Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
Dea
QUOTE(Data'q @ 18 Dec 2007, 02:09 PM) *
Dea: Īn ce an te-ai născut ?


Sper să nu ocoliţi răspunsurile şi la īntrebările astea ... tongue.gif


Ne rogi sa nu ocolim raspunsurile, dar imi pui o intrebare asa delicata rolleyes.gif Cum as putea sa-ti raspund altfel decat pe ocolite la ea.. Mai bine hai sa iti spun un banc (sec):

un cocos rosu sare pe o capita de fan. Acum intrebarea: cum se da jos?
Ei cum! tot rosu!!!

Altceva? a! da.. RASPUNSUL la intrebare: imi plac numerele impare, deci as alege.. hmm.. sa zicem anul 1997.

Titus Herbert
La multi ani, conventionisti! biggrin.gif

Sa trecem la treburi mai serioase, aveti nevoie de un hint, ceva (altele decat cele pe care vi le-am dat deja devil.gif )?

( thumbs-up.gif watch your step, waaaatch yoooour steeep )
mdA!
vad ca lancezesc lucrurile la Conventie..
pai se poate?!
smile.gif
haideti mai repede, ca mai are(sic!) si altii chef de joaca tongue.gif

**
da, da.. bine v-am regasit biggrin.gif
Titus Herbert
ohmy.gif mdA!!!!
Welcome back, la convenshion! biker.gif + flowers.gif biggrin.gif
passenger
Raspunsuri?... Intrebari?... O maslina? tongue.gif

Mai respira? unsure.gif

Mihai
Nu-l certati pe Data'q, eu sunt vinovat de intarziere... eu, eu si numai eu. sorry.gif

Revin cu o serie de intrebari, ale caror raspunsuri va rog sa fie incolore, fara de viata si zambet, de fix 20 de cuvinte. biggrin.gif

@Dea: Ce este fericirea?

@pasenger: Cum se masoara o lacrima?

@Titus: Cum asculti soaptele prieteniei?

@Hashaspire: Ce urmeaza dupa joi?
passenger
QUOTE(Mihai @ 14 Jan 2008, 09:06 PM) *
Revin cu o serie de intrebari, ale caror raspunsuri va rog sa fie incolore, fara de viata si zambet, de fix 20 de cuvinte. biggrin.gif

@pasenger: Cum se masoara o lacrima?


20 de cuvinte? Ma apuca plansul. Literalmente. Lacrimi verzi-amare. De crocodil. In conditiile acestea raspunsul nu are loc! Unde???
Titus Herbert
QUOTE(Mihai @ 14 Jan 2008, 09:06 PM) *
Revin cu o serie de intrebari, ale caror raspunsuri va rog sa fie incolore, fara de viata si zambet, de fix 20 de cuvinte. biggrin.gif


Te pricepi la facut conventii, trebuia sa joci in echipa noastra. In felul asta ai fi dirijat (si) raspunsurile. Dar, momentan, nu poti sa pui decat intrebari la care ne-am obligat sa raspundem(cine s-ar fi gandit ca asta ar reprezenta vreodata un neajuns? rolleyes.gif ).
Revenind.


QUOTE(Mihai @ 14 Jan 2008, 09:06 PM) *
@Titus: Cum asculti soaptele prieteniei?


Asa deci. Friends is a mental state. In puls are varsta, fireste nu in ani se masoara, numai se incadreaza in diferente pe parcurs. Isi trage din timp cat are nevoie sa se limpezeasca. E ca apa de robinet uneori, ca ceata, gri laptoasa (e ceata mulsa din nori laugh.gif ). In fine, urmeaza galagia, ca asa e ea, galagioasa, vesela asemenea unei cete de dog.gif dog.gif dog.gif , cam asa. Mi-am cumparat niste ochelari colorati, care au fost extrem de greu de gasit, insa daca vrei ti-i imprumut pe-ai mei cam... as zice ... 20 minute, fix. Iata ca, daca poti clipi incet, poate doar din 4 in 4 secunde ai sa observi si tu lumea colorata, ametitoare, zambitoare si plina de ăămm... joie de vivre . tongue.gif









glases.gif
Hashaspire
QUOTE(Mihai @ 14 Jan 2008, 09:06 PM) *
@Hashaspire: Ce urmeaza dupa joi?


Unu.....\
Doi.......\ .."Ghici":
Trei......./..Urmeaza vineeeeri. Hehe.
Patru.../

Cinci..\ Apoi
Sase...\ Urmeaza
Sapte../ Sambata. laugh.gif
Opt..../

Noua.............\
Zece...............\
Unsprezece.......\
Doisprezece........\.....Iar a saptea zi
Treisprezece.........\.... este...
Paisprezece............\.
Cincisprezece........./
Saisprezece........../
Saptesprezece...../
Optsprezece......./
Nouasprezece.../
Douazecei......./

............. duminicăăăăăă. Zi acum, vulpeo, sunt douăzeci? laugh.gif

Na: Alb.
Mihai
Mda, ciudata conventie... hmm.gif

Concluzii pana acum:
- Conventia e una obsedata de animale, fara o legatura clara (dar ce e clar pe lumea asta?) intre ele (vaca, libelula, melc, bondar, bondar - hmmm, de ce apare dumnealui de doua ori?)
- Conventia calatoreste prin tari straine, dar doar uneori imprumuta limba respectivei tari (engleza, francois, dupa preferinte). Sau o fi lingvista doar pentru a ne induce in eroare, de parca nu eram si asa indusi. devil.gif
- Conventia iubeste cifrele. Si intre membrii sai, pastreaza o cifra comuna per runda de intrebari (8 pentru prima runda, 20 pentru ultima...)
- Conventia e pasionata de culori, dar nu s-a hotarat pe care o prefera - ba rosu, ba verde, ba albastru... ROGVAIV, nu alta!
- Conventia vrea sa inaugureze un nou curent literar. S-ar putea sa aiba succes.


Revin... Daca aveti adaugiri, le astept cu drag. biggrin.gif
Titus Herbert
'na ziua happy.gif

QUOTE(Mihai @ 24 Jan 2008, 02:10 AM) *
Mda, ciudata conventie... hmm.gif
rolleyes.gif
Concluzii la concluzii:
QUOTE
- Conventia e una obsedata de animale, fara o legatura clara (dar ce e clar pe lumea asta?) intre ele (vaca, libelula, melc, bondar, bondar - hmmm, de ce apare dumnealui de doua ori?)
- Conventia iubeste cifrele. Si intre membrii sai, pastreaza o cifra comuna per runda de intrebari (8 pentru prima runda, 20 pentru ultima...)


Pare complicat, dar e mai simplu de atat. In + la cifre, 20 din ultima runda a fost sugerat chiar de tine. tongue.gif De fapt sunt vietati ( fara legatura intre ele, de bondar nu stiu nimic blink.gif ) si cifre (tot fara legatura voita tongue.gif )

QUOTE
- Conventia calatoreste prin tari straine, dar doar uneori imprumuta limba respectivei tari (engleza, francois, dupa preferinte). Sau o fi lingvista doar pentru a ne induce in eroare, de parca nu eram si asa indusi. devil.gif
devil.gif

QUOTE
- Conventia e pasionata de culori, dar nu s-a hotarat pe care o prefera - ba rosu, ba verde, ba albastru... ROGVAIV, nu alta!
īhīm rolleyes.gif

QUOTE
- Conventia vrea sa inaugureze un nou curent literar. S-ar putea sa aiba succes.
Asta e bonus de talent. sorry.gif

Daca aveti voi adaugiri, le asteptam cu drag. biggrin.gif



ps. daca privesti cu atentie unele litere cifrate s-ar putea sa iti mai sugereze inca un aspect misterios, peste care ati sarit si voi, am "sarit" si noi cu regularitate la fiecare raspuns.
passenger


Gata joaca? unsure.gif
passenger


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Data'q
După īndelungi şi īndelate frămāntări, ideile noastre s-au copt, dar s-au dovedit a fi prea crude...
Aşa că vă rugăm frumos a ne spune misterul acestei convenţii că noi atāt ne-am priceput, atāt am avut de spus (mesajul lui Mihai adică).

Deci, victorioşilor, ziceţi-ne şi nouă convenţia...

PS: Bravo!!!
Titus Herbert
Avem dupa cum urmeaza:
1.
QUOTE
Pentru fiecare raspuns (nu conteaza daca e adevarat sau fals) sa folosim un numar, o culoare, o vietate (orice misca/se taraste/zboara/inoata etc)
Fiecare element (numar, culoare, vietate) trebuie sa apara cel putin o data...dar poate fi folosit si de 20 de ori daca simtiti nevoia

2. si cireasa: fiecare al cincilea cuvant din fiecare raspuns incepe cu o vocala. Spor la numarat! tongue.gif

Cred ca vorbesc in numele tuturor cand zic: Uraaa!

ps. Multumim!

LINICA
Nu am inteles acest joc prea bine, dar... vrea cineva sa incerce sa il jucam? smile.gif
Titus Herbert
je
LINICA
Cineva cu experienta. cool.gif Super!

Se mai inscrie cineva? smile.gif
LINICA
Pare ca nu s-a mai inscris nimeni...

Mai asteptam... smile.gif
Titus Herbert
ma trezesti si pe mine tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.