Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
foto
za manance si gura lor o bere, ca-i facuta, hic, din ovaz, malt, hamei, apa proaspata, si fara umbreluta... drunk.gif
n'ai-b'ai
pai sa aiba parte dragutii de ei, ca merita smile.gif

auziti, da dupa raspunsurile primite pana la ora asta, cam care credeti voi ca ar fi Conventia ? rolleyes.gif
foto
craciunf.gif han.gif ani.gif tnx.gif 2005.gif sarb.gif lmani.gif sarbf.gif vinemosul.gif diespam.gif
n'ai-b'ai
hihi, daca sugerezi ca raspunsurile noastre nu sint decat vorbe goale ... mai incearca harhar.gif
foto
Sugeram ca nu mai are nici un farmec sa asteptam raspunsurile cate o saptamana. Habar nu mai am cum ma cheama...
E dimineata? Cine suntem, de unde venim si unde ne ducem?

Eu cand am plecat in concediu, am spus pe forum ca fac asta, iar Dea s-a descurcat in lipsa mea, cu tot cu ghicirea conventiei.

Daca aburelius se inscrie si pe urma nici macar nu spune ca pleaca decat prin purtator de cuvant, iar Data'q are examene, sa stim de la inceput.

Ca ma simt si eu ca ziaristul ala care afla ca Basescu nu se duce la meci, ca e suparat pe patron, si apoi, seara, e la Golden Slit cu jiji.

Asta in primul rand. Ca in al doilea, incep sa imi vars sacul, pai ce, pe Basescu l-au votat fotbalistii? Nici macar, aia sunt cu Noua generatie...

Si ce legatura are asta cu conventia?
Nici una, tocmai asta e... frusty.gif
foto
Si-mi cer anticipat scuze celor care au raspuns prompt.
De obicei pe cei prezenti cade vina ca absentii sunt ... plecati.... sorry.gif
n'ai-b'ai
pai no, eu cred ca depinde de firea fiecaruia cat de tare se ataseaza de joc. numai ca noi, asta mai pasionali, sa pare ca avem deosebita onoare sa traim la cote maxime de intensitate fiecare moment al rundei, inclusiv cele de plictiseala. ca daca-ai vedea la ce dimensiuni au ajuns unghiile mele .... laugh.gif

Kitty
ce-s alea unghii? wink.gif tongue.gif
mdA!
QUOTE (foto @ 11 Apr 2006, 04:06 PM)
Ce credeti ca ma enerveaza cel mai tare?

a. un fir de praf pe obiectiv

mi-e lene sa stau sa le studiez pe toate, asa ca am optat pentru prima varianta, nu de alta, dar pe mine un fir de praf pe obiectiv m-ar scoate din minti.
nu?

foto
Bancul era cu venele, daca sa si le lase lungi sau sa le taie...

dar se supara iar Alinuta pe mine smile.gif
Kitty
la mine unghiile nu se taie se mananca tongue.gif
Iar un banc cu alinutza despre unghii ar fi: Alinutza nu te mai juca cu forfecutza ca faci in casa numai degetele...probabil de asta nu ma incanta prea mult folosirea foarfecii... harhar.gif
Data'q
QUOTE
Dupa ce scade alcoolemia... o intrebare pentru toti membri echipei 1

Ce credeti ca ma enerveaza cel mai tare?

b. sa casc in fata calculatorului


Hai mai...De ce te superi?...Ca eu sunt vesel...Acum cel putin...cred...Sunt eu vesel?...
A fi sau a nu fi vesel...Asta e intrebarea!... hh.gif

Daca vezi ca omu' nu apare si face pe ... (ca subsemnatul de exemplu) da-i si tu o palma dupa cap!...A se citi PM...De ce nu?Si-n PM poti sa-l faci cum vrei tu...Ca de: el/ea a gresit...Si te face pe tine sa casti in fata calculatorului...

PS:Chiar e atat de greu de ghicit conventia?...Ar fi trebuit pana acum...Zic eu... unsure.gif
n'ai-b'ai
no, acuma cine-i la rand?
foto
in ordinea numerelor de pe tricouri, la rand vin urmatoarele:
-un somnic bun
-o trezire de scura durata (de ordinul milisecundelor)
-o intoarcere pe partea ailalta
-un somn profund
-vise REM
-vecina de la 2 care face dus, prilej sa trecem in zona viselor despre dus (unii s-ar putea sa viseze ca scapa sapunul, ceea ce ar constitui un cosmar)
-un cascat puternic
-un arc la pat care face "poc"
-cearceaful care face fas-fas
- yawn.gif
-scurt intermezzo muzical pe tema filmului "In pat cu inamicul"
-sau "In timp ce tu dormeai", la alegere
-trezirea de dimineata, spalatul pe ochi si.. repede in pat, tusti, pentru somnul invigorator de dupa trezirea de dimineata
Dea

dragii mei,
avand in vedere ca-i luni si lunea vine dupa duminica (zi extrem de obositoare si solicitanta.. nu-i asa yawn.gif ).. si cum afara sta sa ploua, la serviciu se doarme (conform regulii) iar eu mi-am pierdut randul asa ca trebuie sa ma asez iar la coada.. apropo, foto .. am auzit ca ai ghicit conventia si nu vrei sa mi-o spui.. ei, dar sa n-o mai lungesc.. am sa pun repede o intrebare pentru toti membri echipei 1 si gata. nu va mai deranjez. va las sa raspundeti. stiu ca sunteti si voi (ca si noi, nu-i asa?) plictisiti, fara chef.. etc.. etc. tongue.gif


"nu-i asa ca primavara 'ceasta / nu-i decat o copie?"

cloud9.gif
n'ai-b'ai
QUOTE
in ordinea numerelor de pe tricouri, la rand vin urmatoarele:
-un somnic bun
-o trezire de scura durata (de ordinul milisecundelor)
-o intoarcere pe partea ailalta
-un somn profund
-vise REM
-vecina de la 2 care face dus, prilej sa trecem in zona viselor despre dus (unii s-ar putea sa viseze ca scapa sapunul, ceea ce ar constitui un cosmar)
-un cascat puternic
-un arc la pat care face "poc"
-cearceaful care face fas-fas

-scurt intermezzo muzical pe tema filmului "In pat cu inamicul"
-sau "In timp ce tu dormeai", la alegere
-trezirea de dimineata, spalatul pe ochi si.. repede in pat, tusti, pentru somnul invigorator de dupa trezirea de dimineata


si dupa aia ne ziceti care-i conventia? smile.gif

hihi, Dea, ne tachinezi nu-i asa? laugh.gif
Dea
care conventie?

innocent.gif


n'ai-b'ai : sorry.gif daaaa... nu ma pot abtine.. mwah1.gif dar cu intrebarea am vorbit serios smile.gif

apropo.. stie cineva la cate intrebari mai avem dreptul?
n'ai-b'ai
Dea hug.gif smile.gif

imi pare rau ca se termina si runda asta sad.gif

QUOTE
"nu-i asa ca primavara 'ceasta / nu-i decat o copie?"


uneori raspunsul e in intrebare laugh.gif

După-atâta frig şi ceaţă
Iar s-arată soarele.
De-acum nu ne mai îngheaţă
Nasul şi picioarele!

Cu narcişi, cu crini, cu lotuşi,
Timpul cald s-apropie.
Primăvara asta totuşi
Nu-i decât o copie.

Sub cerdac, pe lăuruscă,
Cum trecură Babele,
A ieşit un pui de muscă
Să-şi usuce labele.

Păsările migratoare
Se re-ntorc din tropice.
Gâzele depun la soare
Ouă microscopice.

Toată lumea din ogradă
Cântă fără pauză.
Doi cocoşi se iau la sfadă
Nu ştiu din ce cauză.

Un curcan stă sus, pe-o bârnă,
Nu vrea să se bucure.
Moţul roşu îi atârnă
Moale ca un ciucure.

Doar Grivei, bătrânul, n-are
Cu ce roade oasele.
Că de când cu postul mare,
Toate-i merg de-a-ndoasele.

Pentru câte-a tras, sărmanul,
Cui să ceară daune?...
Drept sub nasul lui, motanul
A venit să miaune.

Dar acum l-a prins potaia
Şi-a-nceput să-l scuture...
Peste toată hărmălaia
Trece-n zbor un fluture.

Pe trotuar, alături saltă
Două fete vesele...
Zău că-mi vine să-mi las baltă
Toate interesele!
Kitty
QUOTE (n'ai-b'ai @ 17 Apr 2006, 04:54 PM)
QUOTE
"nu-i asa ca primavara 'ceasta / nu-i decat o copie?"


Moţul roşu îi atârnă
Moale ca un ciucure.

Mi-au inveselit ziua versurile astea doua laugh.gif Sunt fericita deci exist, iar raspunsul la intrebare este....eu vreau sa vina vara cry.gif
Data'q
QUOTE
nu-i asa ca primavara 'ceasta / nu-i decat o copie?


Asa-i...E o copie alb-negru dupa un original color, care e vara...
De ce?...Pai daca ma uit la cer acum, daca ma uit la fetele celor din jurul meu...Mmm...Cam toti au fete cenusii...Rar mai vad si eu o fata alba, senina...Si slava Domnulul ca tot rar vad si fete negre...

Dar prea mult cenusiu...primavara asta ma "cenuseste" si pe mine... sad.gif
Kitty
hello, ello, llo, lo, o! anybody here, ere, re, e?
Data'q
No-no-no-b-b-body herrrre...C-c-come b-b-back-k-k l-l-lat-t-t-terrr...

PS:Acum serios: sa se dea raspunsul la ultima conventie sau/si s-o incepem pe urmatoarea...
mdA!
noh.. chiar, ne mai jucam sau nu?!
din nefericire, la ultima runda s-au cam batut un pic campii. da' poate ii dam drumul cu forte noi..
Dea
pai... hmmm... nu tine daca zic asa: "asteptam sa raspunda toata lumea la intrebari, apoi ghicim conventia ca sa putem trece mai departe?" tongue.gif

foto
QUOTE (alexa @ 3 May 2006, 05:04 PM)
noh.. chiar, ne mai jucam sau nu?!
din nefericire, la ultima runda s-au cam batut un pic campii. da' poate ii dam drumul cu forte noi..

Nu campii, ci gradinile...

Vorba aia, in gradina am o floare.
Pam-pam (ca n-am gasit alta rima)

Draga Alexa, trebuie sa raspunzi la o intrebare, asa cum au facut-o si coechipierii tai.
Asta asteptam.
Tu te uiti la alt meci?
mdA!
QUOTE (Dea @ 17 Apr 2006, 04:43 PM)


"nu-i asa ca primavara 'ceasta / nu-i decat o copie?"

cloud9.gif

oki, eu ratasem intrebarea asta, ca la cat s-a povestit pe langa subiect, nu m-am mai prins care e intrebare si care e intrebare. ma declar vinovata si daca as mai avea un pic de moralitate in mine chiar m-as simti vinovata, dar toata moralitatea mi s-a dus pe apa sambetei ... deci da, trebuia sa raspund. habar nu am. pentru mine nu e o copie. e o primavara altfel, o simt altfel decat pe precedentele, dar probabil ca nu e atat de diferita.
am zis! eu..
n'ai-b'ai
rolleyes.gif

si raspunsul corect din partea echipei 2 este ..... ?
Dea
aaaa... nu mai avem dreptul la niste intrebari? innocent.gif
foto
hh.gif
Conventia din runda asta si-a propus cu siguranta sa fiarba echipa 2 cu tot cu Radoi, 4-4-2, thank you Boro... et vous Carlos, parlais-vous francais, est un expressa portughesa...

Incepand cu amenintarea ca e gata-gata votata conventia, acum, e pe vine... si... am pus urechea pe sina trenului.. nimic, conventia o luase pe la Calafat – Bechet si noi stateam la Podu’ Inalt... priveam Dunarea si pe Stefan cel Mare cum innota in ea.

Si terminand cu cartonasele rosii pe care si le dadeau componentii echipelor, considerandu-se obositi si retragandu-se la vestiare inainte de termen...

Si, ajunsi in zona asta sentimentala, echipa 1 cam asta ne-a servit, la mic dejun, pranz, respectiv cina:
Sentimente pe paine: veselie si optimism / combinate cu pesimism, enervare, lene si lipsa de chef data aviiatoare.

Odata era frumos afara si venea primavara, alta data ningea de rupea, venea frigul, lenea era cucoana mare, toata lumea ofta si casca.

Alternativ.

Durerea in suflet si tristetea se transformau next time intr-o chiuiala cu dry gin de Wimblendon si cu traiasca Imperialismul, veselie nenica, senzatii tari din anul... haha, nici eu nu eram nascut pe vremea aia si... am o varsta respectabila...

Mai sunt pe acolo si niste „am zis! eu...” / „nu?” / „zic eu...” dar le luam ca pe niste chestii retorice, fine, din alaiul torturii la care ne-ati supus.

Epuizati, Dea si foto, prin gradini, campii, ce vreti dvs. sa fie...

PS. Nu punem punct, Dea o sa vina si ea cu completari...
n'ai-b'ai
priceput mesajul stop
adus cenusa proaspata stop
de asemenea coronitele de papadii pentru castigatori stop
din nefericire incurcat capetele stop
asteptam pe Dea cu lamuriri sau eventuale intrebari stop
terminat, predau cuvantul stop

p.s. pierdut punctul, astept recompensa
Dea
dragi parteneri de joc, pe scurt, noi credem ca conventia este urmatoarea:

utilizati emotii in raspunsurile voastre smile.gif

ps. punctul e la mine, ofer recompensa
Dea

am ghicit ? suntem pe calea cea buna sau mai trebuie sa mai nuantam raspunsul? si nu in ultimul rand.. mai aveti chef de joaca? smile.gif

si daca raspunsul la utima intrebare este "da" ..ne mobilizam pentru o noua runda?
n'ai-b'ai
da, ma tem ca ati castigat si runda asta smile.gif

felicitari inca o data pentru perspicacitate, rabdare si perseverenta mwah1.gif

daca nu ma contrazice nimeni, declar deschise inscrierile pentru runda urmatoare:

1. ...
2. ...
Data'q
Da frumosilor...Ati ghicit!...flowers.gif
Felicitarile mele si a tuturor din echipa numarul 2...

Cat despre o noua runda eu tot in echipa 2 vreau sa fiu...ohyeah.gif Deci:

Echipa 1: ...
Echipa 2: Data'q, ...
Dea
hihihi.. Data'q.. sigur vrei in echipa 2? aia e cea care ghiceste conventia.. stii, nu? smile.gif
nu de alta dar si io tot in echipa 2 ma inscriu daca se mai joaca cineva smile.gif
Data'q
sleep.gif I think it's time, Dea... Why not?

So again:

Echipa 1: ...
Echipa 2: Data'q, Dea
foto
Asta imi aduce aminte de mr. Bean, la restaurant, inmanandu-i chelnerului un plic si spunandu-i sa i-l aduca in cateva minute.
Isi scrisese omul o felicitare de ziua lui...
Vine plicul, si mr. Bean are o expresie uimita pe chip: "Pentru mine?" apoi deschide fericit felicitarea.

La un moment dat, cand echipa 2 astepta sa i se raspunda, in runda care tocmai a trecut, si tot astepta... si astepta.... Dea a avut ideea sa ne jucam intre noi, astia din echipa 2, ceva, o conventie micuta, un sotron, o tabla, un scrabble, o bila...

Dupa cum arata configuratia echipelor de mai sus... prevad ca asta se si va intampla la runda urmatoare...

rofl.gif
Kitty
io - echipa 1
n'ai-b'ai
pai ma inscriu si eu in care echipa raman locuri smile.gif
Dea
draga foto, de ce dai tarcoale jocului dar nu te inscrii intr-o echipa? smile.gif

te asteptam. poate ne ajuti sa evitam situatia pe care tocmai ai descris-o in postarea anterioara smile.gif
foto
"Pe mine ma cheama Ionel!" blink.gif
mdA!
smile.gif
i'm in. echipa 1 scrie pe tricoul meu.
Data'q
Echipa 1: Kitty, n'ai-b'ai, Alexa
Echipa 2: Data'q, Dea

PS: foto? Esti sau nu in echipa 1 ?...unsure.gif

Si Aburelius pe unde e?...Ca poate joaca si el de data asta... ohyeah.gif
foto
QUOTE (Data'q @ 11 May 2006, 05:57 PM)

PS: foto? Esti sau nu in echipa 1 ?...unsure.gif

blink.gif
nu

Semnat: Ionel
Dea
pai... ori mai facem putin marketing, ceva, scoatem o promotie ca sa atragem jucatori ori dam drumul rundei in formula asta.. ce ziceti? smile.gif
Kitty
Marketing biggrin.gif
Data'q
Eu zic sa va desenati conventia, ne spuneti cand e gata schita, ca echipa 2 sa o poata colora cu intrebari... biggrin.gif
Dea
hahah.. si eu zic la fel smile.gif

azi mi-am cumparat carioci laugh.gif

deci.. echipa 1.. va asteptam cu materialul de colorat..
n'ai-b'ai
incercam sa incehiem cat mai repede votarea, problema e ca eu nu mai pot folosi posta privata, cand dau send imi afiseaza urmatorul mesaj:

Mail Error!
Could not send the email
Failed at 'mail' command

stie cineva ce inseamna? huh.gif
Data'q
Gata...Acum puteti sa comunicati si prin PM...
user posted image
Multumim Mihai... pls.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.