2003
Merci pt primire, sper sa fac fatza laugh.gif
mdA!
bun venit alysoft.
eu raman fidela echipei 1.
smile.gif
Titus Herbert
ma bag si eu unde mai e loc biggrin.gif
Dea
echipa1:Data'q, Alysoft2003, alexa, Titus Herbert
echipa2:Dea, n'ai-b'ai


flowers.gif bun venit Titus Herbert biggrin.gif
Titus Herbert
multam fain Dea. Bine v-am gasit. Acum trebuie sa ma lamuresc si cum se joaca.
Dea
daca ai nelamuriri, suntem aici biggrin.gif
24 din 24, la dispozitia ta

Titus Herbert
Adica sa incarc aici cu intrebari si nelamuriri?
Bine! smile.gif
Am inteles ca Echipa 1 discuta pe un forum parolat, nu am parola laugh.gif Si de acolo mai vad eu biggrin.gif
alysoft2003
Cum se mai intampla uneori sa mai ramana fara parola laugh.gif din motive " administrative", am inteles ca acea conventie va fi stabilita de echipa 1 prin PM.
Titus Herbert
Got it! Popcorn rofl.gif Astept sa facem un peme conferinsan.
Data'q
Hai, asezati-va in jurul sa va spun cum sta treaba cu jocul asta...Puteati sa cititi primele mesaje ale acestui topic, dar putine lucruri s-au mai schimbat...

Echipa 1 este cea formata din cei mai multi membrii, de preferat pana in 10...Membrii ei raspund la intrebarile echipei 2, fiind chiar obligati sa raspunda! Cum? E la libera lor alegere atata timp cat respecta conventia.

Aceasta conventie e aleasa si votata in comun acord cu toti membrii echipei 1. De fapt, trebuie doar ca mai mult de jumatate din membrii echipei sa fie de acord tongue.gif...Acum chestia noua: pana nu demult (acum cateva luni) se folosea un forum parolat in care membrii echipei 1 se bateau cap in cap pana ce alegeau o conventie cat mai frumoasa (Frumusetea e in ochii celui care priveste), dar acum folosim PM-urile...Si cum de obicei nu sunt prea multe idei de conventie trebuie ca una sa fie stralucita si va fi aleasa fara nici o problema...

Parola, Titus Herbert, era transmisa de catre Mihai tuturor membrilor echipei 1 dupa ce echipele s-au format...Dar slava PM-urilor, gazda noastra are acum o grija in minus... wink.gif

Echipa 2, formata doar din doi membrii (primii care se inscriu) terbuie sa puna intrebari, maxim 30, fiecarui membru al echipei 1. Intrebarile nu trebuie sa fie diferite neaparat decat de la un set la altul (de intrebari), dar se numara ca si cum ar fi diferite...

At this moment se formeaza echipele si dupa ce nici un hangist n-o sa mai vrea sa se joace cu noi, cateva zile vor trece sa se aleaga conventia, timp in care PM-urile zboara de la un idealist catre toti ceilalti membrii (de partid tongue.gif...just kidding...) ai echipei 1...Dupa ce este aleasa, partea frumoasa a jocului poate incepe: raspunsul la intrebarile echipei 2, oricat de logice sau ilogice ar fi acestea... biggrin.gif

Daca tot mai sunt nelamuriri astept intrebari...Voi raspunde in maxim 12 ore...

PS: Multumesc lui Aburelius pentru acest joc...Perfect pentru un forum...Cred eu...
alysoft2003
Let's do it laugh.gif (entuziasmul oricarui inceput)
mdA!
noi i-am dat bataie!
asta nu insemna ca daca mai sunt doritori a se alatura exceptionalei, minunatei, fascinantei echipe 1 (tongue.gif ) nu sunt bineveniti!

Data'q
Deci:

echipa1:Data'q, Alysoft2003, alexa, Titus Herbert, ...
echipa2:Dea, n'ai-b'ai

Cine mai doreste? Cine mai pofteste?...
Fantasee
Daca bagati instructie, ma joc si eu voi laugh.gif .
Data'q
Atunci:

echipa1:Data'q, Alysoft2003, alexa, Titus Herbert, Fantasee,...
echipa2:Dea, n'ai-b'ai

Intreb din nou: cine mai vrea?
Dea
Fantasee flowers.gif
Fantasee
Dea hug.gif.

Abia astept sa incepem jocul, simpaticilor. smile.gif
alysoft2003
@ coechipierii mei : ati primit toti PM de la mine ? Am trimis unul de "grup" si nu stiu daca l-am trimis bine sorry.gif

Sa ne jucam, sa se cutremure pamantul laugh.gif
Titus Herbert
Moaaaa, deci daca se mai baga cineva o sa vad dublu, triplu cvad...in fine, dupa numarul de participanti laugh.gif
mdA!
la Fantasee le trimit eu acum pe toate
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.